Scalanie zapytania w inne zapytanie/sprawę/czynność
Last updated
Was this helpful?
Last updated
Was this helpful?
Funkcja ta pozwala scalić istniejące elementy pracy ze sobą, dzięki czemu wnioski, które napłynęły osobno, a które w rzeczywistości powinny być rozpatrywane razem, można traktować jak jeden element.
Jest to przydatne np. w sytuacji, gdy przychodząca wiadomość e-mail, zamiast automatycznie dołączyć się do już istniejącego wniosku, z którym jest powiązana, przez pomyłkę tworzy nowe zapytanie. Może się tak zdarzyć, gdy przychodzący e-mail nie jest bezpośrednią odpowiedzią na wiadomość wysłaną wcześniej z Enate lub gdy nie zawarto w nim numeru referencyjnego pierwotnego zapytania.
Więcej informacji na temat korzystania z funkcji scalania można znaleźć w poniższym filmie i dalszej części tekstu.
Enate umożliwia scalanie zapytań na dwa sposoby:
Aby scalić zapytanie z innym elementem pracy, należy przejść na kartę „Scal” i wybrać do zamknięcia „Ten element pracy”. Następnie, korzystając ze znajdującego się obok pola wyszukiwarki, trzeba wskazać element pracy, z którym ma być scalone zapytanie. Można wyszukiwać według tytułu, numeru referencyjnego oraz nazwy klienta, kontraktu lub usługi, do których należy element pracy.
W celu potwierdzenia należy nacisnąć przycisk „Scal” na karcie informacyjnej.
Karta zapytania zostanie zamknięta, a sam element otrzyma status „Zamknięty” z metodą rozwiązania „Scalenie”.
Ponowne kliknięcie zamkniętego zapytania wyświetli jego status, dane osoby, która je rozwiązała oraz metodę rozwiązania (czyli „Scalenie”). Na karcie informacyjnej pojawi się również odnośnik do elementu pracy, z którym zostało scalone.
Komunikacja z zamkniętego zapytania będzie odtąd wyświetlana na osi czasu docelowego elementu pracy wraz z oznaczeniem w postaci zielonej kropki wskazującym, że to nowe pozycje, oraz numerem referencyjnym pierwotnego zapytania, z którego pochodzą. Znaczniki znikną, gdy użytkownik oznaczy nowe informacje jako przeczytane.
Aby zostawić zapytanie otwarte i scalić z nim inne zapytania, należy przejść na kartę „Scal” i zaznaczyć do zamknięcia „Inne elementy pracy”. Następnie, korzystając ze znajdującego się obok pola wyszukiwarki, trzeba wskazać element (lub elementy) pracy, które mają być scalone z zapytaniem. Można wyszukiwać według tytułu, numeru referencyjnego oraz nazwy klienta, kontraktu lub usługi, do których należy element pracy.
W celu potwierdzenia należy nacisnąć przycisk „Scal” na karcie informacyjnej.
Zapytanie lub zapytania wybrane do scalenia zostaną zamknięte z metodą rozwiązania „Scalenie” i uzupełnione o odnośnik do zapytania, z którym je scalono. Ponowne kliknięcie zamkniętego zapytania wyświetli jego status, dane osoby, która je rozwiązała oraz metodę rozwiązania (czyli „Scalenie”). Na karcie informacyjnej pojawi się również odnośnik do elementu pracy, z którym zostało scalone.
Komunikacja z zamkniętego zapytania będzie odtąd wyświetlana na osi czasu docelowego zapytania wraz z oznaczeniem w postaci zielonej kropki wskazującej, że to nowe pozycje, oraz numerem referencyjnym pierwotnego zapytania, z którego pochodzą. Znaczniki znikną, gdy użytkownik oznaczy nowe informacje jako przeczytane.