Pozostałe ulepszenia w zakresie obsługi poczty e-mail

Bogatsze możliwości formatowania

Dodaliśmy nowe opcje formatowania treści e-maili do ekranu edytora, które mogą okazać się przydatne podczas tworzenia nowej wiadomości. Wśród nowości znajdują się:

  • widok pełnoekranowy;

  • możliwość przypięcia paska formatowania wiadomości e-mail;

  • możliwość wstawienia linii poziomej;

  • możliwość dostosowania wysokości linii;

  • opcje tekstowe - możliwość zwiększenia lub zmniejszenia wcięcia tekstu;

  • możliwość przekreślenia tekstu (dostępne również poprzez zaznaczenie tekstu i naciśnięcie kombinacji Ctrl + S);

  • możliwość wstawiania znaków specjalnych.

Wszystkie te nowe funkcje trafiły do edytora wiadomości e-mail w Work Managerze i Builderze oraz do edytora podpisu e-mail w Work Managerze.

Zapisywanie ustawień czcionki

Podczas tworzenia wiadomości e-mail w jakiejkolwiek formie (jako szablon w Builderze czy też nowa wiadomość, odpowiedź lub przekazanie w ramach elementu pracy w Work Managerze) użyte ustawienia czcionki (np. styl i rozmiar) zostaną zachowane na przyszłość, by nie trzeba było wybierać ich ponownie.

Wartości te są zapisywane w profilu użytkownika, więc będą używane podczas pracy i w Builderze, i w Work Managerze.

Dotyczy to tylko tekstu wpisywanego na samej górze tworzonego e-maila – po przeniesieniu kursora na wpisany wcześniej tekst, styl i rozmiar czcionki dopasuje się do niego. Więcej szczegółów można znaleźć poniżej. Przy okazji tej zmiany rozwiązany został problem niespójności „nowych pustych linii” w wiadomościach – podczas tworzenia nowego e-maila na samej górze zawsze dodawane będą dwie puste linie.

Uwaga: w przypadku tekstów standardowych i szablonów zastosowane zostaną takie ustawienia czcionki, przy pomocy jakich zostały utworzone.

Styl i wielkość czcionki użytej podczas tworzenia wiadomości zależeć będzie od tego, czy kliknięto wcześniej wpisaną treść. Na wybór użytej czcionki ma wpływ automatyczne wstawianie dwóch pustych linii na początku każdego nowego maila:

  • pierwsza automatycznie wstawiona linia: zapisane ustawienia czcionki z ostatniego e-maila tworzonego przez danego użytkownika;

  • druga automatycznie wstawiona linia: zawsze ustawiona na czcionkę Arial w rozmiarze 10.

Dalsza treść wiadomości może pochodzić z: poprzednich e-maili w wątku;

  • szablonu e-mail;

  • ustawionego podpisu. Styl i rozmiar czcionki w tych sekcjach będzie zgodny z istniejącą treścią, w zależności od tego, w którym miejscu użytkownik kliknie.

Przekroczenie limitu wiadomości e-mail

Ułatwiliśmy również użytkownikom zorientowanie się w sytuacji, gdy próbują wysłać wiadomość e-mail, która przekracza maksymalny rozmiar. Teraz w takiej sytuacji wyświetlone zostanie stosowne ostrzeżenie.

Dla takiej wiadomości nie będzie można zaplanować wysłania w późniejszym terminie ani zapisać jej jako wersja robocza.

Należy pamiętać, że kontrola rozmiaru e-maila odbywa się w chwili jego zapisywania, a nie wysyłania. Jeśli zatem zaplanowano do późniejszego wysłania wiadomość o rozmiarze 25 MB, a następnie maksymalny rozmiar został zmniejszony w Builderze do 10 MB, e-mail ten nadal zostanie wysłany, ponieważ jego rozmiar był zgodny z limitem obowiązującym w chwili jego zapisania.

Można skonfigurować maksymalny rozmiar dla wiadomości e-mail na stronie „Ustawienia systemu” w Builderze, używając funkcji „Maksymalny rozmiar wiadomości e-mail”. Zaleca się ustawić limit o 30% większy od zakładanego, aby dać użytkownikom dodatkowy bufor bezpieczeństwa, który uwzględni chociażby kodowanie. Przykład: jeśli maksymalny rozmiar ma wynosić 100 MB, należy go ustawić na 130. Uwaga: po aktualizacji maksymalny rozmiar wiadomości e-mail zostanie ustawiony na „Bez limitu”. Ponadto limit rozmiaru nie będzie miał zastosowania do wiadomości generowanych przez system, takich jak np. potwierdzenie przesłania zgłoszenia.

Pobieranie wiadomości e-mail w postaci plików .eml

Dla wszystkich typów e-maili (przychodzących, wychodzących, anulowanych, nieudanych, zaplanowanych) istnieje możliwość zapisania pliku .eml na dysku komputera. Opcję tę znaleźć można w różnych miejscach systemu – wszędzie tam, gdzie użytkownik ma możliwość podglądu wiadomości e-mail, np. w sekcji komunikacji i osi czasu elementu pracy, Skrzynce odbiorczej czy widoku Wysłanych.

Uwaga: jeśli wiadomość e-mail, którą próbujesz pobrać, zawierała plik załącznika, który został ręcznie usunięty przez użytkownika (np. ze względu na ochronę wrażliwych danych), wówczas opcja pobierania plików .eml będzie dla niej wyłączona, a po jej kliknięciu system wyświetli komunikat z wyjaśnieniem takiego stanu rzeczy.

Last updated