Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Witamy w należącej do Pomocy Enate sekcji „Co nowego”. W tym miejscu będziecie mogli zapoznać się ze wszystkimi nowymi funkcjami i ulepszeniami, które dodajemy do Enate. W kolejnych punktach znajdują się objaśnienia funkcji, które są wprowadzane w każdej nowej wersji, a także szczegółowe informacje o wydaniu dotyczące poprawek błędów i mniejszych ulepszeń.
Poniższe odnośniki prowadzą do informacji na temat naszych najnowszych wydań:
Sekcja „Co nowego” pozwala być na bieżąco ze wszystkimi nowościami wprowadzonymi do Enate, nie jest jednak wyczerpującym źródłem informacji o wszystkich funkcjach dostępnych w Enate. Aby uzyskać pełny obraz, należy zapoznać się z główną sekcją Pomocy Enate.
Enate w wersji 2023.3 przynosi niezwykle przydatne funkcje dla zespołów korzystających z Work Managera, a Sklep wzbogacił się o wiele integracji opartych na GPT, które znacząco ułatwiają wykonywanie codziennych zadań.
Przegląd nowych funkcjonalności znaleźć można w poniższym filmie:
Do Work Managera dodaliśmy zintegrowane raportowanie bazujące na zaawansowanej platformie raportowania PowerBI firmy Microsoft.
Funkcja ta obejmuje:
standardowe i natychmiast dostępne raporty oparte na danych Enate (to, które raporty standardowe są widoczne, zależy od ustawionej roli użytkownika);
możliwość wykorzystania standardowych raportów w celu tworzenia własnych, spersonalizowanych raportów;
możliwość zapisywania swoich spersonalizowanych raportów, żeby można było w każdej chwili do nich wrócić;
możliwość udostępniania swoich raportów dowolnie wybranym użytkownikom;
dostęp do zaawansowanych opcji edycji (dla liderów zespołów i użytkowników, którym przyznano uprawnienie „Może edytować raporty”), które pozwalają tworzyć zupełnie nowe i usuwać istniejące elementy wizualne tworzyć i usuwać karty.
Więcej informacji znaleźć można w poniższym filmie:
Więcej informacji znaleźć można w poniższym filmie:
Klasyfikacja wiadomości e-mail – automatycznie przydziela i kategoryzuje zapytania, dzięki czemu agenci nie muszą tracić czasu na ich ręczne sortowanie;
Wyodrębnianie danych z wiadomości e-mail – zupełnie nowy wzorzec, który automatycznie wprowadza dane pochodzące z e-maili na kartach niestandardowych zapytań i spraw, odciążając tym samym agentów od ich ręcznego uzupełniania;
Wykrywanie wiadomości z podziękowaniami – automatycznie wykrywa, czy wiadomość przychodząca do rozwiązanego elementu pracy to e-mail ze zwykłym „dziękuję” – w takiej sytuacji zmienia status elementu z powrotem na „Rozwiązane”, żeby użytkownicy nie musieli już ręcznie wykonywać takich powtarzalnych czynności.
Analiza nastroju – dokonuje analizy treści przychodzących wiadomości w celu sprawdzenia, czy mają pozytywny, czy negatywny wydźwięk, a następnie wyświetla wynik użytkownikom, dzięki czemu od razu wiedzą, jak należy podejść do danego e-maila.
Wprowadziliśmy pewne ulepszenia na stronie Widoki. Przede wszystkim zmieniliśmy jej nazwę na „Wyszukiwanie zaawansowane”. Dodaliśmy też nowe dane i możliwości – teraz można wyszukiwać i sprawdzać, czy, kiedy i przez kogo element pracy został ponownie otwarty, a do tego wprowadziliśmy bardziej zaawansowane opcje wyszukiwania i wyświetlania opóźnionych elementów. Kolejna nowa funkcja umożliwia tworzenie plików eksportu w celu pobrania wyników wyszukiwania w formacie programu Excel.
Pojawiły się nowe opcje przechwytywania danych, które usprawniają wyliczenia SLA. Można już przechwytywać pierwotną datę zgłoszenia, co w przypadku zgłoszeń obejmujących wiele powiązanych elementów pracy umożliwia wykorzystanie do wyliczenia SLA daty początkowej pierwotnego z nich. Rozszerzyliśmy zakres dostępnych informacji w przypadku opóźnionych elementów pracy – teraz łatwiej sprawdzić, które są zaległe, a także o ile dni.
Ułatwiliśmy przyznawanie użytkownikom dostępu do określonych funkcji, wprowadzając w tym celu . Zamiast ustawiać wiele różnych poziomów dostępu za każdym razem, gdy tworzymy konto użytkownika, teraz wystarczy wybrać dla niego odpowiednią rolę. Określa ona, co dany użytkownik może zobaczyć i zrobić w Work Managerze, a w przypadku administratorów systemu – również w Builderze. Można skorzystać z ról standardowych, które są wbudowane w Enate, ale można też tworzyć własne , aby jeszcze precyzyjniej dobrać uprawnienia dla poszczególnych użytkowników.
Jeśli chodzi o , nowa wersja systemu to ogromny krok naprzód w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (AI) – oddajemy w ręce użytkowników EnateAI, hostowaną na platformie Azure implementację GPT, która nie wymaga żadnej konfiguracji. Dodaliśmy także łączniki OpenAI, które pozwalają bezpośrednio komunikować się z API OpenAI za pomocą własnego konta OpenAI i kluczy API. Użytkownicy mogą również zarządzać tymi wzorcami poprzez platformę Azure – nasze nowe łączniki AzureAI pozwolą wykorzystać własną instancję OpenAI hostowaną na tej platformie, zapewniając w ten sposób pełną kontrolę i szczegółowy przegląd danych przepływających przez API. Łączniki są dostępne dla następujących wzorców:
Administratorzy systemu mogą odtąd bezpośrednio w Builderze konfigurować i .
Dodaliśmy kolejne opcje przechwytywania danych, aby zapewnić użytkownikom bardziej szczegółowe informacje o opóźnionych elementach pracy:
Jest opóźniony – wskazuje, czy umowa SLA danego elementu pracy została naruszona, czy nie.
Dni opóźnienia – wskazuje, o ile dni lub dni roboczych (w zależności od konfiguracji terminu) element pracy jest opóźniony.
Wartość zostanie wyświetlona tylko wtedy, gdy doszło do opóźnienia.
Wartość ta jest ustalana poprzez obliczenie różnicy między terminem a datą bieżącą.
Liczba dni opóźnienia dla aktywnych elementów pracy (tzn. elementów, których status to „Wersja robocza”, „Do zrobienia”, „W toku” lub „Oczekuje”) będzie wyświetlany w przedziałach „Mniej niż 1”, „1-2”, „2-3” itd., aż do „6-7”.
Aktywne elementy, które są opóźnione o ponad 7 dni lub dni roboczych, będą wyświetlane z oznaczeniem „7+”.
W przypadku rozwiązanych lub zamkniętych elementów pracy podana będzie dokładna liczba dni opóźnienia, np. „10-11”.
Wartość jest wyliczana przez system raz dziennie (z reguły o północy).
Data jest obliczana na podstawie ustalonego terminu danego elementu pracy. Jeśli zatem termin ulegnie zmianie, dane w polach dotyczących opóźnienia również mogą zostać zaktualizowane.
Te informacje można znaleźć:
na siatce stronie domowej (do tworzenia kolumn);
na stronie wyszukiwania zaawansowanego:
aby tworzyć widoki wyszukiwania zaawansowanego;
na siatce wyników wyszukiwania zaawansowanego (do tworzenia kolumn);
na siatce wyników wyszukiwania zaawansowanego (do grupowania wyników wyszukiwania – w tym przypadku można wykorzystać tylko opcję „Jest opóźnione”).
Kolejna nowa funkcja to „Godziny opóźnienia”. Wartość ta jest wyświetlana tylko na siatce wyników wyszukiwania zaawansowanego i można wykorzystać ją do utworzenia kolumny danych. Wskazuje, o ile godzin lub godzin roboczych (w zależności od konfiguracji terminu) element pracy jest opóźniony. Tak jak w przypadku „Dni opóźnienia”, tę wartość również zobaczymy tylko wtedy, gdy termin został przekroczony. Wartość jest wyliczana przez system raz dziennie (z reguły o północy).
Dodaliśmy opcję przechwytywania daty i godziny rozpoczęcia pierwotnego zgłoszenia dla elementów pracy, aby usprawnić obliczenia SLA. Teraz mamy dostęp do całego czasu potrzebnego na ukończenie zgłoszenia, a nie tylko do czasu pracy nad pojedynczym elementem.
Dane te zostaną wyświetlone jako dodatkowe pole na karcie informacyjnej elementu pracy, o ile data rozpoczęcia pierwotnego zgłoszenia różni się od daty utworzenia elementu.
Użytkownik może wykorzystać ten parametr do organizowania swojej pracy na siatkach strony domowej, tworzenia widoków wyszukiwania zaawansowanego, a także w ramach raportowania.
Pojawił się również jako nowa metoda ustalania terminu:
Te informacje są szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy z oryginalnego zgłoszenia trzeba utworzyć kolejny element pracy, gdy np. powstaje sprawa podrzędna, zapytanie jest przekształcane w sprawę, sprawa lub czynność są przerabiane, czynność jest tworzona za pomocą opcji „Rozpocznij czynność”, tworzony jest nowy połączony element pracy lub gdy do zamkniętego elementu pracy przychodzi wiadomość e-mail (co powoduje utworzenie nowego elementu w celu kontynuowania pracy nad zgłoszeniem pierwotnym).
Uwaga: opisane powyżej dodatkowe parametry są przechwytywane w każdym przypadku z wyjątkiem rozdzielonych zapytań, gdzie najwcześniejsza data rozpoczęcia działania była zawsze rejestrowana w polu „Utworzono”. Mechanizm ten zostanie ujednolicony z opcją rejestrowania daty pierwotnego zgłoszenia w kolejnej wersji Enate.
Przykład: jeśli nowe zgłoszenie utworzyło zapytanie w dniu 12.01.2023 o godzinie 09.00, to zarówno datą/godziną w polu „Utworzono”, jak i datą/godziną w polu „Pierwotne zgłoszenie” będzie właśnie 12.01.2023 / 09.00. Ponieważ obie daty są takie same, wyświetlana będzie tylko wartość „Utworzono”.
Gdy któryś z użytkowników zajmie się tym zapytaniem i okaże się, że trzeba przekształcić je w sprawę, wówczas datą „Pierwotnego zgłoszenia” dla nowo utworzonej sprawy również będzie 12.01.2023 / 09.00, czyli przechwycona zostanie data i godzina rozpoczęcia oryginalnego zapytania (i zgłoszenia). Jednak data „Utworzono” nowej sprawy będzie późniejsza, np. 12.01.2023 / 11.00. Ponieważ daty są różne, wyświetlana będzie i wartość „Pierwotne zgłoszenie”, i „Utworzono”.
Łączenie już istniejących elementów pracy nie będzie miało wpływu na datę „Pierwotnego zgłoszenia”, ponieważ w tej sytuacji nie dochodzi do utworzenia nowego elementu.
Wersja 2023.2 przynosi systemową zmianę w sposobie otwierania odnośników do nowych elementów pracy w Work Managerze. Poprzednio po kliknięciu odnośnika, np. w celu otworzenia Skrzynki odbiorczej albo zapytania lub czynności ze strony domowej, treści wyświetlane były w nowych kartach pod pomarańczowym paskiem nagłówka.
W najnowszym wydaniu zrezygnowaliśmy z tego podejścia, wprowadzając w Work Managerze tryb multi-page (wielostronicowy). Odnośniki nie będą już otwierane w nowych kartach w samym systemie, ale w nowych kartach przeglądarki internetowej – każda sekcja w osobnej. Wyjaśnia to poniższy film:
Mechanizm wielostronicowy jest bardzo przydatny w codziennej pracy:
Umożliwia otwieranie dwóch kart obok siebie, by np. przeglądać wiadomości e-mail w Skrzynce odbiorczej, zajmując się jednocześnie zapytaniem lub sprawą – na jednym ekranie.
Pozwala z łatwością udostępniać odnośniki do konkretnych elementów pracy innym członkom zespołu – jeśli masz otwarte zapytanie, czynność lub sprawę, wystarczy teraz skopiować adres URL i przesłać go koledze lub koleżance. Gdy go otworzą, przejdą bezpośrednio do tego elementu. Numer referencyjny elementu pracy będzie widoczny na karcie przeglądarki.
Jeśli nie chcesz, żeby odnośniki otwierały się w nowych kartach przeglądarki, możesz zmienić to w ustawieniach użytkownika i wybrać wyświetlanie wywołanych treści w aktualnie używanej karcie. W ustawieniach znajduje się opcja „Otwórz odnośniki w nowej karcie przeglądarki” – należy ją wyłączyć (domyślnie jest włączona dla wszystkich użytkowników) i zapisać zmiany.
Od teraz treści, do których prowadzą odnośniki, będą wyświetlane w bieżącej karcie przeglądarki.
Uwaga: nadal dostępne będzie otwieranie odnośników w nowych kartach – w tym celu przytrzymaj wciśnięty klawisz Ctrl lub Cmd na klawiaturze podczas uruchamiania odnośnika.
Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, pracując w tym trybie:
Za pomocą przycisków „wstecz” i „dalej” w przeglądarce można przechodzić z powrotem do wcześniej wyświetlanych stron.
Lista Ostatnio otwierane w menu nawigacyjnym to sposób na szybki powrót do niedawno przeglądanych elementów pracy.
Nowa funkcja Obserwowane umożliwia grupowanie w jednym miejscu elementów pracy, na których chcemy się skupić. Może być np. uzupełnieniem listy bieżących spraw do załatwienia.
W tym wydaniu Enate wprowadziliśmy do Work Managera zupełnie nową funkcjonalność, która umożliwia użytkownikom utworzenie listy elementów pracy, na których chcą skupić swoją uwagę – to Obserwowane. Można ją wykorzystać jako uzupełnienie listy bieżących spraw do załatwienia lub jako zbiór skrótów do elementów, które potrzebujemy mieć zawsze pod ręką. Więcej informacji znaleźć można w poniższym filmie:
Do listy można dodać maksymalnie 50 zapytań, czynności i spraw – również tych, które nie są przypisane do nas. Obserwowane są dostępne z każdego miejsca w Work Managerze poprzez ikonę znajdującą się na pasku nagłówka.
Kliknięcie elementu otworzy go bezpośrednio albo w nowej, albo w aktualnie używanej karcie przeglądarki (w zależności od wybranych ustawień).
Elementy pracy można dodawać do listy Obserwowanych na kilka sposobów:
Z poziomu samej listy, klikając ikonę plusa, a następnie wyszukując dany element pracy według jego tytułu albo numeru referencyjnego. Po wybraniu właściwego elementu lub elementów z wyników wyszukiwania należy kliknąć przycisk, aby zostały dodane do listy.
Klikając ikonę „Dodaj do Obserwowanych” na ekranie zapytania, czynności lub sprawy.
Z siatki strony domowej, wybierając jeden lub więcej elementów pracy i klikając opcję „Dodaj do Obserwowanych”, która pojawi się na nagłówku siatki.
Kolejność dodanych elementów na liście można dowolnie zmieniać, przeciągając je i upuszczając w wybranym miejscu.
Zapytanie, sprawa lub czynność, które znajdują się już w Obserwowanych, będą po otwarciu wyświetlone z zaznaczoną odpowiednią ikoną. Aby usunąć je z listy, wystarczy jeszcze raz kliknąć ten odnośnik. Można również zaznaczyć wybrane do usunięcia elementy na samej liście, kliknąć opcję usuwania i potwierdzić decyzję.
Należy przy tym pamiętać, że elementy pracy, których status zmieni się na „Rozwiązane” lub „Zamknięte”, zostaną automatycznie usunięte z Obserwowanych, zwalniając tym samym miejsce dla kolejnych, które wymagają uwagi użytkownika. Użytkownicy mogą jednak dodawać do swoich Obserwowanych elementy oznaczone jako „Rozwiązane” lub „Zamknięte”, jeśli tego potrzebują.
Może się zdarzyć, że podczas próby jednoczesnego otwarcia wielu odnośników z listy Obserwowanych w nowych kartach wyświetlone zostanie okienko z informacją, że określone elementy nie mogą zostać wyświetlone. Należy wówczas zezwolić przeglądarce na otwieranie wyskakujących okien i przekierowań z Enate.
Wprowadziliśmy wiele poprawek do funkcji Widoki. Przede wszystkim zmieniliśmy jej nazwę na „Wyszukiwanie zaawansowane”.
Ulepszyliśmy również sam interfejs – elementy będą teraz wyświetlane w swoich kolorach RAG, a obok nich zobaczymy ich statusy.
Rozszerzyliśmy zakres informacji, które można wykorzystać podczas wyszukiwania na stronie „Wyszukiwanie zaawansowane”. Dodatkowe pola to:
Widoki danych z wyszukiwania zaawansowanego można eksportować do arkuszy programu Excel. Więcej informacji na ten temat znajduje się w poniższym filmie:
Aby wyeksportować widoki danych do arkusza programu Excel, należy wprowadzić kryteria wyszukiwania na stronie „Wyszukiwanie zaawansowane”, a następnie kliknąć „Przełącz na eksport”.
Zobaczymy wówczas listę wszystkich wyeksportowanych wcześniej plików wraz z datami ich pobrania, rozmiarem, łączną liczbą wierszy w arkuszu, a także datą żądania, rozpoczęcia i zakończenia eksportu.
Przed wyeksportowaniem wyników wyszukiwania możemy edytować nazwę docelowego pliku.
Można też dopasować zakres danych do eksportu, klikając przycisk „Wybierz kolumny”. Kolumny wybrane w wyszukiwaniu będą zaznaczone automatycznie, ale to również można zmienić.
Klikamy przycisk „Eksportuj”.
Plik pojawi się w nowym wierszu w sekcji „Wyeksportowane pliki” z ikoną oczekiwania. Odświeżamy siatkę.
Ikona zmieni się na pojedynczego zielonego „ptaszka”, który wskazuje, że eksport został zakończony.
Jeśli podczas eksportowania wystąpił błąd, wyświetlona zostanie czerwona ikona ostrzeżenia.
Aby pobrać plik, wystarczy kliknąć jego nazwę.
Po zakończeniu pobierania ikona zmieni się na podwójnego zielonego „ptaszka”.
Data i godzina pobrania pojawią się w kolumnie „Pobrano”.
Wyniki wyszukiwania zaawansowanego zostaną zapisane w pliku .xlsx łącznie z nazwami wybranych kolumn.
Na początku nazwy kolumn będą wyświetlane tylko w języku angielskim. Wersje zlokalizowane pojawią się w kolejnej wersji Enate.
Należy też pamiętać, że wyeksportować możemy maksymalnie milion wierszy.
Nazwy kolumn w wyeksportowanym pliku są inne niż nazwy wyświetlane w interfejsie użytkownika na stronie „Wyszukiwanie zaawansowane”.
Dalsze informacje: Dostęp do funkcji eksportu do pliku programu Excel nie jest włączony dla standardowych ról członka zespołu i lidera zespołu. Aby z niego skorzystać, należy utworzyć rolę niestandardową w sekcji zarządzania użytkownikami w Builderze, zaznaczając opcję „Może eksportować widoki wyszukiwania zaawansowanego do Excel” w sekcji dostępu do funkcji wyszukiwania zaawansowanego.
Work Manager został wyposażony w funkcję zintegrowanego raportowania bazującą na , która zapewnia dostęp do wielu dodatkowych informacji i stanowi wsparcie dla całej działalności biznesowej.
Funkcja ta obejmuje:
oparte na danych Enate (to, które raporty standardowe raporty są widoczne, zależy od ustawionej roli użytkownika);
możliwość ;
możliwość , żeby można było w każdej chwili do nich wrócić;
możliwość dowolnie wybranym użytkownikom;
dostęp do (dla liderów zespołów i użytkowników, którym przyznano uprawnienie „Może edytować raporty”), które pozwalają tworzyć zupełnie nowe i usuwać istniejące elementy wizualne, a także tworzyć i usuwać karty.
Więcej informacji znaleźć można w poniższym filmie:
Uwaga: w tej chwili daty utworzenia raportów są zgodne ze strefą czasową UTC. Ponadto raporty nie są aktualizowane w czasie rzeczywistym, a w regularnych, zaplanowanych odstępach czasu (w raporcie znajdzie się sygnatura czasowa „ostatnia aktualizacja”). Raporty są na razie dostępne tylko w języku angielskim. W przypadku zamkniętych elementów pracy wyświetlane będą tylko informacje z ostatniego roku. W przypadku otwartych lub aktywnych elementów uzyskamy dostęp do danych z całego okresu ich przetwarzania, nawet jeśli był dłuższy niż rok.
Raporty dostępne są w zupełnie nowej sekcji menu nawigacyjnego Work Managera.
Po najechaniu kursorem na odnośnik Raporty wyświetlona zostanie lista raportów, do których mamy dostęp, podzielona na określone sekcje:
Moje raporty – tutaj znajdziemy raporty, które w jakiś sposób spersonalizowaliśmy, a następnie zapisaliśmy jako nowe raporty.
„Udostępnione dla mnie” – są to zarówno standardowe, jak i niestandardowe raporty, które udostępnił nam ktoś inny.
Raporty są sortowane alfabetycznie i można oznaczać poszczególne z nich jako ulubione. Ulubione raporty będą wyświetlane na początku listy.
Po otwarciu raportu w górnej części zobaczymy jego nazwę oraz datę ostatniej aktualizacji.
Po naciśnięciu przycisku „Wszystkie raporty” wyświetlona zostanie lista raportów, do których mamy dostęp, podzielona na określone sekcje:
Moje raporty – tutaj znajdziemy raporty, które w jakiś sposób spersonalizowaliśmy, a następnie zapisaliśmy jako nowe raporty.
„Udostępnione dla mnie” – są to zarówno standardowe, jak i niestandardowe raporty, które udostępnił nam ktoś inny.
Raport zwykle składa się z różnych rodzajów kart z nagłówkami oraz elementów wizualnych.
Zakres dostępnych pól danych zależy od tego, do jakiego raportu mamy uprawnienia – każdy z nich ma swój własny zestaw pól danych. Innymi słowy, dostęp do raportu zapewnia nam również dostęp do wszystkich pól danych w nim zawartych. Np. raport „Przegląd użytkownika” (i każdy inny raport, który został z niego utworzony) wyświetla informacje o nas i naszej pracy. Raport „Przegląd zespołu” (i również każdy raport z niego utworzony) pozwala zapoznać się z ogólnymi danymi na temat naszego zespołu oraz prac w naszym obszarze działalności.
Jeśli zachodzi potrzeba, aby uwzględnić w raporcie którekolwiek z pól danych niestandardowych, administrator systemu powinien poprosić obsługę klienta Enate o ich dodanie.
Każdy użytkownik ma możliwość dostosowania wyświetlanych w raporcie danych do własnych potrzeb.
Dostępne filtry znajdują się w górnej części okna. Możemy zatem filtrować informacje według klientów, kontaktów i tym podobnych kategorii, a także według określonych typów spraw lub zapytań (w rozwijanym menu „Proces”) oraz kolejek lub prac znajdujących się na konkretnym etapie. Aby usunąć filtry, należy kliknąć przycisk „Wszystkie filtry” i przewinąć w dół aż do pozycji „Usuń wszystkie”.
Dostęp do kolejnych opcji edycji ujawni się po najechaniu kursorem na elementy wizualne. Odnośniki znajdujące się w nagłówku każdego z nich pozwolą nam drążyć dane oraz zastosować kolejne filtry.
Po kliknięciu przycisku personalizacji zobaczymy wiele dalszych ustawień. Możemy zmieniać wykorzystane w niej pola danych oraz rodzaj wizualizacji, aby inaczej zaprezentować informacje.
Zakres dostępnych dla nas pól danych zależy od tego, do jakiego raportu mamy uprawnienia – każdy z nich ma swój własny zestaw pól danych. Innymi słowy, dostęp do raportu zapewnia nam również dostęp do wszystkich pól danych w nim zawartych.
Np. raport „Przegląd użytkownika” (i każdy inny raport, który został z niego utworzony) wyświetla informacje o nas i naszej pracy. Raport „Przegląd zespołu” (i również każdy raport z niego utworzony) pozwala zapoznać się z ogólnymi danymi na temat naszego zespołu i prac w naszym obszarze działalności.
Jeśli zachodzi potrzeba, aby uwzględnić w raporcie którekolwiek z pól danych niestandardowych, administrator systemu powinien poprosić obsługę klienta Enate o ich dodanie.
Pojedynczy element wizualny można wyeksportować do arkusza programu Excel. Funkcja „skupienia” umożliwia osobne wyświetlenie pojedynczego elementu wizualnego, a dane, na których się opiera, możemy przejrzeć w formie tabeli.
Wprowadzone zmiany można w każdej chwili odrzucić, przywracając poprzedni widok elementu.
Więcej informacji na temat możliwości edycji znajduje się w dokumentacji Power BI na stronach firmy Microsoft:
Można zapisać swój spersonalizowany raport, aby mieć do niego łatwy dostęp, klikając przycisk „Zapisz jako”. W zależności od tego, kto pierwotnie utworzył dany raport, podczas zapisywania dostępne będą różne opcje:
Jeśli wprowadziliśmy zmiany do raportu utworzonego przez innego użytkownika, będziemy musieli zapisać go jako zupełnie nowy raport (pole wyboru „zapisz jako nowy raport” będzie już automatycznie zaznaczone).
Jeśli dokonamy edycji raportu, który sami utworzyliśmy (i znajduje się w sekcji „Moje raporty”), możemy:
zaktualizować istniejący raport, klikając „Zapisz jako”, a następnie odznaczając opcję „Zapisz jako nowy raport”;
zapisać raport jako zupełnie nowy, klikając „Zapisz jako” i zaznaczając związaną z tym opcję.
Po naciśnięciu przycisku „Potwierdź” zapisany raport pojawi się w sekcji „Moje raporty”, do której można przejść z głównego nagłówka okna albo z listy raportów znajdującej się na poświęconej im stronie. Znajdziemy tam wszystkie raporty, które zapisaliśmy.
Liderzy zespołów oraz użytkownicy, którym przyznano uprawnienie „Może edytować raporty”, mają dodatkowo dostęp do zaawansowanych funkcji edycyjnych.
Dzięki nim możliwe jest nie tylko modyfikowanie zawartych w raporcie elementów wizualnych, ale też całkowite ich usuwanie i tworzenie zupełnie nowych, a także tworzenie i usuwanie kart z nagłówkami.
Wprowadzone zmiany można w każdej chwili odrzucić, przywracając poprzedni widok elementu.
Więcej informacji na temat możliwości edycji znajduje się w dokumentacji Power BI na stronach firmy Microsoft:
Aby udostępnić raport innym użytkownikom, należy nacisnąć przycisk „Udostępnij”, a następnie wskazać wybrane osoby.
Raport pojawi się wówczas w sekcji „Udostępnione raporty” tego użytkownika (lub użytkowników).
Należy przy tym pamiętać, że raport można udostępnić danemu użytkownikowi tylko wtedy, gdy posiada on przyznany dostęp do wszystkich informacji w nim zawartych.
W tym miejscu można również skopiować odnośnik URL raportu, aby udostępnić go za pomocą innej aplikacji.
Raporty udostępnione nam będą widoczne na naszej liście „Udostępnione raporty”.
W przypadku usuwania raportu należy pamiętać o kilku ważnych aspektach:
Można usunąć każdy z osobiście spersonalizowanych raportów, czyli wszystkie te, które znajdują się w sekcji „Moje raporty”.
Można usunąć każdy z udostępnionych nam raportów, czyli wszystkie te, które znajdują się w sekcji „Udostępnione raporty”. Skasowanie raportu, który został nam udostępniony, nie spowoduje usunięcia go u innych użytkowników.
Nie można usunąć oryginalnego raportu standardowego. Jeśli jednak standardowy raport został spersonalizowany i zapisany (czyli pojawił się w sekcji „Moje raporty”), jego usunięcie będzie możliwe (zgodnie z regułą opisaną powyżej).
Skasowanie raportu, który udostępniliśmy wcześniej innemu użytkownikowi, usunie go zarówno u nas, jak i u tego użytkownika, który straci też do niego dostęp za pośrednictwem zapisanego adresu URL.
Użytkownik, który usunął raport, zachowa do niego dostęp poprzez zapisany adres URL.
W tej chwili Enate udostępnia dwa gotowe raporty standardowe:
To, które raporty standardowe raporty są widoczne, zależy od ustawionej roli użytkownika.
Ten rodzaj raportu wyświetla informacje o pracach w kolejkach, którymi zarządzamy lub do których jesteśmy przypisani. Dostępne zestawy danych:
Raport „Przegląd użytkownika” pokazuje użytkownikowi informacje o jego pracy.
Dostępne zestawy danych:
Kliknięcie głównego odnośnika Raporty otworzy nową stronę z dla danej roli przypisanej użytkownikowi. Dla liderów zespołów będzie to raport , a dla ich członków – .
– dostarczane z systemem raporty odpowiadające danej roli użytkownika. To właśnie rola określa, które standardowe raporty można przeglądać – osoba z dostępem na poziomie członka zespołu zobaczy raport „”, który zawiera dane dotyczące jej własnej pracy, natomiast w przypadku lidera zespołu będzie to „”, do którego trafią dane dotyczące pracy całej grupy.
– dostarczane z systemem raporty odpowiadające danej roli użytkownika.
Spersonalizowany raport można za pomocą przycisku „Zapisz jako” albo , klikając przycisk „Udostępnij”.
