A rendszer viselkedése a munkatétel megbízottjának, tulajdonosának és várólistájának megadásakor

A jegyek, ügyek és műveletek Enate-es munkafolyamatokban történő kezelése részeként a rendszer rendszeresen kiértékeli, hogy kihez van hozzárendelve a munka, ki van tulajdonosként beállítva, valamint melyik várólistához kapcsolódik a munkatétel. Ennek meghatározásakor részletesen meghatározott szabályrendszert követünk.

Ezeknek a részletesen meghatározott szabályoknak az áttekintése előtt fontos megérteni azt, hogy hogyan és mikor, milyen magasabb szintű mintázat alapján értékeljük ki ezeknek a munkatételeknek a kiosztását. Ez a következőképp működik:

  1. Először is meghatározzuk, hogy MIKOR fordulnak elő ilyen újraértékelések – lényegében akkor történik ilyen, amikor egy munkatétel „Állapot” kártyáján bármilyen változás történik.

  2. Amikor a rendszer úgy dönt, hogy ilyen értékelésre van szükség, akkor először a munkatétel állapotát/helyzetét használjuk fel annak meghatározására, hogy melyik megbízottat, tulajdonost és várólistaértéket kell beállítani, és melyiket kell teljesen kitörölni.

  3. Amelyek beállítást igényelnek:

    1. Ha be kell állítani egy várólistát, az egyszerű: csak válassza ki a hozzárendelési szabályban hivatkozott várólistát (összesen csak kétféle követendő várólista-hozzárendelési szabály van).

    2. A megbízott és a tulajdonos esetén több részlet áll rendelkezésre – sorban végig kell néznünk egy sor szabályt, majd amikor teljesül a szabály és kiválasztunk egy érvényes* célt, akkor meg kell állnunk.

*Érvényesség-ellenőrzés – a megbízott/tulajdonos hozzárendelési szabályellenőrzés részeként meg kell határoznunk, hogy a cél érvényes-e (számos olyan érvényességet ellenőrző szabály van, amelyen át kell mennie). Ha nem, folytassa a 3. részben foglalt szabályok áttekintésével, amíg egy érvényes célt nem talál.

Most, hogy meghatároztuk a használt magasabb szintű mintázatot, megtekinthetjük azokat az egyes szabályokat és célérvényesség-ellenőrzéseket, amelyeket a fenti 1–3. részben bemutattunk.

Az újraértékelés IDEJÉNEK meghatározása

A rendszer újra kiértékeli a hozzárendelt felhasználót, tulajdonost és várólistát minden alkalommal, amikor az állapotkártya információinak valamelyike megváltozik, különös tekintettel:

  • az állapotváltozásokra,

  • a várakozás típusának változásaira,

  • az újrafolytatás beütemezve dátumának változásaira,

  • a további információra vár dátumának változásaira,

  • a várakozás opcióinak változásaira,

  • a jegy kontextusának változásaira,

  • a jegy kategóriájának változásaira,

  • a munkatársi értékelés alatt állapotváltozásaira,

  • amikor új információ érkezik be egy munkatételhez,

  • amikor az ügy egy problémába ütközik.

Annak meghatározása, hogy be kell-e állítani vagy törölni kell-e a megbízott, tulajdonos vagy várólista értékeit

Amikor a rendszer úgy dönt, hogy ilyen értékelésre van szükség, akkor először a munkatétel ÁLLAPOTÁT használjuk fel annak meghatározására, hogy melyik megbízottat, tulajdonost és várólistaértéket kell beállítani, és melyiket kell teljesen kitörölni. Ezeket az információkat az alábbi táblázatban láthatja:

Munka tétel állapota/szituációja

Megbízott

Tulajdonos

Várólista

Lezárva

Érték törlése

Érték törlése

Érték törlése

Piszkozat

Egy érték beállítása

Érték törlése

Érték törlése

Új információ érkezett

Egy érték beállítása

Érték törlése

Egy érték beállítása

Figyelmet igényel (csak ügy esetén releváns)

Egy érték beállítása

Érték törlése

Egy érték beállítása

Elvégzendő vagy Folyamatban egy művelet vagy jegy esetén

Egy érték beállítása

Érték törlése

Egy érték beállítása

Elvégzendő vagy Folyamatban egy ügy esetén

Érték törlése

Egy érték beállítása

Érték törlése

Megoldva vagy Várakozik

Érték törlése

Egy érték beállítása

Érték törlése

Egy megbízott, tulajdonos és várólista beállításának módja

  • Várólisták – ha be kell állítani egy várólistát, az igen egyszerű: le kell futtatni a Várólista-hozzárendelési módszert.

  • Megbízott és tulajdonos – ha egy megbízottat vagy egy tulajdonost kell beállítani, akkor annak további részletei vannak. Sorban végig kell néznünk egy sor szabályt, majd amikor teljesül a szabály és kiválasztunk egy érvényes célt, akkor meg kell állnunk.

A szabálylista lefuttatását megelőzően egy még magasabb szintű ellenőrzést kell elvégeznünk: ha jelenleg be van állítva egy megbízott/tulajdonos, akkor hacsak nem változott meg a jegy kategóriája, ne módosítsa a megbízott/tulajdonos személyét.

