Ulepszenia w zakresie powiadomień
Last updated
Was this helpful?
Last updated
Was this helpful?
Dzięki powiadomieniom użytkownicy Enate są na bieżąco informowani o wszystkim, co dotyczy interesujących ich zapytań, czynności i spraw. Można je swobodnie dostosowywać do własnych potrzeb, wybierając elementy do obserwowania, zdarzenia, o których chcemy być informowani oraz sposób dostarczania samych powiadomień.
Opcje do wyboru to:
Obserwuj element pracy;
Obserwuj wszystkie elementy w skrzynce odbiorczej;
Obserwuj wszystkie elementy w kolejkach.
Można otrzymywać powiadomienia dotyczące konkretnego elementu pracy – w tym celu wystarczy otworzyć go w Work Managerze i kliknąć przycisk „Obserwuj” znajdujący się na pasku nagłówka.
Obserwowanie danego elementu pracy można zakończyć w dowolnym momencie, klikając przycisk „Przestań obserwować” na jego stronie.
W tym miejscu można wybrać nie tylko konkretne elementy pracy do obserwowania, ale także bardziej ogólnie określić rodzaj powiadomień, jakie chcemy otrzymywać automatycznie. W tym celu należy:
wskazać elementy pracy, do których chcemy otrzymywać powiadomienia, np. elementy we własnej skrzynce odbiorczej;
określić rodzaj zdarzeń związanych z tymi elementami pracy, o których chcemy być powiadamiani.
Więcej szczegółów na ten temat można znaleźć poniżej.
Typ elementu pracy
Szczegóły
Uwagi
Moja skrzynka odbiorcza
Użytkownik otrzyma powiadomienia dla elementów pracy znajdujących się w jego skrzynce odbiorczej, np. elementów do niego przypisanych.
To ustawienie jest domyślnie włączone dla wszystkich użytkowników.
Moje kolejki
Użytkownik otrzyma powiadomienia dla elementów pracy znajdujących się w kolejkach, w których czeka i/albo którymi zarządza.
To ustawienie jest domyślnie włączone dla liderów zespołów.
Użytkownik musi również wybrać, o jakich zdarzeniach dotyczących wskazanych elementów pracy chce być powiadamiany.
Dostępne są następujące opcje:
Otrzymano nowe informacje
Otrzymano nową wiadomość e-mail lub uwagę samoobsługi dotyczącą elementu pracy.
Element pracy przypisany
do mnie
Element pracy został przypisany do użytkownika.
Nowy element pracy w kolejce
Kolejka, w której znajdował się element pracy, została zmieniona na kolejkę, w której czeka i/albo którą zarządza użytkownik.
Dodano nowy plik/odnośnik
Do elementu pracy dodano nowy plik lub odnośnik.
Przypomnienie o terminie: „Zagrożony”
Termin zakończenia elementu pracy uważa się za zagrożony. Oblicza się go, odejmując od ustawionego terminu/czasu zakończenia elementu pracy przewidywany czas jego wykonania z dodatkowymi 30 minutami.
Np. jeśli element pracy ma być ukończony o 17.00, a przewidywany czas jego ukończenia wynosi 1 godzinę, przypomnienie o zagrożonym terminie zostanie wysłane o 15.30.
To powiadomienie nie zostanie wysłane, jeśli:
status elementu pracy to „Wersja robocza”;
status elementu pracy to „W toku” i jest on przypisany do użytkownika;
status elementu pracy to „Oczekuje” I podczas ustawiania jego terminu zaznaczono opcję „Dodaj czas oczekiwania”.
Element pracy jest
opóźniony
Przekroczono termin zakończenia elementu pracy i jest on teraz opóźniony.
Czynność odrzucona
Czynność została anulowana lub oznaczona jako „Nie można zakończyć”.
Sprawa wymaga uwagi
Podczas przetwarzania sprawy pojawił się problem i wymagana jest interwencja, nim prace będą mogły ruszyć dalej.
Wzajemna ocena zakończona
Wzajemna ocena czynności została zakończona.
Ikona powiadomień wskazuje liczbę nieprzeczytanych wiadomości.
Kliknięcie ikony powiadomień spowoduje wyświetlenie Centrum powiadomień.
Tutaj użytkownik znajdzie otrzymane powiadomienia (wyświetlanych jest 100 najnowszych wiadomości), posortowane na „Wszystkie” oraz „Nieprzeczytane”.