Każdy użytkownik ma możliwość dostosowania wyświetlanych w raporcie danych do własnych potrzeb, np. stosując filtry albo edytując pola danych. Więcej informacji na temat dostępnych opcji znajduje się w sekcji poświęconej .
Jeśli przyznano nam uprawnienie „Może dostosowywać raporty”, będziemy mogli wybrać i uzyskać tym samym dostęp do bardziej rozbudowanych opcji edycji, które poza standardowymi opcjami pozwalają tworzyć zupełnie nowe i usuwać istniejące efekty wizualne, a także tworzyć i usuwać karty.
za pomocą przycisku „Zapisz jako”, aby mieć go zawsze pod ręką, albo , klikając przycisk „Udostępnij”.
„”;
„”.
Nazwa pola
Opis pola
Rodzaj warunku do zastosowania
Wartość
Był ponownie otwarty
Pozwala wyszukiwać rozwiązane elementy pracy, które zostały ponownie otwarte.
To
Do wyboru:
Tak
Nie
Ostatnio ponownie otwarty przez
Pozwala wyszukiwać, kto jako ostatni ponownie otworzył rozwiązany element pracy.
Zaczyna się od
To
Jest puste
Nie jest puste
Jeśli wybrany warunek to „Zaczyna się od” albo „To”, wpisz dane pracownika.
Ostatnio ponownie otwarty
Pozwala wyszukiwać, kiedy rozwiązany element pracy był ostatnio ponownie otwarty.
To
Jest puste
Nie jest puste
To nie
Większe niż
Większe niż lub równe
Mniejsze niż
Mniejsze niż lub równe
Pomiędzy
Wybierz datę.
Pierwotne zgłoszenie
Jeśli z oryginalnego zgłoszenia został utworzony dalszy element pracy (gdy tworzona jest sprawa podrzędna, zapytanie jest przekształcane w sprawę, sprawa lub czynność są przerabiane, czynność jest tworzona za pomocą opcji „Rozpocznij czynność” albo tworzony jest nowy połączony element pracy), dane wyświetlone w tym polu pozwolą wyszukać datę rozpoczęcia oryginalnego zgłoszenia i przechwycić cały czas, jaki był potrzebny na ukończenie zgłoszenia, a nie tylko czas pracy nad pojedynczym elementem.
To
Jest puste
Nie jest puste
To nie
Większe niż
Większe niż lub równe
Mniejsze niż
Mniejsze niż lub równe
Pomiędzy
Wybierz datę.
Jest opóźniony
Pozwala wyszukiwać elementy pracy, które są opóźnione.
To
Do wyboru:
Tak
Nie
Dni opóźnienia
Wskazuje, o ile
dni roboczych (w zależności
od konfiguracji terminu)
element pracy jest opóźniony.
To
Jest puste
Nie jest puste
To nie
Większe niż Większe niż lub równe
To
Mniejsze niż
Mniejsze niż lub równe
To
Pomiędzy
Wpisz odpowiednią liczbę dni.
Aktywność | Aktywni użytkownicy | Liczba użytkowników aktywnych w wybranym dniu. |
Aktywność | Łączny czas pracy | Całkowity czas (w godzinach) poświęcony przez agenta na wszystkie elementy pracy, którymi zajmował się w wybranym zakresie dat. |
Aktywność | Łączna liczba użytkowników | Łączna liczba użytkowników odpowiedzialnych za wszystkie elementy pracy w kolejce. |
Aktywność | Rodzaj aktywności | Rodzaj czynności wykonanej przez agenta podczas pracy nad danym elementem (np. „Zapisane”, „Zakończone”). |
Aktywność | Czas trwania w sek. | Czas spędzony przez agenta na pracy nad danym elementem. Umożliwia ręczne wprowadzenie czasu, jeśli jest znany. |
Aktywność | DataRozpoczęcia | Data rozpoczęcia elementu pracy w formacie data/godzina. |
Aktywność | DataRozpoczęcia_data | Data rozpoczęcia elementu pracy tylko w formie daty. |
Aktywność | Nazwa użytkownika | Użytkownik, który wykonywał daną czynność. |
Kontekst | Kontrakt | Nazwa kontraktu. |
Kontekst | Klient | Nazwa klienta. |
Kontekst | Usługa | Nazwa usługi. |
Kontekst | Dostawca | Nazwa dostawcy usługi. |
Data | Data. | Zakres dat do filtrowania danych. |
Data | Miesiąc | Wskazane miesiące. |
Data | Tydzień | Wskazane tygodnie. |
Data | Rok | Wskazany rok. |
Błędy | Liczba elementów pracy | Liczba elementów pracy z błędami. |
Błędy | Data zgłoszenia | Data zgłoszenia błędu elementu pracy |
Błędy | Kategoria błędu | Kategoria błędu. |
Błędy | Opis | Opis błędu. |
Błędy | Status | Wskazuje, czy wada została usunięta, czy nie. |
Opinie
|
Średnia ocena
|
Średnia ocena każdego elementu pracy.
|
Opinie | Ocena | Ocena użytkownika dla każdego elementu pracy. |
Opinie | Numer referencyjny | Numer referencyjny elementu pracy, który otrzymał opinie. |
Proces | Proces | Nazwa procesu, do którego należy każdy z elementów pracy. |
Proces | Rodzaj elementu pracy | Rodzaj elementu pracy (zapytanie, czynność lub sprawa). |
Kolejki | Kolejka | Nazwa kolejki, w której ostatnio znajdował się element pracy. |
Status | Status | Status elementu pracy („Do zrobienia”, „W toku”, „Oczekuje”, „Rozwiązane” albo „Zakończone”). |
Powód zmiany statusu | Powód zmiany statusu | Powód zmiany statusu elementu pracy („Nowo utworzone”, „Otrzymano nowe informacje”, „Zablokowane przez regułę biznesową” itp.). |
Historia statusu „Oczekuje” | Oczekiwanie każdego dnia | Liczba elementów pracy w danym dniu, które zostały ustawione przez agenta jako oczekujące (spośród wszystkich elementów pracy, nad którymi pracował). |
Historia statusu „Oczekuje” | DataZakończenia | Koniec okresu (w formacie data/czas), w którym element pracy był ustawiony jako oczekujący. |
Historia statusu „Oczekuje” | DataZakończenia_data | Koniec okresu (tylko w formie daty), w którym element pracy był ustawiony jako oczekujący. |
Historia statusu „Oczekuje” | DataRozpoczęcia | Początek okresu (w formacie data/czas), w którym element pracy był ustawiony jako oczekujący. |
Historia statusu „Oczekuje” | DataRozpoczęcia_data | Początek okresu (tylko w formie daty), w którym element pracy był ustawiony jako oczekujący. |
Historia statusu „Oczekuje” | Nazwa użytkownika | Agent, który ustawił status „Oczekuje”. |
Elementy pracy | Czynność | Suma zamkniętych i oczekujących elementów pracy agenta. |
Elementy pracy | Elementy pracy przypisane dzisiaj | Liczba elementów pracy przypisanych do agenta w bieżącym dniu. |
Elementy pracy | Zamknięte elementy pracy | Łączna liczba elementów pracy zamkniętych przez agenta we wskazanym zakresie dat. |
Elementy pracy | Elementy pracy zamknięte dzisiaj | Liczba elementów pracy zamkniętych przez agenta w bieżącym dniu. |
Elementy pracy | Elementy pracy na dziś | Liczba elementów pracy do wykonania przez agenta w bieżącym dniu. |
Elementy pracy | Otwarte elementy pracy | Łączna liczba elementów pracy otwartych przez agenta. |
Elementy pracy | Elementy pracy opóźnione | Łączna liczba opóźnionych elementów pracy agenta. |
Elementy pracy | Elementy pracy ponownie otwarte | Łączna liczba zapytań ponownie otwartych przez agenta. |
Elementy pracy | Element pracy rozwiązany | Łączna liczba elementów pracy rozwiązanych przez agenta we wskazanym zakresie dat. |
Elementy pracy | Element pracy rozpoczęte | Łączna liczba elementów pracy rozpoczętych przez agenta we wskazanym zakresie dat. |
Kategoria wiekowa | Grupowanie wieku (w dniach) w określone przedziały. |
Elementy pracy | Wiek w dniach | Wiek wyrażony w dniach. Dla zakończonych elementów pracy to (data zakończenia - data rozpoczęcia), a dla otwartych (bieżący dzień - data rozpoczęcia). |
Elementy pracy | Liczba dotkniętych rekordów | Liczba rekordów dotkniętych błędem. |
Elementy pracy | Liczba błędów | Liczba błędów każdego elementu pracy (jeśli jakieś posiada). |
Elementy pracy | Liczba przeróbek | Liczba przeróbek każdego elementu pracy (jeśli jakieś wystąpiły). |
Elementy pracy | Termin | Termin elementu pracy w formacie data/godzina. |
Elementy pracy | Termin_data | Termin elementu pracy tylko w formie daty. |
Elementy pracy
|
DataZakończenia
|
Data zakończenia elementu pracy w formacie data/godzina.
|
Elementy pracy
|
DataZakończenia_data
|
Data zakończenia elementu pracy tylko w formie daty.
|
Elementy pracy
|
Ma błędy
|
Wskazuje, czy element pracy ma błędy, czy nie („Tak” albo „Nie”).
|
Elementy pracy
|
Ponownie otwarte
|
Zapytania, które zostały ponownie otwarte po ich rozwiązaniu.
|
Elementy pracy
|
Numer referencyjny
|
Numer referencyjny każdego elementu pracy.
|
|
Data rozwiązania
|
Data rozwiązania elementu pracy w formacie data/godzina.
|
|
Data rozwiązania_data Data rozwiązania elementu pracy tylko w formie daty.
|
Elementy pracy
|
SLA
|
Umowa o gwarantowanym poziomie świadczenia usług wskazująca, czy element pracy jest opóźniony, czy nie.
|
Elementy pracy
|
DataRozpoczęcia
|
Data rozpoczęcia elementu pracy w formacie data/godzina.
|
Elementy pracy
|
DataRozpoczęcia_data
|
Data rozpoczęcia elementu pracy tylko w formie daty.
|
Elementy pracy
|
Tytuł
|
Tytuł elementu pracy.
|
Aktywność | Łączny czas pracy | Całkowity czas (w godzinach) poświęcony przez agenta na wszystkie elementy pracy, którymi zajmował się w wybranym zakresie dat. |
Aktywność | Rodzaj aktywności | Rodzaj czynności wykonanej przez agenta podczas pracy nad danym elementem („Zapisane” lub „Zakończone”). |
Aktywność | Czas trwania w sek. | Czas spędzony przez agenta na pracy nad danym elementem. Umożliwia ręczne wprowadzenie czasu, jeśli jest znany. |
Aktywność | DataRozpoczęcia | Data rozpoczęcia aktywności elementu pracy w formacie data/godzina. |
Aktywność | DataRozpoczęcia_data | Data rozpoczęcia aktywności elementu pracy tylko w formie daty. |
Aktywność | Nazwa użytkownika | Użytkownik, który wykonywał daną czynność. |
Kontekst | Kontrakt | Nazwa kontraktu. |
Kontekst | Klient | Nazwa klienta. |
Kontekst | Usługa | Nazwa usługi. |
Kontekst | Dostawca | Nazwa dostawcy. |
Data | Data | Zakres dat do filtrowania danych. |
Data | Wskazane miesiące | Wskazane miesiące. |
Data | Tydzień | Wskazane tygodnie. |
Data | Rok | Wskazany rok. |
Błędy | Liczba elementów pracy | Liczba elementów pracy z błędami. |
Błędy | Data zgłoszenia | Data zgłoszenia błędu elementu pracy. |
Błędy | Kategoria błędu | Kategoria błędu. |
Błędy | Opis | Opis błędu. |
Błędy | Status | Wskazuje, czy błąd został usunięty, czy nie. |
Proces | Proces | Nazwa procesu, do którego należy każdy z elementów pracy. |
Proces | Rodzaj elementu pracy | Rodzaj elementu pracy (zapytanie, czynność lub sprawa). |
Kolejki
|
Kolejka
|
Nazwa kolejki, w której ostatnio znajdował się element pracy.
|
Status | Status | Status elementu pracy („Do zrobienia”, „W toku”, „Oczekuje”, „Rozwiązane” albo „Zakończone”). |
Powód zmiany statusu | Powód zmiany statusu | Powód zmiany statusu elementu pracy („Nowo utworzone”, „Otrzymano nowe informacje”, „Zablokowane przez regułę biznesową” itp.). |
Historia statusu „Oczekuje” | Oczekiwanie każdego dnia | Liczba elementów pracy w danym dniu, które zostały ustawione przez agenta jako oczekujące (spośród wszystkich elementów pracy, nad którymi pracował). |
Historia statusu „Oczekuje” | DataZakończenia | Koniec okresu (w formacie data/czas), w którym element pracy był ustawiony jako oczekujący. |
Historia statusu „Oczekuje” | DataZakończenia_data | Koniec okresu (tylko w formie daty), w którym element pracy był ustawiony jako oczekujący. |
Historia statusu „Oczekuje” | DataRozpoczęcia | Początek okresu (w formacie data/czas), w którym element pracy był ustawiony jako oczekujący. |
Historia statusu „Oczekuje” | DataRozpoczęcia_data | Początek okresu (tylko w formie daty), w którym element pracy był ustawiony jako oczekujący. |
Historia statusu „Oczekuje” | Nazwa użytkownika | Agent, który ustawił status „Oczekuje”. |
Elementy pracy | Czynność | Suma zamkniętych i oczekujących elementów pracy agenta. |
Elementy pracy | Elementy pracy przypisane dzisiaj | Liczba elementów pracy przypisanych do agenta w bieżącym dniu. |
Elementy pracy | Zamknięte elementy pracy | Łączna liczba elementów pracy zamkniętych przez agenta we wskazanym zakresie dat. |
Elementy pracy | Elementy pracy zamknięte dzisiaj | Liczba elementów pracy zamkniętych przez agenta w bieżącym dniu. |
Elementy pracy | Elementy pracy na dziś | Liczba elementów pracy do wykonania przez agenta w bieżącym dniu. |
Elementy pracy | Otwarte elementy pracy | Łączna liczba elementów pracy otwartych przez agenta. |
Elementy pracy | Elementy pracy opóźnione | Łączna liczba opóźnionych elementów pracy agenta. |
Elementy pracy | Elementy pracy ponownie otwarte | Łączna liczba zapytań ponownie otwartych przez agenta. |
Elementy pracy | Element pracy rozwiązany | Łączna liczba elementów pracy rozwiązanych przez agenta we wskazanym zakresie dat. |
Elementy pracy | Element pracy rozpoczęte | Łączna liczba elementów pracy rozpoczętych przez agenta we wskazanym zakresie dat. |
Elementy pracy | Wiek w dniach | Wiek wyrażony w dniach. Dla zakończonych elementów pracy to (data zakończenia - data rozpoczęcia), a dla otwartych (bieżący dzień - data rozpoczęcia). |
Elementy pracy | Liczba dotkniętych rekordów | Liczba rekordów dotkniętych błędem. |
Elementy pracy | Liczba błędów | Liczba błędów każdego elementu pracy (jeśli jakieś posiada). |
Elementy pracy | Liczba przeróbek | Liczba przeróbek każdego elementu pracy (jeśli jakieś wystąpiły). |
Elementy pracy | Termin | Termin elementu pracy w formacie data/godzina. |
Elementy pracy | Termin_data | Termin elementu pracy tylko w formie daty. |
Elementy pracy | DataZakończenia | Data zakończenia elementu pracy w formacie data/godzina. |
Elementy pracy | DataZakończenia_data | Data zakończenia elementu pracy tylko w formie daty. |
Elementy pracy | Ma błędy | Wskazuje, czy element pracy ma błędy, czy nie („Tak” albo „Nie”). |
Elementy pracy | Numer referencyjny | Numer referencyjny każdego elementu pracy. |
Elementy pracy | Ponownie otwarte | Zapytania, które zostały ponownie otwarte po ich rozwiązaniu. |
Elementy pracy | SLA | Umowa o gwarantowanym poziomie świadczenia usług wskazująca, czy element pracy jest opóźniony, czy nie. |
Elementy pracy | DataRozpoczęcia | Data rozpoczęcia elementu pracy w formacie data/godzina. |
Elementy pracy | DataRozpoczęcia_data | Data rozpoczęcia elementu pracy tylko w formie daty. |
Elementy pracy | Tytuł | Tytuł elementu pracy. |
W wersji 2023.2 dołożyliśmy kilka nowych funkcji do Work Managera i rozszerzyliśmy możliwości Integracji, by ułatwić planowanie pracy i śledzenie jej postępów. Dodaliśmy listę Obserwowane, która umożliwia użytkownikom grupowanie zapytań, czynności i spraw, na których chcą się skupić. W Roboczej skrzynce odbiorczej zespołu wyświetlane będą odtąd WSZYSTKIE elementy pracy, łącznie z tymi, których status to „Oczekuje” – ułatwi to organizację prac całego zespołu.
Również Sklep Enate ciągle się rozwija. Możliwości Integracji powiększyły się o kilka funkcji związanych z analizą e-maili, które uwolnią użytkowników od konieczności ręcznej klasyfikacji przychodzących wiadomości oraz obsługi powtarzających się zadań z nimi związanych.
W ramach przygotowań do poważnych zmian, jakie czekają Work Managera w nadchodzących wydaniach, dokonaliśmy przeskoku do aplikacji typu multi-page (wielostronicowej), co oznacza, że odnośniki klikane w Work Managerze będą się teraz otwierały w nowych kartach przeglądarki internetowej.
Więcej informacji na temat tych oraz pozostałych ulepszeń można znaleźć w poniższym filmie:
Aplikacja multi-page (wielostronicowa): Jak już wspomnieliśmy, zmianie uległ sposób otwierania odnośników w Enate – od teraz każdy otwiera nową, dedykowaną kartę w przeglądarce (albo zastępuje aktualnie wyświetlaną treść w już istniejącej karcie, jeśli użytkownik woli taki tryb działania).
Obserwowane: Obserwowane to zupełnie nowa funkcja dostępna w Work Managerze, umożliwiająca grupowanie w jednym miejscu elementów pracy, na których chcemy się skupić. Może być uzupełnieniem listy bieżących spraw do załatwienia lub zbiorem skrótów do elementów, które potrzebujemy mieć pod ręką.
Możliwość wcześniejszego zakończenia sprawy: Zaliczenie wszystkich kroków przepływu sprawy nie jest już konieczne do osiągnięcia statusu „Rozwiązane” – użytkownik może teraz dodać różne punkty końcowe, aby umożliwić jej zamknięcie po spełnieniu określonych warunków.
Nowe integracje w Sklepie: Udostępniliśmy w naszym Sklepie szereg nowych integracji związanych z analizą e-maili, które wspomagają czasochłonne segregowanie przychodzących wiadomości.
Ulepszone śledzenie informacji o elementach pracy: W nowej wersji łatwiej dotrzeć do informacji o tym, kiedy dany element został ponownie otwarty i kiedy zmienił się jego status.
Obsługa walut: Nowy typ danych pozwala wygodniej zarządzać walutami w przypadku zapytań, spraw i czynności.
Lokalizacja kart niestandardowych: Można już tłumaczyć nazwy kart niestandardowych, co pozwala przygotować w pełni zlokalizowany formularz.
Informacje o nowych funkcjach, ulepszeniach i poprawkach zawartych w tym wydaniu znaleźć można w kolejnych sekcjach tego dokumentu. Bardziej szczegółowy opis, obejmujący również zmiany związane z kompatybilnością oraz te dotyczące API i hurtowni danych, znajduje się w poświęconej im sekcji INFORMACJE O WYDANIU.
Enate w wersji 2023.1 to przede wszystkim zmiany w Builderze, które mają usprawnić proces tworzenia przepływów spraw. Znacznie zwiększyły się możliwości wykorzystywania warunków w organizacji przepływów pracy: Enate zyskał obsługę rozdzielania procesu w oparciu o listy kontrolne czynności, można też pominąć etap wzajemnej oceny ręcznie dokonywanych czynności na podstawie ustalonych kryteriów warunkowania. Wspierane jest również scalanie różnych odgałęzień przepływu pracy w jedną czynność.
Więcej informacji znaleźć można w poniższym filmie:
Bardziej szczegółowy opis nowych funkcji znajduje się w kolejnych sekcjach tego dokumentu.
Dodawanie warunków opartych na listach kontrolnych czynności – możliwość uwarunkowania wyboru kolejnych kroków na podstawie poszczególnych wyników z listy kontrolnej.
Pominięcie zbędnej wzajemnej oceny – opcja automatycznego pominięcia wzajemnej oceny w przypadku spełnienia określonych warunków. W ustawieniach sprawy można teraz wskazać warunki wzajemnej oceny czynności – jeśli zostaną spełnione, etap ten nie będzie wymagany i zostanie pominięty, a prace przejdą od razu do następnej czynności.
Scalanie odgałęzień przepływu sprawy – optymalizacja przepływu pracy danej sprawy poprzez dodanie możliwości połączenia jego różnych odgałęzień. Wcześniej w tym celu niezbędne było przejście do kolejnego kroku, natomiast teraz można z tej funkcji korzystać dowolną ilość razy w każdym momencie aktualnego etapu pracy.
Listę nowych funkcji, ulepszeń i poprawek zawartych w tym wydaniu znaleźć można w kolejnych sekcjach tego dokumentu. Bardziej szczegółowy opis, obejmujący również zmiany związane z kompatybilnością oraz te dotyczące API i hurtowni danych, znajduje się w poświęconej im sekcji INFORMACJE O WYDANIU.
Na ekranie elementu pracy wyświetlanych jest teraz jeszcze więcej informacji, które ułatwiają śledzenie prowadzonych działań:
Na osi czasu elementu pracy można teraz łatwiej znaleźć informacje o tym, kiedy i przez kogo został on ponownie otwarty (już po osiągnięciu statusu „Rozwiązane”).
Uwaga: Jeśli do ponownego otwarcia doszło w wyniku nadejścia wiadomości e-mail, element pracy zostanie oznaczony jako ponownie otwarty przez „System” – żeby zobaczyć na osi czasu wpisy tego rodzaju, opcja Uwzględnij działania generowane przez system w filtrach osi czasu musi być włączona. Jeśli element pracy został ponownie otwarty przez agenta, należy się upewnić, że opcja „zmiany statusu” w filtrach osi czasu jest włączona, żeby te wpisy zostały na niej wyświetlone.
Informacje o tym, kto i kiedy ostatnio ponownie otworzył dany element pracy, są również wyraźnie zaznaczone na jego karcie informacyjnej.
Gdy status elementu pracy ulegnie zmianie, użytkownik zobaczy informację nie tylko o tym, NA JAKI status został zmieniony, ale również Z JAKIEGO. Nazwa statusu będzie też wyświetlana w przypisanym do niego kolorze.
Przegląd nowych funkcji w wersji Enate 2022.6
W tej wersji Enate skupiliśmy się na usprawnieniu współpracy wielu zespołów oraz dodaniu kolejnych funkcji do widoków wiadomości e-mail. Przydatnych ulepszeń doczekały się również karty niestandardowe. Przyjrzyjmy się bliżej tym i pozostałym zmianom…
Więcej informacji na temat nowych funkcji można znaleźć w kolejnych sekcjach tego dokumentu.
W nadchodzących tygodniach i miesiącach będą się w nim pojawiały kolejne aplikacje, które można zintegrować z Enate, co oznacza jeszcze więcej możliwości na wyciągnięcie ręki. Trafiły tu również działy integracji RPA i OCR, by odtąd z jednego miejsca zarządzać wszystkimi zewnętrznymi systemami integrującymi się z Enate.
Wykorzystując warunkowanie w przepływie pracy danej sprawy, użytkownik ma do dyspozycji wiele typów systemowych danych, np. pola danych standardowych i niestandardowych.
W najnowszej wersji Enate dodaliśmy do nich poszczególne pozycje na liście kontrolnej (zarówno globalnej, jak i lokalnej), co umożliwia wybór różnych metod postępowania w zależności od wskazanej tam wartości.
Ten film wyjaśnia, jak to zrobić, a więcej szczegółowych informacji na ten temat znaleźć można pod nim:
Kliknięcie ikony rozwijanej listy spowoduje wyświetlenie czynności, które zawierają listy kontrolne. Będą one ułożone według ich pozycji w przepływie pracy. Po wyborze konkretnej czynności użytkownik zobaczy dostępne do zaznaczenia pozycje, na których może oprzeć swoje warunki. Zostaną one zaprezentowane w kolejności, w jakiej występują na liście kontrolnej.
W przypadku warunków opartych o wartości wskazane na liście kontrolnej użytkownik ma do dyspozycji tylko warunki „To” i „To nie”, tak jak w przypadku krótkich pól tekstowych.
Wartości, dla których można utworzyć warunki na podstawie pozycji listy kontrolnej, to „Tak”, „Nie” i „ND” dla „Nie dotyczy”. Należy pamiętać, że w tych wartościach uwzględniana jest wielkość liter, dlatego należy je wprowadzić dokładnie w podanej powyżej postaci (w cudzysłowie).
Domyślnie utworzy to „inne” odgałęzienie, żeby nie wstrzymywać przepływu, gdy warunki nie zostaną spełnione. W takim przypadku w momencie wykonania programu system uruchomi właśnie to „inne” odgałęzienie.
Pozycje listy kontrolnej mogą być także użyte w przypadku korzystania z zaawansowanych opcji do tworzenia wyrażeń złożonych – po wybraniu z rozwijanej listy zostaną dodane do wyrażenia z unikatowym identyfikatorem (GUID).
Uwaga: w wyrażeniach warunkowych można używać tylko pozycji z listy kontrolnej czynności z poprzedniego kroku, a pozycje z czynności doraźnych są wykluczone.
Po zakończeniu konfiguracji należy kliknąć „Sprawdź”, aby upewnić się, że wybrane ustawienia zadziałają w momencie uruchomienia, a następnie „OK”, żeby zastosować warunki w trakcie przetwarzania sprawy.
Kolejną nowością w tej wersji Enate jest możliwość automatycznego pominięcia wzajemnej oceny w przypadku spełnienia określonych warunków. Nowa opcja w ustawieniach sprawy pozwala teraz wskazać warunki wzajemnej oceny czynności – jeśli zostaną spełnione, etap ten nie będzie wymagany i zostanie pominięty.
Dzięki temu użytkownik ma w tym zakresie większą swobodę i nie musi tracić czasu na wzajemne oceny, które są zbyteczne.
Więcej informacji znaleźć można w poniższym filmie:
Aby ustawić warunki dla wzajemnej oceny, na ekranie przepływu sprawy należy wybrać ręcznie uruchomioną czynność z wzajemną oceną, a następnie kliknąć ikonę „Pomiń, jeśli” na karcie wzajemnej oceny.
Wyświetlone zostanie okienko, w którym można ustawić pożądane warunki, wybierając pole danych (dostępne są zarówno systemowe dane standardowe, jak i niestandardowe dane użytkownika), warunek oraz jego wartość.
Po zakończeniu konfiguracji ustawień wystarczy je zatwierdzić, aby zastosować warunek.
Ikona „Pomiń, jeśli” zostanie podświetlona na znak, że dodano warunek.
Na koniec należy się upewnić, że ustawienia sprawy zostały zapisane, i opublikować jej nową wersję.
Opcja „Zaawansowane” daje dostęp do bardziej złożonych warunków, które zawierają kombinacje wielu kryteriów (połączonych znakiem „+”). Poprawność tak utworzonego wyrażenia można sprawdzić za pomocą zewnętrznego odnośnika do narzędzia .Net Fiddle.
Po zakończeniu konfiguracji wystarczy ją zatwierdzić, aby zastosować warunek.
Ikona „Pomiń, jeśli” zostanie podświetlona na znak, że dodano warunek.
Jeśli ustawiony warunek zostanie spełniony w momencie uruchomienia procesu, prace w Work Managerze przejdą od ręcznej aktywności prosto do następnej czynności, pomijając etap wzajemnej oceny. Na liście czynności ekranu sprawy pojawi się uwaga informująca o tym, że wzajemna ocena nie była wymagana.
Warto pamiętać, że użytkownicy, którzy wybrali otrzymywanie powiadomień „Wzajemna ocena zakończona”, nie otrzymają żadnych wiadomości na temat jej pominięcia.
Więcej informacji na temat przetwarzania czynności wzajemnej oceny w Work Managerze można znaleźć tutaj:
Dodaliśmy możliwość scalania odgałęzień przepływu pracy danej sprawy, aby zoptymalizować jej przetwarzanie.
Podczas kształtowania procesu biznesowego może dojść do powstania wielu różnych ścieżek, które, zależnie od kryteriów danego kroku, powinny w zamierzeniu prowadzić do tej samej czynności. Dzięki nowej funkcji scalania można teraz wybrać różne czynności, które zakończą się tym samym rezultatem.
Więcej informacji znaleźć można w poniższym filmie:
Można scalać ze sobą odgałęzienia równoległe i odgałęzienia warunkowe.
Aby scalić kilka czynności, należy kliknąć przycisk menu jednej z nich, a następnie wybrać „Scal” i „Dodaj”.
Wyświetli się wówczas okienko z listą dostępnych do scalenia czynności, z których wybieramy te, które nas interesują.
Następnie trzeba wskazać, w którą czynność mają być scalone – jedną z już istniejących albo zupełnie nową, która zostanie utworzona specjalnie w tym celu.
Tak scalona czynność pojawi się w przepływie pracy.
Uwaga: scalać można tylko czynności z tego samego kroku.
Czynność powstała ze scalenia czynności z odgałęzień równoległych będzie oczekiwać na zakończenie ich wszystkich, zanim zostanie uruchomiona.
Czynność powstała ze scalenia czynności z odgałęzień warunkowych zostanie uruchomiona, gdy jedna z nich zostanie zakończona.
Dodaliśmy zupełnie nową sekcję do widoku Skrzynki odbiorczej: „Wszystkie e-maile". Pozwala ona wyświetlić wszystkie wiadomości należące do tych elementów pracy, do których użytkownik ma uprawnienia (łącznie z zamkniętymi elementami).
W tej sekcji pojawił się też nowy filtr, który pozwala filtrować wiadomości e-mail według statusu elementu pracy, do którego należą.
Domyślnie wyświetlane są wiadomości e-mail otrzymane w ciągu ostatnich 90 DNI. Agenci mogą za pomocą rozwijanej listy filtrów wybrać inną datę (np. dawniejszą) lub zakres dat, aby wyświetlić starsze wiadomości, pamiętając jednak o tym, że wskazany przedział może obejmować maksymalnie 90 dni.
– teraz dzięki Enate wszystkie zaangażowane w prace zespoły będą zawsze na bieżąco, a strony trzecie uzyskają łatwiejszy dostęp do najnowszych informacji.
– teraz można otwierać wiadomości e-mail również z zamkniętych elementów pracy.
– użytkownik widzi wszystkie jeszcze nieprzetworzone wiadomości i sam decyduje, dokąd najlepiej je przekierować.
– do kart można dodawać pola hiperłączy, z kolei pola można ustawiać jako tylko do odczytu lub obowiązkowe, a także pokazywać je lub ukrywać w zależności od wartości innych pól.
– przydatne ostrzeżenia podczas scalania elementów należących do różnych firm oraz bardziej przejrzyste informacje podczas wyszukiwania innych elementów do scalenia.
Poprawki na stronie konfiguracji ułatwią użytkownikom obsługę dużych ilości danych.
Zmodyfikowaliśmy niektóre schematy dotyczące oraz .
Uwaga: ta zmiana może mieć wpływ na istniejącą konfigurację przekierowań wiadomości e-mail – należy zapoznać się ze na temat wprowadzonych w tym zakresie modyfikacji systemowych.
Zupełną nowością w tej wersji Enate jest nasz .
Listę nowych funkcji, ulepszeń i poprawek zawartych w tym wydaniu znaleźć można w kolejnych sekcjach tego dokumentu. Bardziej szczegółowy opis, obejmujący również zmiany związane z kompatybilnością oraz te dotyczące API i hurtowni danych, znajduje się w poświęconej im sekcji .
Współpraca zespołów
Dzięki poprawkom wprowadzonym w wersji 2022.6 współpraca między wieloma zespołami jest jeszcze łatwiejsza, a system czuwa nad tym, żeby wszystkie informacje były zsynchronizowane i na bieżąco przekazywane użytkownikom.
Podczas wysyłania wiadomości e-mail dotyczącej określonego elementu pracy trzeba czasem uwzględnić zespoły z innych działów firmy, a nie zawsze wiadomo (zwłaszcza w dużych organizacjach), czy ich członkowie również korzystają z Enate. W takiej sytuacji mogą pojawić się wątpliwości, jakie kroki należy podjąć.
Od teraz użytkownicy Enate nie muszą się już tym przejmować – system zajmie się wszystkim za nich. Wystarczy napisać wiadomość, a system będzie wiedział, co robić dalej – jeśli e-mail dotyczy osób z wewnętrznego zespołu, które używają Enate, wówczas program podpowie, którym z ich zapytań lub spraw warto udostępnić tę wiadomość, lub też szybko utworzy nowy element pracy, jeśli zajdzie taka potrzeba.
W ten sposób cała dalsza komunikacja między zespołami wewnętrznymi a stronami trzecimi będzie ściśle zsynchronizowana. Z kolei, jeśli adresatem jest ktoś, kto nie używa Enate, system po prostu wyśle wiadomość e-mail.
Wyobraźmy sobie następującą sytuację:
Jane, agentka należąca do zespołu A w Wielkiej Brytanii;
Karina, agentka z zespołu B w Polsce;
zewnętrzna strona trzecia wysyła wiadomość początkowo dotyczącą Wielkiej Brytanii, która trafia do zespołu A.
Jane z zespołu A pisze odpowiedź zewnętrznemu wnioskodawcy, ale widzi, że zapytanie częściowo dotyczy też zespołu B w Polsce. Jane nie musi wiedzieć, czy zespół B korzysta z Enate – po prostu dodaje ich adres e-mail do odbiorców wysyłanego e-maila.
Enate wie, że adres e-mail polskiego zespołu jest połączony ze skrzynką pocztową Enate, dlatego utworzy dla niego zapytanie lub sprawę. W momencie wysyłania wiadomości system powiadomi o tym Jane za pomocą wyskakującego okienka, prosząc jednocześnie o podanie informacji potrzebnych do utworzenia połączonego elementu pracy dla drugiego zespołu.
Po dodaniu wymaganych danych agentka potwierdza wysłanie wiadomości. Odpowiedź zostaje przesłana do zewnętrznych odbiorców, a zespół B w Polsce widzi wiadomość w odpowiednim POŁĄCZONYM zapytaniu lub sprawie. Oba zespoły wiedzą o swoich połączonych elementach i na bieżąco śledzą postępy prac.
Jeśli czynności wykonywane przez zespół B nie mieszczą się w zakresie uprawnień zespołu A, członkowie tego drugiego zobaczą przynajmniej na ekranie połączonych elementów pracy najważniejsze informacje zawarte w nagłówku wiadomości.
Co ważniejsze, cała dalsza komunikacja będzie ściśle zsynchronizowana.
Zewnętrzny odbiorca zobaczy w otrzymanej wiadomości adresy obu zespołów, a jeśli wyśle odpowiedź, OBA te zespoły zostaną o niej równocześnie poinformowane. W ten sposób wszyscy są na bieżąco.
W najczęściej spotykanej sytuacji w wyskakującym okienku pojawi się informacja o jednym, już połączonym elemencie pracy (zapytaniu lub sprawie), nad którym pracuje zespół B, wraz z pytaniem o to, czy wysyłana wiadomość e-mail ma zostać mu udostępniona.
Jeśli do wychodzącej wiadomości dodano wewnętrzne adresy prowadzące do działów firmy, które jeszcze nie używają Enate, to żaden problem – wiadomość ta zostanie po prostu wysłana jako e-mail w ramach normalnej komunikacji z tym zespołem.
WAŻNE: aby skorzystać z opisanych powyżej funkcji, administrator poczty musi włączyć usługę Adresowanie Plus w ustawieniach serwera poczty – pomaga to przekierowywać wszystkie wiadomości do właściwych elementów pracy.
Następnie będzie już można dodać tę funkcję do Enate, uruchamiając ją w sekcji ustawień systemowych w Builderze. W tym celu należy przejść do Buildera > Ustawienia systemowe > Ustawienia ogólne i przełączyć odpowiednią opcję w sekcji „Adresowanie Plus dla elementów pracy”.
Adresowanie Plus polega na dodawaniu odpowiednich informacji do adresów e-mail. W tym przypadku w Enate będą to numery referencyjne właściwych elementów pracy. Struktura takiego adresu wygląda następująco: [adresat wiadomości e-mail][+numer referencyjny Enate][@domena poczty e-mail]. Przykłady:
System będzie wówczas wiedział, by udostępnić danemu elementowi pracy każdą wiadomość e-mail z odpowiadającym mu numerem referencyjnym zapytania, sprawy lub czynności zawartym w adresie. Dzięki temu wszystkie zainteresowane strony będą na bieżąco z całą komunikacją.
Więcej informacji na temat usługi Adresowanie Plus i jej włączania znaleźć można w tym artykule:
Scalanie elementów pracy w Enate stało się teraz jeszcze łatwiejsze. Funkcja ta pozwala scalić istniejące elementy pracy ze sobą, dzięki czemu wnioski, które napłynęły osobno, a które w rzeczywistości powinny być rozpatrywane razem, można traktować jak jeden element.
Aby usprawnić wyszukiwanie właściwych elementów do scalenia z zapytaniem, po wybraniu jednego z nich wyświetlony zostanie przypisany do niego klient, kontrakt, usługa i numer referencyjny.
Dodatkowym zabezpieczeniem jest powiadomienie wyświetlane w przypadku, gdy do scalenia z zapytaniem wybrany zostanie element pracy należący do innej firmy – scalanie można wówczas kontynuować po potwierdzeniu.
Jeśli „Inne elementy pracy” mają być podczas scalania zamknięte, dodana przez nas funkcja „Zaznacz wszystkie” umożliwia szybki wybór wszystkich wyświetlanych opcji.
Więcej informacji na temat korzystania z funkcji scalania można znaleźć w poniższym filmie.
Wiadomości pojawią się w tym widoku Skrzynki odbiorczej w Work Managerze po spełnieniu jednego z poniższych warunków:
Żaden z adresów Do i/albo DW nie ma pasującego przekierowania ustawionego w Builderze;
Wiadomość zawiera tylko adresy UDW (brak adresów Do lub DW).
Poniższa tabela zawiera szczegółowe informacje o postępowaniu z nowymi wiadomościami odebranymi przez Enate w zależności od kombinacji adresów e-mail w polach Do, DW i UDW.
Sytuacja | Liczba utworzonych elementów pracy | Czy pojawią się w widoku „Nieprzetworzone e-maile”? |
---|---|---|
Przegląd nowych funkcji w wersji Enate 2022.5
Ta wersja wprowadza kilka ulepszeń w oczekiwaniu na ukończenie prac nad zbliżającym się wielkimi krokami wydaniem skupionym na samoobsłudze. Poprawki te skupiają się na ułatwieniu obsługi elementów pracy (np. umożliwiając płynniejsze przechodzenie od zapytania do sprawy) oraz zapewnieniu większej elastyczności podczas tworzenia połączonych elementów.
Poprawki w Builderze koncentrują się na usprawnieniu obsługi przychodzących wiadomości e-mail. Dodaliśmy również zupełnie nową metodę integracji zewnętrznych systemów z Enate za pośrednictwem poświadczeń aplikacji. Poniżej znajduje się krótki film z omówieniem niektórych nowości.
Więcej informacji na temat nowych funkcji można przeczytać w kolejnych sekcjach tego dokumentu.
Przekształcenie zapytania w sprawę – przyspieszenie i uproszczenie procesu.
Tworzenie zbiorcze – możliwość pobrania szablonów zapytania i sprawy bezpośrednio z ekranu przesyłania.
Bardziej elastyczne tworzenie połączonych elementów pracy – większy wybór danych, które można skopiować do połączonych elementów oraz obsługa połączonych zapytań bez kontaktów.
Ulepszone listy kontrolne – wyświetlanie informacji z audytu dla każdego testu.
Listę nowych funkcji, ulepszeń i poprawek zawartych w tym wydaniu znaleźć można w kolejnych sekcjach tego dokumentu. Bardziej szczegółowy opis, obejmujący również zmiany związane z kompatybilnością oraz te dotyczące API i hurtowni danych, znajduje się w poświęconych im działach INFORMACJI O WYDANIU.
Proces przekształcania zapytań w sprawy został znacząco przyspieszony. To szczególnie przydatne w sytuacji, gdy podczas przetwarzania zapytania okaże się, że wygodniej i efektywniej będzie zająć się nim w formie sprawy.
W tym celu należy rozwinąć kartę zapytania, wybrać „Przekształć w sprawę”, a następnie wskazać proces sprawy, w który ma być przekształcone zapytanie.
System wyświetli wówczas wszelkie powiązane karty niestandardowe dla tej sprawy – wystarczy wprowadzić wszystkie wymagane dane i kliknąć „Rozpocznij Sprawę” na karcie informacyjnej.
Jeśli ustawienia systemu pozwalają użytkownikowi na zmianę terminu zakończenia podczas tworzenia sprawy, można w tym miejscu wybrać nową datę.
Jeśli ustawienia systemu pozwalają na ustawienie harmonogramu dla nowej sprawy podczas jej tworzenia w Work Managerze, można w tym miejscu wybrać harmonogram.
Można zachować każde osobne zapytanie do rozpatrzenia przez siebie, wybierając na karcie ustawień opcję „Zatrzymaj przy mnie”, a także zdecydować o wysłaniu do głównego kontaktu danego zapytania wiadomości e-mail z informacją, że zapytanie zostało przekształcone w sprawę – w tym celu należy zaznaczyć opcję „Wysyłaj automatyczne wiadomości e-mail”.
Aby potwierdzić przekształcenie zapytania w sprawę, należy kliknąć przycisk na karcie informacyjnej:
Wyświetlone zostaną komunikaty potwierdzające, że zapytanie zostanie zamknięte i zastąpione sprawą (z tym samym numerem referencyjnym, ale z oznaczeniem „-C” na końcu).
Oryginalne zapytanie nie jest już częścią świadczonej usługi i ma teraz status „Oczekuje” z metodą rozwiązania „Sprawa rozpoczęta” oraz linkiem do tej sprawy.
Status oryginalnego zapytania zmieni się na „Zamknięte” po zamknięciu rozpoczętej z niego sprawy.
Nowa rozpoczęta sprawa ma status „Do zrobienia”.
Jak postępować w przypadku przychodzących wiadomości e-mail, które nie zostały automatycznie przetworzone na zapytania lub sprawy.
Wszystkie wiadomości e-mail przychodzące do Enate są automatycznie przetwarzane na zapytania lub sprawy w oparciu o firmowe reguły, które uwzględniają adresata, nadawcę i tematykę. Zdarza się jednak, że przychodząca wiadomość nie zostanie przetworzona na sprawę lub zapytanie.
Do takiej sytuacji może dojść z następujących powodów:
Żaden z adresów Do i/albo DW nie ma pasującego przekierowania ustawionego w Builderze (czyli reguły wskazującej, jaki rodzaj zapytania lub sprawy powinna wygenerować przychodząca wiadomość e-mail);
Wiadomość zawiera tylko adresy UDW (brak adresów Do lub DW).
Dodaliśmy nowy widok Nieprzetworzone e-maile do Skrzynki odbiorczej w Work Managerze, który pozwala agentom szybko ocenić takie właśnie wiadomości i podjąć odpowiednie kroki. Ta opcja jest dostępna dla wszystkich użytkowników.
Zobaczysz tam nieprzetworzone wiadomości e-mail nadesłane na skrzynkę pocztową, z której korzysta twój dział firmy. Nieprzetworzone wiadomości trafiające do skrzynek pocztowych, które są powiązane z innymi obszarami firmowej działalności, będą wyświetlane działającym w nich agentom. Liczba obok tej sekcji wskazuje całkowitą liczbę e-maili wyświetlanych w widoku nieprzetworzonych wiadomości.
Wiadomości w tej sekcji można filtrować według nazwy (jeśli ją znasz) i adresu skrzynki pocztowej. W tym przypadku jest to adres skrzynki pocztowej, która obsługuje przychodzące wiadomości.
Widok „Nieprzetworzone e-maile” pozwala zapoznać się z treścią wiadomości i określić, dokąd należy ją przekierować.
Po dokonaniu weryfikacji użytkownik może:
Utworzyć element pracy z wiadomości e-mail, wskazując najpierw klienta, kontrakt i usługę. W takim przypadku wiadomość zostanie oznaczona jako „Przetworzona” i po odświeżeniu Skrzynki odbiorczej zniknie z widoku wiadomości nieprzetworzonych.
Usunąć wiadomość e-mail, jeśli zajdzie taka potrzeba (np. jeśli jest to spam). W takim przypadku wiadomość zostanie oznaczona jako „Usunięta” i po odświeżeniu Skrzynki odbiorczej zniknie z widoku wiadomości nieprzetworzonych.
Należy pamiętać, że w tej chwili nie ma możliwości dołączenia nieprzetworzonej wiadomości e-mail do już istniejącego elementu pracy – można tylko utworzyć nowy. Taki nowo utworzony element można jednak scalić z wcześniejszym za pomocą funkcji Scal.
Uwaga: w tym miejscu użytkownicy będą mogli tworzyć nowe elementy pracy z nieprzetworzonych wiadomości e-mail nawet w przypadku, gdy nie mają uprawnienia „Może tworzyć”.
Jeśli zauważysz, że bez przerwy trafiają ci się nieprzetworzone wiadomości, które za każdym razem musisz przekierowywać do tych samych zapytań lub spraw, skontaktuj się z administratorem systemu i zapytaj, czy można dla nich ustawić nowe przekierowanie wiadomości e-mail, aby odpowiednie elementy pracy były tworzone automatycznie.
Więcej informacji na temat sposobu przetwarzania przychodzących wiadomości przez Enate oraz powodów tego, że czasem trafiają do kategorii wiadomości nieprzetworzonych, można znaleźć w tej sekcji.
Usprawniliśmy funkcję zbiorczego tworzenia wielu elementów pracy z przesyłanych arkuszy kalkulacyjnych programu Excel. Przede wszystkim potrzebne do przesłania plików Excel szablony tworzenia zbiorczego można teraz pobierać bezpośrednio z ekranu tworzenia.
Odnośnik do strony tworzenia zbiorczego znajduje się w sekcji „Tworzenie zbiorcze” rozwijanej listy „Utwórz nowy element roboczy”.
Strona ta otworzy się w nowej karcie, gdzie należy wybrać, czy zbiorczo tworzone będą sprawy, czy zapytania. Następnie będzie można pobrać odpowiedni szablon Excel, dodać do niego stosowne informacje, a potem przesłać na stronę – po uprzednim wypełnieniu wszystkich obowiązkowych pól.
Szablon arkusza kalkulacyjnego można pobrać w języku zgodnym z aktualnymi ustawieniami użytkownika.
Po wprowadzenia do arkusza odpowiednich informacji należy go zapisać i zamknąć, a następnie wybrać ten plik na ekranie tworzenia zbiorczego.
W kolejnym kroku użytkownik wybiera, czy chce zezwolić na tworzenie elementów pracy z powtarzającymi się tytułami – służy do tego opcja „Unikalny tytuł”. Jeśli pozostanie niezaznaczona, będzie można nadawać tworzonym elementom pracy takie nazwy, które są już obecne w systemie. Z kolei włączenie tej opcji sprawi, że każdy element pracy, który miałby taką samą nazwę jak inna pozycja w przesyłanym pliku, nie przejdzie pomyślnie walidacji.
Gdy wszystko będzie gotowe, należy kliknąć przycisk „Prześlij”. Informacje o sprawach lub zapytaniach zostaną wówczas załadowane z pliku do systemu.
Wyświetlone zostaną następujące informacje:
Łącznie – całkowita liczba elementów zawartych w przesłanym pliku, które zostaną utworzone;
Utworzone – liczba elementów, które zostały pomyślnie utworzone (przed rozpoczęciem tworzenia elementów wyświetlana wartość to zero);
Problemy – liczba elementów, które nie przeszły pomyślnie walidacji (nie da się utworzyć elementów, dopóki błędy nie zostaną usunięte);
Oczekujące – liczba elementów, które oczekują na utworzenie.
Ponadto na siatce pojawią się kolumny „Status” i „Odniesienie”, które zostaną wypełnione automatycznie po utworzeniu elementów pracy.
Użytkownikowi pozostaje kliknąć „Utwórz elementy” – system rozpocznie wtedy tworzenie spraw lub zapytań. Wyświetlane informacje będą aktualizowane, wyświetlając aktualną liczbę pomyślnie utworzonych elementów oraz ich numery referencyjne.
Pola, które należy obowiązkowo wypełnić, aby można było utworzyć sprawę, to:
Klient;
Kontrakt;
Usługa;
Sprawa – nazwa procesu;
Tytuł – nazwa konkretnej sprawy.
Uwaga: pola „Kontakt główny” i „Wnioskodawca” są w przypadku sprawy obowiązkowe tylko wtedy, gdy dla zbiorczo tworzonego typu sprawy zaznaczono na ekranie „Linie serwisowe” w Builderze opcję „Obowiązkowo dodaj kontakty”. Aby wypełnić te pola, należy przestrzegać wymagań dotyczących tworzenia rejestrów kontaktu.
Pola, które należy obowiązkowo wypełnić, aby można było utworzyć zapytanie, to:
Klient;
Kontrakt;
Usługa;
Zapytanie – nazwa procesu;
Tytuł – nazwa konkretnego zapytania;
Opis zapytania;
Poziom 1 kategorii zapytania;
Poziom 2 kategorii zapytania;
Poziom 3 kategorii zapytania;
Kontakt główny – osoba, z którą należy się kontaktować w sprawie bieżących działań. Więcej informacji znajduje się w sekcji poświęconej wymaganiom dotyczącym tworzenia rejestrów.
Wnioskodawca – osoba, która złożyła pierwotny wniosek. Więcej informacji znajduje się w sekcji poświęconej wymaganiom dotyczącym tworzenia rejestrów.
Należy pamiętać, że wszystkie wprowadzone dane muszą odpowiadać wartościom istniejącym w systemie, w przeciwnym razie zostaną wyświetlone błędy walidacji.
Wszelkie rejestry kontaktu wykorzystywane w pliku tworzenia zbiorczego (kontakt główny, wnioskodawca, podmiot i kontakty DW) muszą spełniać następujące wymagania:
adres e-mail kontaktu musi być wprowadzony;
kontakt musi już istnieć w systemie;
kontakt musi być ograniczony do tego samego klienta, pod którego podpięta będzie utworzona sprawa bądź zapytanie.
Opcjonalne pola, które można wypełnić zarówno w przypadku zapytań, jak i spraw, to:
Podmiot – kontakt, którego dotyczy wniosek. Więcej informacji znajduje się w sekcji poświęconej wymaganiom dotyczącym tworzenia rejestrów.
Adres lub adresy DW – wszelkie inne osoby, które mogą być uwzględniane w korespondencji. Więcej informacji znajduje się w sekcji poświęconej wymaganiom dotyczącym tworzenia rejestrów. Dodając dwa lub więcej adresów DW, należy rozdzielić je średnikiem (;) bez spacji po obu stronach, np. user.one@example.net;user.two@example.net.
Zmiana terminu zakończenia – należy wprowadzić nową datę. Więcej informacji znajduje się w sekcji poświęconej formatowi daty.
Nie wysyłaj automatycznych wiadomości e-mail do kontaktów – wskazanie, czy system ma wysyłać automatyczne wiadomości e-mail (np. potwierdzenia przyjęcia wniosku wysyłane do kontaktów danego elementu pracy). Należy wprowadzić „True” albo „False” (również w przypadku języków innych niż angielski).
Wszelkie wprowadzane daty muszą przestrzegać następujące schematu formatowania:
DD-MM-YYYY HH:MM
Godziny i minuty można podawać albo w formacie 24-godzinnym (np. 23:00), albo 12-godzinnym z dodanym oznaczeniem AM/PM (np. 11:00 PM).
Przykłady prawidłowego zapisu daty i godziny:
25-05-2022 23:25
25-05-2022 11:25 PM
Jeśli użytkownik nie wprowadzi godziny i minut, system podstawi domyślne wartości 00:00.
Podczas tworzenia spraw i zapytań można również dodawać pola danych niestandardowych. W tym celu należy dodać kolumnę, której nazwa dokładnie odpowiada nazwie pola danych w Enate. Jeśli któreś z tych niestandardowych pól jest oznaczone jako obowiązkowe w ustawieniach procesu danej sprawy, wówczas użytkownik MUSI podać wartość w kolumnie tego pola dla każdego wiersza w przesyłanym pliku (w przeciwnym wypadku taki wiersz nie przejdzie pomyślnie walidacji i związana z nim sprawa nie zostanie utworzona).
W przypadku tworzenia zbiorczego wspierane są następujące niestandardowe typy pól:
Pole wyboru;
Data i godzina – więcej informacji znajduje się w sekcji poświęconej formatowi daty.
Liczba dziesiętna;
Adres e-mail;
Lista;
Długi tekst;
Lista wielopoziomowa;
Krótki tekst;
Liczba całkowita.
W przypadku tworzenia zbiorczego nie są wspierane następujące niestandardowe typy pól:
Tabele
Związki encji
Ponadto nie są obsługiwane następujące pola właściwości systemowych:
Zatrzymaj przy mnie
Zatrzymaj czynność przy mnie
Błędy
Pliki
Wszelkie błędy walidacji zostaną wyświetlone na czerwono wraz z ikoną statusu ostrzeżenia. Jeśli wartości wejściowe są nieprawidłowe w całej kolumnie (np. w pliku do przesyłu znajdują się odniesienia do kolumny pola, które nie istnieje w systemie), wówczas błędy walidacji zostaną wyświetlone na dole siatki Jeśli są nieprawidłowe w pojedynczym wierszu, na jego początku wyświetlona zostanie ikona ostrzeżenia, a poszczególne błędy walidacji zostaną podświetlone na czerwono. Należy wtedy zmodyfikować dane, kliknąć „Zamień plik” i wskazać poprawiony plik do przesłania.
Tworzenie poprawnych spraw z pliku do przesyłu można kontynuować bez przeszkód. System pominie nieprawidłowe wiersze i potwierdzi utworzenie tych prawidłowych, a błędne elementy będą musiały zostać poprawione. W tym celu należy zmodyfikować dane, kliknąć „Zmień plik” i wskazać poprawiony plik do przesłania.
Pełną listę potencjalnych błędów walidacji w przypadku tworzenia zbiorczego można znaleźć tutaj:
Funkcja tworzenia zbiorczego jest dostępna we wszystkich językach, jakie są obsługiwane w Enate. Są to języki: francuski, niemiecki, hiszpański, portugalski, brazylijski, rumuński, polski, węgierski i rosyjski.
Uwaga: przesłany szablon tworzenia zbiorczego powinien być utworzony w tym samym języku, który ustawiony jest w systemie Enate zalogowanego użytkownika. Przykładowo: jeśli użytkownik z Hiszpanii chce przesłać szablon tworzenia zbiorczego, to szablon ten powinien być utworzony w języku hiszpańskim.
Ponadto wartości nagłówka kolumn w szablonie tworzenia zbiorczego powinny odpowiadać wartościom ustawionym w Builderze na stronie „Lokalizacje”. Jeśli tłumaczenie pól takich jak „Kontakt główny”, „Wnioskodawca”, „DW”, „Podmiot” lub jakichkolwiek pól danych niestandardowych zostało zmienione na stronie „Lokalizacje”, wówczas nagłówki kolumn w szablonie tworzenia zbiorczego muszą im odpowiadać.
Tylko jeden adres w polu Do lub DW przychodzącej wiadomości.
1
Nie
Dwa lub więcej adresów w polu Do lub DW przychodzącej wiadomości.
2 lub więcej
Nie
Jeden adres w polu Do, jeden w DW i jeden w UDW przychodzącej wiadomości.
1 dla każdego adresu Do i DW
Nie
*Jeden adres w polu Do i jeden w UDW przychodzącej wiadomości.
1 dla adresu Do
Nie
Jeden lub więcej adresów tylko w polu UDW przychodzącej wiadomości. Pola Do i DW – puste.
0
Tak – dla skrzynki pocztowej UDW
Tylko jeden adres przychodzącej wiadomości, który nie został poprawnie skonfigurowany w Enate.
0
Tak – dla nieskonfigurowanego adresu e-mail
Jeden adres przychodzącej wiadomości, który nie został poprawnie skonfigurowany w Enate i jeden adres poprawnie skonfigurowany.
Jeden dla skonfigurowanego adresu e-mail
Nie
Przegląd nowych funkcji w wersji Enate 2022.4
Kierując się podejściem „najpierw poczta”, w najnowszej wersji skupiliśmy się przede wszystkim na ulepszeniu funkcjonalności poczty elektronicznej. Użytkownicy mają teraz do dyspozycji widoki „Skrzynka odbiorcza”, „Wysłane” i „Skrzynka nadawcza”, które pozwalają na bieżąco śledzić odbierane i wysyłane wiadomości, a tym samym – niezwłocznie na nie reagować.
Oprócz tego wersja 2022.4 zawiera wiele nowych funkcji, które pomagają w łączeniu ze sobą elementów pracy, poprawiając ich widoczność w ramach powiązanych grup (np. spraw i należących do nich czynności) oraz ułatwiając łączenie poszczególnych zapytań i spraw. Oto przegląd najważniejszych zmian w tej wersji:
W najnowszej wersji wprowadziliśmy wiele nowych funkcji związanych z obsługą e-maili oraz udoskonaliliśmy te już istniejące, by ułatwić pracę użytkownikom, którzy chcą zorganizować swoje działania wokół poczty e-mail.
Nowe widoki poczty e-mail – nowe widoki poczty elektronicznej, dzięki którym użytkownicy mają pod ręką wszystkie przychodzące i wychodzące wiadomości, które dotyczą ich działalności:
Specjalny widok „Skrzynka odbiorcza” pokazuje wszystkie nadchodzące wiadomości dla twoich elementów pracy, elementów pracy twojego zespołu oraz zadań znajdujących się w twoich kolejkach.
Widok „Wysłane” pokazuje wszystko, co zostało nadesłane dla elementów pracy, którymi zajmujesz się ty lub twój zespół (albo wysłane przez ciebie lub twój zespół) w ciągu ostatnich 90 dni – lub więcej, jeśli zajdzie taka potrzeba.
Wersje robocze wiadomości – można zapisywać tworzone wiadomości e-mail bez ich wysyłania, by dokończyć i wysłać je później.
Bogatsze możliwości formatowania – nowe funkcje dostępne podczas tworzenia wiadomości.
Automatyczne wiadomości e-mail – dodaliśmy opcję wysyłania automatycznych potwierdzeń również dla spraw. Warto przy tym pamiętać, że opcja ta (podobnie jak dodana wcześniej analogiczna możliwość dla zapytań) jest teraz domyślnie wyłączona i należy ją włączyć samemu, jeśli wiadomości dla danych elementów pracy mają być automatycznie wysyłane.
