Felhasználói beállítások

A felhasználói legördülő menüre kattintva a következő legördülő menü jelenik meg:

Felhasználói információk

A saját nevére vagy a képére kattintva megjelennek a Felhasználói beállítások. Itt kiválaszthatja az Ön által preferált nyelvet, profilképet adhat hozzá, megváltoztathatja a jelszavát és kiválaszthatja a dátumot és az időt.

Nyelv

Az Enate jelenleg a következő nyelveket támogatja:

  • Angol

  • Spanyol

  • Portugál (brazil)

  • Román

  • Magyar

  • Lengyel

  • Orosz

  • Francia

  • Német

Ha egy az angoltól eltérő nyelvet választ ki, akkor a felhasználói felület és a címkék a kiválasztott nyelvre módosulnak. Ha a rendszeradminisztrátora beállította a fordítást ezeken a nyelveken az Ügyre/Jegyre/Műveletre vonatkozóan, akkor az Ügy/Jegy/Művelet minden információja is az adott nyelven jelenik majd meg – bővebb információkat erről itt találhat.

Profilkép

A „Profilkép szerkesztése” lehetőségre kattintva megjelenik a képválasztó, ahol kiválaszthat a gépéről egy új képet. A szerkesztés gombra kattintva navigálással választhatja ki a kívánt képet. Ezen felül a meglévő kép törlésére is lehetősége van a Törlés gombot használva.

Személyre szabott e-mail-aláírás

Az Enate e-mail aláírási funkciója lehetővé teszi az aláírása beállítását a kimenő e-mailekhez. Az Enate e-mail-aláírás részben meghatározhatja aláírása tartalmát, amelyet az Ön által írt kimenő e-mailekben használunk majd.

Megjegyzés: A beállított e-mail-aláírást csak a kimenő e-mailekben használjuk, ha bejelöli a jelen rész alján lévő „Aláírásom feltüntetése a kimenő e-mailekben” jelölőnégyzetet.

Miután létrehozta az aláírását, kattintson bármelyik Munkatétel egyik kapcsolatára az „Új e-mail létrehozása” rész megjelenítéséhez, ahol az e-mail-törzse alján megjelenik a beállított e-mail-aláírás.

Jelszó megváltoztatása

Ha szeretné megváltoztatni a jelszavát, itt megadhatja a jelenlegi és a kívánt új jelszavát, majd kattintson a Mentés gombra. A jelszó sikeres frissítését követően átirányítjuk Önt a bejelentkezési oldalra, hogy az új jelszavát használva visszajelentkezhessen.

A rendszer egyéb személyre szabási lehetőségei

  • Az „Aláírásom feltüntetése a kimenő e-mailekben” opciót használva Ön eldöntheti, hogy az Ön által elküldött e-mailekben szerepeljen-e a saját személyre szabott aláírása.

  • A „Ne jelenítse meg újból a Kapcsolat létrehozása felugró ablakot” opciót használva Ön eldöntheti, hogy szeretné-e, ha minden alkalommal megjelenne a Kapcsolat létrehozása felugró ablak, ha egy olyan új egyénnel kommunikál, aki még nem szerepel a rendszerben.

  • A „Ne mutasson új információra vonatkozó figyelmeztetést” opciót használva Ön eldöntheti, hogy szeretne-e minden alkalommal értesítést kapni, amikor egy Munkatétel frissítésekor nem kattint rá az új információ ikonra, hogy megtekintse a Munkatétel legutóbbi változtatásait.

  • A „Ne jelenjen meg globális ügynöki figyelmeztetés” opciót használva Ön eldöntheti, hogy szeretne-e minden alkalommal értesítést kapni, amikor egy globális ügynököt (azaz egy olyan ügynököt, aki egy konkrét vállalathoz sem kapcsolódik) ad egy Munkatételhez.

  • HA az Ön rendszerében be van kapcsolva a Plus Addressing lehetőség, amely segít Önnek az e-mailek és a hozzájuk tartozó munkatételek összekapcsolásában, akkor a „Ne jelenjen meg a Részletek ellenőrzése figyelmeztetés” opció lehetővé teszi annak kiválasztását, hogy szeretne-e minden alkalommal figyelmeztetést kapni, amikor egynél több olyan címre küld el egy e-mailt, amely már egy Enate-postafiókhoz kapcsolódik, és Ön nem kattintott rá az egyes olyan munkatételek részleteinek megtekintésére, amelyeket az adott e-mail-címmel kapcsolatban hoznak létre vagy kapcsolnak ahhoz.

  • HA az Ön rendszerében be van kapcsolva a Plus Addressing lehetőség, amely segít Önnek az e-mailek és a hozzájuk tartozó munkatételek összekapcsolásában, akkor a „Ne jelenjen meg az Útvonalcím eltávolítása figyelmeztetés” opció lehetővé teszi annak kiválasztását, hogy szeretne-e minden alkalommal figyelmeztetést kapni, amikor egy e-mail-cím eltávolítása mellett dönt, ha több olyan címre küld el egy e-mailt, amely már egy Enate-postafiókhoz kapcsolódik.