Egyéb esetben sorrendben futtassa le a következő szabályokat, és álljon meg, ha talált egy érvényes célt:

  1. Ha a „Tartsa nálam” opció be lett állítva egy munkatételen, akkor a megbízottat/tulajdonost jelöljük meg annak a személynek, aki a „Tartsa nálam” lehetőséget kiválasztotta. Ha nem lett beállítva vagy az adott felhasználó érvénytelen, akkor:

  2. Ha a tulajdonos felhasználó nem üres, akkor a megbízottat is az adott értékre állítjuk be. Ha nem lett beállítva vagy az adott felhasználó érvénytelen, akkor:

  3. Ha a munkatétel egy jegy, és a jegykategória megváltozott, valamint megváltozott a Várakozás típusa vagy Megoldva állapotú lett, akkor a megbízott/tulajdonos lesz megjelölve a jegyet jelenleg frissítő felhasználóként. Ha nem, akkor:

  4. Ha a munkatétel nem egy jegy VAGY egy jegy (ahol a jegykategória nem változott ÉS több mint 2 állapotelőzményi sorral rendelkezik, például nem az első nem piszkozat állapotú állapotban van), akkor:

    1. A megbízottat és a tulajdonost arra a legutolsó felhasználóra/robotra állítja be, aki utoljára frissítette a munkatételt. Ha nincs ilyen vagy az adott felhasználó érvénytelen, akkor:

    2. Állítsa be megbízottként/tulajdonosként a (bármelyik) korábban hozzárendelt felhasználót/robotot időrendben visszafelé haladva annak tekintetében, hogy mikor volt az adott személyhez/robothoz rendelve. Ha nincs ilyen vagy az adott felhasználó érvénytelen, akkor:

    3. Ha a műveletet egy munkafolyamat indította el (azaz nem kézzel, ad-hoc indították el), akkor állítsa be megbízottként/tulajdonosként azt az utolsó felhasználót/robotot, amely ugyanazon a korábban befejezett műveleten dolgozott az ügy folyamán (vagy a művelet munkatársi értékelésén, ha munkatársi értékelés történt). Ha nincs ilyen vagy az adott felhasználó érvénytelen, akkor:

  5. Futtassa le a hozzárendelési szabályt ehhez a munkatételhez:

    1. Ha az elsődleges push-hozzárendelés egy adott felhasználóra lett beállítva, akkor az adott felhasználót állítja be megbízottként/tulajdonosként. Ha nincs ilyen vagy az adott felhasználó érvénytelen, akkor:

    2. Ha a másodlagos push-hozzárendelés egy adott felhasználóra lett beállítva, akkor az adott felhasználót állítja be megbízottként/tulajdonosként. Ha nincs ilyen vagy az adott felhasználó érvénytelen, akkor:

    3. Ha az elsődleges push-hozzárendelés Pozícióra lett beállítva, az ezt a pozíciót elfoglaló felhasználók közül azt a felhasználót állítja be megbízottként/tulajdonosként, aki a postaládájában a legkevesebb munkatétellel rendelkezik. Ha nincs ilyen vagy az adott felhasználó érvénytelen, akkor:

    4. Ha a másodlagos push-hozzárendelés Pozícióra lett beállítva, az ezt a pozíciót elfoglaló felhasználók közül azt a felhasználót állítja be megbízottként/tulajdonosként, aki a postaládájában a legkevesebb munkatétellel rendelkezik. Ha nincs ilyen vagy az adott felhasználó érvénytelen, akkor:

  6. Ha az adott munkatétel egy ügy, azt a felhasználót/robotot állítsa be megbízottként/tulajdonosként, aki elindította az ügyet.

Érvényesség-ellenőrzések

A megbízott/tulajdonos hozzárendelésiszabály-ellenőrzés részeként meg kell határoznunk azt, hogy a cél érvényes-e. Ahhoz, hogy érvényes legyen, számos olyan érvényesség-ellenőrzési szabály van, amelynek meg kell felelnie. Ha nem felel meg, a további megbízott/tulajdonos beállítási szabályok áttekintésével folytatjuk egészen addig, amíg egy érvényes célt nem találunk. Az áttekintett érvényesség-ellenőrzések a következők:

  • Ha a felhasználó/robot nem dolgozhat ilyen típusú munkatételeken (pl. Élő/teszt), akkor blokkolás

  • Ha a felhasználó/robot nyugdíjazva lett, akkor blokkolás

  • Ha a felhasználó nem rendelkezik engedéllyel, akkor blokkolás (robotok esetén nincs engedélyezési ellenőrzés)

  • Ha a robot fel van függesztve, akkor blokkolás

  • Ha a robot több mint 3 alkalommal elvégezte a További munka beszerzése folyamatot ehhez a munkatételhez, akkor blokkolás

  • Ha a kiválasztott felhasználó egy robot, és a munkatétel egy olyan művelet, amely Munkatársi értékelés állapotban van (a robotok nem végezhetnek el munkatársi értékelést), akkor blokkolás

  • Ha a kiválasztott felhasználó egy robot, és a munkatétel egy művelet, és a művelethez nem lett robotfarm beállítva, akkor blokkolás

  • Ha a kiválasztott felhasználó egy robot, és a munkatétel egy művelet, illetve a robot nem a művelethez beállított robotfarm tagja, akkor blokkolás

  • Ha a kiválasztott felhasználó egy robot, és a munkatétel egy ügy, akkor blokkolás (az ügyekhez robotok nem rendelhetők)

  • Ha a munkatétel egy munkatársiértékelés-művelettel rendelkező kézikönyv, amely a munkatársi értékelés szakaszában van, és a felhasználó legalább 1 frissítést végzett el rajta, amíg az „elvégzési” szakaszban volt, akkor blokkolás (a felhasználók nem végezhetnek el munkatársi értékelést a saját munkájukon)

  • Ha a munkatétel egy munkatársiértékelés-művelettel rendelkező kézikönyv, amely elvégzési szakaszban van, és a felhasználó legalább 1 frissítést végzett el rajta, amíg az a munkatársi értékelés szakaszában volt, akkor blokkolás (a felhasználók nem kérhetők fel egy munka elvégzésére, ha korábban már munkatársi értékelést végeztek el rajta)

Last updated