Liczne usprawnienia nie ominęły również pracy z połączonymi elementami pracy, zarówno w przypadku ściśle powiązanych grup elementów, jak i mających ze sobą mniejszy związek zadań pochodzących z różnych zapytań i obszarów działalności.
Można teraz tworzyć połączenia do już istniejących elementów pracy, tak samo jak wcześniej do nowo tworzonych.
Do utworzenia połączenia między wieloma elementami pracy wystarczy zaledwie jedna czynność wykonywana z poziomu strony domowej.
Opisy spraw są teraz wyświetlane przy czynnościach, by łatwiej można było się zorientować, z czym powiązana jest aktualnie wykonywana praca.
Poza wymienionymi nowościami dotyczącymi wiadomości e-mail i połączonych elementów pracy, nowa wersja Enate przynosi również inne pożyteczne usprawnienia. Oto kilka najważniejszych…
Domyślne tagi kontaktów – można ustawić domyślne tagi dla kontaktów, które są następnie automatycznie wstawiane za każdym razem, gdy dany kontakt zostanie dodany do elementu pracy.
Zaawansowane widoki wyszukiwania – odnośniki z szybkiej wyszukiwarki prowadzą prosto do karty „Widoki”, dając szybki dostęp do różnego rodzaju danych, teraz również bezpośrednio z menu nawigacyjnego.
Listę nowych funkcji, ulepszeń i poprawek zawartych w tym wydaniu znaleźć można w kolejnych sekcjach tego dokumentu. Bardziej szczegółowy opis, obejmujący również zmiany związane z kompatybilnością oraz te dotyczące API i hurtowni danych, znajduje się w poświęconych im działach.
Nowe informacje na listach kontrolnych czynności to:
imię i nazwisko osoby, która jako ostatnio zaktualizowała element pracy na liście;
data tej aktualizacji.
Więcej informacji o funkcjach dostępnych na ekranie czynności można znaleźć tutaj:
Dodaliśmy nowe opcje formatowania treści e-maili do ekranu edytora, które mogą okazać się przydatne podczas tworzenia nowej wiadomości. Wśród nowości znajdują się:
widok pełnoekranowy;
możliwość przypięcia paska formatowania wiadomości e-mail;
możliwość wstawienia linii poziomej;
możliwość dostosowania wysokości linii;
opcje tekstowe - możliwość zwiększenia lub zmniejszenia wcięcia tekstu;
możliwość przekreślenia tekstu (dostępne również poprzez zaznaczenie tekstu i naciśnięcie kombinacji Ctrl + S);
możliwość wstawiania znaków specjalnych.
Wszystkie te nowe funkcje trafiły do edytora wiadomości e-mail w Work Managerze i Builderze oraz do edytora podpisu e-mail w Work Managerze.
Podczas tworzenia wiadomości e-mail w jakiejkolwiek formie (jako szablon w Builderze czy też nowa wiadomość, odpowiedź lub przekazanie w ramach elementu pracy w Work Managerze) użyte ustawienia czcionki (np. styl i rozmiar) zostaną zachowane na przyszłość, by nie trzeba było wybierać ich ponownie.
Wartości te są zapisywane w profilu użytkownika, więc będą używane podczas pracy i w Builderze, i w Work Managerze.
Dotyczy to tylko tekstu wpisywanego na samej górze tworzonego e-maila – po przeniesieniu kursora na wpisany wcześniej tekst, styl i rozmiar czcionki dopasuje się do niego. Więcej szczegółów można znaleźć poniżej. Przy okazji tej zmiany rozwiązany został problem niespójności „nowych pustych linii” w wiadomościach – podczas tworzenia nowego e-maila na samej górze zawsze dodawane będą dwie puste linie.
Uwaga: w przypadku tekstów standardowych i szablonów zastosowane zostaną takie ustawienia czcionki, przy pomocy jakich zostały utworzone.
Styl i wielkość czcionki użytej podczas tworzenia wiadomości zależeć będzie od tego, czy kliknięto wcześniej wpisaną treść. Na wybór użytej czcionki ma wpływ automatyczne wstawianie dwóch pustych linii na początku każdego nowego maila:
pierwsza automatycznie wstawiona linia: zapisane ustawienia czcionki z ostatniego e-maila tworzonego przez danego użytkownika;
druga automatycznie wstawiona linia: zawsze ustawiona na czcionkę Arial w rozmiarze 10.
Dalsza treść wiadomości może pochodzić z: poprzednich e-maili w wątku;
szablonu e-mail;
ustawionego podpisu. Styl i rozmiar czcionki w tych sekcjach będzie zgodny z istniejącą treścią, w zależności od tego, w którym miejscu użytkownik kliknie.
Ułatwiliśmy również użytkownikom zorientowanie się w sytuacji, gdy próbują wysłać wiadomość e-mail, która przekracza maksymalny rozmiar. Teraz w takiej sytuacji wyświetlone zostanie stosowne ostrzeżenie.
Dla takiej wiadomości nie będzie można zaplanować wysłania w późniejszym terminie ani zapisać jej jako wersja robocza.
Należy pamiętać, że kontrola rozmiaru e-maila odbywa się w chwili jego zapisywania, a nie wysyłania. Jeśli zatem zaplanowano do późniejszego wysłania wiadomość o rozmiarze 25 MB, a następnie maksymalny rozmiar został zmniejszony w Builderze do 10 MB, e-mail ten nadal zostanie wysłany, ponieważ jego rozmiar był zgodny z limitem obowiązującym w chwili jego zapisania.
Można skonfigurować maksymalny rozmiar dla wiadomości e-mail na stronie „Ustawienia systemu” w Builderze, używając funkcji „Maksymalny rozmiar wiadomości e-mail”. Zaleca się ustawić limit o 30% większy od zakładanego, aby dać użytkownikom dodatkowy bufor bezpieczeństwa, który uwzględni chociażby kodowanie. Przykład: jeśli maksymalny rozmiar ma wynosić 100 MB, należy go ustawić na 130. Uwaga: po aktualizacji maksymalny rozmiar wiadomości e-mail zostanie ustawiony na „Bez limitu”. Ponadto limit rozmiaru nie będzie miał zastosowania do wiadomości generowanych przez system, takich jak np. potwierdzenie przesłania zgłoszenia.
Dla wszystkich typów e-maili (przychodzących, wychodzących, anulowanych, nieudanych, zaplanowanych) istnieje możliwość zapisania pliku .eml na dysku komputera. Opcję tę znaleźć można w różnych miejscach systemu – wszędzie tam, gdzie użytkownik ma możliwość podglądu wiadomości e-mail, np. w sekcji komunikacji i osi czasu elementu pracy, Skrzynce odbiorczej czy widoku Wysłanych.
Uwaga: jeśli wiadomość e-mail, którą próbujesz pobrać, zawierała plik załącznika, który został ręcznie usunięty przez użytkownika (np. ze względu na ochronę wrażliwych danych), wówczas opcja pobierania plików .eml będzie dla niej wyłączona, a po jej kliknięciu system wyświetli komunikat z wyjaśnieniem takiego stanu rzeczy.
Nie ma już konieczności dodawania kontaktu albo tagów „kontakt główny” bądź „wnioskodawca” do kontaktu podczas tworzenia nowego połączonego zapytania. Oczywiście nadal jest taka możliwość.
Pozwoli to na tworzenie połączonych zapytań z już istniejącego, najczęściej w celu usprawnienia zarządzania wewnętrzną aktywnością, a także zapewni, że komunikacja tworzona w ramach nowego połączonego zapytania nie zostanie wysłana do pierwotnego usługobiorcy (by nie był stale informowany o wewnętrznej aktywności w sprawie jego zlecenia). Usunięcie obowiązku dodawania kontaktów do połączonych zapytań znacznie to ułatwi.
Warto zapamiętać:
W przypadku wszystkich już istniejących zapytań lub zapytań, które zostały utworzone w inny sposób (np. ze strony „Aktywność kontaktu”, poprzez tworzenie zbiorcze, z wiadomości e-mail itd.) dodanie kontaktu oraz tagów „kontakt główny” bądź „wnioskodawca” do kontaktu nadal jest konieczne.
Postępowanie w przypadku sprawy pozostaje niezmienione – dodanie kontaktu do sprawy podczas jej tworzenia nie jest obowiązkowe (nawet jeśli sprawa została utworzona jako nowa połączona sprawa), chyba że na ekranie linii serwisowej sprawy w Builderze zaznaczono opcję „Obowiązkowo dodaj kontakty”.
W nowej wersji Enate usprawniliśmy proces kopiowania danych do nowych połączonych zapytań lub spraw.
Poprzednio użytkownicy musieli skopiować wszystkie błędy, pliki, odnośniki i dane niestandardowe z oryginalnej sprawy lub zapytania do tworzonych elementów.
Teraz można już wybrać, dane jakiego typu mają być skopiowane. Dostępne opcje to:
Błędy
Pliki (łącznie z tagami i uwagami)
Odnośniki (łącznie z tagami i uwagami)
Dane niestandardowe (np. niestandardowe pola)
Więcej informacji o tworzeniu nowych połączonych elementów pracy można znaleźć tutaj:
Dokonaliśmy istotnej zmiany w ustawieniach zapytania, związanej z wysyłaniem automatycznych wiadomości e-mail. Wpływa ona na domyślne zachowanie zapytania:
W poprzednich wersjach system domyślnie wysyłał automatyczne wiadomości. By zmienić to zachowanie w przypadku konkretnego zapytania, należało WŁĄCZYĆ funkcję „Wyłącz automatyczne wiadomości e-mail”.
Teraz domyślne zachowanie zostało zmienione – system NIE będzie wysyłał automatycznych wiadomości. JEŚLI AUTOMATYCZNE WIADOMOŚCI E-MAIL DLA ZAPYTANIA MAJĄ BYĆ WYSYŁANE, NALEŻY WŁĄCZYĆ FUNKCJĘ (O ZMIENIONEJ NAZWIE) „WYSYŁAJ AUTOMATYCZNE WIADOMOŚCI E-MAIL”.
Ta zmiana obowiązuje również na ekranie służącym do tworzenia nowego połączonego zapytania.
Dodatkowo, podczas uruchamiania zapytania ze strony „Aktywność kontaktu” opcja „Wysyłaj automatyczne wiadomości e-mail” będzie teraz domyślnie wyłączona, ale możesz ją ręcznie włączyć na ekranie zapytania.
Ta zmiana nie ominęła także sekcji „E-mail” w Builderze – podczas ustawiania przekierowań, opcja kontrolująca wysyłanie automatycznych e-maili została w nowej wersji zmieniona. Teraz domyślnym zachowaniem systemu będzie NIEWYSYŁANIE takich wiadomości, a jeśli mają być wysyłane, trzeba ręcznie włączyć opcję „Wysyłaj automatyczne wiadomości e-mail”..
Dodaliśmy opcję wysyłania automatycznych e-maili dla spraw. W tej chwili jest ona dostępna tylko dla automatycznych potwierdzeń utworzenia sprawy.
By ją uaktywnić, należy włączyć opcję „Wysyłaj automatyczne wiadomości e-mail” podczas konfiguracji lub edycji przekierowań wiadomości dla sprawy w sekcji „Przekierowanie wiadomości e-mail” Buildera.
Szablon potwierdzenia – ważna uwaga
Wraz z dodaniem funkcji wysyłania automatycznych potwierdzeń dla spraw zmieniony został szablon potwierdzenia zapytania, by można go było zastosować również do spraw. W związku z tym do szablonu zostały wprowadzone następujące zmiany:
Nazwę i przeznaczenie szablonu zmieniono z „Potwierdzenie zapytania” na „Potwierdzenie zgłoszenia”.
W treści wiadomości e-mail termin „zapytanie” został przemianowany na „zgłoszenie”, by jeden szablon obsługiwał zarówno sprawy, jak i zapytania.
WAŻNA UWAGA: Powyższe zmiany w szablonie potwierdzenie zapytania NIE zostaną wprowadzone do systemu użytkownika, jeśli ręcznie zmodyfikował on oryginalną treść, dopasowując ją do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać, że zmodyfikowany szablon będzie używany jako domyślny także w przypadku potwierdzeń dla spraw.
Dlatego, jeśli domyślna treść szablonu potwierdzenia dla zapytań została zmieniona, prosimy się upewnić, że będzie pasowała również do spraw i w razie konieczności dokonać stosownych poprawek lub utworzyć odpowiednik, który będzie wykorzystywany w przypadku spraw.
Pomoże w tym dodana do ustawień wiadomości e-mail na ekranie informacyjnym sprawy opcja o nazwie „Nowa zarejestrowana sprawa”. Umożliwia ona wybranie szablonu wiadomości, który ma zostać użyty do wysłania automatycznego potwierdzenia o utworzeniu sprawy. System zastosuje nowy szablon „Potwierdzenie zgłoszenia” (albo już istniejący szablon „Potwierdzenie zapytania”, jeśli został zmieniony). Użytkownik może wskazać inny szablon. Należy pamiętać, że to pole nie może pozostać puste.
Ważne jest również to, że nowa opcja „Wysyłaj automatyczne wiadomości e-mail” na ekranie sprawy w Work Managerze musi być włączona przez agentów obsługi, aby system mógł wysłać potwierdzenie sprawy do kontaktu głównego i kontaktów dodatkowych (DW), gdy ta zostanie przesłana dalej, czyli jej status z „Wersji roboczej” zmieni się na „Do zrobienia” lub wyższy.
Automatyczny e-mail wysłany w przypadku przekształcenia zapytania w sprawę nadal wykorzystywać będzie szablon „Sprawa z zapytania”, a nie „Potwierdzenie zgłoszenia”.
By ułatwić pracę z pocztą elektroniczną, dodaliśmy możliwość zapisywania tworzonych wiadomości jako wersje robocze, jeśli nie są jeszcze gotowe do wysłania. Teraz, podczas tworzenia wiadomości e-mail dla danego elementu pracy, można zapisać go jako wersję roboczą i wrócić do niego później.
Teraz, podczas tworzenia wiadomości e-mail dla danego elementu pracy, można zapisać go jako wersję roboczą i wrócić do niego później. Wersje robocze będą przechowywane maksymalnie przez 90 dni.
Należy pamiętać, że nie da się zapisać jako wersję roboczą takiej wiadomości, której rozmiar przekracza limit ustawiony w Builderze – więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.
Jeśli filtr „Wersje robocze” na karcie komunikacji/osi czasu jest włączony (po aktualizacji będzie włączony automatycznie), pojawią się tam wszystkie zapisane wersje robocze wiadomości e-mail danego elementu pracy.
Znajdzie się tam również informacja, kto jest autorem wersji roboczej, a także kilka pierwszych linii treści.
Po kliknięciu wybranej pozycji widok zostanie rozszerzony, wyświetlając dodatkowo adres, z którego e-mail zostanie wysłany, adresy DW i UDW, temat, załączniki i pełną treść, o ile dane były już wprowadzone w chwili zapisywania wersji roboczej.
Wersję roboczą można edytować z poziomu osi czasu, klikając „Aktualizuj wersję roboczą”, co otworzy okno edytora. Można jednak edytować lub usuwać tylko wersje robocze wiadomości z elementów pracy, do których należą.
Istnieje również możliwość skasowania wersji roboczej, otwarcia e-maila w wyskakującym okienku oraz jego wydrukowania.
Nad jedną wersją roboczą może pracować wielu użytkowników, ale nie jednocześnie. Z kolei w jednym elemencie pracy można zapisać wiele wersji roboczych wiadomości. Wszystkie je da się podejrzeć i edytować z poziomu karty komunikacji/osi czasu.
Jeśli dany element pracy ma już zapisaną wersję roboczą e-maila, system wyświetli o tym komunikat, gdy użytkownik zacznie pisać nową wiadomość. Można wówczas wybrać, czy kontynuować tworzenie nowej wiadomości, czy przejść do edycji już istniejącej.
Po scaleniu lub przekształceniu zapytania w sprawę. zapisane wersje robocze wiadomości danego elementu pracy zostaną wyświetlone na karcie komunikacji/osi czasu wszystkich elementów w powiązanej grupie, o ile włączone są filtry „Wersje robocze” i „Uwzględnij powiązane elementy pracy”.
Wersja robocza wiadomości pojawi się na osi czasu wraz z numerem referencyjnym elementu pracy, do którego należy.
Należy pamiętać, że wersje robocze e-maili nie będą uwzględniane podczas kopiowania komunikacji do nowego połączonego elementu pracy, nawet jeśli opcja „Kopiuj komunikację” jest włączona.
Ikonka załącznika przy wersji roboczej wiadomości na karcie komunikacji/osi czasu wskazuje, czy dodano do niej jakieś pliki.
Po kliknięciu wybranej pozycji widok zostanie rozszerzony, wyświetlając dodatkowo nazwę załącznika oraz możliwość pobrania go na dysk.
Dodatkowo wszelkie pliki załączone do wersji roboczych wiadomości e-mail będą widoczne na karcie plików i oznaczone ikonką wersji roboczej. Z tego miejsca można przeglądać, pobierać albo kasować pliki dodane do wersji roboczych wiadomości. Nie można jednak dodawać do nich uwag ani tagów.
Dokonaliśmy kilku znaczących ulepszeń w sposobie pracy z e-mailami w Enate poprzez stworzenie zupełnie nowego zestawu widoków wiadomości – są one oparte na istniejących widokach Skrzynki nadawczej i pozwalają wyświetlić kompleksową listę wszystkich wiadomości e-mail dotyczących danego obszaru działalności. Główne sekcje to:
– widok e-maili ze wszystkich elementów pracy w twojej skrzynce odbiorczej, skrzynkach odbiorczych członków twojego zespołu oraz nieprzypisanych prac znajdujących się w kolejkach, z których czerpiesz zadania.
– wiadomości e-mail wysłane z elementów pracy należących do twojego obszaru działalności
– Istniejący widok Skrzynki nadawczej wyświetla wiadomości e-mail zaplanowane do wysłania lub oczekujące na wysłanie ze skrzynki pocztowej twojego systemu.
Wszystkie te pozycje są dostępne z menu nawigacyjnego (podsekcje nowego łącza „E-maile”) i każda z nich otwiera się w osobnej karcie.
W ramach implementacji tej funkcji zmieniliśmy nazwę standardowej sekcji „Skrzynka odbiorcza” na stronie domowej na „Robocza skrzynka odbiorcza ”, aby uniknąć niejasności podczas przełączania się między widokami skupionymi na wiadomościach e-mail i elementach pracy.
W zwijanym panelu folderów po lewej stronie Skrzynki odbiorczej znajdują się łącza do jej poszczególnych sekcji:
Moje e-maile – wiadomości e-mail wszystkich elementów pracy aktualnie znajdujących się w twojej Roboczej skrzynce odbiorczej (czyli tych, które byłyby wyświetlone na twojej stronie domowej)
E-maile mojego zespołu – wiadomości e-mail wszystkich elementów pracy aktualnie znajdujących się w Roboczej skrzynce odbiorczej twojego zespołu. Ten odnośnik zostanie wyświetlony tylko liderowi zespołu lub tym jego członkom, którzy mogą zobaczyć, kto do niego należy i mają wgląd do kolejek.
Nieprzypisane e-maile – wiadomości e-mail wszystkich nieprzypisanych elementów pracy znajdujących się w kolejkach, z których czerpiesz zadania. Ten odnośnik zostanie wyświetlony tylko liderowi zespołu lub tym jego członkom, którzy mogą zobaczyć, kto do niego należy i mają wgląd do kolejek.
Wyświetlane liczby pokazują, ile nieprzeczytanych wiadomości e-mail znajduje się w poszczególnych folderach. Są tu również łącza do Wysłanych i Skrzynki nadawczej, które otwierają się w osobnych kartach.
Można sprawdzić listę wszystkich e-maili w swojej skrzynce odbiorczej, a także komentarze użytkowników samoobsługowych. Wszystkie wiadomości wyświetlają się od najnowszych wraz z informacjami, kto jest nadawcą, kiedy zostały odebrane i jaki mają temat. Widać także pierwszą linię treści i element pracy, do którego się odnoszą, a także ewentualne załączniki oraz to, czy podczas wysyłki nadano im wyższy priorytet.
Nieprzeczytane wiadomości będą zaznaczone pogrubioną czcionką – można wyświetlić tylko takie, wybierając opcję „Nieprzeczytane”.
Zawartość skrzynki odbiorczej można filtrować według następujących kryteriów: klient, kontrakt, usługa, proces, kolejka, adres nadawcy, załączniki i data otrzymania wiadomości.
Jeśli masz dostęp do widoku „E-maile mojego zespołu”, pojawi się również możliwość filtrowania według przypisanego użytkownika.
Możesz przełączać się pomiędzy folderami „Moje e-maile” (w którym wyświetlane są wiadomości z twojej skrzynki odbiorczej), „E-maile mojego zespołu” (w którym są wiadomości członków twojego zespołu) i „Nieprzypisane e-maile” (wyświetlający wiadomości przychodzące dla elementów pracy w twojej kolejce, które do nikogo nie zostały jeszcze przypisane).
Po nadejściu nowej wiadomości liczba nieprzeczytanych zostanie odświeżona , a na przycisku służącym do odświeżenia widoku wyświetli się ikonka poczty. Wystarczy go kliknąć, by odświeżyć widok skrzynki odbiorczej i zobaczyć nowe wiadomości.
Można oznaczyć poszczególne e-maile jako przeczytane lub nieprzeczytane, ale należy pamiętać, że NIE MA to żadnego wpływu na flagę nowych informacji na powiązanym z daną wiadomością elemencie pracy. Oznacza to, że oznaczenie e-maila jako przeczytanego NIE usunie ikony nowych wiadomości z elementu pracy.
W głównym oknie widoku „Skrzynka odbiorcza” wyświetlany jest panel podglądu wybranego e-maila. Jego rozmiar można dostosować do swoich potrzeb.
Kliknięcie któregoś z e-maili spowoduje wyświetlenie jego pełnej treści po prawej stronie ekranu. Zobaczymy tam temat wiadomości, jej nadawcę i odbiorcę, wskazane adresy „DW”, odnośnik do elementu pracy, którego dotyczy ten e-mail, termin wykonania tego elementu oraz pełną treść wiadomości.
Po kliknięciu wybranej ikonki („Odpowiedz”, „Odpowiedz wszystkim” lub „Przekaż”) system otworzy nową kartę dla danego elementu pracy i wyświetli okno edytora wiadomości e-mail.
Kolejne opcje ukryte są pod ikonką wielokropka, która znajduje się obok przycisków służących do tworzenia odpowiedzi. Znajdują się tam skróty umożliwiające bezpośrednie przejście do elementu pracy, którego dotyczy dana wiadomość (zostanie otwarta w nowej karcie) oraz wydrukowanie e-maila.
Można także zapisać go na dysku w pliku .eml.
Uwaga: jeśli wiadomość e-mail, którą próbujesz pobrać, zawierała plik załącznika, który został ręcznie usunięty przez użytkownika (np. ze względu na ochronę wrażliwych danych), wówczas opcja pobierania plików .eml będzie dla niej wyłączona, a po jej kliknięciu system wyświetli komunikat z wyjaśnieniem takiego stanu rzeczy.
Jeśli wiadomość e-mail zawiera jakiś załącznik, wyświetlona zostanie jego nazwa, rozmiar i możliwość pobrania. W przypadku wielu załączników pojawi się dodatkowa opcja, umożliwiająca pobranie ich wszystkich naraz w postaci pliku archiwum ZIP.
Można również wyświetlić wiadomość w trybie pełnoekranowym, w którym panel podglądu zostanie ukryty.
Wysłane dają dostęp do wszystkich wiadomości e-mail wysłanych z elementów pracy należących do twojego obszaru działalności.
Można tu sprawdzić listę wszystkich e-maili, które zostały wysłane. Wiadomości wyświetlają się od najnowszych wraz z informacjami, kto jest odbiorcą, kiedy zostały wysłane i jaki mają temat. Widać także pierwszą linię treści i element pracy, do którego odnoszą się wiadomości, a także ewentualne załączniki oraz to, czy podczas wysyłki nadano im wyższy priorytet.
Rozmiar panelu podglądu można dostosować do swoich potrzeb.
Kliknięcie któregoś z e-maili spowoduje wyświetlenie jego pełnej treści po prawej stronie ekranu. Zobaczymy tam temat wiadomości, jej nadawcę i odbiorcę, wskazane adresy „DW”, odnośnik do elementu pracy, którego dotyczy ten e-mail, termin wykonania tego elementu oraz pełną treść wiadomości.
Można również wyświetlić wiadomość w trybie pełnoekranowym, w którym panel podglądu zostanie ukryty.
Możesz przełączać się pomiędzy folderami „Moje e-maile” (w którym wyświetlane są wiadomości wysłane przez ciebie) i „E-maile mojego zespołu” (w którym są wiadomości wysłane przez członków twojego zespołu).
Dostępne możliwości to „Odpowiedz”, „Odpowiedz wszystkim” oraz „Przekaż” wysłaną wiadomość e-mail. Po kliknięciu wybranej ikonki system otworzy nową kartę dla danego elementu pracy i wyświetli okno edytora wiadomości e-mail.
Wysłane e-maile można filtrować według następujących kryteriów: klient, kontrakt, usługa, proces, kolejka, adres odbiorcy, zakres dat, status elementu pracy, którego dotyczy wiadomość, załączniki i informacja o tym, czy e-mail został wygenerowany przez system.
Należy pamiętać, że przy filtrowaniu według daty maksymalny przedział czasowy wynosi 90 dni.
Jeśli masz dostęp do widoku „E-maile mojego zespołu”, pojawi się również możliwość filtrowania według przypisanego użytkownika i według odbiorcy.
Kolejne opcje ukryte są pod ikonką wielokropka, która znajduje się obok przycisków służących do tworzenia odpowiedzi. Znajdują się tam skróty umożliwiające bezpośrednie przejście do elementu pracy, którego dotyczy dana wiadomość (zostanie otwarta w nowej karcie) oraz wydrukowanie e-maila.
Można także zapisać go na dysku w pliku .eml.
Uwaga: jeśli wiadomość e-mail, którą próbujesz pobrać, zawierała plik załącznika, który został ręcznie usunięty przez użytkownika (np. ze względu na ochronę wrażliwych danych), wówczas opcja pobierania plików .eml będzie dla niej wyłączona, a po jej kliknięciu system wyświetli komunikat z wyjaśnieniem takiego stanu rzeczy.
Znajdują się tu wiadomości e-mail związane z rozpoczętymi elementami pracy, które należą do twoich obszarów działalności, czyli te, które pojawiłyby się w twoich . Dane można filtrować i wyświetlać na różne sposoby. Dzięki temu widokowi można być na bieżąco z całą korespondencją elektroniczną dotyczącą tych elementów pracy, którymi zajmuje się użytkownik lub jego zespół.
Jeśli wiadomość e-mail , wyświetlona zostanie jego nazwa, rozmiar i możliwość pobrania. W przypadku wielu załączników pojawi się dodatkowa opcja, umożliwiająca pobranie ich wszystkich naraz w postaci pliku archiwum ZIP.
została przeniesiona do nowych widoków poczty elektronicznej. Podobnie jak poprzednio, w tym miejscu znajdują się wiadomości użytkownika lub członków jego zespołu, które zostały zaplanowane do wysłania w późniejszym terminie lub których wysłanie się nie powiodło. Więcej informacji o Skrzynce nadawczej można znaleźć tutaj.
Poza tworzeniem nowych połączonych elementów sprawy ze sprawy lub zapytań, można teraz tworzyć połączenia pomiędzy już istniejącymi sprawami i zapytaniami, co pozwoli lepiej zarządzać działaniami różnych zespołów.
Połączenia między istniejącymi elementami pracy można tworzyć na dwa sposoby:
Należy pamiętać, że można tylko tworzyć połączenia między sprawami i zapytaniami, nie da się natomiast skopiować komunikacji, plików, błędów, linków ani danych niestandardowych pomiędzy istniejącymi elementami pracy.
Istniejące elementy pracy można łączyć z poziomu jednego z nich, przechodząc do ekranu elementu i wybierając „+ element pracy”, a następnie „Istniejący element”.
Wyświetlone zostanie wyskakujące okienko, w którym można wyszukać sprawy i/albo zapytania, z którymi ma być połączony dany element pracy.
Jednorazowo można połączyć do 50 elementów pracy, ale ogólna liczba połączeń jest nieograniczona.
Odnośnik do nowej połączonej sprawy lub zapytania pojawi się na karcie „Połączone prace” na ekranie elementów, które zostały połączone.
Aby połączyć istniejące elementy pracy z poziomu strony domowej, należy na jej siatce (która może wyświetlać informacje z sekcji „Robocza skrzynka nadawcza”, „Robocza skrzynka nadawcza zespołu”, „Moja praca”, „Praca zespołu”) wskazać sprawy i zapytania do połączenia, a następnie wybrać opcję „Połącz”, która pojawi się w górnej części siatki.
Pierwsza wybrana sprawa lub zapytanie będzie tym elementem, z którym połączone zostaną wszystkie następne (albo pierwsza na liście, jeśli wykorzystana zostanie opcja „Zaznacz wszystko”).
Wyświetlone zostanie okienko z komunikatem potwierdzającym, które sprawy lub zapytania zostaną połączone z danym elementem pracy.
Jednorazowo można połączyć do 50 elementów pracy, ale ogólna liczba połączeń jest nieograniczona.
Po przejściu do sprawy lub zapytania, z którą połączone zostały pozostałe elementy, na karcie „Połączone prace” wyświetlane będą WSZYSTKIE przyłączone elementy.