Kliknięcie danego powiadomienia przeniesie użytkownika do związanego z nim elementu pracy.
Można również oznaczyć pojedyncze lub (z menu z wielokropkiem) wszystkie powiadomienia jako przeczytane.
Zaznaczenie opcji „Nie przeszkadzać" spowoduje wyłączenie wszystkich powiadomień e-mail i wyskakujących okienek. Uwaga: użytkownik nadal będzie otrzymywał powiadomienia w swoim Centrum powiadomień.
Jeśli w przeglądarce internetowej włączone jest wyświetlanie wyskakujących okien, wszystkie nowe powiadomienia pojawią się w prawym dolnym rogu ekranu. Kliknięcie odnośnika do elementu pracy przeniesie użytkownika bezpośrednio do niego.
Wyskakujące powiadomienia będą wyświetlać się na każdym ekranie, o ile użytkownik jest zalogowany do Work Managera.
By wyskakujące powiadomienia mogły się wyświetlać, być może trzeba będzie dostosować ustawienia przeglądarki internetowej. Jeśli okaże się to konieczne, w Centrum powiadomień pojawi się stosowne ostrzeżenie.
W celu włączenia wyskakujących powiadomień należy w przeglądarce przejść do Ustawień > Prywatność i bezpieczeństwo > Ustawienia witryn > Uprawnienia > Powiadomienia i dostosować ustawienia w taki sposób, by strony internetowe mogły wysyłać powiadomienia.
W treści powiadomień e-mail znajdzie się odnośnik do elementu pracy, którego dotyczą. Kliknięcie odnośnika otworzy bezpośrednio stronę tego elementu, o ile użytkownik jest już zalogowany do Enate. W przeciwnym wypadku zostanie przeniesiony na stronę logowania do Enate, by po zalogowaniu przejść prosto do strony danego elementu pracy.
Oprócz wyświetlania powiadomień w Centrum powiadomień Work Managera, w postaci wyskakujących okienek w przeglądarce oraz w wiadomościach e-mail, możliwe jest również ustawienie wyskakujących okienek w różnych miejscach na pulpicie komputera, np. w Menu Start systemu Windows oraz na ekranie blokady.
W ustawieniach powiadomień pulpitu można włączyć dźwięki dla wyświetlanych wiadomości.
Aby wyłączyć WSZYSTKIE powiadomienia, należy aktywować taką opcję na karcie Ustawień użytkownika w górnej części Ustawień powiadomień.
Po jej uruchomieniu system nie będzie generował żadnych powiadomień. Ustawienia użytkownika zostaną zapisane, na wypadek gdyby zaszła potrzeba ponownego włączenia powiadomień.
Jeśli użytkownik obserwuje dany element pracy, otrzyma powiadomienie za każdym razem, gdy wystąpią – mogą to być zmiany statusu, zmiany osoby przypisanej itp. Jeśli , kopie powiadomień dotrą do niego również tymi kanałami.
Pojedynczy element pracy można obserwować tylko poprzez ręczne kliknięcie przycisku „Obserwuj” na jego stronie. Jedynym wyjątkiem od tej zasady jest sytuacja, gdy użytkownik obserwuje zapytanie, które następnie zostaje . Wówczas automatycznie będzie obserwował wszystkie zapytania, na które rozdzielono zapytanie pierwotne.
Wybranie elementu pracy do obserwowania dotyczy tylko i wyłącznie tego elementu, bez jakichkolwiek innych z nim powiązanych, np. innych czynności w danej sprawie lub .
Aby wybrać, które powiadomienia i w jaki sposób chcemy otrzymywać, należy przejść do i kliknąć .
Użytkownik może otrzymywać powiadomienia dla elementów pracy, które znajdują się w jego i/albo .
Użytkownik otrzyma powiadomienie o każdym zdarzeniu, które wybrał w ustawieniach. Pojawi się ono w Work Managera (za pośrednictwem ikony powiadomień na pasku nagłówka) wraz ze wskazaniem liczby nieprzeczytanych powiadomień. Dodatkowo można wybrać powiadomienia za pośrednictwem wiadomości i/albo .
Aby dostosować swoje powiadomienia, należy kliknąć Ustawienia powiadomień lub przejść do i tam wybrać .
Powiadomienia w postaci wiadomości e-mail będą wysyłane na adres .
Wiadomości będą wysyłane z .