Műveletek: „Külső API aktiválása”
Last updated
Last updated
Más műveleti archetípusokhoz hasonlóan a „Külső API aktiválása” műveletek is felhasználhatók az Ügyfolyamatok során, mégpedig akkor, amikor automatikusan meg kell hívnia egy másik rendszert, hogy adatokat adjon át annak, valamint potenciálisan arra késztesse a külső rendszert, hogy frissített egyéni adatokat küldjön vissza az Enate-nek.
A „Külső API aktiválása” műveletek beállításával kapcsolatos bővebb információkért tekintse meg a Builder adott részét.
Néha késés fordulhat elő a külső rendszer válaszára várakozás során. Amikor ez megtörténik, azaz amikor a „Külső API aktiválása” művelet arra vár, hogy egy külső rendszerből információ érkezzen vissza, a Művelet információs kártyája „Várakozás” állapotúként jelenik meg a Work Managerben.
Amikor a külső rendszer végül a frissített adatokat tartalmazó választ küld az Enate-nek, egy jelölővel jelzi, hogy sikeres VAGY sikertelen volt-e:
Amikor a rendszer válaszol és jelzi, hogy sikeres volt, akkor a Művelet automatikusan „Lezárt” állapotú lesz, a megoldási módszer pedig „Sikeresen elvégezve” lesz.
Ha a rendszer azt válaszolja, hogy sikertelen volt, a művelet „Elvégzendő” állapotúvá válik, okként pedig az „Frissítette: integráció” lesz megjelölve. A külső API további információkkal is szolgálhat a sikertelenség okára vonatkozóan. Ez az információ a művelet információs kártyáján az „Elutasítás oka” részben jelenik meg.
Ha a művelet sikertelen mert nem fejeződött be a számára beállított (a Builderben konfigurált) időn belül, akkor „Elvégzendő” állapotúvá válik, okként az „Időtúllépés” lesz megjelölve, és a beállított hozzárendelési szabályok alapján várólistára kerül/hozzárendelődik egy felhasználóhoz.
Az ilyen sikertelen Műveletek ettől kezdve szabványos kézzel végzett műveletként viselkednek majd.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy az Ügy tulajdonosát ilyen helyzetekben NEM értesítjük.
Ha a Művelet nem tud kapcsolatba lépni a külső rendszerrel, automatikusan megpróbálja a csatlakozást egy bizonyos számú alkalommal, attól függően, hogy a rendszer hogyan lett konfigurálva a Builder alkalmazásban (további információt itt találhat). Egy hibaüzenetsáv is megjelenik a Műveleten, amely a következőket mutatja meg:
mikor történt a hiba
mikor próbál majd meg a rendszer automatikusan újracsatlakozni
hány alkalommal próbálkozott a rendszer újracsatlakozni
még hány alkalommal fogja a rendszer automatikusan megkísérelni az újracsatlakozást.
A hibaüzenet „Próbáld újra” lehetőségére kattintva innen Ön manuálisan is újra megpróbálhatja létrehozni a kapcsolatot.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy a manuális újrapróbálkozás is egy újrapróbálkozási kísérletnek számít, ezért megjelenik abban a számban, amely megmutatja, hogy a rendszer hányszor próbálta meg „automatikusan” létrehozni a kapcsolatot.
Ha a Művelet az automatikus újrapróbálkozások után sem tud kapcsolatba lépni (pl. ha az újrapróbálkozások 5 alkalomra lett beállítva, és a rendszer nem tud kapcsolatot létrehozni az 5 automatikus újrapróbálkozást követően), akkor az „Lezárva” állapotba kerül, megoldási módként pedig a „Nem sikerült elvégezni” lesz megjelölve.
Ebben az esetben a Művelet nem tud kapcsolatot létrehozni a külső rendszerrel, erről értesítjük az Ügy tulajdonosát is, az Ügy Műveleti részében pedig kiemeljük, hogy ez a Művelet Lezárva – Nem sikerült elvégezni állapotú lett.
Amikor a Művelet megkapja a szükséges információkat, akkor automatikusan lezárul.
Ha az automatikus újrapróbálkozások beállítása a Builderben megváltozott miután a rendszer megpróbált automatikusan kapcsolatba lépni egy külső rendszerrel, a következő fog történni:
Ha például, az újrapróbálkozás eredetileg 5 próbálkozásra lett beállítva, és a rendszer 5 automatikus újrapróbálkozást követően sem tud kapcsolatot létrehozni, a Művelet „Lezárva” állapotba kerül egy hibaüzenettel, amely az 5/5-ös újrapróbálkozási adatot fogja mutatni.
Ha az újrapróbálkozások számát ezt követően 5-nél magasabb számra, például 7-re állítják, akkor a hibaüzenet 5/7-es újrapróbálkozási adatot fog mutatni, de a rendszer NEM fog automatikusan a 6. és 7. alkalommal kapcsolatot teremteni, mivel a Művelet már le lett zárva.
Azonban, ha a Művelet nem lett „Lezárva” állapotú, mivel még nem érte el a maximálisan beállított automatikus újrapróbálkozások számát (például csak 4 próbálkozása volt az 5 alkalomból) és ezután a próbálkozások számát 7-re növeljük, ez azt jelenti, hogy a művelet 7 alkalomig automatikusan újra megpróbál majd csatlakozni.
Ezzel szemben, ha az újrapróbálkozások megkezdése után csökkenti az újrapróbálkozások számát – pl. 10-ből 4 újrapróbálkozás már megtörtént, de ezt követően 4-re csökkenti a maximumot, akkor a rendszer továbbra is 10-ből 4-et jelenít meg, de valójában lezárva állapotúvá válik.