Jeśli użytkownik pracuje właśnie nad jednym z elementów wybranych do połączenia z elementem głównym, na karcie „Połączone prace” przetwarzanego elementu pojawi się tylko informacja o elemencie głównym, bez wykazu wszystkich innych z nim połączonych.
Można w każdej chwili rozłączyć elementy pracy, przechodząc na kartę „Połączone prace” i klikając ikonę „Rozłącz”.
Kilku usprawnień doczekała się także karta „Widoki”, na której można teraz wyszukiwać dane w trybie zaawansowanym. Do ekranu da się teraz szybko dostać bezpośrednio z poziomu szybkiej wyszukiwarki. Jeśli wyniki z wyszukiwarki okażą się niewystarczające, można teraz z łatwością skorzystać z bardziej zaawansowanych możliwości wyszukiwania, jakie oferuje karta „Widoki”.
Ułatwiliśmy dostęp do (określonych sposobów wyświetlania danych, które można zapisać z ekranu „Widoki” do częstszego wykorzystywania). Są teraz posortowane w kolejności alfabetycznej i widoczne w postaci listy po najechaniu kursorem na opcję „Widoki” w sekcji nawigacji.
Dodaliśmy opcję domyślnego tagowania kontaktów, aby korzystanie z tej funkcjonalności w przypadku elementów pracy było szybsze i łatwiejsze. Teraz można dodać domyślny tag dla konkretnego kontaktu, na przykład:
wiedząc, że „Jane Smith” będzie brokerem dla każdego elementu pracy, do którego zostanie przypisana jako kontakt, można dodać do jej danych na liście kontaktów tag „broker”, który odtąd będzie podstawiany do elementu pracy przez system i użytkownik nie będzie musiał za każdym razem robić tego ręcznie.
Lista tagów domyślnych jest utrzymywana w Builderze w sekcji „Ustawienia ogólne” >> „Tagi kontaktów” .
Tag domyślny można ustawić podczas dodawania nowego kontaktu do systemu.
Można to również zrobić przy okazji edycji kontaktu na stronie „Kontakty”.
Atrybut „tag domyślny” można również edytować zbiorczo, to znaczy dla wielu kontaktów jednocześnie – wystarczy wybrać kontakty na siatce poświęconej im strony i kliknąć przycisk „Edytuj”, by otworzyć wyskakujące okienko „Edycja zbiorcza”.
Należy pamiętać, że dla każdego kontaktu można ustawić tylko jeden tag domyślny.
Z kolei gdy element pracy został utworzony za pomocą przycisku „Rozpocznij element pracy” na karcie „Aktywność kontaktu”, kontakt ten zostanie oznaczony jako „Wnioskodawca”, „Podmiot” i „Kontakt główny” tego elementu. Dodatkowo system podstawi tag domyślny tego kontaktu, o ile został ustawiony.
Jeśli ustawienie „Dostępny dla wielu” jest w przypadku określonego tagu wyłączone, można go przypisać tylko do jednego kontaktu danego elementu pracy. Przykład: może się zdarzyć, że tylko jeden kontakt przypisany do danego zapytania może być oznaczony jako „broker”. Uderzy to w domyślne tagowanie, gdy dwa kontakty mające taki sam tag domyślny (który musi być unikalny) zostaną dodane do elementu pracy (zarówno ręcznie, jak i automatycznie). W takiej sytuacji system przypisze tag domyślny tylko jednemu kontaktowi i tym samym usunie go z pozostałych, którym przydzieli inny istniejący tag w następującej kolejności:
Kontakt główny;
Wnioskodawca;
Podmiot;
DW;
inny kontakt przypisany do danego elementu pracy.
Dodatkowe uwagi dotyczące niedopasowania firmy dostawczej do tagów kontaktów:
Nie da się dodać domyślnego tagu do kontaktu, jeśli firma, do której jest on przypisany, ma ustawioną inną firmę dostawczą niż tag domyślny.
Nie da się złożyć elementu pracy z kontaktem, którego tag domyślny jest ustawiony na inną firmę dostawczą niż ta, która przypisana jest do elementu pracy.
Usprawniliśmy możliwości programu w zakresie współdzielenia komunikacji podczas tworzenia nowych połączonych elementów pracy bezpośrednio ze spraw lub zapytań . Teraz, podczas udostępniania komunikacji między połączonymi elementami pracy, komunikacja powiązanychelementów dzielona jest również z nowym elementem.
Przykład: w momencie tworzenia nowej połączonej sprawy lub zapytania, użytkownik ma możliwość skopiowania komunikacji elementu pracy (czyli wiadomości e-mail wraz z załącznikami) oraz uwag z oryginalnej sprawy lub zapytania do nowej połączonej sprawy. W przedstawionej sytuacji komunikacja z czynności uruchamianej sprawy także zostanie skopiowana. Podobnie w przypadku rozdzielonego zapytania skopiowana zostanie komunikacja z zapytania macierzystego.
Więcej o różnicach między powiązanymi a połączonymi elementami pracy można znaleźć tutaj.
Nowa wersja systemu przynosi kilka poprawek w zakresie funkcjonalności połączonych elementów pracy. Gdy element pracy, który jest połączony z innym, zostanie następnie scalony, rozdzielony lub przekształcony w sprawę, wówczas elementy powstałe w wyniku tego procesu zachowają ze sobą połączenie. Poprzednio w takich sytuacjach połączenie tracone.
Przykład:
gdy zapytanie zostanie połączone z elementem pracy A, a potem scalone z elementem B, to scalone zapytanie utrzyma połączenie z elementem A.
gdy zapytanie zostanie połączone z elementem pracy A, a potem rozdzielone na wiele różnych zapytań, to zapytania potomne utrzymają połączenie z elementem A.
gdy zapytanie zostanie połączone z elementem pracy A, a potem przekształcone w sprawę, to powstała sprawa utrzyma połączenie z elementem A.
Warto pamiętać, że czynności nie można łączyć, dlatego w przypadku połączenia czynności z innym elementem pracy w element potomny, to właśnie sprawa macierzysta czynności zostanie połączona z elementem potomnym.
W profilu użytkownika pojawiło się nowe ustawienie (dostępne dla liderów zespołów), które pozwala liderom modyfikować pracę członków zespołów w taki sposób, by mogli zajmować się elementami przypisanymi tylko do ich kolejek.
Nadal będą mogli zdobyć kolejne zadania za pomocą przycisku „Wybierz pracę z kolejki” (to podejście i tak przydziela użytkownikowi pracę tylko z jego kolejki). Nowa opcja uniemożliwi jednak ręczne przypisanie im pracy przez innych członków zespołu z kolejek, do których nie są przypisani.
Gdy to ustawienie jest wyłączone, członkowie zespołu będą mogli zajmować się zadaniami pochodzącymi z jakiejkolwiek kolejki (w granicach uprawnień grupy użytkowników nadanych im w Builderze). Natomiast gdy to ustawienie jest włączone, użytkownicy wciąż będą mogli pracować z elementami, które nie są przypisane do żadnej kolejki. Jeśli zaś do danego użytkownika przypisano już elementy z kolejek, do których nie należy, będzie on mógł kontynuować pracę, ale przydzielanie kolejnych takich elementów zostanie zablokowane. Przypisanie takich elementów pracy do użytkownika można cofnąć ręcznie. Ponadto jeśli status któregoś z elementów pracy, którym już zajmuje się użytkownik (a który nie pochodzi z jego kolejki) zmieni się na „Oczekuje” lub „Rozwiązane”, zostanie on przeniesiony do Roboczej skrzynki nadawczej zespołu i znów nie będzie do nikogo przypisany. Gdy ten element będzie już gotowy do dalszego przetwarzania (np. nadejdą nowe związane z nim informacje), NIE zostanie przypisany z powrotem do poprzedniego użytkownika, ponieważ nie należy do jego kolejki. Zamiast tego zostanie przypisany zgodnie z regułami przydziału.
Do czynności dodany został krótki opis sprawy, by użytkownicy mieli szybszy dostęp do informacji o zadaniu, którym się zajmują.
Jeśli w krótkim opisie sprawy danej czynności wprowadzono zmiany, znajdą one swoje odbicie na ekranie czynności wszystkich czynności należących do konkretnej sprawy (odświeżenie ekranu czynności może okazać się niezbędne, by zobaczyć efekty edycji), a tytuł czynności będzie składał się z następujących elementów:
Odniesienie czynności - Krótki opis sprawy - Nazwa procesu czynności' '10040-C-A1.1 - Jack Jones nowy rozpoczynający - Zgoda HR
Krótkiego opisu sprawy nie da się edytować wprost z czynności.
Taka nazwa będzie wyświetlana na karcie czynności:
Krótki opis sprawy to również tytuł, który pojawi się też w kolumnie „Tytuł” na siatce strony domowej dla danej czynności.
Dodaliśmy możliwość ustawienia języka systemowego na amerykańską odmianę języka angielskiego (en-us). Dołączył on do brytyjskiej odmiany języka angielskiego oraz języków: francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rumuńskiego, polskiego, węgierskiego, rosyjskiego oraz brazylijskiej odmiany języka portugalskiego.
„Ogranicz modyfikację błędów” to nowa opcja znajdująca się w sekcji „Ustawienia systemu” w Builderze. Pozwala ona ograniczyć dostęp do możliwości modyfikowania informacji zawartych na kartach błędów spraw, czynności i zapytań. Agenci obsługi zawsze mogą DODAĆ wpis błędu albo oznaczyć go jako rozwiązany, ale po włączeniu w Builderze opcji ograniczania tylko agent, który utworzył dany wpis o błędzie, będzie mógł później modyfikować lub usuwać jego szczegóły.
Usprawniliśmy także przetwarzanie powiązanych elementów pracy. Teraz użytkownik bez trudu odnajdzie sprawę macierzystą danego elementu pracy.
Przykład:
gdy zapytanie zostanie rozdzielone na wiele zapytań potomnych, wówczas odnośnik do zapytania macierzystego pojawi się przy nich wszystkich
gdy wiele elementów pracy zostanie scalonych w jeden element potomny, pojawi się przy nim odnośnik do wszystkich elementów macierzystych;
gdy zapytanie zostanie przekształcone w sprawę, odnośnik do zapytania macierzystego pojawi się przy wszystkich sprawach potomnych.
Przegląd nowych funkcji w wersji Enate 2022.3
W tej wersji skupiliśmy się na dwóch głównych obszarach, by uczynić Work Managera jeszcze bardziej efektywnym i przyjaznym dla użytkownika narzędziem.
Zamieszczony poniżej film pozwoli zapoznać się z najważniejszymi zmianami wprowadzonymi w wersji 2022.3, a ich szczegółowy opis można znaleźć w kolejnych sekcjach tego dokumentu.
Gruntownie przebudowaliśmy powiadomienia, oddając w ręce użytkowników i liderów zespołów o wiele więcej funkcji i możliwości dostosowania działania programu do własnych potrzeb. Dzięki temu są oni na bieżąco informowani o wszelkiej aktywności dotyczącej interesujących ich zapytań, czynności i spraw.
Wzięliśmy pod uwagę prośby użytkowników o dodanie większej liczby funkcji w tym obszarze i ulepszyliśmy oś czasu, śledzenie czasu, a w szczególności zarządzanie plikami dla zapytań, czynności i spraw.
Listę nowych funkcji, ulepszeń i poprawek błędów zawartych w tym wydaniu znaleźć można w poniższych dokumentach:
Bardziej szczegółowy wykaz, obejmujący również zmiany związane z kompatybilnością oraz te dotyczące API i hurtowni danych, znajduje się w sekcji Informacje o wersji.
Zaktualizowana funkcja śledzenia czasu dla zapytań, spraw i czynności pokazuje więcej informacji i usprawnia przetwarzanie tych elementów pracy.
Ułatwiony został dostęp do wcześniej zarejestrowanych czasów pracy agentów nad danym elementem, można również wyświetlić kartę w trybie pełnoekranowym – znajdziemy na niej wówczas pełniejsze informacje na temat zmian wprowadzanych we wcześniej zarejestrowanych czasach, w tym zapisy tego, kto i kiedy ich dokonał oraz na czym polegały.
Dzięki powiadomieniom użytkownicy Enate są na bieżąco informowani o wszystkim, co dotyczy interesujących ich zapytań, czynności i spraw. Można je swobodnie dostosowywać do własnych potrzeb, wybierając elementy do obserwowania, zdarzenia, o których chcemy być informowani oraz sposób dostarczania samych powiadomień.
Opcje do wyboru to:
Obserwuj element pracy;
Obserwuj wszystkie elementy w skrzynce odbiorczej;
Obserwuj wszystkie elementy w kolejkach.
Można otrzymywać powiadomienia dotyczące konkretnego elementu pracy – w tym celu wystarczy otworzyć go w Work Managerze i kliknąć przycisk „Obserwuj” znajdujący się na pasku nagłówka.
Jeśli użytkownik obserwuje dany element pracy, otrzyma powiadomienie za każdym razem, gdy wystąpią wybrane w ustawieniach zdarzenia – mogą to być zmiany statusu, zmiany osoby przypisanej itp. Jeśli użytkownik wybrał opcję otrzymywania powiadomień za pośrednictwem wyskakującego okienka w przeglądarce internetowej i/lub poczty e-mail, kopie powiadomień dotrą do niego również tymi kanałami.
Warto zapamiętać:
Nie można obserwować tylko tych elementów pracy, których status to „Zamknięte”.
Można obserwować tylko te elementy pracy, do których posiada się uprawnienia.
Obserwowanie elementu pracy nigdy nie zostanie ustawione użytkownikowi automatycznie.
Pojedynczy element pracy można obserwować tylko poprzez ręczne kliknięcie przycisku „Obserwuj” na jego stronie. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja, gdy użytkownik obserwuje zapytanie, które następnie zostaje rozdzielone. Wówczas automatycznie będzie obserwował wszystkie zapytania, na które rozdzielono zapytanie pierwotne.
Wybranie elementu pracy do obserwowania dotyczy tylko i wyłącznie tego elementu, bez jakichkolwiek innych z nim powiązanych, np. innych czynności w danej sprawie lub połączonych elementów pracy.
Obserwowanie danego elementu pracy można zakończyć w dowolnym momencie, klikając przycisk „Przestań obserwować” na jego stronie.
Do zakończenia obserwowania danego elementu pracy dochodzi w wyniku ręcznego naciśnięcia odpowiadającego za to przycisku lub zmiany statusu tego elementu na „Zamknięte”. Gdy status elementu pracy zmieni się na „Zamknięte”, obserwowanie zostanie wyłączone u wszystkich użytkowników, którzy mieli je aktywne.
Aby wybrać, które powiadomienia i w jaki sposób chcemy otrzymywać, należy przejść do Ustawień użytkownika i kliknąć Ustawienia powiadomień.
W tym miejscu można wybrać nie tylko konkretne elementy pracy do obserwowania, ale także bardziej ogólnie określić rodzaj powiadomień, jakie chcemy otrzymywać automatycznie. W tym celu należy:
wskazać elementy pracy, do których chcemy otrzymywać powiadomienia, np. elementy we własnej skrzynce odbiorczej;
określić rodzaj zdarzeń związanych z tymi elementami pracy, o których chcemy być powiadamiani.
Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć poniżej.
Użytkownik może otrzymywać powiadomienia dla elementów pracy, które znajdują się w jego skrzynce odbiorczej i/albo kolejkach.
Użytkownik musi również wybrać, o jakich zdarzeniach dotyczących wskazanych elementów pracy chce być powiadamiany.
Dostępne są następujące opcje:
Należy pamiętać, że użytkownik otrzyma tylko jedno powiadomienie o tym samym zdarzeniu dla danego elementu pracy.
Użytkownik otrzyma powiadomienie o każdym zdarzeniu, które wybrał w ustawieniach. Pojawi się ono w Centrum powiadomień Work Managera (za pośrednictwem ikony powiadomień na pasku nagłówka) wraz ze wskazaniem liczby nieprzeczytanych powiadomień. Dodatkowo można wybrać powiadomienia za pośrednictwem wiadomości e-mail i/albo wyskakującego okienka w przeglądarce internetowej.
Ikona powiadomień wskazuje liczbę nieprzeczytanych wiadomości.
Kliknięcie ikony powiadomień spowoduje wyświetlenie Centrum powiadomień.
Tutaj użytkownik znajdzie otrzymane powiadomienia (wyświetlanych jest 100 najnowszych wiadomości), posortowane na „Wszystkie” oraz „Nieprzeczytane”.
Kliknięcie danego powiadomienia przeniesie użytkownika do związanego z nim elementu pracy.
Można również oznaczyć pojedyncze lub (z menu z wielokropkiem) wszystkie powiadomienia jako przeczytane.
Zaznaczenie opcji „Nie przeszkadzać" spowoduje wyłączenie wszystkich powiadomień e-mail i wyskakujących okienek. Uwaga: użytkownik nadal będzie otrzymywał powiadomienia w swoim Centrum powiadomień.
Aby dostosować swoje powiadomienia, należy kliknąć Ustawienia powiadomień lub przejść do Ustawień użytkownika i tam wybrać Ustawienia powiadomień.
Powiadomienia będą wysyłane w wybranym przez użytkownika języku. Jeśli użytkownik zmieni język wyświetlania na inny, dotychczasowe powiadomienia pozostaną w starym języku, ale wszystkie nowe będą już uwzględniać dokonany wybór.
Jeśli w przeglądarce internetowej włączone jest wyświetlanie wyskakujących okien, wszystkie nowe powiadomienia pojawią się w prawym dolnym rogu ekranu. Kliknięcie odnośnika do elementu pracy przeniesie użytkownika bezpośrednio do niego.
Wyskakujące powiadomienia będą wyświetlać się na każdym ekranie, o ile użytkownik jest zalogowany do Work Managera.
By wyskakujące powiadomienia mogły się wyświetlać, być może trzeba będzie dostosować ustawienia przeglądarki internetowej. Jeśli okaże się to konieczne, w Centrum powiadomień pojawi się stosowne ostrzeżenie.
W celu włączenia wyskakujących powiadomień należy w przeglądarce przejść do Ustawień > Prywatność i bezpieczeństwo > Ustawienia witryn > Uprawnienia > Powiadomienia i dostosować ustawienia w taki sposób, by strony internetowe mogły wysyłać powiadomienia.
Należy pamiętać, że po uruchomieniu funkcji „Nie przeszkadzać”, powiadomienia e-mail i wyskakujące okienka nie będą się wyświetlać aż do jej wyłączenia. Ponadto powiadomienia w wyskakujących okienkach nie będą się pojawiać, gdy przeglądarka działa w trybie incognito.
Powiadomienia w postaci wiadomości e-mail będą wysyłane na adres przypisany do danego użytkownika w Builderze.
Wiadomości będą wysyłane z niemonitorowanej skrzynki pocztowej skonfigurowanej w Builderze.
W treści powiadomień e-mail znajdzie się odnośnik do elementu pracy, którego dotyczą. Kliknięcie odnośnika otworzy bezpośrednio stronę tego elementu, o ile użytkownik jest już zalogowany do Enate. W przeciwnym wypadku zostanie przeniesiony na stronę logowania do Enate, by po zalogowaniu przejść prosto do strony danego elementu pracy.
Należy pamiętać, że po uruchomieniu funkcji „Nie przeszkadzać”, powiadomienia e-mail i wyskakujące okienka nie będą się wyświetlać aż do jej wyłączenia.
Oprócz wyświetlania powiadomień w Centrum powiadomień Work Managera, w postaci wyskakujących okienek w przeglądarce oraz w wiadomościach e-mail, możliwe jest również ustawienie wyskakujących okienek w różnych miejscach na pulpicie komputera, np. w Menu Start systemu Windows oraz na ekranie blokady.
W ustawieniach powiadomień pulpitu można włączyć dźwięki dla wyświetlanych wiadomości.
Aby wyłączyć WSZYSTKIE powiadomienia, należy aktywować taką opcję na karcie Ustawień użytkownika w górnej części Ustawień powiadomień.
Po jej uruchomieniu system nie będzie generował żadnych powiadomień. Ustawienia użytkownika zostaną zapisane, na wypadek gdyby zaszła potrzeba ponownego włączenia powiadomień.
Uwaga: system zacznie generować nowe powiadomienia od momentu ponownego włączenia tej funkcji, ale nie wyśle żadnych wiadomości z okresu przejściowego.
W nowej wersji osi czasu znajdziemy jeszcze więcej przydatnych informacji.
Na osi czasu sprawy wyświetlana jest teraz historia jej przeróbek, zawierająca informacje na temat tego, kto i kiedy ustawił ją do przerobienia oraz numer kroku i czynność, od których należy rozpocząć jej ponowne opracowywanie.
W celu włączenia wyświetlania historii przeróbek należy zaznaczyć odpowiednią pozycję w nowym okienku filtrowania osi czasu.
Aby umożliwić bardziej efektywne zarządzanie SLA, dodaliśmy możliwość sprawdzenia na osi czasu, kiedy dokonano zmiany terminu zakończenia.
Jeśli termin został zaktualizowany, na osi czasu pojawi się nowa data i godzina wraz z informacjami o tym, kto, kiedy i dlaczego dokonał zmian. Możliwe przyczyny zmiany to: przejście na ręczne przetwarzanie, zmiana aktualnego kroku sprawy lub zmiana kategorii zapytania (np. w związku z metodą ustalania terminu zakończenia).
Po zaznaczeniu odpowiednich pozycji na liście filtrów, oś czasu może wyświetlać termin zakończenia lub to, kiedy został on przekroczony.
Z kolei opcja „Zmiana kategorii zapytania” umożliwia dodanie do osi czasu informacji właśnie o zdarzeniach tego rodzaju.
Wpis na osi czasu wskaże, kto zmienił kategorię zapytania, kiedy to zrobił i na jaką.
Typ elementu pracy
Szczegóły
Uwagi
Moja skrzynka odbiorcza
Użytkownik otrzyma powiadomienia dla elementów pracy znajdujących się w jego skrzynce odbiorczej, np. elementów do niego przypisanych.
To ustawienie jest domyślnie włączone dla wszystkich użytkowników.
Moje kolejki
Użytkownik otrzyma powiadomienia dla elementów pracy znajdujących się w kolejkach, w których czeka i/albo którymi zarządza.
To ustawienie jest domyślnie włączone dla liderów zespołów.
Otrzymano nowe informacje
Otrzymano nową wiadomość e-mail lub uwagę samoobsługi dotyczącą elementu pracy.
Element pracy przypisany
do mnie
Element pracy został przypisany do użytkownika.
Nowy element pracy w kolejce
Kolejka, w której znajdował się element pracy, została zmieniona na kolejkę, w której czeka i/albo którą zarządza użytkownik.
Dodano nowy plik/odnośnik
Do elementu pracy dodano nowy plik lub odnośnik.
Przypomnienie o terminie: „Zagrożony”
Termin zakończenia elementu pracy uważa się za zagrożony. Oblicza się go, odejmując od ustawionego terminu/czasu zakończenia elementu pracy przewidywany czas jego wykonania z dodatkowymi 30 minutami.
Np. jeśli element pracy ma być ukończony o 17.00, a przewidywany czas jego ukończenia wynosi 1 godzinę, przypomnienie o zagrożonym terminie zostanie wysłane o 15.30.
To powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli:
status elementu pracy to „Wersja robocza”;
status elementu pracy to „W toku” i jest on przypisany do użytkownika;
status elementu pracy to „Oczekuje” I podczas ustawiania jego terminu zaznaczono opcję „Dodaj czas oczekiwania”.
Element pracy jest
opóźniony
Przekroczono termin zakończenia elementu pracy i jest on teraz opóźniony.
Czynność odrzucona
Czynność została anulowana lub oznaczona jako „Nie można zakończyć”.
Sprawa wymaga uwagi
Podczas przetwarzania sprawy pojawił się problem i wymagana jest interwencja, nim prace będą mogły ruszyć dalej.
Wzajemna ocena zakończona
Wzajemna ocena czynności została zakończona.
Znacząco ulepszyliśmy sposób wyświetlania plików i odnośników oraz zarządzania nimi w przypadku zapytań, czynności i spraw. Karta „Pliki”, która wcześniej była wyświetlana na pasku bocznym, została teraz rozszerzona i przeniesiona na główną część ekranu elementu pracy obok osi czasu – teraz tam można dodawać pliki i odnośniki oraz przeglądać te, które wcześniej dodano do elementu pracy.
Na karcie plików wyświetlane są wszystkie pliki i odnośniki, które zostały dodane do tego elementu pracy i elementów z nim powiązanych, a także załączniki do przychodzących i wychodzących wiadomości e-mail.
Wszelkie pliki i odnośniki dotyczące bieżącego, otwartego elementu pracy są wyświetlane w górnej części karty plików, a te dotyczące elementów z nim powiązanych znaleźć można w oddzielnej sekcji poniżej. Pozycje sortowane są według daty oraz godziny przesłania i wyświetlane od najnowszych.
Widoczne informacje o pliku obejmują jego nazwę, rodzaj, rozmiar, nadawcę i datę przesłania, a także numer referencyjny elemetu pracy, do którego został przesłany. Znajdziemy tam również tagi i uwagi dodane do plików.
Kolejne informacje można odczytać z wyświetlanych ikon:
standardowe załączniki są oznaczone ikoną spinacza do papieru:
odnośniki są oznaczone ikoną odnośnika:
załączniki z przychodzących wiadomości e-mail są oznaczone zieloną ikoną e-maila:
załączniki z wychodzących wiadomości e-mail są oznaczone niebieską ikoną e-maila:
Wszystkie pliki wyszczególnione na karcie „Pliki” można dodawać jako załączniki do wychodzących wiadomości e-mail, z kolei odnośniki mogą być przesyłane w treści wiadomości.
Uwaga: w przypadku aktualizacji z wersji starszych niż 2022.3 pliki dołączone bezpośrednio do elementu pracy będą widoczne w sekcji „Inne elementy robocze” bez numeru referencyjnego. Załączniki e-mail dla tego elementu pracy znajdziemy jednak w sekcji „Bieżące”.
Użytkownik, do którego przypisano dany element pracy, może dodawać do niego pliki i odnośniki na karcie Pliki. Można przesyłać wiele plików jednocześnie. Służą do tego przyciski w górnej części karty.
Pliki można również przeciągnąć i upuścić na kartę Pliki.
Uwaga: Maksymalny rozmiar pliku wynosi 100 MB.
Domyślnie przesyłać można wszystkie pliki, jednak istnieje możliwość wykluczenia określonych typów poprzez wskazanie w sekcji ustawień ogólnych Buildera tych, które mają być dozwolone.
Do plików i odnośników można dodawać tagi. Pomagają one usystematyzować dane, co jest szczególnie ważne podczas przesyłania informacji. Tagi dostępne dla danego użytkownika są określone w Builderze.
Można również dodawać tagi do wielu plików i odnośników jednocześnie, zaznaczając jeden lub więcej elementów i klikając ikonę znajdującą się na nagłówku karty „Pliki”.
Po oznaczeniu tagami pliki i odnośniki będą mogły być automatycznie dodawane do wiadomości e-mail z pasującymi tagami, dzięki czemu użytkownik może mieć pewność, że wszystkie wymagane dokumenty zostaną dołączone do wiadomości e-mail o określonej treści.
Gdy do tworzonej przez użytkownika wiadomości e-mail wstawiony zostanie tekst gotowej odpowiedzi lub gdy nowy e-mail zostanie automatycznie utworzony i wysłany w ramach przetwarzania danego elementu pracy, wówczas system zidentyfikuje wszystkie tagi powiązane z gotowym tekstem lub szablonem e-mail, a następnie automatycznie załączy do wiadomości wszystkie pliki z tego elementu pracy, które oznaczono tymi samymi tagami. Tagi są łączone z gotowymi odpowiedziami lub treścią wiadomości e-mail podczas tworzenia szablonów e-mail w Builderze przez administratorów systemu.
Oznaczanie plików tagami jest również istotne w przypadku procesów, w których wykorzystywana jest automatyzacja. Przykład: jeśli zautomatyzowana czynność na dalszych etapach prac musi wiedzieć, który z plików dołączonych do sprawy to „Potwierdzenie faktury”, można odpowiednio go oznaczyć – zautomatyzowany proces wybierze ten plik na podstawie jego tagów, bez względu na samą nazwę. Tego rodzaju zewnętrzna automatyzacja może być także źródłem tagów w ramach przesyłania dokumentów do elementów pracy w Enate w celu ich dalszego ręcznego lub automatycznego wykorzystania.
Uwaga: Jeśli tagi dla plików nie zostały skonfigurowane w systemie, opcja „dodaj tag” nie będzie wyświetlana.
Do plików i odnośników można również dodawać uwagi zawierające krótki opis zawartości lub inne informacje, które mogą być przydatne.
Można dodawać uwagi do wielu plików i odnośników jednocześnie, zaznaczając jeden lub więcej elementów i klikając ikonę znajdującą się na nagłówku karty „Pliki”.
Menu z prawej strony ekranu umożliwia podgląd poszczególnych plików. Podgląd otworzy się w nowej karcie.
Jeśli zawartości danego pliku nie można podejrzeć, wyświetlone zostanie okienko ze stosowną informacją i możliwością pobrania pliku. Typy plików obsługiwane przez funkcję podglądu: txt, pdf, jpg, jpeg, jpe, jif, jfif, jfi, png, gif, web, tiff, tif, heif,heic, svg, svgz.
W celu pobrania poszczególnych plików należy wybrać odpowiednią opcję w menu po prawej stronie ekranu.
Można pobrać wiele plików jednocześnie, zaznaczając wybrane i klikając przycisk w górnej części ekranu. Zostaną one pobrane osobno lub razem w postaci pojedynczego skompresowanego archiwum ZIP – służy do tego przycisk znajdujący się tutaj.
W celu usunięcia poszczególnych plików lub odnośników należy wybrać odpowiednią opcję w menu po prawej stronie ekranu.
Można usunąć wiele plików lub odnośników jednocześnie, zaznaczając wybrane i klikając przycisk w górnej części ekranu.
Pliki i odnośniki wyświetlane na karcie „Pliki” można filtrować, korzystając z odpowiedniej funkcji znajdującej się w górnej części ekranu. Pozycje można filtrować według: załączników, załączników wychodzącej poczty e-mail, załączników przychodzącej poczty e-mail i odnośników.
Funkcja wyszukiwania tekstowego ułatwia znajdowanie poszczególnych plików i odnośników. Obejmuje ona różne wyświetlane grupy informacji – nazwy pliku, informacje o tagach i dołączone uwagi.
Dodaliśmy możliwość edycji krótkiego opisu sprawy w Work Managerze.
W tym celu należy włączyć opcję „Zezwalaj na zmianę tytułu” na ekranie informacyjnym sprawy w Builderze.
To tytuł, który będzie wyświetlany na górze karty sprawy.
To również tytuł, który pojawi się też w kolumnie „Tytuł” na siatce strony domowej.
Jeśli krótki opis sprawy danej czynności został zmieniony, wówczas tytuł czynności, który wyświetlony zostanie na samej górze jej karty, będzie teraz złożony z krótkiego opisy sprawy i tytułu czynności.
To również tytuł, który pojawi się też w kolumnie „Tytuł” na siatce strony domowej.
Użytkownicy mają od teraz możliwość cofnięcia przypisania elementów pracy znajdujących się na dowolnym etapie opracowywania, również tych, których mają status „Rozwiązane” (jedyny wyjątek to elementy, których status to „Zamknięte”).
Nowa funkcja umożliwia użytkownikom wyłączenie wysyłania JAKICHKOLWIEK automatycznie generowanych wiadomości e-mail z zapytań na określony adres, jeśli był podany w polu Do, DW lub UDW. W tym celu należy wybrać nową opcję „Wyłącz wszystkie automatycznie generowane wiadomości e-mail na ten adres” na karcie „Zablokowane adresy e-mail”. Dotąd funkcja ta była dostępna tylko w momencie tworzenia zapytania – teraz została rozszerzona na wszystkie sytuacje związane z zapytaniem.
W nowej wersji Enate można już tak skonfigurować system, by automatycznie tworzył nowe kontakty zewnętrzne po nadejściu wiadomości e-mail, która zawiera nowe adresy e-mail.
Nowa funkcja znajduje się w ustawieniach ogólnych Buildera i jest domyślnie włączona, czyli nowe kontakty z wiadomości e-mail są tworzone automatycznie.
Należy pamiętać, że firma, z którą zostanie powiązany automatycznie utworzony kontakt, zostanie wybrana na podstawie ustawionego zakresu. Jeśli jest on ustawiony na „Globalny” lub „Globalny i lokalny”, nowemu kontaktowi zostanie przypisany zakres globalny, tzn. nie będzie on powiązany z żadną konkretną firmą. Jeśli zaś zakres ustawiony jest na „Lokalny”, kontakt będzie podpięty do firmy, z którą połączony jest powiązany element pracy.
System automatycznie wstawi imię i nazwisko kontaktu na podstawie nazwy wyświetlanej w wiadomości e-mail. Dodatkowe informacje:
Jeśli w nazwie wyświetlanej w wiadomości e-mail znajduje się spacja, wówczas wszystko, co znajduje się przed pierwszą spacją, zostanie użyte jako imię kontaktu, a to, co znajduje się po ostatniej spacji – jako jego nazwisko. Przykład: jeśli nazwa wyświetlana w wiadomości e-mail to „John Smith”, to imię kontaktu zostanie automatycznie wypełnione jako „John”, a nazwisko jako „Smith”.
Jeśli w nazwie wyświetlanej w wiadomości e-mail znajduje się przecinek, wówczas wszystko, co znajduje się przed pierwszym przecinkiem, zostanie użyte jako nazwisko kontaktu, a to, co znajduje się po przecinku – jako jego imię. Przykład: jeśli nazwa wyświetlana w wiadomości e-mail to „Smith, John”, to nazwisko kontaktu zostanie automatycznie wypełnione jako „Smith”, a imię jako „John”.
Jeśli system nie jest w stanie automatycznie wypełnić imienia i nazwiska, kontakt zostanie utworzony bez nich, a użytkownik zostanie poproszony o samodzielne dopisanie tych danych podczas zapisywania elementu pracy.
Ponadto do strony „Zarządzanie kontaktami” dodana została kolumna o nazwie „Utworzone automatycznie”, wskazująca użytkownikowi, które z jego kontaktów zewnętrznych zostały utworzone automatycznie, a które ręcznie.
Należy pamiętać, że po dokonaniu edycji kontaktu, który został utworzony automatycznie, nie będzie on już wyświetlany jako taki w kolumnie „Utworzone automatycznie” na stronie „Zarządzanie kontaktami”.
Przegląd nowych funkcji w wersji Enate 2022.2
W tej wersji Enate wprowadziliśmy wiele ulepszeń, aby jeszcze bardziej ułatwić dostarczanie procesów biznesowych i zarządzanie nimi. Szczegóły wszystkich zmian znaleźć można w poświęconych im sekcjach tego dokumentu, a ich przegląd – w naszych krótkich filmach instruktażowych.
Oto niektóre z nowych funkcjonalności, które trafiły do Work Managera:
Dodaliśmy , która umożliwia użytkownikom wyszukiwanie plików lub elementów pracy poprzez dołączone do nich pliki.
Dodaliśmy opcjonalne ustawienie pozwalające użytkownikom , przydatne w przypadku pracy z informacjami poufnymi.
Dodaliśmy kilka .
Rozwiązaliśmy , które dotyczyły automatycznych potwierdzeń wysyłanych po utworzeniu nowego zapytania.
W szybkim wyszukiwaniu można wyszukiwać pliki lub elementy pracy poprzez dołączone do nich pliki. Wyszukiwanie plików obejmuje pliki bezpośrednio połączone z danym elementem pracy ORAZ pliki, które zostały załączone do komunikacji danego elementu.
W wynikach wyszukiwania zawarte będą szczegóły takie jak typ pliku (np. czy został on dołączony do elementu pracy, czy do jego komunikacji), data ostatniej aktualizacji pliku (jeśli plik jest dołączony do elementu pracy) lub kiedy wiadomość e-mail została wysłana/otrzymana (jeśli plik jest załącznikiem do komunikacji), numer referencyjny i tytuł elementu(-ów) pracy, do którego plik jest dołączony oraz temat komunikacji (jeśli plik jest załącznikiem do komunikacji). Wyniki wyszukiwania zostaną posortowane od najnowszych według daty ostatniej aktualizacji pliku lub daty wysłania/otrzymania wiadomości e-mail, jeśli plik jest załącznikiem do komunikacji. Kliknięcie nazwy pliku spowoduje pobranie jego kopii.
Dodatkowo, aby ograniczyć problemy związane z wydajnością, w wynikach wyszukiwania nie będą zwracane:
Załączniki do komunikacji rozpoczynające się od „Mime Attachment”
Załączniki do komunikacji rozpoczynające się od „MIME-Attachment”
Nadal można wyszukiwać załączników tekstowych w formacie MIME, ale wyniki będą dotyczyć tylko plików elementów pracy. Inne wyniki może zwrócić wyszukiwanie hasła „mim”.
Należy również pamiętać, że podczas wyszukiwania plików system kieruje się zasadą „zaczyna się od”, dodając symbol wieloznaczny na KOŃCU wyszukiwanego tekstu. W praktyce oznacza to, że wyszukiwarka nie odnajdzie pliku o nazwie „Invoice Processing.docx” po słowie „processing”, za to wpisanie słowa „invoice” zwróci pożądane wyniki.
Jeśli system został skonfigurowany w taki sposób, by pozwalać użytkownikowi na usuwanie załączników do wiadomości e-mail, załączniki pochodzące z wiadomości e-mail można usuwać na karcie plików danego elementu pracy. Możliwość taka może być przydatna na przykład w przypadku załączników zawierających poufne informacje.
Załącznik zostanie usunięty również z innych powiązanych elementów pracy, np. z innych czynności danej sprawy, spraw podrzędnych, zapytań potomnych i macierzystych, jeśli zapytanie zostało scalone czy też spraw potomnych i zapytań macierzystych, jeśli zapytanie zostało przekształcone w sprawę.
Należy jednak pamiętać, że usunięcie załącznika do wiadomości e-mail z zapytania, które zostało podzielone lub jest zapytaniem potomnym podzielonego zapytania, nie usuwa go z innego zapytania potomnego (lub zapytań potomnych) ani zapytania macierzystego.
Co ważne, usunięcie załącznika z połączonego elementu pracy NIE usuwa go z elementu(-ów) pracy, z którym(-i) jest połączony.
Załącznik zostanie usunięty ze wszystkich części systemu i nie da się go już wyszukać ani załączyć do nowej wiadomości e-mail powiązanej z danym elementem pracy.
Usuniętego załącznika nie przywrócą ani żadne późniejsze działania wykonywane na danym elemencie pracy, ani utworzenie nowego połączonego elementu pracy.
Na osi czasu i w zakładce komunikacji zostanie wyświetlone powiadomienie o usunięciu załącznika do wiadomości e-mail wraz z nazwą usuniętego pliku, informacją o tym, kto go usunął, a także tematem i datą/godziną wysłania wiadomości e-mail zawierającej ten załącznik.
Więcej szczegółów na temat tych i pozostałych ulepszeń znaleźć można w sekcji .
Uwaga: użytkownik może zobaczyć tylko te pliki i elementy pracy, do których ma dostęp na podstawie posiadanych uprawnień. Uprawnienia te należy skonfigurować w Builderze (kliknij , by uzyskać więcej informacji). Nie da się również wyszukać tych plików albo załączników do komunikacji, które zostały usunięte.
Od teraz można przerobić sprawę z poziomu samej czynności, bez konieczności uprzedniego przechodzenia do sprawy macierzystej.
Należy pamiętać, że w przypadku przerabiania z poziomu sprawy, sprawa zostanie przesłana ze statusem „W toku”. Jednak przy przerabianiu sprawy z poziomu czynności, wszystkie aktywne czynności danej sprawy zostaną zamknięte po naciśnięciu przycisku „Przerób”, łącznie z czynnością, którą aktualnie zajmował się użytkownik.
Po utworzeniu zapytania w wyniku nadejścia wiadomości e-mail wysłana zostanie automatyczna wiadomość e-mail z potwierdzeniem otrzymania pierwotnej wiadomości e-mail i em utworzenia zapytania w wyniku jej otrzymania. Do wiadomości potwierdzającej dołączona zostanie pierwotna wiadomość e-mail z zachowaniem źródłowego formatowania. Powinno to pomóc w przypadku problemów związanych z wyświetlaniem formatowania, które dotyczyły automatycznych potwierdzeń wysyłanych po utworzeniu nowego zapytania.
Dodaliśmy kilka nowych standardowych kolumn do wyboru na siatce strony domowej w Work Managerze. Informacje, jak je dodać do swojego widoku siatki, znaleźć można w poniższym filmie instruktażowym:
Te dodatkowe kolumny, wraz z wieloma innymi dostępnymi już wcześniej, pozwalają zarządzać elementami pracy użytkownika lub całego zespołu z wyższego poziomu, bez konieczności zagłębiania się w każdy szczegół, a także łatwiej odnaleźć daną pracę na siatce.
Nowe kolumny do wyboru to:
Kontakt główny – osoba, z którą należy się kontaktować w sprawie bieżącego wniosku
Wnioskodawca – osoba, która złożyła wniosek
Podmiot - osoba, której dotyczy dany element pracy
Ostatni otrzymany e-mail – data i godzina nadejścia ostatniej wiadomości e-mail dla danego elementu pracy
Nadawca ostatniego e-maila – dane osoby, która wysłała ostatnią wiadomość e-mail związaną z danym elementem pracy. Jeśli użytkownik jest już wprowadzony do systemu, w tej kolumnie wyświetli się jego nazwisko, w przeciwnym przypadku – jego adres e-mail.
Należy pamiętać, że w kolumnach „Ostatni otrzymany e-mail” i „Nadawca ostatniego e-maila” nie będą uwzględniane wiadomości e-mail udostępnione z połączonego elementu pracy.
Gdy proces sprawy zatrzyma się na czynności „Czekaj na sprawę podrzędną” (znaną również jako czynność „Wstrzymaj sprawę”), nowo dodana funkcja automatycznie zamknie czynność „Czekaj na sprawę podrzędną” i pozwoli automatycznie kontynuować proces w sytuacji, gdy nie ma żadnych spraw podrzędnych. Nie ma już potrzeby przypisywania do tej czynności użytkownika, który wznowi ją ręcznie.
By aktywować tę funkcję, należy przejść do karty informacyjnej czynności „Wstrzymaj sprawę” w Builderze i przesunąć jej włącznik w kolumnie „Auto-zamknięcie”.
Oznacza to, że zamiast przypisywać czynność do użytkownika w celu jej ręcznego wznowienia, czynność „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych” zostanie automatycznie zamknięta, jeśli nie ma żadnej sprawy podrzędnej, na którą ma oczekiwać ta czynność. Wynika to z faktu, że sprawa taka nie została utworzona albo została rozwiązana przed uruchomieniem czynności „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych”.
Jeśli kolumna „Wstrzymaj sprawę” pozostanie pusta, czynność „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych” będzie czekać ze wznowieniem procesu na zamknięcie jakiejkolwiek sprawy podrzędnej danej sprawy, a jeśli żadna sprawa podrzędna nie będzie dostępna, wówczas czynność „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych” zostanie automatycznie zamknięta.
Jeśli przełącznik „Auto-zamknięcie” pozostanie wyłączony, czynność „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych” zostanie przypisana do kolejki, by to użytkownik podjął decyzję o dalszych krokach, jeśli nie ma żadnej sprawy podrzędnej, na którą ma oczekiwać ta czynność.
Do dodanych w poprzednich wersjach funkcji związanych ze skrzynką nadawczą i planowaniem wysyłania wiadomości e-mail wprowadziliśmy pewne poprawki, by maksymalnie uprościć wysyłanie e-maili. Przyciski „Wyślij teraz” i „Anuluj” pojawią się na osi czasu po wysłaniu wiadomości e-mail tylko wtedy, gdy ustawiono co najmniej dwuminutowe opóźnienie wysyłania, by dać użytkownikowi możliwość wysłania wiadomości e-mail od razu albo całkowitego anulowania wysyłania. W innym wypadku przyciski te nie pojawią się na osi czasu. Po ustawieniu opóźnienia użytkownik nadal ma dwie minuty na cofnięcie wysyłania.
Użytkownicy nie mogą już korzystać ze starych, nieaktualnych harmonogramów lub harmonogramów, które zostały już uruchomione podczas rozpoczynania w Work Managerze sprawy lub czynności skonfigurowanej tak, aby wymagała harmonogramu. Tym samym nieaktualne harmonogramy nie mogą już przypadkowo tworzyć elementów pracy, dzięki czemu w systemie nie będzie błędnych zadań.
Przegląd nowych funkcji w wersji Enate 2021.2
Wersja 2021.2 to mniejsze wydanie, skupiające się na stabilności i wprowadzaniu drobniejszych poprawek do funkcji wprowadzonych w poprzednich wersjach. Ich wykaz znaleźć można w sekcji Historia zmian.
Udało nam się również dodać kilka funkcji w oparciu o wasze opinie, w których prosiliście o umożliwienie zarządzania w Enate pracą obejmującą wiele różnych obszarów działalności firmy: Użytkownicy mają teraz znacznie większą swobodę w łączeniu różnych elementów pracy oraz w udostępnianiu między nimi wiadomości e-mail. Więcej szczegółów znaleźć można w:
Łączenie elementów pracy omówiono również w poniższym filmie instruktażowym.
Zmieniliśmy sposób obliczania daty „Rozwiązane w dniu” dla rozdzielonego zapytania.
Teraz jest to obliczane jako najpóźniejsza data rozwiązania dla rozdzielonych zapytań – data „Rozwiązane w dniu” pierwotnego zapytania będzie taka sama jak data rozwiązania ostatniego z zapytań potomnych. Przy poprzednim podejściu mogło dojść do sytuacji, że pierwotne zapytanie było oznaczane jako rozwiązane z wcześniejszą datą niż data rozwiązania niektórych z jego zapytań potomnych. Natomiast obecne podejście gwarantuje też, że data „Rozwiązane w dniu” nie zmieni się po jej ustawieniu.
Przykład:
Zapytanie A zostało rozdzielone na zapytania B i C.
Zapytanie B rozwiązano z datą „2022-02-02 01:10:00”, a zapytanie C – „2022-02-03 02:00:00”.
Datą rozwiązania zapytania A będzie „2022-02-03 02:00:00”.
wer. 2021.2
Enate zawiera szereg funkcji, które pozwalają na zarządzanie działaniami prowadzonymi przez różne zespoły, umożliwiając łatwe tworzenie i nadzorowanie elementów pracy, nawet w przypadku braku pełnych uprawnień do poszczególnych zasobów.
Możesz:
Tworzyć i wiązać ze sobą elementy pracy, nawet w tych obszarach zadania, do których nie masz uprawnień.
Udostępniać i dodawać komunikację pomiędzy elementami pracy.
Uruchomienie nowej sprawy lub zapytania z już istniejących tworzy powiązanie pomiędzy elementami pracy - elementy utworzone w ten sposób zachowają powiązanie z oryginalną sprawą lub zapytaniem i zostaną wyświetlone na karcie „Odnośniki”, dzięki czemu łatwiej śledzić całą grupę powiązanych ze sobą elementów pracy.
Przyjrzyjmy się niektórym z tych funkcji, zaczynając od sposobu tworzenia powiązanych elementów pracy...
By utworzyć nowe powiązane zapytanie z już istniejącej sprawy lub zapytania, kliknij przycisk „+ Element pracy” znajdujący się obok sekcji kart danego elementu pracy, a następnie wybierz „Zapytanie” z rozwijanej listy.
W rezultacie pojawi się okienko umożliwiające utworzenie nowego procesu zapytania na dwa sposoby:
wyszukując według przekierowań wiadomości e-mail - możesz określić adres skrzynki pocztowej, na który ludzie będą wysyłać wiadomości e-mail w celu tworzenia elementów pracy. Często skrzynka mailowa reprezentuje pewną część zadania, w ramach którego chcesz utworzyć nowy element pracy. By skrócić ten proces, dodaliśmy tutaj użyteczną funkcję, która pozwala wyszukiwać według skrzynki pocztowej i od razu zawężać liczbę procesów zapytań do wyboru. Wybór skrzynki pocztowej spowoduje ograniczenie rozwijanej listy opcji tylko do procesów powiązanych z tą skrzynką.
wybierając klienta, kontrakt, usługę oraz proces zapytania do uruchomienia (jeśli do wyboru jest tylko jedna opcja, wyświetlone zostaną wartości domyślne).
Należy pamiętać, że wybór dostępnych do uruchomienia zapytań zależy od ustawień uprawnień w Builderze. Do tego można wybrać proces zapytania tylko z takiego przekierowania wiadomości e-mail, które zostało aktywowane w Builderze (więcej informacji tutaj). By wybrać proces zapytania w trybie testowym, przekierowanie wiadomości e-mail dla tego procesu zapytania musi być skonfigurowane do uruchamiania w tym trybie.
Następnie można dostosować następujące ustawienia zapytania:
Po zakończeniu naciśnij przycisk „Utwórz”. Odnośnik do nowo powiązanego zapytania pojawi się na karcie „Odnośniki”,
Powiązana sprawa to sprawa, która jest powiązana ze sprawą albo zapytaniem, ale jej sprawa nadrzędna - nie. Funkcja ta jest przydatna, gdy termin zakończenia sprawy nadrzędnej nie jest uzależniony od ukończenia jakiegokolwiek podrzędnego etapu (np. przez inny dział).
By utworzyć nową powiązaną sprawę z już istniejącej sprawy lub zapytania, kliknij przycisk „+ Element pracy” znajdujący się obok sekcji kart danego elementu pracy, a następnie wybierz „Sprawa” z rozwijanej listy.
W rezultacie pojawi się okienko umożliwiające utworzenie nowego procesu sprawy na dwa sposoby:
wyszukując według przekierowania wiadomości e-mail - możesz określić adres skrzynki pocztowej, na który ludzie będą wysyłać wiadomości e-mail w celu tworzenia elementów pracy. Często skrzynka mailowa reprezentuje pewną część zadania, w ramach którego chcesz utworzyć nowy element pracy. By skrócić ten proces, dodaliśmy tutaj użyteczną funkcję, która pozwala wyszukiwać według skrzynki pocztowej i od razu zawężać liczbę procesów spraw do wyboru. Wybór skrzynki pocztowej spowoduje ograniczenie rozwijanej listy opcji tylko do procesów powiązanych z tą skrzynką.
wybierając klienta, kontrakt, usługę oraz proces sprawy do uruchomienia (jeśli do wyboru jest tylko jedna opcja, wyświetlone zostaną wartości domyślne).
Należy pamiętać, że wybór dostępnych do uruchomienia spraw zależy od ustawień uprawnień w Builderze. Do tego można wybrać proces sprawy tylko z takiego przekierowania wiadomości e-mail, które zostało aktywowane w Builderze (więcej informacji tutaj). By wybrać proces sprawy w trybie testowym, przekierowanie wiadomości e-mail dla tej sprawy musi być skonfigurowane do uruchamiania w tym trybie.
Następnie można dostosować następujące ustawienia sprawy:
Po zakończeniu naciśnij przycisk „Utwórz”. Odnośnik do nowo powiązanej sprawy pojawi się na karcie „Odnośniki”.
Sprawa podrzędna będzie działała zgodnie ze swoją własną konfiguracją, ale sprawa nadrzędna nie zostanie zakończona, dopóki nie zostaną ukończone wszystkie jej sprawy podrzędne.
Można zatem utworzyć sprawę podrzędną tylko z już istniejącej sprawy.
By utworzyć nową sprawę podrzędną, kliknij przycisk „+ Element pracy” znajdujący się obok sekcji kart danej sprawy, a następnie wybierz „Sprawa podrzędna” z rozwijanej listy.
W rezultacie pojawi się okienko umożliwiające utworzenie nowego procesu sprawy podrzędnej na dwa sposoby:
wyszukując według przekierowań wiadomości e-mail - możesz określić adres skrzynki pocztowej, na który ludzie będą wysyłać wiadomości e-mail w celu tworzenia elementów pracy. Często skrzynka mailowa reprezentuje pewną część zadania, w ramach którego chcesz utworzyć nowy element pracy. By skrócić ten proces, dodaliśmy tutaj użyteczną funkcję, która pozwala wyszukiwać według skrzynki pocztowej i od razu zawężać liczbę procesów sprawy podrzędnej do wyboru. Wybór skrzynki pocztowej spowoduje ograniczenie rozwijanej listy opcji tylko do procesów powiązanych z tą skrzynką.
wybierając klienta, kontrakt, usługę oraz proces sprawy podrzędnej do uruchomienia (jeśli do wyboru jest tylko jedna opcja, wyświetlone zostaną wartości domyślne). Jako „Klient” sprawy podrzędnej automatycznie ustawiony zostanie klient sprawy, z której sprawa podrzędna jest tworzona (czyli nadrzędnej).
Należy pamiętać, że wybór dostępnych do uruchomienia spraw podrzędnych zależy od ustawień uprawnień w Builderze. Do tego można wybrać proces sprawy podrzędnej tylko z takiego przekierowania wiadomości e-mail, które zostało aktywowane w Builderze (więcej informacji tutaj). By wybrać proces sprawy podrzędnej w trybie testowym, przekierowanie wiadomości e-mail dla tego procesu sprawy podrzędnej musi być skonfigurowane do uruchamiania w tym trybie.
Następnie można dostosować następujące ustawienia sprawy podrzędnej:
Odnośnik do nowej sprawy podrzędnej pojawi się na karcie „Sprawy podrzędne”, a nie na karcie „Odnośniki”.
Na karcie „Sprawy podrzędne” wyświetlone zostaną następujące informacje dotyczące każdej sprawy podrzędnej danej sprawy:
Ikona aktualnego stanu
Numer referencyjny sprawy podrzędnej i tytuł sprawy
Liczba czynności - liczba czynności związanych z tą sprawą podrzędną Właściciel – właściciel sprawy (jeśli została zdefiniowany)
Kolejka – kolejka sprawa (jeśli została zdefiniowana)
Termin zakończenia – termin zakończenia sprawy
Przycisk służący do rozwinięcia sprawy podrzędnej w celu wyświetlenia jej czynności
Numery referencyjne spraw podrzędnych odczytuje się w następujący sposób:
Na karcie „Odnośniki” można przejrzeć wszystkie powiązane elementy pracy zapytania lub sprawy.
Uwaga: sprawy podrzędne utworzone poprzez przycisk „+ Element pracy” będą nadal wyświetlane na karcie „Sprawy podrzędne” i nie będą widoczne na karcie „Odnośniki”.
Na karcie ”Odnośniki" wyświetlone są powiązane elementy pracy wraz z ich numerem referencyjnym, tytułem, osobą przypisaną, kolejką i terminem.
Znajduje się tam również przycisk do odłączenia elementu pracy, jeśli został błędnie powiązany.
Można także rozwinąć powiązane sprawy, by wyświetlić jej czynności.
Jeśli nie masz uprawnień do określonego procesu, elementy pracy z tego procesu będą wyszarzone i nie będziesz mógł ich otworzyć ani edytować. Nadal będziesz mógł zobaczyć informacje wyższego poziomu o danym elemencie pracy, np. do kogo jest przypisany, w której kolejce się znajduje i kiedy upływa termin ich zakończenia.
Tytuł
Pozwala zmodyfikować tytuł tworzonego
zapytania.
Opis
Pozwala zmodyfikować opis tworzonego zapytania.
Kategoria i Podkategorie
Należy wybrać kategorię i podkategorie nowego zapytania.
Zmiana terminu zakończenia
Jeśli ustawienia systemu tego wymagają (więcej informacji tutaj), można zmienić termin zakończenia tworzonego zapytania.
Kopiowanie błędów, plików i danych niestandardowych
Istniejące błędy, pliki (razem z tagami) i dane niestandardowe z oryginalnej sprawy lub zapytania mogą być współdzielone z nowym zapytaniem.
Kopiowanie komunikacji elementów pracy
Komunikacja (czyli e-maile wraz z załącznikami oraz notatki) elementów pracy z oryginalnej sprawy lub zapytania może być współdzielona z nowym zapytaniem. Uwaga: utworzenie zapytania ze sprawy spowoduje udostępnienie tylko komunikacji z poziomu tej sprawy; komunikacja z poziomu czynności albo sprawy podrzędnej nie będzie współdzielona. Można skopiować komunikację pojedynczej czynności albo sprawy podrzędnej poprzez udostępnienie poszczególnych e-maili lub notatek z osi czasu ich komunikacji.
Wyłączenie automatycznych wiadomości e-mail
Pozwala ustawić automatyczne wysyłanie systemowych wiadomości e-mail do kontaktów oznaczonych jako kontakt główny, wnioskujący albo temat.
Dodawanie kontaktów
Jeśli ustawienia uprawnień w Builderze na to pozwalają, do nowego zapytania można dodawać różne kontakty i rozdzielać między nie znaczniki.
Tytuł
Pozwala zmodyfikować tytuł tworzonej sprawy.
Opis
Pozwala zmodyfikować tytuł tworzonej sprawy.
Harmonogram
Jeśli ustawienia systemu tego wymagają (więcej informacji tutaj), trzeba wybrać harmonogram dla tworzonej sprawy.
Zmiana terminu zakończenia
Jeśli ustawienia systemu tego wymagają (więcej informacji tutaj), można zmienić termin zakończenia tworzonej sprawy.
Kopiowanie błędów, plików i danych niestandardowych
Istniejące błędy, pliki (razem z tagami) i dane niestandardowe z oryginalnej sprawy lub zapytania mogą być współdzielone z nową
sprawą.
Kopiowanie komunikacji elementów pracy
Komunikacja (czyli e-maile wraz z załącznikami) elementów pracy z oryginalnej sprawy lub zapytania może być współdzielona z nową sprawą. Uwaga: utworzenie elementu pracy ze sprawy spowoduje udostępnienie tylko komunikacji z poziomu tej sprawy; komunikacja z poziomu czynności albo sprawy podrzędnej nie będzie współdzielona. Można skopiować komunikację pojedynczej czynności albo sprawy podrzędnej poprzez udostępnienie poszczególnych e-maili lub notatek z osi czasu ich komunikacji.
Dodawanie kontaktów
Do nowej sprawy można dodawać różne kontakty i rozdzielać między nie znaczniki.
Zmiana terminu zakończenia
Jeśli ustawienia systemu tego wymagają (więcej informacji tutaj), można zmienić termin zakończenia tworzonej sprawy podrzędnej.
Opis
Pozwala zmodyfikować tytuł tworzonej sprawy podrzędnej.
Harmonogram
Jeśli ustawienia systemu tego wymagają (więcej informacji tutaj), trzeba wybrać harmonogram dla tworzonej sprawy.
