Czynność „Uruchomienie zewnętrznego API”
Last updated
Was this helpful?
Last updated
Was this helpful?
Podobnie jak w przypadku innych typowych czynności, uruchomienia zewnętrznego API można użyć w toku sprawy, gdy trzeba połączyć się z innym systemem, przekazać do niego dane i ewentualnie pobrać z zewnętrznego systemu zaktualizowane niestandardowe dane z powrotem do Enate.
Więcej informacji na temat konfiguracji czynności uruchomienia zewnętrznego API można znaleźć w tej sekcji poświęconej .
Czasami odpowiedź z systemu zewnętrznego może nadejść z opóźnieniem. W takiej sytuacji, gdy czynność „Uruchomienie zewnętrznego API” oczekuje na informacje z zewnętrznego systemu, na karcie informacyjnej czynności w Work Managerze zostanie wyświetlony status „Oczekuje”.
Gdy z zewnętrznego systemu do Enate nadejdzie wreszcie odpowiedź z aktualizacją danych, będzie ona opatrzona znacznikiem informującym użytkownika, czy aktualizacja się powiodła, czy nie.
Jeśli system w odpowiedzi zgłasza, że operacja zakończyła się powodzeniem, status czynności automatycznie zmieni się na „Zamknięta” z metodą rozwiązania „Zakończono pomyślnie”.
Jeśli system w odpowiedzi zgłasza, że operacja nie zakończyła się powodzeniem, status czynności zmieni się na „Do zrobienia” z podaną przyczyną „Zaktualizowano przez integrację”. Zewnętrzny API może również wraz z odpowiedzią dostarczyć dodatkowych informacji o przyczynach niepowodzenia. Ta informacja zostanie wyświetlona na karcie informacyjnej czynności w sekcji „Powód odrzucenia”.
Czynności zakończone niepowodzeniem będą się zachowywać jak standardowe czynności wykonywane ręcznie.
kiedy wystąpił błąd
kiedy system automatycznie spróbuje ponownie nawiązać połączenie
ile razy system automatycznie ponowił próbę nawiązania połączenia
ile razy system automatycznie spróbuje ponownie nawiązać połączenie.
Można również z tego miejsca ręcznie ponowić próbę nawiązania połączenia, klikając w odnośnik „Ponów” w wiadomości o błędzie.
Jeśli czynność nie nawiąże połączenia po automatycznych ponownych próbach (np. jeśli liczba prób jest ustawiona na 5, a system nie nawiąże połączenia po 5 automatycznych próbach), status czynności automatycznie zmieni się na „Zamknięta” z metodą rozwiązania „Nie udało się zakończyć pomyślnie”.
Gdy czynność otrzyma wymagane informacje, zostanie automatycznie zamknięta.
Jeśli ustawienia automatycznego ponawiania w Builderze zostaną zmienione już po tym, jak system podjął automatyczne próby nawiązania połączenia z systemem zewnętrznym, sytuacja może rozwinąć się następująco.
Jeśli na przykład ustawienie ponawiania było pierwotnie ustawione na 5 i system automatycznie ponawiał próbę nawiązania połączenia 5 razy, ale bez powodzenia, wtedy status czynności zmieni się na „Zamknięte” z komunikatem o błędzie i wskazaną liczbą prób wynoszącą 5/5.
Jeśli ustawienie ponownych prób zostanie zwiększone do wartości powyżej 5, na przykład 7, w komunikacie o błędzie zostanie wyświetlona liczba ponownych prób wynosząca 5/7, ale system NIE spróbuje automatycznie ponowić próby nawiązania połączenia po raz szósty i siódmy, ponieważ czynność zostanie już zamknięta.
Jeśli jednak czynność nie przeszła do stanu „Zamknięte”, ponieważ nie osiągnęła maksymalnej liczby automatycznych ponownych prób (na przykład próbowała nawiązać połączenie tylko 4 razy z 5), wówczas zwiększenie liczby ponownych prób do 7 oznacza, że czynność będzie automatycznie ponawiać próbę nawiązania połączenia, dopóki licznik nie osiągnie 7.
I odwrotnie, zmniejszenie liczby prób już po ich rozpoczęciu (np. przy próbie 4 z 10 zmniejszono maksymalną liczbę prób właśnie do 4) sprawi, że system będzie pokazywał próbę 4 z 10, ale czynność w rzeczywistości będzie już zamknięta.
Jeśli czynności nie udało zakończyć się pomyślnie z powodu przekroczenia ustawionego czasu (), wówczas otrzyma ona status „Do zrobienia” z przyczyną „Koniec czasu” i zostanie przeniesiona do kolejki lub przekazana innemu użytkownikowi, w zależności od ustawionych reguł przenoszenia.
Jeśli czynność nie może połączyć się z systemem zewnętrznym, wówczas automatycznie ponowi próbę określoną liczbę razy, zależnie od tego, jak twój system został skonfigurowany w Builderze (więcej informacji znajdziesz ). Zostanie również wyświetlony komunikat o błędzie, informujący: