Różnice między powiązaną grupą a połączonymi elementami pracy
Last updated
Was this helpful?
Last updated
Was this helpful?
Powiązane elementy pracy to ściśle połączona grupa elementów, które zachowują się zgodnie z własną określoną konfiguracją, ale mają aktywny wpływ na swój element macierzysty – nie zostanie on ukończony, dopóki trwają prace nad jego elementami potomnymi.
Komunikacja będzie automatycznie współdzielona pomiędzy elementami w powiązanej grupie , dzięki czemu będzie zawsze widoczna. Gdy użytkownik wyśle odpowiedź na wiadomość e-mail w jednym z elementów, stanie się ona widoczna z poziomu wszystkich pozostałych.
Ponadto pliki, odnośniki, błędy, karty inteligentne i kontakty również są udostępniane wszystkim elementom pracy w grupie, więc np. aktualizacja pliku w jednym z elementów spowoduje jego uaktualnienie w całej powiązanej grupie.
Grupy powiązanych elementów pracy obejmują:
sprawę i jej czynności;
sprawę i jej sprawę (albo sprawy) podrzędną
pozostałe zapytanie i inne rozwiązane zapytania, jeśli scalono wiele tych elementów pracy;
sprawę potomną i jej macierzyste zapytanie, jeśli zapytanie zostało przekształcone w sprawę.
Gdy elementy pracy nie mają na siebie aktywnego wpływu (np. nie należą do grupy powiązanych elementów), ale nadal istnieje między nimi luźne połączenie i użytkownik chciałby mieć możliwość szybkiego przejścia od jednego z nich do drugiego, należy skorzystać z funkcji „Połączone elementy pracy” .
Połączone w ten sposób elementy pracy zachowują się zgodnie z własną konfiguracją i nie muszą czekać na zakończenie innych. Bez trudu i w dowolnej chwili można luźno połączyć ze sobą dwa lub więcej elementów pracy, dzięki czemu np. osoby pracujące w różnych działach będą na bieżąco informowane o tym, jak przebiegają inne prace związane z zapytaniem lub sprawą, którą sami się zajmują.
Komunikacja pomiędzy połączonymi elementami pracy również nie będzie automatycznie współdzielona, ale można wybrać opcję skopiowania migawki z zapisem stanu komunikacji z jednego elementu pracy do drugiego, z którym jest połączony.
Pomiędzy połączonymi elementami pracy można też udostępniać wiadomości e-mail –
Ponadto pliki, odnośniki, błędy, dane niestandardowe oraz kontakty nie będą współdzielone automatycznie podczas uruchamiania nowego połączonego elementu pracy, ale można wybrać opcję skopiowania migawki z zapisem ich stanu. Wszelkie wprowadzone do nich zmiany nie będą odzwierciedlone w pozostałych połączonych elementach.
Połączone elementy pracy będą wyświetlane na karcie „Połączona praca” dla spraw i zapytań.
Ten typ połączenia jest przydatny np. w sytuacji, gdy termin ukończenia sprawy nie jest uzależniony od zakończenia innych prac (chociażby przez inny dział), ale osoby zajmujące się którymkolwiek z tych elementów i tak chciałyby wiedzieć, co się dzieje z innymi, a co ważniejsze – mieć do nich szybki dostęp.
Elementy pracy można ze sobą łączyć w następujący sposób:
sprawa lub zapytanie utworzone bezpośrednio z już istniejącej sprawy lub zapytania;
ręczne dodanie połączenia ze sprawy lub zapytania do innej już istniejącej sprawy lub zapytania.