Dodawanie kontaktów
Do nowej sprawy można dodawać różne kontakty i rozdzielać między nie znaczniki.
wer. 2021.2
W ramach wsparcia pracy prowadzonej w ramach wielu spraw i zapytań możesz udostępniać wiadomości e-mail między połączonymi elementami pracy, aby umożliwić szerszy do nich dostęp. Możesz to zrobić nawet w przypadku elementów pracy, do których nie masz uprawnień.
Wiadomości e-mail między połączonymi elementami pracy możesz udostępniać na dwa sposoby.
1. Z poziomu istniejącej wiadomości e-mail – kliknij w ikony „+” u góry istniejącej wiadomości e-mail na osi czasu i wybierz odpowiedni element pracy, któremu chcesz udostępnić daną wiadomość e-mail.
2. Z poziomu redagowania nowej wiadomości e-mail – podczas pisania nowej wiadomości e-mail możesz po prostu dodać numer referencyjny elementu pracy w polu Do / DW / UDW wiadomości e-mail, klikając ikonę „+”, tak jak przy dodawaniu adresu e-mail:
Możesz nawet skorzystać z tego sposobu, gdy chcesz udostępniać wiadomości e-mail między połączonymi elementami roboczymi bez konieczności dodawania adresu e-mail.
Pamiętaj, że możesz udostępniać wiadomości e-mail tylko między elementami roboczymi, które są połączone. Ponadto, gdy wiadomość e-mail została już udostępniona między elementami pracy, nie można już cofnąć tego działania.
Wiadomość e-mail zostanie wysłana w normalny sposób na dowolne określone adresy e-mail, a także zostanie udostępniona w ramach wybranych elementów pracy.
Gdy ktoś odpowie na udostępnioną wiadomość e-mail, ta odpowiedź zostanie dołączona do obu elementów pracy.
Przegląd nowych funkcji w wersji Enate 2021.1
Wraz z wydaniem najnowszej wersji Work Managera wer. 2021.1 wprowadziliśmy szereg usprawnień.
Aby szybko zapoznać się z głównymi zmianami, obejrzyj ten krótki film wyjaśniający:
W najnowszej wersji Enate uprościliśmy stany, przez które może przejść element pracy, aby przetwarzanie elementów pracy było prostsze i łatwiejsze. Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej:
Dodaliśmy również nową funkcję planowania wiadomości, która działa równolegle z nową stroną Skrzynki nadawczej. Obejrzyj poniższy film, aby uzyskać szybki przegląd:
Kliknij tutaj po więcej informacji dotyczących planowanie wiadomości e-mail i Strona skrzynki nadawczej.
Możesz również zapoznać się z bardziej rozbudowaną sekcją pomocy Work Managera, w której znajdziesz objaśnienia wszystkich jego funkcji.
Przegląd nowych funkcji w wersji Enate 2022.1
Wersja 2021.1 to mniejsze wydanie, skupiające się na stabilności i wprowadzaniu drobniejszych poprawek do funkcji dodanych w poprzednich wersjach. Ich wykaz znaleźć można w sekcji poniżej.
Funkcje z ostatnich wydań
Po aktualizacji ze starszej wersji Enate naprawdę warto zapoznać się z wieloma nowymi funkcjami, które wprowadziliśmy niedawno w większych wydaniach i .
Oto niektóre z nowości, które trafiły do Work Managera w tych ostatnich wydaniach:
usprawnione zarządzanie ;
dodana ;
) ułatwiające pracę z nimi;
dodana możliwość zapisu danych operacyjnych – jak przebiega realizacja zapytań, spraw i czynności w stosunku do umów SLA. Można tworzyć dowolne widoki tych danych, aby zapewnić sobie kontrolę nad bieżącymi zgłoszeniami z postępu prac.
wer. 2021.1
Udoskonaliliśmy naszą dokumentację pomocy, przenosząc ją w całości do sieci pod adres docs.enate.net. Znajdziesz tu wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak w pełni wykorzystać możliwości Enate, z filmami instruktażowymi i szczegółowymi wyjaśnieniami.
Wraz z umieszczeniem całej naszej pomocy online zaczęliśmy dodawać bardziej rozbudowane etykiety narzędzi, przewodniki i filmy bezpośrednio do systemu, aby pomóc użytkownikom w dotarciu do naszych objaśnień online - powinno to ułatwić wdrażanie nowych użytkowników i informowanie ich o nowych funkcjach, gdy tylko się pojawią.
Uwaga techniczna: W celu skorzystania z wbudowanych objaśnień Enate administratorzy będą musieli wprowadzić pewne zmiany w zaporze sieciowej / białej liście serwera proxy w Twojej firmie. Sprawdź ten artykuł, aby uzyskać więcej informacji na temat możliwych dostosowań.
Z czasem będziemy dodawać ich więcej i będziemy bardzo wdzięczni za sugestie i opinie w nowej sekcji Dokumentacja na stronie Opinie Enate.
wer. 2021.1
Strona zarządzania kontaktami to miejsce, w którym możesz przeglądać i zarządzać wszystkimi kontaktami zewnętrznymi w jednym miejscu.
Uwaga: dostęp do strony Zarządzania kontaktami będzie możliwy tylko wtedy, gdy posiadasz odpowiednie uprawnienia w Enate Builder. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.
Dostęp do strony Zarządzania kontaktami można uzyskać za pomocą łącza Nawigacja. Twoje kontakty i ich informacje zostaną wyświetlone w tabeli.
Możesz również otworzyć ich Stronę aktywności kontaktu z tego miejsca, klikając na link z pierwszą nazwą.
Nowe kontakty zewnętrzne można tworzyć na trzy sposoby:
Klikając na ikonę "+" na stronie Zarządzania kontaktami
Od Szybkiego wyszukiwania:
3. Import zbiorczy z programu Excel. Możesz także zaimportować listę kontaktów z arkusza kalkulacyjnego Excel i udostępnić szablon. Podanie adresu e-mail jest obowiązkowe podczas importowania Kontaktów z szablonu Excel. Jeśli nie określisz firmy, kontakt zostanie automatycznie ustawiony jako globalny.
Szablon jest obsługiwany we wszystkich językach oferowanych przez Enate.
Aby edytować kontakt, kliknij dwukrotnie w kontakt, aby wyświetlić wyskakujące okienko Edytuj kontakt.
Można także edytować zbiorczo firmę, strefę czasową, lokalizację biura, preferowany język kontaktów, zaznaczając pole wyboru kontaktu, a pojawi się przycisk edycji.
Aby usunąć kontakt, kliknij w pole wyboru kontaktu, a pojawi się przycisk usuwania. Możesz usunąć wiele kontaktów jednocześnie.
Pamiętaj, że jeśli utworzysz nowy kontakt w trybie testowym, będzie on dostępny tylko do uruchamiania pakietów testowych w systemie.
W zależności od tego, jak zostało to skonfigurowane w Builder, podczas przypisywania firmy do kontaktu zewnętrznego będziesz mieć różne opcje:
Wszystkie firmy/Globalnie
Ustawienie firmy w ten sposób oznacza, że kontakt zewnętrzny może tworzyć elementy pracy i uzyskiwać do nich dostęp dla wszystkich firm.
Oznacza to również, że użytkownicy work managera mogą wyszukiwać inne wszystkie zewnętrzne kontakty w elemencie pracy.
Należy pamiętać, że to ustawienie jest dostępne tylko wtedy, gdy zakres kontaktu zewnętrznego został ustawiony na „Globalny” lub „Globalny i lokalny” w narzędziu Builder. Zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.
Konkretna firma (lokalna)
Ustawienie zakresu kontaktów na określoną firmę oznacza, że kontakt zewnętrzny będzie mógł tworzyć elementy pracy i uzyskiwać do nich dostęp tylko dla tej konkretnej firmy, z którą został powiązany.
Użytkownicy będą również mogli dodać kontakt do interfejsu API pakietu tylko wtedy, gdy kontakt znajduje się w tej samej firmie (lub w firmie parasolowej).
Uwaga:
Zmiana firmy powiązanej z kontaktem zewnętrznym z Wszystkie firmy/Globalne na konkretną firmę (lokalną) jest możliwa tylko wtedy, gdy kontakt zewnętrzny nie jest powiązany z elementami pracy z wielu różnych firm. Można to zmienić poprzez zmianę przypisania Kontaktu do elementu pracy.
Aby ograniczyć kontakty zewnętrzne do Globalne/Wszystkie firmy, kolumna Firma w pliku przesyłania zbiorczego powinna być pusta, więc domyślnie kontakty będą miały zasięg globalny.
Możesz wybrać, które kolumny mają być wyświetlane, klikając w ikonę koła zębatego i wybierając z listy Kolumny standardowe.
Możesz dodać niestandardowe kolumny do siatki, klikając ikonę koła zębatego i wybierając z listy niestandardowych kolumn danych. Niestandardowe kolumny danych są tworzone w Builderze (kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji). Można tworzyć pola wszystkich typów danych z wyjątkiem Pól tabel i Długich pól tekstowych.
Można wrócić do pierwotnego wyboru kolumn, klikając „Przywróć domyślne”. Można sortować tabelę według kolejności alfabetycznej dla kolumny, klikając tytuł tej kolumny:
wer. 2021.1
W najnowszej wersji Enate uprościliśmy stany, przez które może przejść element pracy, aby przetwarzanie elementów pracy było prostsze i łatwiejsze. Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej:
Zapytania, Sprawy i Czynności można ustawić w różnych stanach standardowych w miarę ich postępów w systemie.
Projekt - pozycja nie została jeszcze wstępnie złożona
Do zrobienia - pozycja oczekuje na zasoby, które umożliwią jej dalszy rozwój.
W trakcie realizacji - pozycja została odebrana i jest w trakcie realizacji.
Czekaj - wybierz tę opcję, jeśli z jakiegoś powodu postęp prac nad elementem pracy musiał zostać zatrzymany - może to być spowodowane oczekiwaniem na informacje z innego zasobu lub zaplanowanym śledzeniem w określonym terminie.
Rozwiąż - Wybierz tę opcję jako część zakończenia aktywności na elemencie pracy.
Zamknięty - po rozwiązaniu problemu i przekroczeniu czasu przeznaczonego na informację zwrotną, w którym mógł on zostać ponownie otwarty, element zmieni status na 'Zamknięty'
Równocześnie ze standaryzacją stanów dotyczących zapytania, sprawy, czynności wysłuchaliśmy opinii użytkowników i dodaliśmy nowy status „Do zrobienia”.
Po przesłaniu elementu pracy do Enate będzie on miał status „Do zrobienia”, dopóki nie odbierze go dowolny zasób. Może to być człowiek lub robot.
Po rozpoczęciu aktualizacji elementu pracy znajdującego się w tym stanie, będzie on:
automatycznie przypisany do Ciebie i
status zmieni się na „W toku”.
Możesz również wybrać, aby zmienić stan samodzielnie. Oznacza to, że praca jest teraz w toku i pozostanie w tym statusie aż do jej zakończenia - zakładając np. brak oczekiwania na dalsze informacje.
Jeśli podjąłeś element przez pomyłkę, lub jeśli dojdziesz do wniosku, że nie jest to praca, którą będziesz w stanie wykonać, możesz go od siebie oddzielić, albo do innego zasobu, albo po prostu z powrotem do swojej kolejki. Może to być po 10 sekundach lub po pół godzinie, ale kiedy to zrobisz, system automatycznie ustawi status z powrotem na "Do zrobienia", aby wszyscy wiedzieli, że nie będzie on kontynuowany, dopóki nie odbierze go inny zasób. Możesz również ręcznie ustawić status z powrotem na 'Do zrobienia', jeśli na przykład zacząłeś pracę nad tym projektem przez pomyłkę i chcesz szybko cofnąć zmianę statusu.
Podobnie, jeśli robot odrzuci pracę, jej status zostanie przywrócony do 'Do zrobienia' w ramach przekazywania jej do wykonania przez człowieka.
Jeśli wybrałeś element przez pomyłkę, lub jeśli dojdziesz do wniosku, że nie jest to praca, którą będziesz w stanie wykonać, możesz go przekazać innemu zasobowi albo po prostu z powrotem do swojej kolejki. Może to być po 10 sekundach lub po pół godzinie, ale kiedy to zrobisz, system automatycznie ustawi status z powrotem na „Do zrobienia”, aby wszyscy wiedzieli, że nie będzie on kontynuowany, dopóki nie odbierze go inny zasób. Możesz również ręcznie ustawić status z powrotem na „Do zrobienia”, jeśli na przykład zacząłeś pracę nad tym projektem przez pomyłkę i chcesz szybko cofnąć zmianę statusu.
Podobnie, jeśli robot odrzuci pracę, jej status zostanie przywrócony do stanu „Do zrobienia” w ramach przekazywania jej do wykonania przez człowieka.
Uwaga: Jeśli pracujesz nad zgłoszeniem, sprawą lub działaniem i musisz tymczasowo wstrzymać pracę nad nim, ponieważ czekasz na dodatkowe informacje lub z powodu innej tymczasowej blokady, powinieneś wybrać status 'Czekaj'.
Uwaga: Jeśli pracujesz nad zapytaniem, sprawą lub czynnością i musisz tymczasowo wstrzymać pracę, ponieważ czekasz na dodatkowe informacje lub z powodu innej tymczasowej blokady, powinieneś wybrać status „Czekaj”.
wer. 2021.1
Procesy można rozpoczynać w następujący sposób:
Przez przychodzącą wiadomość e-mail (jeśli system jest tak skonfigurowany dla danej skrzynki pocztowej)
Przez akcję "Rozpocznij Sprawę" w innej Sprawie.
Ręcznie za pomocą łącza „Utwórz nowy element pracy” na pasku narzędzi
Work Manager’a Uruchomiono automatycznie
Poprzez integracje z innymi podmiotami
W przypadku ręcznego uruchomienia Sprawy bezpośrednio w Enate, będzie ona znajdowała się w stanie „projektu”, dopóki nie zostanie przesłana po raz pierwszy.
Przy ręcznym uruchamianiu należy wypełnić "Krótki opis Sprawy".
Gdy Sprawa zostanie przesłana do Enate, będzie miała status „Do zrobienia”, dopóki zasób go nie odbierze - może to być zasób ludzki lub zasób robota. Gdy zaczniesz aktualizować Sprawę znajdującą się w tym stanie, będzie ona:
automatycznie przypisana do Ciebie i
status zmieni się na "W trakcie realizacji"
Można również samodzielnie zmienić stan. Oznacza to, że prace są obecnie w toku i pozostaną w tym stanie do czasu ich rozwiązania - zakładając np. nie czekając na dalsze informacje.
Jeśli wybrano Sprawę przez pomyłkę lub doszło się do wniosku, że nie jest to praca, którą będzie można wykonać, można cofnąć jej przypisanie do innego zasobu lub po prostu wrócić do jej Kolejki . Może to nastąpić po 10 sekundach lub pół godzinie, ale kiedy to zrobisz, system automatycznie zmieni stan z powrotem na „Do zrobienia”, aby wszyscy wiedzieli, że nie będzie kontynuowany, dopóki inny zasób go nie odbierze. Można także ręcznie ustawić stan z powrotem na „Do zrobienia”, jeśli na przykład zacząłeś nad nim pracować przez pomyłkę i chcesz szybko cofnąć zmianę stanu.
Podobnie, jeśli zasób robota odrzuci część pracy, jego status zostanie przywrócony do „Do zrobienia” w ramach przekazania go do wykonania przez dział kadr.
Dodatkowo, jeśli wystąpi problem ze Sprawą (zwykle jest to spowodowane problemem z jedną z jej Czynności), Sprawa zostanie przywrócona do stanu „Do zrobienia”.
Gdy Sprawa znajdzie się w tym stanie, właściciel sprawy może zobaczyć to wraz z przyczyną - tj. Często problem z Czynnością na Karcie informacyjnej. Jako Posiadacz Sprawy, masz do dyspozycji różne opcje:
Przeformułowanie skrzynki z poprzedniego kroku lub z zakończonych Czynnościw tym kroku
Umieść skrzynkę w oczekiwaniu - pauza
Przywrócenie Sprawy do stanu w toku
Ręczne uruchamianie / ponowne uruchamianie Czynności
Jeśli pracujesz nad Sprawą i musisz tymczasowo wstrzymać pracę nad nią, ponieważ czekasz na dodatkowe informacje lub z powodu innej tymczasowej blokady, powinieneś wybrać status 'Czekaj' .
Wprowadzając Sprawę w stan „Czekaj” należy określić rodzaj oczekiwania
Poczekaj na więcej informacji
Sprawdzenie (poczekaj do określonej daty i godziny)
Pauza
Po potwierdzeniu statusu „Poczekaj na więcej informacji”, Sprawa zostanie przeniesiona z Twojej skrzynki odbiorczej na listę „Posiadane prace”, ponieważ nie ma żadnej aktywnej pracy do wykonania przez Ciebie do daty uzupełnienia.
Po odebraniu poczty przychodzącej (lub w przypadku Zapytań „liczba dni oczekiwania” zostanie osiągnięta bez odpowiedzi), element zostanie przeniesiony z powrotem z listy posiadanych prac do skrzynki odbiorczej, podświetlony, aby można było przejść dalej.
Jeśli chcesz poczekać do przyszłej daty / godziny przed wystawieniem Sprawy, wybierz opcję „Kontynuacja” i określ żądaną datę i godzinę.
Po potwierdzeniu statusu „Poczekaj do kontynuacji”, Sprawa zostanie przeniesiona z Twojej skrzynki odbiorczej do listy „Praca własna”, ponieważ nie ma żadnej aktywnej pracy do wykonania przez Ciebie do daty uzupełnienia.
Po osiągnięciu tej daty pozycja zostanie przeniesiona z powrotem z listy posiadanych prac do skrzynki odbiorczej, podświetlona, aby można było kontynuować.
Zostaną wyświetlone Pozostałe godziny SLA, gdy element roboczy jest wstrzymany.
Ta funkcja jest ulepszeniem funkcji Zatrzymywanie zegara na elementach roboczych, które są w stanie pauzy.
Jeśli element pracy jest w stanie Wstrzymania, a zasada Termin wymagalności skonfigurowana w Builderze jest ustawiona na „Dodaj czas oczekiwania do terminu”, system nie wyświetla terminu na wstążce nagłówka. Zamiast tego system pokazuje pozostały czas do upływu terminu. Jeśli element pracy nie przeszedł jeszcze terminu wymagalności, komunikat wyświetli się jako "Oczekujący": Zatrzymany x h y m przed terminem wymagalności". Jeśli praca osiągnęła swój termin, zostanie on wyświetlony jako "Oczekujący": Zatrzymany x h y m po terminie wymagalności".
Przykład: element pracy, która jest wstrzymany, gdy jego termin płatności przypada na dzień dzisiejszy lub wyznaczony.
Oznacza to ukończenie Sprawy dotyczącej przedmiotu, oznaczając go jako rozwiązany.
Rozwiązanie „Zakończone” oznacza, że sprawa została pomyślnie rozwiązana.
Po rozwiązaniu Sprawy w ten sposób, może ona pozostawać w tym statusie przez krótki okres, jeśli ustawiono dla niej okno informacji zwrotnej - w tym czasie usługobiorca może odpowiedzieć, a Sprawa może zostać ponownie otwarta, ręcznie lub automatycznie. po otrzymaniu nowej przychodzącej wiadomości e-mail lub informacji zwrotnej w określonym czasie.
Gdy okno informacji zwrotnych zakończy się bez żadnej dalszej odpowiedzi, Sprawa przejdzie do stanu całkowicie „zamkniętej”. Każda kolejna otrzymana wiadomość będzie uruchamiała nowy element pracy.
Wybranie tej opcji i naciśnięcie przycisku potwierdzenia spowoduje przerwanie sprawy. Zostanie ona całkowicie zamknięta i nie będzie już dostępna do przetwarzania. Jeśli ponownie otworzysz zakładkę dla tego elementu, system potwierdzi, że Sprawa została przerwana.
Uwaga: Możesz łatwo przenieść element z wersji roboczej bezpośrednio do rozwiązania.
W połączeniu z rozwiązywaniem Sprawy zaleca się wysłanie wiadomości e-mail dotyczącej rozwiązania sprawy / dodanie wewnętrznej notatki opisującej rozwiązanie.
v2020.1
v2021.1
Dalsze informacje
-
Wersja robocza
W toku (jeszcze nie przetworzony)
Do zrobienia
W toku (w trakcie przetwarzania)
W toku
Wstrzymane – Oczekiwanie na więcej informacji
Poczekalnia
Typ czekania - Oczekiwanie na informacje od strony trzeciej
-
Wstrzymane – Zaplanowane do Sprawdzenia
Poczekalnia
Typ czekania - Poczekaj, aż
Wstrzymane
Poczekalnia
Typ czekania - Wstrzymane
Rozwiązane
Rozwiązane
-
Zamknięte
Zamknięte
Potrzebuje uwagi
Do zrobienia
wer. 2021.1
Oprócz ikon stanu wyświetlanych na siatkach elementów roboczych można zobaczyć dodatkowe ikony, które pomagają uzyskać istotne informacje o zapytaniu, sprawie lub czynnościach
Ikony te pojawiają się również podczas wyszukiwania elementu roboczego w Quickfind.
Oznaczają one następujące informacje:
Możesz zastosować wiele filtrów do wszystkich standardowych i niestandardowych kolumn danych w siatce, z wyjątkiem Terminu wymagalności, klikając w ikonę obok tytułu żądanej kolumny.
Możesz także zastosować wiele filtrów do wszystkich standardowych i niestandardowych kolumn danych w siatce sieci botów. Zastosowane filtry pozostaną po ponownym przejściu do Skrzynki odbiorczej mojego zespołu.
Oprócz możliwości zastosowania w trybie na żywo, wiele filtrów można zastosować do wszystkich standardowych i niestandardowych kolumn danych w trybie testowym, niezależnie od typu użytkownika - niezależnie od tego, czy jesteś liderem zespołu, menedżerem zespołu, czy też czy nie masz dostępu do Builder.
Można kopiować i wklejać informacje z siatki strony głównej do arkusza kalkulacyjnego programu Excel, wybierając informacje, które chcesz skopiować i używając klawiszy Ctrl+C i Ctrl+V.
Kopiowane i wklejane informacje obejmują wszelkie zastosowane filtry. Tytuły kolumn również zostaną automatycznie skopiowane i wklejone.
Możesz również skopiować i wkleić wszystkie informacje z siatki za pomocą Ctrl+A.
wer. 2021.1
Czynność w Enate rozpocznie się ze statusem „Do zrobienia”, dopóki zasób go nie przejmie - może to być zasób ludzki lub zasób robota
Gdy zaczniesz aktualizować Czynność w tym stanie, będzie:
automatycznie przypisana do Ciebie i
status zmieni się na "W trakcie realizacji"
Można również samodzielnie zmienić stan. Oznacza to, że prace są obecnie w toku i pozostaną w „W toku”, dopóki nie zostaną rozwiązane - zakładając np. nie czekając na dalsze informacje.
Jeśli wybrano Czynność przez pomyłkę lub doszło się do wniosku, że nie jest to praca, którą będzie można wykonać, można cofnąć jej przypisanie do innego zasobu lub po prostu wrócić do jej Kolejki . Może to nastąpić po 10 sekundach lub pół godzinie, ale kiedy to zrobisz, system automatycznie zmieni stan z powrotem na „Do zrobienia”, aby wszyscy wiedzieli, że nie będzie kontynuowany, dopóki inny zasób go nie odbierze. Można także ręcznie ustawić stan z powrotem na „Do zrobienia”, jeśli na przykład zacząłeś nad nim pracować przez pomyłkę i chcesz szybko cofnąć zmianę stanu.
Podobnie, jeśli zasób robota odrzuci część pracy, jego status zostanie przywrócony do „Do zrobienia” w ramach przekazania go do wykonania przez dział kadr
Jeśli pracuje się nad Czynnością i należy tymczasowo wstrzymać pracę nad nią, ponieważ czekasz na dodatkowe informacje lub z powodu innej tymczasowej blokady, należy wybrać status Czekaj.
Wprowadzając Czynność w stan „Czekaj” należy określić rodzaj oczekiwania
Poczekaj na więcej informacji
Sprawdzenie (poczekaj do określonej daty i godziny).
Po potwierdzeniu statusu „Poczekaj na więcej informacji”, Czynność zostanie przeniesiona z Twojej skrzynki odbiorczej na listę „Posiadane prace”, ponieważ nie ma żadnej aktywnej pracy do wykonania przez Ciebie do daty uzupełnienia.
Po odebraniu poczty przychodzącej Czynność wróci z listy posiadanych prac do skrzynki odbiorczej, podświetlona, aby można było kontynuować.
Jeśli chcesz poczekać do przyszłej daty / godziny przed wystawieniem Czynności, wybierz opcję „Kontynuacja” i określ żądaną datę i godzinę.
Po potwierdzeniu statusu „Poczekaj do kontynuacji”, Czynność zostanie przeniesiona z Twojej skrzynki odbiorczej do listy „Praca własna”, ponieważ nie ma żadnej aktywnej pracy do wykonania przez Ciebie do daty uzupełnienia.
Po osiągnięciu tej daty Czynność zostanie przeniesiona z powrotem z listy posiadanych prac do skrzynki odbiorczej, podświetlona, aby można było kontynuować.
Zakończenie Czynności, oznacza jej rozwiązanie.
Oprócz tego istnieją dwie możliwości określenia, w jaki sposób Czynność została rozwiązana:
Zakończona
Nie można ukończyć
Ustaw tę opcję, jeśli nie można wykonać żądanej czynności. Po potwierdzeniu tej opcji czynność zostanie zamknięta i nie będzie można jej ponownie otworzyć. Posiadacz procesu zostanie o tym powiadomiony i poproszony o podjęcie niezbędnych kroków w celu rozwiązania sprawy na poziomie Sprawy. Może się to wiązać z uruchomieniem kolejnej kopii Czynności, przerobieniem Sprawy z poprzedniego kroku lub przejściem do następnego.
Podaj powód, dla którego nie możesz ukończyć Czynności, i naciśnij przycisk „Nie można ukończyć”, aby potwierdzić. Zakładka zostanie zamknięta.
Po rozwiązaniu Czynności zostanie ona przeniesiona do stanu "Zamknięta".
Każda kolejna otrzymana wiadomość będzie uruchamiała nowy element pracy. Po wybraniu tej opcji, Czynność zostanie zamknięta i nie będzie można jej ponownie otworzyć.
Uwaga: Możesz łatwo przenieść element z „Do Zrobienia” bezpośrednio do rozwiązania.
wer. 2021.1
Można zaplanować datę i godzinę wysłania wiadomości e-mail, wybierając opcję Zaplanuj wysyłanie.
Zaplanowana wiadomość e-mail pojawi się na kartach Komunikacja i Oś czasu wraz z informacją o tym, kto ją zaplanował i kiedy została zaplanowana. Możesz również wysłać zaplanowaną wiadomość e-mail natychmiast z kart Komunikacja i Oś czasu.
E-maile, które zaplanowano do wysłania w późniejszym terminie, pojawią się na stronie Skrzynka nadawcza.
Dostęp do strony skrzynki nadawczej można uzyskać za pomocą łącza nawigacyjnego. Łączna liczba wiadomości e-mail w skrzynce nadawczej będzie również wyświetlana w łączu nawigacyjnym.
Strona Skrzynka nadawcza to miejsce, w którym możesz znaleźć wiadomości e-mail należące do Ciebie lub do Twojego zespołu, które mają zostać wysłane w późniejszym terminie lub których wysłanie nie powiodło się.
Można wybrać, ile e-maili będzie wyświetlanych z opcji po prawej stronie.
Gdy Lider zespołu loguje się po raz pierwszy, trafia do widoku „E-maile mojego zespołu”. Gdy członek zespołu zaloguje się po raz pierwszy, wyląduje w widoku „Moje wiadomości e-mail”. Można zmienić widok strony skrzynki nadawczej, aby wyświetlić tylko wiadomości e-mail ze skrzynki nadawczej, e-maile swojego zespołu, systemu lub wszystkie e-maile ze skrzynki nadawczej. Zostanie to zapisane po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu.
Wybranie opcji „Moje e-maile" pozwala zobaczyć wysłane przez Ciebie e-maile, które znajdują się w skrzynce nadawczej.
„E-maile mojego zespołu” pokazuje wiadomości e-mail wysłane przez Twój zespół, które znajdują się w skrzynce nadawczej, a także wiadomości e-mail dotyczące elementów pracy, nad którymi pracują członkowie zespołu, które znajdują się w skrzynce nadawczej.
Wybranie opcji „Wiadomości systemowe" pozwala zobaczyć wiadomości e-mail, które są wysyłane automatycznie przez system, np. ponieważ Zapytanie zostało podzielone lub połączone.
Opcja „Wszystkie” pozwala zobaczyć e-maile wysłane przez Ciebie, Twój zespół, a także e-maile spoza Twojego zespołu, do których masz dostęp (można to skonfigurować w Builderze, zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji).
Możesz spróbować ręcznie ponownie wysłać wiadomość e-mail, klikając ikonę Ponów. E-mail będzie teraz w stanie „Oczekiwania na ponowienie”, zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat Statusów wysyłania na stronie Skrzynki nadawczej.
Możesz również anulować wysyłanie wiadomości e-mail, klikając ikonę Anuluj. Spowoduje to usunięcie wiadomości e-mail ze Skrzynki nadawczej.
Można także spróbować ponownie lub anulować zbiorcze wysyłanie e-maili.
Należy pamiętać, że system nie będzie automatycznie ponawiać próby wysyłania wiadomości e-mail, które zostały przeniesione ze starszej wersji (2020.1 lub starszej). Można je wysłać tylko poprzez ponowną próbę ręczną, tj. Kliknięcie ikony „Ponów”.