  • A „Hivatkozások megnyitása egy új böngészőlapon” opció lehetővé teszi az Ön számára, hogy eldöntse, hogyan működjenek az Enate Work Manager felületén azok a hivatkozások, amelyekre rákattint – egy új, dedikált böngészőlapon vagy a böngészője jelenlegi lapján nyíljanak-e meg. Alapértelmezés szerint ez a beállítás KI van kapcsolva, ami azt jelenti, hogy ha Ön rákattint egy hivatkozásra, akkor a tartalom az Ön böngészőjének aktuális lapján jelenik majd meg. Ha szeretné, ha a hivatkozások egy-egy új, eltérő böngészőlapon nyílnának meg, akkor kapcsolja BE ezt az opciót, és mentse el a változtatásokat. Innentől kezdve ha Ön rákattint egy hivatkozásra, akkor az adott tartalom egy új, dedikált böngészőlapon jelenik majd meg.

Kijelentkezés

A Kijelentkezés hivatkozásra kattintva befejeződik az Ön Enate-munkamenete, és visszalép a bejelentkezési képernyőre.

Elfelejtett jelszó

Ha elfelejtette a jelszavát, akkor a bejelentkezési oldalon új jelszó beállítását kezdeményezheti az alábbiak szerint:

Adja meg a felhasználónevét a megjelenő képernyőn.

Ha felhasználóneve egy e-mail-címhez kapcsolódik, akkor egy a jelszava frissítésére szolgáló e-mailt küldünk majd Önnek.

Minden alkalommal, amikor ezt a módszert használva frissíti a jelszavát, egy ezt megerősítő e-mailt küldünk majd Önnek.

Elküldés visszavonása

Az Elküldés visszavonása beállítással egy időbeli késleltetést adhat meg az e-mailek elküldésekor, lehetőséget adva Önnek arra, hogy visszavonja az e-mail elküldését, vagy felülvizsgálja az e-mailt annak elküldése előtt – bővebb információkat erről itt találhat.

Az Elküldés visszavonása késleltetési idejét a csúszka kívánt beállításra történő mozgatásával választhatja ki.

Értesítési beállítások

Az Enate értesítései segítenek Önnek abban, hogy naprakész maradhasson az Önt érdeklő Jegyekkel, Műveletekkel és Ügyekkel kapcsolatban, hogy mindig biztosan képben lehessen. Az értesítések fogadását nagyfokú rugalmasság jellemzi: eldöntheti, hogy mely elemeket szeretné figyelemmel követni, milyen eseményekről kapjon értesítést, valamint hogyan kapja meg ezeket az értesítéseket.

Itt eldöntheti, hogy mely értesítéseket szeretné megkapni, és hogyan.

Az egyes Munkatételek követésének kiválasztása mellett az értesítési beállítások oldalon általánosságban is meghatározhatja, hogy mely értesítéseket szeretné automatikusan megkapni. Ez két részből áll:

  • Először meghatározhatja, hogy milyen Munkatételekről szeretne értesítést kapni, pl. a saját postaládájában lévő elemekről.

  • Ezen felül meghatározhatja, hogy az adott Munkatételek mely eseményeiről szeretne értesülni.

A részletek alább olvashatók.

Mely elemekről értesítsenek? – A beállítás hatálya

Ön dönthet úgy, hogy értesítést kér a postaládájában, és/vagy a Várólistáin lévő Munkatételekről.

Mely eseményekről értesítsenek?

Emellett Önnek ki kell választania, hogy ezen Munkatételek esetén Ön mely eseményekről szeretne értesülni.

A lehetőségek a következők:

Vegye figyelembe, hogy egy Munkatétel adott eseményéről Ön mindig csak egy alkalommal kap értesítést.

Hogyan értesítsenek? – Az értesítések különböző típusai

Minden olyan eseményről, amelyre feliratkozik, automatikus értesítést kap majd a Work Manager Értesítésközpontjában (amely a fejlécsáv Értesítések ikonján át érhető el), ahol az olvasatlan értesítések száma egy számlálón lesz látható. Azonban Ön emellett dönthet úgy, hogy e-mailben és/vagy a böngészőben felugró értesítésként is szeretne-e értesítést kapni.

Hasznos hivatkozások

Három hasznos navigációs hivatkozás érhető el:

  1. Enate webhely – Három hasznos navigációs hivatkozás érhető el:

  2. Enate Academy – Itt feliratkozhat a különböző Enate oktatási kurzusokra.

  3. Enate Súgó – Ez a hivatkozás az Enate Work Manager súgófájljaira mutat.

Last updated