Dwukrotne kliknięcie wiadomości e-mail spowoduje otwarcie szczegółów wiadomości e-mail w wyskakującym okienku w formie tylko do odczytu. Można zobaczyć, od kogo pochodzi wiadomość email, do kogo itp. Można także spróbować ponownie i anulować wysyłanie wiadomości e-mail z wyskakującego okienka.
Możesz dostosować kolumny siatki, klikając tryb ustawień. Zostaną one zapisane po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu. Kolumny „Do” i „Temat” są obowiązkowe.
Łącznik poczty e-mail - nazwa łącznika poczty e-mail, przez który system wysyła wiadomości e-mail. Jest to skonfigurowane w programie Builder, zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji.
Ważność - ustawienie ważności wiadomości e-mail, tj. wysokie, normalne, niskie
Wygenerowanyprzez system - jeśli wiadomość e-mail została wygenerowana automatycznie przez system (np. w celu powiadomienia użytkownika o podzieleniu Zapytania).
Ostatnia próba wysłania - kiedy ostatnia próba wysłania e-maila została podjęta (automatycznie przez system lub ręcznie przez użytkownika)
Ostatnia wiadomość o niepowodzeniu wysyłania - komunikat informujący o przyczynie niepowodzenia ostatniej próby wysłania wiadomości e-mail np. Łącznik poczty e-mail jest wyłączony. Prosimy go włączyć i spróbować ponownie
Zalogowano - data i godzina zarejestrowana, gdy wiadomość e-mail nie została wysłana po raz pierwszy.
Następna próba wysłania - kiedy system podejmie następną próbę wysłania wiadomości email
Pakiet - odniesienie do elementu pracy, z którego pochodzi wiadomość e-mail. Kliknięcie tego przeniesie Ciebie do ekranu elementu pracy.
Typ pakietu - czy wiadomość e-mail jest związana z Zapytaniem, Sprawą lub Czynnością
Wyślij liczbę ponownych prób - w tym miejscu wyświetlona zostanie liczba prób wysłania wiadomości przez system. Możesz ustawić tę liczbę w Builderze, zobacz tutaj po więcej informacji.
Status wysyłania - pokazuje, jaki status mają e-maile w skrzynce nadawczej pod względem wysyłania. Istnieją 4 stany:
Niepowodzenie - wiadomość e-mail o tym statusie nie została wysłana. Aby ją wysłać, należy ją ręcznie „ponowić”.
Łącznik wyłączony - jeśli wiadomość e-mail ma ten stan wysyłania, oznacza to, że łącznik poczty e-mail został wyłączony w programie Builder. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o tym, jak go włączyć.
Oczekiwanie na ponowienie - wiadomość e-mail ze statusem wysłania to
Kolejka - wiadomość e-mail o tym statusie jest już zaplanowana do wysłania. E-maile wysyłane po ustawieniu opcji Cofnij wysyłanie również będą miały ten stan (zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat opcji Cofnij wysyłanie). To, kiedy te wiadomości e-mail zostaną wysłane, zależy od opcji automatycznego wzorca ponawiania awarii ustawionej w programie Builder. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Liczba załączników - ile (jeśli w ogóle) plików zostało dołączonych do wiadomości e-mail
Ustawienie Cofnij wysyłania umożliwia dodanie opóźnienia czasowego, w którym wiadomości e-mail zostaną wysłane, co daje możliwość anulowania wysyłania wiadomości e-mail lub przeglądania wiadomości e-mail przed jej wysłaniem.
W Ustawieniach użytkownika można ustawić czas cofnięcia wysłania.
Po ustawieniu czasu cofania wysyłania pojawi się wyskakujące okienko umożliwiające anulowanie wysyłania wiadomości e-mail.
Dodatkowo, gdy ustawiony jest czas Cofnij wysyłanie, będziesz mieć możliwość wysłania wiadomości e-mail „Teraz” na osi czasu, która zastępuje opóźnienie czasowe z konfiguracji Cofnij wysyłanie, a także będziesz mieć możliwość całkowitego anulowania wysyłania wiadomości e-mail.
Po ustawieniu czasu cofania wysyłania wiadomości e-mail będą wyświetlane na stronie Skrzynka nadawcza ze stanem wysłania w kolejce.
wer. 2021.1
Można zapisać preferowane widoki, klikając „Zapisz”, a następnie „Zapisz jako nowe ustawienie”.
Można uzyskać dostęp do zapisanych wyników wyszukiwania, klikając łącze Zapisane ustawienia. Tutaj możesz również usunąć i zmienić nazwę zapisanych widoków. Możesz użyć funkcji swobodnego wyszukiwania tekstu, aby wyszukać swoje poglądy. Nie ma ograniczeń co do liczby widoków, które można zapisać. Można skopiować nazwę zapisanego wyszukiwania, klikając przycisk kopiowania na karcie:
Można skopiować i wkleić informacje z siatki Widoki do arkusza kalkulacyjnego Excel, wybierając informacje, które chcesz skopiować i używając klawiszy Ctrl+C i Ctrl+V. Kopiowane i wklejane informacje obejmują wszelkie zastosowane fi ltry. Tytuły kolumn również zostaną automatycznie skopiowane i wklejone.
Możesz także skopiować i wkleić wszystkie informacje z siatki Widoki, używając skrótu Ctrl+A.
Uwaga: skopiowane zostaną tylko te informacje, które zostały załadowane do siatki Widoki.
wer. 2021.1
Jeśli chcesz rozpocząć nową niezależną Sprawę lub Sprawę podrzędną z istniejącej Sprawy, wybierz kartę „Rozpocznij Sprawę”.
W wyświetlonym okienku wybierz typ kontraktu, usługi i skrzynki (zostaną one ustawione domyślnie w wartościach, jeśli istnieje tylko jedna opcja do wyboru). Wprowadź krótki opis procesu.
Przełączenie suwaka „Niezależne” na Włączony Tworzy raczej Sprawę niezależną niż Sprawę podrzędną. Zobacz poniżej, aby uzyskać więcej informacji na temat różnic między nimi.
Po przełączeniu suwaka „Niezależne” w położenie Włączone można wybrać, które dane mają zostać skopiowane z pierwotnej Sprawy do nowej. Dostępne są opcje kopiowania następujących grup danych:
Kontakty (i znaczniki), Usterki, Pliki (i znaczniki) oraz Dane niestandardowe
Komunikacja - wiadomości e-mail (w tym załączniki do wiadomości e-mail) i notatki
Kliknij w „Rozpocznij Sprawę” do zakończyć.
Jeśli zostanie wybrana opcja Niezależna, nowa niezależna Sprawa zostanie otwarta w nowej karcie w stanie „Wersja robocza”. Tutaj nadal można dostosować dane, a gdy jesteś zadowolony z danych, możesz kliknąć „Prześlij”.
Jeśli opcja Niezależna nie jest wybrana, nowa Sprawa Podrzędna otworzy się w tej samej zakładce w stanie „Do zrobienia”, a wszystkie dane ze Sprawy nadrzędnej zostaną udostępnione nowej Sprawie Podrzędnej. Ponadto, jeśli zaktualizujesz dane w Sprawie nadrzędnej, spowoduje to również zaktualizowanie danych w Sprawie podrzędnym i odwrotnie.
Rozpocznij sprawę z ekranu zapytania:
Rozpocznij sprawę z ekranu zapytania:
wer. 2021.1
Czynności typu „peer review” składają się z dwóch części: pierwsza część to „wykonywanie” Czynności przez jednego użytkownika, druga część polega na sprawdzeniu, czy Czynność została wykonana poprawnie - ta recenzja jest wykonywana przez innego użytkownika.
Czynność pojawi się najpierw w stanie „Do zrobienia". Oś czasu pokaże, że Czynność nie jest na etapie wzajemnej weryfikacji:
Gdy Czynność zostanie zakończona i oznaczona jako „rozwiązana” przez użytkownika „wykonującego” ją, Czynność ta jest następnie przypisywana do innego użytkownika do przejrzenia i wraca do stanu „Do wykonania”. Zostanie teraz pokazana jako „W trakcie wzajemnej oceny” na osi czasu:
Użytkownik dokonujący przeglądu może następnie zdecydować, czy pierwotny użytkownik wykonał czynność poprawnie, wybierając opcję „Tak” lub „Nie” z menu rozwijanego na liście kontrolnej. Może również dodać notatkę.
Lista kontrolna jest dostępna tylko wtedy, gdy Czynność jest w stanie „Do wykonania” i tylko przypisany recenzent może edytować listę kontrolną.
Podczas recenzowania elementu pracy użytkownicy mogą edytować dane w ramach Czynności. Pozwala to recenzentowi na wprowadzenie pewnych zmian w danych w ramach przeglądu.
Recenzent może następnie oznaczyć Czynność jako „Rozwiązaną” i zdecydować, czy działanie przeszło pomyślnie ocenę wzajemną, zawiodło, czy też recenzent nie był w stanie przejrzeć tej Czynności:
Zatwierdzenie - Wybranie opcji „Zatwierdzenie” spowoduje zamknięcie Czynności. Można dodać komentarz, ale nie jest to obowiązkowe.
Niepowodzenie - W przypadku wybrania opcji „Niepowodzenie” wprowadzenie komentarza jest obowiązkowe. Po kliknięciu rozwiązania Czynność powróci do pierwszego użytkownika w stanie Do wykonania z dołączonym komentarzem. Gdy pierwszy użytkownik wykona Czynność, wróci ona do recenzenta w stanie „Do wykonania”.
Nie można ukończyć - wybranie opcji "Nie można ukończyć" spowoduje zamknięcie Czynności.
wer. 2021.1
Po uruchomieniu sprawy podrzędnej (ręcznie lub poprzez czynność „Rozpocznij sprawę”), czynność „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych” przejdzie w „Oczekiwanie” na zakończenie wszystkich aktualnie trwających spraw podrzędnych, zanim sprawa będzie mogła zostać zakończona.
Kiedy sprawa podrzędna zostanie zakończona, czynność „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych” zostanie automatycznie zamknięta.
Jeśli sprawa podrzędna nie została uruchomiona, ale została uruchomiona czynność „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych”, czynność „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych” przejdzie w stan „Do zrobienia” i zostanie przypisana do kolejki.
Jeśli czynność nie jest w stanie „Czekaj na zakończenie spraw podrzędnych”, a sprawa podrzędna, na którą czeka, została zakończona, na karcie informacyjnej pojawi się komunikat „Sprawa podrzędna została zakończona”.
Jeśli sprawa podrzędna nie jest jeszcze uruchomiona i jeśli spróbujesz ustawić czynność na „Oczekiwanie na zakończenie sprawy podrzędnej”, czynność zostanie zamknięta, ponieważ nie ma uruchomionej sprawy podrzędnej.
Jeśli spróbujesz ręcznie zakończyć czynność „Oczekiwanie na zakończenie sprawy podrzędnej”, system poinformuje Cię, że sprawa główna nie będzie już czekać na zakończenie sprawy podrzędnej, zanim się sama zakończy.
wer. 2021.1
W przypadku ręcznego uruchomienia Zapytania bezpośrednio w Enate, będzie on znajdował się w stanie „projekt”, dopóki nie zostanie przesłany po raz pierwszy.
Aby przesłać Zapytanie, musisz:
Dodać tytuł
Wprowadź opis Zapytania w podanej sekcji (po przesłaniu ta sekcja zniknie, a zamiast tego pojawi się jako notatka wstępnego zgłoszenia).
Ustawić kategorię Zapytania w zakładce Ustawienia
Ustaw Główną osobę kontaktową i osobę zgłaszającą prośbę w sekcji Kontakty..
Następnie naciśnij przycisk "Prześlij".
Uwaga: W przypadku ręcznie utworzonych Zapytaniach, dla których należy jeszcze podać tytuł i opis, jeśli wyślesz wiadomość e-mail przed pierwszym przesłaniem (i zapisaniem) Zapytania, system automatycznie wypełni tytuł i opis Zapytania tematem wiadomości e-mail i opis odpowiednio. Po wysłaniu wiadomości e-mail jej temat i treść są kopiowane do tytułu i opisu Zapytania.
Jeśli nie wprowadzisz wymaganych informacji, system wyświetli komunikat potwierdzający:
Po pomyślnym przesłaniu Zapytania zakładka zostanie zamknięta i pojawi się wyskakujące okienko z potwierdzeniem.
Można kliknąć odnośnik do Zapytania w tej wiadomości, aby natychmiast ponownie otworzyć kartę (pamiętaj, że Zapytanie może być nadal przetwarzane, jeśli natychmiast ponownie otworzysz kartę). Można też otworzyć ponownie, klikając link „Niedawno uzyskany dostęp” u dołu menu nawigacji.
Po wysłaniu Zapytania do Enate będzie on miał status „Do zrobienia", dopóki nie zostanie odebrany przez zasoby - mogą to być zasoby ludzkie lub zasoby robotów. Gdy zaczniesz aktualizować Zapytanie w tym stanie, będzie:
automatycznie przypisane do Ciebie i
status zmieni się na "W trakcie realizacji"
Można również samodzielnie zmienić stan. Oznacza to, że prace są obecnie w toku i pozostaną w tym stanie do czasu ich rozwiązania - zakładając np. nie czekając na dalsze informacje.
Jeśli wybrano Zapytanie przez pomyłkę lub jeśli dojdziesz do wniosku, że nie jest to praca, którą będziesz w stanie zrobić, można cofnąć przypisanie go sobie, albo do innego zasobu, albo po prostu z powrotem do jego kolejki . Może to nastąpić po 10 sekundach lub pół godzinie, ale kiedy to zrobisz, system automatycznie zmieni stan z powrotem na „Do zrobienia”, aby wszyscy wiedzieli, że nie będzie kontynuowany, dopóki inny zasób go nie odbierze. Można także ręcznie ustawić stan z powrotem na „Do zrobienia”, jeśli na przykład zacząłeś nad nim pracować przez pomyłkę i chcesz szybko cofnąć zmianę stanu.
Podobnie, jeśli zasób robota odrzuci część pracy, jego status zostanie przywrócony do „Do zrobienia” w ramach przekazania go do wykonania przez dział kadr.
Jeśli pracujesz nad Zapytanie i musisz tymczasowo wstrzymać pracę nad nim, ponieważ czekasz na dodatkowe informacje lub z powodu innej tymczasowej blokady, należy wybrać status Czekaj.
Wprowadzając Zapytanie w stan „Czekaj” należy określić rodzaj oczekiwania
Poczekaj na więcej informacji
Sprawdzenie (poczekaj do określonej daty i godziny).
Po potwierdzeniu statusu „Poczekaj na więcej informacji”, Zapytanie zostanie przeniesione z Twojej skrzynki odbiorczej na listę „Posiadane prace”, ponieważ nie ma żadnej aktywnej pracy do wykonania przez Ciebie do daty uzupełnienia.
Po odebraniu poczty przychodzącej lub osiągnięciu „liczby dni oczekiwania” bez odpowiedzi, Zapytanie przesunie się z powrotem z listy posiadanych prac do skrzynki odbiorczej, podświetlone, aby można było kontynuować
Alternatywnie, jeśli ustawiłeś opcję „Zamknij, jeśli nie otrzymano odpowiedzi” na Wł., To po osiągnięciu liczby dni oczekiwania na brak odpowiedzi od klienta Zapytanie zostanie automatycznie zamknięte.
Jeśli chcesz poczekać do przyszłej daty / godziny przed wystawieniem Zapytania, wybierz opcję „Kontynuacja” i określ żądaną datę i godzinę.
Po potwierdzeniu statusu „Poczekaj do kontynuacji”, bilet zostanie przeniesiony z Twojej skrzynki odbiorczej do listy „Praca własna”, ponieważ nie ma żadnej aktywnej pracy do wykonania przez Ciebie do daty uzupełnienia.
Po osiągnięciu tej daty Zapytanie zostanie przeniesione z powrotem z listy posiadanych prac do skrzynki odbiorczej, podświetlone, aby można było kontynuować.
Wybierz ponownie tę opcję, jeśli chcesz wyłączyć czynność „Czekaj”..
Zakończenie Zapytania, oznacza jego rozwiązanie.
Oprócz oznaczenia Zapytania jako rozwiązanego można określić „Metodę rozwiązania'' z następującymi opcjami:
Komunikacja z usługobiorcą
Brak reakcji klienta
Odrzucony
Odrzucony jako Spam
Wysłać wiadomość e-mail dotyczącą rozwiązania
lub
Dodać wewnętrzną notatkę o rozwiązaniu
Jeśli zaznaczysz Zapytanie jako rozwiązane i nie zrobiłeś żadnego z nich, system wyświetli komunikat przypominający:
Jeśli następnie zdecydujesz się wysłać wiadomość e-mail z rozwiązaniem, system wyświetli to z zielonym paskiem w wiadomości email lub notatce:
Będzie można wtedy oznaczyć Zapytanie jako rozwiązane.
Jeśli już dodano rozwiązanie
Jeśli właśnie dodano notatkę lub wysłano wiadomość e-mail przed oznaczeniem jako „rozwiązane”, system automatycznie odpowiednio to oznaczy i nie poprosi Ciebie o dodanie kolejnego potwierdzenia rozwiązania.
Kolejna notatka o rozwiązaniu/wyświetlanie wiadomości e-mail na osi czasu.
W przypadku Zapytań rozwiązanych, będzie można zobaczyć notatkę / e-mail, który został oznaczony jako rozwiązany podświetlona na zielono z zaznaczonym znacznikiem:
Szybkie rozwiązanie
W celu szybkiego rozwiązania można również wysłać rozwiązujący e-mail i oznaczyć Zapytanie jako rozwiązany za pomocą jednego kliknięcia. Po prostu kliknij przycisk „Wyślij i rozstrzygnij” u dołu wysyłanego e-maila.
Uwaga: ta opcja nie jest dostępna, jeśli wysyłasz wiadomość e-mail z wyskakującego ekranu. Należy wrócić do głównego ekranu przeglądarki Zapytania, aby potwierdzić rozwiązanie Zapytania.
Po rozwiązaniu Zapytania może on pozostawać w tym statusie przez krótki okres, jeśli został dla niego ustawiony Okno Informacji Zwrotnej - w tym czasie usługobiorca może odpowiedzieć, a Zapytanie może zostać ponownie otwarte, ręcznie lub automatycznie po otrzymaniu nowej przychodzącej wiadomości e-mail lub informacji zwrotne w danym okresie.
Gdy okno informacji zwrotnych zakończy się bez żadnej dalszej odpowiedzi, Zapytanie przejdzie do stanu całkowicie „zamkniętego”. Każda kolejna otrzymana wiadomość będzie uruchamiała nowy element pracy.
Uwaga: Można łatwo przenieść pozycję z wersji projektu bezpośrednio do rozwiązanej - dobrym przykładem jest Zapytanie,które jest rozwiązywane przy pierwszym kontakcie.
wer. 2021.1
Kliknięcie ikony filtru spowoduje wyświetlenie wyskakującego okienka filtru, w którym możesz zaznaczyć lub odznaczyć różne typy komunikacji, które chcesz wyświetlić na osi czasu. Możesz filtrować kartę Komunikacje według następujących komunikatów:
Adres e-mail
Anulowane - pokaże e-maile, które zostały anulowane, kiedy zostały anulowane i przez kogo zostały anulowane
Niepowodzenie - pokaże e-maile, których nie udało się wysłać, i dlaczego nie udało się ich wysłać. Pamiętaj, że możesz spróbować ponownie wysłać wiadomości e-mail, które nie powiodły się, z sekcji Oś czasu, klikając opcję „Ponów próbę”.
Przychodzące - w tym miejscu wyświetlane są maile przychodzące od osób trzecich, kiedy zostały wysłane i przez kogo
Przychodzące - pokazuje e-maile przychodzące od strony trzeciej, kiedy dotarły i przez kogo zostały wysłane
Zaplanowane - pokazuje e-maile, które są zaplanowane do wysłania w późniejszym terminie, kiedy są zaplanowane do wysłania oraz kto i kto ustawił harmonogram. Masz również możliwość wysłania wiadomości e-mail teraz lub anulowania wiadomości email z osi czasu. Dodatkowo, gdy ustawiony jest czas Cofnięcia wysyłanie, opcja wysyłania wiadomości e-mail od razu lub anulowania wysyłania wiadomości e-mail
pojawi się na osi czasu w okresie Cofnij wysyłanie (zobacz tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat opcji Cofnij wysyłanie), gdy zaplanowane wiadomości e-mail są ustawione na wyświetlanie na osi czasu.
Dziennik Aktywność
Przychodzące i wychodzące rozmowy telefoniczne
Listy przychodzące i wychodzące
Notatki
Samoobsługa - komunikaty wprowadzane przez Użytkowników samoobsługowych
(Jeśli elementem pracy jest Zapytaniem) Początkowy opis Zapytania
Pokaż wszystkie powiązane elementy pracy - gdy ta opcja jest włączona, na karcie komunikacji będą wyświetlane komunikaty nie tylko z tego elementu pracy, ale także dla wszystkich powiązanych elementów pracy
Gdy powiązany element pracy pojawi się na osi czasu, jego odniesienie zostanie wyświetlone na osi czasu.
To ustawienie jest domyślnie włączone dla Spraw, dzięki czemu podczas przeglądania Sprawy będzie można zobaczyć komunikaty dotyczące wszystkich powiązanych z nią Czynności.
Opcja ta jest domyślnie wyłączona dla Zapytań i Czynności, więc domyślnie będą one wyświetlać tylko komunikaty od tego elementu pracy.
Pokaż elementy wygenerowane przez system - po włączeniu wyświetlane będą komunikaty generowane przez system, takie jak automatycznie utworzone wiadomości e-mail z potwierdzeniem przedłożenia, które wysyła Enate. Ta opcja jest domyślnie wyłączona.
Karta osi czasu przedstawia całą historię działań, które miały miejsce dla elementu pracy (i elementów pokrewnych), w tym komunikację, zmiany stanu, a najnowsze aktualizacje są wyświetlane u góry osi czasu.
Kliknięcie ikony filtru spowoduje wyświetlenie wyskakującego okienka filtru, w którym możesz zaznaczyć lub odznaczyć różne typy elementów, które chcesz wyświetlić na osi czasu. Oprócz komunikacji, takiej jak e-maile i połączenia telefoniczne, możesz filtrować kartę osi czasu według następujących informacji:
Alokacje
Ponowne przypisania - ponowne przypisania między użytkownikami
Jakość
Brak dat wymagalności - gdy data wymagalności dla elementu pracy została pominięta
Przedmiot powiązany
działania odbywające się w innych elementach pracy, które mogą się z nim wiązać (np. inne Akcje w Sprawie nadrzędnej tej Akcji.
Zmiany Statusu
kiedy status elementu pracy został zmieniony (np. z W toku na Rozwiązany), przez kogo został zmieniony i dlaczego został zmieniony.
Jeśli stan zmienił się na Czekaj, oś czasu pokaże również typ oczekiwania:
Jeśli stan zmienił się na Rozwiązany, na osi czasu będzie również wyświetlana metoda rozwiązania
gdy działanie związane z recenzowaniem jest na etapie wzajemnej oceny:
Jeśli Sprawa zawiera problem:
Uwzględnij powiązane elementy pracy - Gdy ta opcja jest włączona, oś czasu wyświetla informacje nie tylko z tego elementu pracy, ale dla wszystkich powiązanych elementów pracy.
Gdy powiązany element pracy pojawi się na osi czasu, jego odniesienie zostanie wyświetlone na osi czasu.
To ustawienie jest domyślnie włączone dla Spraw, dzięki czemu podczas przeglądania Sprawy można również zobaczyć informacje o wszystkich odpowiadających jej Czynności.
Opcja ta jest domyślnie wyłączona dla Zapytań i Czynności, więc domyślnie będą one wyświetlać tylko informacje od tego elementu pracy.
Jedynym wyjątkiem jest to, że podczas łączenia Zapytania, wszystkie Zapytania, które zostały zamknięte z powodu połączenia, domyślnie wyświetlają informacje z Zapytania związanego z dalszym przetwarzaniem.
Pokaż elementy wygenerowane przez system - po włączeniu zostaną wyświetlone wpisy na osi czasu generowane przez system, takie jak automatycznie utworzone wiadomości e-mail z potwierdzeniem przedłożenia, które wysyła Enate. Ta opcja jest domyślnie wyłączona.
Jeśli zastosowany zostanie filtr, obok ikony filtru pojawi się liczba informująca, ile typów informacji jesteś w stanie zobaczyć z łącznej liczby dostępnych typów informacji.
Możesz także spróbować ponownie wysłać wiadomość e-mail na osi czasu.
Należy pamiętać, że jeśli w programie Builder została wybrana opcja „Ustaw kontakty obowiązkowe” (), podanie osoby kontaktowej w Sprawie podrzędnej jest obowiązkowe. Jeśli Sprawa nadrzędna posiada już kontakt, jest to kontakt, który będzie używany w Sprawie podrzędnej.
Jeżeli sprawa została skonfigurowana z opcją zastąpienia terminu w programie Builder (), wówczas będzie można zastąpić datę wymagalności sprawy podczas jej rozpoczynania z ekranu Zapytania lub z ekranu Sprawy.
Po wybraniu opcji rozwiązywania Zapytania, jeśli został on skonfigurowany w ten sposób w systemie (sprawdź, więcej informacji), musisz albo:
Jeśli zastosowany zostanie filtr, obok ikony filtru pojawi się liczba informująca o liczbie typów komunikacji, które są w stanie wyświetlić, z łącznej liczby dostępnych typów komunikacji.
Kolejki - gdy element pracy został przeniesiony do innej Kolejki
Przegląd nowych funkcji w wersji Enate 2020.1
Ikona
Informacja
Zadanie może być wykonane przez robota
Zadanie robota - wymaga uwagi
Otrzymano nowe informacje, które nie zostały jeszcze odczytane.
Dotyczy wyłącznie spraw: Sprawa jest w stanie problemu (tzn. wymaga uwagi).
Czynność jest wzajemną recenzją i jest na etapie „wykonywania”.
Czynność jest wzajemną recenzją i albo recenzja trwa albo jest zakończona.
v2020.1
v2021.1
Dalsze informacje
Dalsze informacje
W toku (jeszcze nie przetworzony)
Do zrobienia
W toku (w trakcie przetwarzania)
W toku
Wstrzymane – Oczekiwanie na więcej informacji
Poczekalnia
Typ oczekiwania - Poczekaj na więcej informacji
Wstrzymane – Zaplanowane do Sprawdzenia
Poczekalnia
Typ oczekiwania - Poczekaj, aż
Rozwiązane/Zamknięte
Rozwiązane/Zamknięte
Nie można zakończyć
Rozwiązane
Metoda rozwiązywania problemów -Nie można ukończyć
Wzajemna recenzja - W toku
Do zrobienia
v2020.1 | v2021.1 | Dalsze informacje |
- | Wersja robocza |
W toku (jeszcze nie przetworzony) | Do zrobienia |
W toku (w trakcie przetwarzania) | W toku |
Wstrzymane – Oczekiwanie na więcej informacji | Poczekalnia | Typ oczekiwania - Poczekaj na więcej informacji |
Wstrzymane – Zaplanowane do Sprawdzenia | Poczekalnia | Typ oczekiwania - Poczekaj, aż |
Rozwiązane | Rozwiązane | Metoda rozwiązywania problemów - Z odpowiedzią klienta |
Rozwiązane - odpowiedź ręczna | Rozwiązane | Metoda rozwiązywania problemów - Z odpowiedzią klienta |
Rozwiązane - Brak reakcji klienta | Rozwiązane | Metoda rozwiązywania problemów - Brak odpowiedzi od klienta |
- | Odrzucony | Rozwiązane | Metoda rozwiązywania problemów - Odrzucony |
- | Odrzucony jako spam | Zamknięte | Metoda rozwiązywania problemów - Odrzucony jako Spam |
- | Odrzucony - nieznany adres e-mail | Zamknięte | Metoda rozwiązywania problemów -Odrzucony nieskonfigurowany adres e-mail |
Rozwiązane - zapytanie rozdzielone | Poczekalnia | Typ oczekiwania - Podziel na kilka Zapytań |
- | Rozwiązane - zapytanie rozdzielone (zakończone) | Rozwiązane / Zamknięte |
- | Rozwiązane - zaktualizowano istniejące zapytanie. | Rozwiązane / Zamknięte | Metoda rozwiązywania problemów -Połączone |
Rozwiązane - uruchomiono nową sprawę. | Poczekalnia | Typ oczekiwania - Sprawa rozpoczęta |
- | Rozwiązane - zaktualizowano istniejącą sprawę. | Rozwiązane / Zamknięte | Metoda rozwiązywania problemów - Połączone |
Zawsze staramy się ulepszać nasze materiały pomocnicze i wyjaśniające. Jeśli masz jakieś sugestie dotyczące tego, gdzie chciałbyś zobaczyć więcej informacji, odwiedź naszą stronę Opinie o dokumentacji i daj nam znać.
wer. 2021.1
Ikona informacji zostanie podświetlona, gdy dla danego elementu pracy pojawią się nowe informacje, które nie zostały jeszcze odczytane. Kliknięcie na nią pokazuje, kiedy nowa informacja została otrzymana.
Możesz oznaczyć informację jako przeczytaną, co spowoduje, że ikona informacji powróci do normalnego stanu. Możesz również oznaczyć informację jako nieprzeczytaną, klikając na opcję „Oznacz jako nową”.
Można skopiować nazwę zapisanego wyszukiwania, klikając przycisk kopiowania na karcie:
Można skopiować nazwę użytkownika, klikając przycisk kopiowania w zakładce:
Można również skopiować numer referencyjny i numer elementu pracy, klikając ikonę kopiowania na karcie: