Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Elérhetővé tettük a következő adatrögzítési lehetőségeket, hogy még részletesebb információkat nyújtsunk a késedelmes munkatételekről:
Késedelmes - ez megmutatja, hogy egy adott munkatétel szolgáltatási megállapodása át lett-e hágva vagy sem.
Késedelmes napok száma - ez megmutatja, hogy hány napja vagy munkanapja (a határidő beállításától függően) késedelmes az adott munkatétel.
Csak akkor jelenik meg itt egy érték, ha a munkatétel késedelmes
Ezt az értéket az esedékesség és az aktuális dátum közötti különbség kiszámításával határozzuk meg
Azon napoknak a száma a folyamatban lévő munkatételek (azaz vázlat, elvégzendő, folyamatban vagy várakozik állapotú munkatételek) esetén, amelyek késedelmesnek számítanak, és amelyet bizonyos tartományoknak megfelelően jelenítünk meg, pl. „Kevesebb mint 1”, „1–2”, „2–3” stb. egészen „6–7” értékig.
Azok a folyamatban lévő munkatételek, amelyek már legalább hét napja/munkanapja késedelmesek „7+” jelzést kapnak.
Megoldott vagy lezárt munkatételek esetén a késedelmes napok száma pontosan jelenik meg, pl. „10–11”.
Megjegyzés: ezt az értéket a rendszer naponta egyszer számítja ki/frissíti (általában éjfélkor).
Ezeket az adatokat a munkatétel határideje alapján számítjuk ki. Ezért, ha egy munkaelem határideje megváltozik, akkor az ezekben az esedékességet jelölő mezőkben lévő információk is megváltozhatnak.
Ezek az adatok a következő helyeken érhetők el:
a főoldal-rácson, ahol oszlopként használható
a Speciális keresési oldalon
Speciális keresési nézetek létrehozására
a Speciális keresési eredmények rácsán, ahol oszlopként használható
a Speciális keresési eredmények rácsán a keresési eredmények csoportosítására (vegye figyelembe, hogy erre csak a „Késedelmes” opció használható)
Hozzáadtunk egy a Késedelmes órák száma opciót is, amely csak oszlopként használhatóként jelenik majd meg a Speciális keresési eredmények rácsán. Ez megmutatja, hogy hány napja vagy munkanapja (a határidő beállításától függően) késedelmes az adott munkatétel. A Késedelmes napok száma esetén csak akkor jelenik meg itt egy érték, ha a munkatétel késedelmes. Vegye figyelembe, hogy az értéket a rendszerünk naponta egyszer (általában éjfélkor) számítja ki.
Lehetővé tettük a munkatételek kezdeti kérésének kezdő dátumának és időpontjának rögzítését, hogy segítsük az SLA-számítások javítását a kérelem teljesítéséhez szükséges teljes időtartam rögzítésével ahelyett, hogy az egyes munkatételeken töltött időtartamot rögzítenénk.
Ez egy kiegészítő mezőként jelenik meg a munkatétel információs kártyáján, ha a kezdeti kérés kezdő dátuma eltér a munkatétel létrehozásának időpontjától.
A kezdeti kérés dátuma a főoldal rácsain a munka rendszerezésére is használható, hogy Speciális keresési nézeteket hozzon létre és jelentéseket készítsen.
Ezeket az adatokat új határidő-kiszámítási módszerként is hozzáadtuk:
Ezek az adatok olyan esetekben hasznosak, amikor egy eredeti kérésből egy további munkatételt kell létrehozni, például létrejön egy alügy, amikor egy jegyet üggyé alakítanak át, átdolgoznak egy ügyet vagy egy műveletet, egy műveletet a „Művelet elindítása” opciót használva hoznak létre, egy új összekapcsolt munkatételt hoznak létre, vagy egy lezárt munkatételhez egy e-mail érkezik, amely miatt létrejön egy új, az eredeti kérés folytatására szolgáló munkatétel.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy ezt a kiegészítő információt mostantól minden szituációban rögzítjük, kivéve a felosztott jegyek esetét, ahol a „Létrehozás napja” mezőben mindig az eredeti művelet kezdő dátumát rögzítjük. Egy későbbi verzióban szabványosítani fogjuk ezt, így ezt a dátumot a felosztott jegyek esetén is ugyanabban a „Kezdeti kérés időpontja” részben rögzítjük.
Például, ha egy olyan kérés érkezik, amely 2023.01.12-én 9:00-kor egy jegyet hoz létre, akkor az adott jegy esetén mind a „Létrehozás időpontja” dátuma/ideje, mind pedig a „Kezdeti kérés időpontja” dátuma/ideje 2023.01.12. 9:00 lesz. És mivel a dátumok/időpontok megegyeznek, csak a „Létrehozás időpontja” dátuma/ideje jelenik meg.
Ha a jegyen végzett munka során nyilvánvalóvá válik, hogy a jegyet egy üggyé kell átalakítani, akkor a jegyet könnyedén üggyé alakíthatják át, és az újonnan létrejött ügy „Kezdeti kérés időpontja” mezőjének dátuma/ideje szintén 2023.01.12. 9:00 lesz, azaz átveszi az eredeti jegy (és kérés) kezdő dátumát/idejét. Azonban az újonnan létrehozott ügy „Létrehozás időpontja” mezőjének dátuma egy későbbi időpont, pl. 2023.01.12. 11:00 lesz. És mivel a két dátum/idő eltérő, mind a „Kezdeti kérés időpontja”, mind a „Létrehozás időpontja” dátuma/időpontja látható lesz majd.
Továbbá a meglévő munkatételek új munkatételként történő összekapcsolása nem lesz hatással az eredeti kérés dátumára, mivel nem jön létre új munkatétel.
Az Enate új, 2023.2-es verziójában megváltoztattuk annak folyamatát, ahogyan a Work Managerben a rendszer megnyitja az új hivatkozásokat. Korábban egy hivatkozásra kattintva (például egy jegy vagy művelet az Ön kezdőlapjáról történő megnyitásakor), vagy az e-mailek bejövő postafiókjának megnyitásakor a narancssárga fejlécsáv alatt egy új lap nyílt meg.
A 2023.2-es verzióval eltávolítjuk ezt a lehetőséget, és az Enate-et egy többoldalas alkalmazássá változtatjuk. A terméken belül megjelenő lapok helyett mostantól a hivatkozásokra kattintva egy-egy új böngészőablak nyílik majd meg a tartalom megjelenítésére, így minden rész a saját, dedikált böngészőablakában jelenik majd meg. Részletes információkért tekintse meg ezt a videót:
Ezzel a többoldalas megközelítéssel jó néhány, a mindennapi munkában hasznosnak bizonyuló dolgot tehet:
Most már egyszerre akár két lapot is megnyithat egymás mellett, például az e-mail-postafiókja mellett egy jegyet vagy műveletet is megtekinthet, így anélkül olvashatja el az e-mailjeit, hogy váltogatnia kellene a képernyők között.
Könnyedén megoszthatja a bizonyos munkatételekre mutató hivatkozásokat a csapattagok között: ha megnyitott egy jegyet, műveletet vagy ügyet, s szeretne egy másik csapattagnak is megmutatni azt, egyszerűen csak másolja ki annak URL-jét, és küldje el neki – a hivatkozás megnyitásával közvetlenül az adott munkatételhez irányítjuk őket. A megnyíló böngészőlapon megtekintheti a munkatétel referenciáját.
Átváltás a „Megnyitás egy új böngészőlapon” lehetőségről a „Megnyitás ugyanazon a lapon” lehetőségre
Ha Ön nem szeretné az új hivatkozásokat mindig egy-egy új böngészőlapon megnyitni, egyszerűen lépjen a felhasználói beállításaira, és váltson át a másik lehetőségre, amely során a hivatkozás tartalmát ugyanazon a böngészőlapon nyithatja majd meg. A „Hivatkozások megnyitása egy új böngészőlapon” lehetőséget a beállításaiban találhatja meg. Kapcsolja KI ezt a beállítást (amely minden felhasználó számára alapértelmezés szerint BE van kapcsolva), majd mentse el ezt a módosítást.
Mostantól egy hivatkozásra kattintva az új tartalom az aktuális böngészőlapján jelenik majd meg.
Megjegyzés: továbbra is lehetősége van a hivatkozások egy új böngészőlapon történő megnyitására, ha a hivatkozásra kattintás során a billentyűzetén lenyomja a Ctrl vagy Cmd billentyűt.
Egyéb hasznos navigációs eszközök a „Megnyitás ugyanazon a lapon” mód használata közben
Egyéb fontos megjegyzések e másik laphasználattal kapcsolatos munkavégzés esetén:
Böngészője Tovább és Vissza gombjait használva léphet vissza azokra a képernyőkre, amelyeket korábban meglátogatott.
A navigációs rész „Legutóbb használt” listáját használva könnyedén megtalálhatja azokat a munkákat, amelyeket a közelmúltban megtekintett.
Az új Fókuszlista funkciót használva összeállíthatja azoknak a munkatételeknek a listáját, amelyekre összpontosítani szeretne, például így létrehozhat egy a napi teendőket összefoglaló listát.
Számos fejlesztést hajtottunk végre a Nézetek funkció esetén. Először is új nevet kapott, és most már „Speciális keresés”-nek hívjuk.
A megjelenést is frissítettük: az elemek most már az állapotuknak megfelelő színben (piros, borostyánsárga és zöld) és állapotban jelennek meg a munkatételek mellett.
További információkat is elérhetővé tettünk, amelyekkel a Speciális keresés oldalon kereshet. A következő extra mezőkkel kereshet:
Lehetősége van a Speciális keresések nézetek adatainak Excelbe történő exportálására. Bővebb információkért tekintse meg a következő videót:
A nézetek adatainak Excel-táblázatba történő exportálásához adja meg a keresési feltételeket a Speciális keresési oldalon, majd kattintson az „Exportálásra váltás” lehetőségre.
Ez az összes korábban exportált fájl listáját megjeleníti Önnek, beleértve azok letöltési idejét, a fájl méretét, a fájlban szereplő sorok számát, a fájlok exportálásának kérelmezési időpontját, az exportálás kezdő és befejezési idejét is.
A keresése exportálása előtt lehetősége van az exportálni kívánt fájl nevének szerkesztésére.
Az „oszlopok kiválasztása” lehetőségre kattintva módosíthatja, hogy mely oszlopokat szeretné az Excelbe exportált fájlban viszontlátni. A keresés során kiválasztott oszlopokat automatikusan megjelöljük, de itt is lehetősége van ennek módosítására.
Ezt követően kattintson az „Exportálás” lehetőségre.
A fájl új sorként jelenik meg az exportált fájlok részben, mellette pedig egy „várólistán” ikon jelenik meg. Kattintson a rács frissítéséhez.
A frissítést követően az ikon egy zöld pipára vált át, ezzel mutatva meg azt, hogy az exportálás befejeződött.
Ha a fájl exportálásakor egy hiba történt, akkor egy piros figyelmeztető ikon jelenik meg mellette.
A fájl letöltéséhez kattintson a fájl nevére.
A letöltés után az ikon egy dupla zöld dupla pipa ikonra vált át, megmutatva ezzel, hogy a letöltés sikeres volt.
Ezt követően a „Letöltés időpontja” oszlopban megjelenik a letöltés ideje és dátuma.
A Speciális keresésének adatait a kiválasztott oszlopcímeket is beleértve egy .xlsx fájlba exportáljuk.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy ebben a kezdeti kiadásban az oszlopok címei kizárólag angol nyelven jelennek meg. A közeljövőben lefordítjuk majd őket.
Ezenkívül, kérjük, vegye figyelembe, hogy legfeljebb egymillió sor exportálására van lehetősége.
Az exportált fájl oszlopnevei eltérnek a Speciális keresés oldal felhasználói felületén megjelenő nevektől.
További megjegyzés: Az Excel exportálási funkciójához való hozzáférés a szabványos csapattag és csoportvezető szerepek esetén nincs bekapcsolva. Ahhoz, hogy a felhasználók hozzáférhessenek ehhez a funkcióhoz, létre kell hozni egy egyéni szerepet a Builder Felhasználók kezelése részén, majd a „Speciális keresés” funkció hozzáférési lehetőségei között be kell kapcsolni az „Engedély a Speciális keresési nézetek Excelbe történő exportálására” opciót.
Újra megnyitották
Ez lehetővé teszi az egyszer már Megoldott állapotú, ám újra megnyitott munkatételek keresését.
Egyenlő
Válasszon a következők közül: Igen
Nem
Utoljára újra megnyitotta:
Ez lehetővé teszi, hogy rákeressen arra, ki nyitotta meg újra az egyszer már Megoldott állapotú munkatételeket.
Ezzel kezdődik Egyenlő
Üres
Nem üres
Ha az Ön által kiválasztott feltétel az Ezzel kezdődik vagy Egyenlő, akkor adja meg a dolgozó nevét.
Utoljára újra megnyitva
Ez lehetővé teszi, hogy rákeressen arra, mikor nyitották meg újra az egyszer már Megoldott állapotú munkatételeket.
Egyenlő Üres
Nem üres Nem egyenlő Nagyobb mint Nagyobb/egyenlő
Kisebb mint Kisebb/egyenlő Között
Válasszon ki egy dátumot
Kezdeti kérés időpontja
Ha egy eredeti kérésből egy további munkatételt hoztak létre (amikor egy alügyet hoznak létre, egy jegyet üggyé alakítanak át, egy ügyet vagy műveletet átdolgoznak, egy műveletet a „Művelet elindítása” opciót használva hoznak létre, vagy amikor egy új összekapcsolt munkatételt hoznak létre), ez az adat lehetővé teszi az Ön számára azt, hogy rákeressen az eredeti kérés kezdő dátumára és ezzel a kérés teljesítéséhez szükséges teljes időtartamot rögzítse, és ne csak az adott munkatételen eltöltött idő hosszát.
Egyenlő Üres
Nem üres Nem egyenlő Nagyobb mint Nagyobb/egyenlő
Kisebb mint Kisebb/egyenlő Között
Válasszon ki egy dátumot
Késedelmes
Ez lehetővé teszi, hogy rákeressen a késedelmes munkatételekre.
Egyenlő
Válasszon a következők közül: Igen
Nem
Késedelmes napok száma
Ez megmutatja, hogy (az esedékességi dátum beállításaitól függően) hány napja vagy munkanapja esedékes már az adott munkatétel.
Egyenlő
Üres
Nem üres
Nem egyenlő
Nagyobb mint
Nagyobb/egyenlő
Kisebb mint
Kisebb/egyenlő
Között
Adja meg a kívánt napok számát.
Az Enate eme új verziójában egy olyan új funkciót adtunk a Work Managerhez, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egy dedikált Fókuszlistában olyan munkatételek listáját állítsák össze, amelyekre összpontosítani szeretnének. Ez például egy a napi teendőket összefoglaló lista létrehozására is felhasználható, vagy egy praktikus gyűjteményt is megalkothat vele, amellyel gyorsan hozzáférhet azokhoz a dolgokhoz, amelyekre szüksége van. Bővebb információkért tekintse meg a következő videót:
A listához még olyan jegyeket, műveleteket és ügyeket is hozzáadhat, amelyek nincsenek Önhöz rendelve. A listán szereplő elemek száma legfeljebb 50 lehet. A Work Managerből bárhonnan hozzáférhet a Fókuszlistájához, ha a fejlécsávban található Fókuszlistaikonra kattint.
Amennyiben rákattint a listája egyik elemére, azzal közvetlenül az adott munkatételhez léphet, beállítástól függően akár egy új böngészőlapon, akár a már meglévő nézetet használva.
Munkatételek hozzáadása a Fókuszlistához
A Fókuszlistához többféleképpen is lehetősége van elemeket hozzáadni:
Először is lehetősége van ezeket az elemeket közvetlenül magából a Fókuszlistából is hozzáadni, ha a plusz ikonra kattint, majd rákeres az adott munkatétel címére vagy referenciaszámára. Válassza ki, hogy a keresési eredmények közül melyik munkatételt vagy munkatételeket szeretné hozzáadni, majd kattintson a hozzáadás lehetőségre.
Egy másik mód, ha rákattint az egy jegyen, műveleten vagy ügyön belül található „Hozzáadás a Fókuszlistához” ikonra.
Önnek továbbá lehetősége van az elemeket a főoldal rácsáról is hozzáadni, ha egy vagy több elem kiválasztását követően rákattint a rács fejlécében található „Hozzáadás a Fókuszlistához” lehetőségre.
Hozzáadást követően a munkatételeket könnyedén átrendezheti a listáján: csak húzza át és ejtse el őket azok áthelyezéséhez.
Munkatételek eltávolítása a fókuszlistáról
Amennyiben Ön egy olyan jegyhez, ügyhöz vagy művelethez fér hozzá, amely már megtalálható a Fókuszlistájában, akkor az adott elem egy megjelölt Fókuszlistaikonnal jelenik meg. Ha ismét a hivatkozásra kattint, azzal eltávolíthatja azt a listájáról, vagy alternatív megoldásként egy vagy több elem kiválasztásával, majd az eltávolítás hivatkozásra és a megerősítésre kattintva is eltávolíthatja azt.
Vegye figyelembe, hogy amint egy munkatétel megoldott vagy lezárt állapotú lesz, azt automatikusan eltávolítjuk az Ön Fókuszlistájáról, helyet szabadítva fel ezzel azon egyéb nyitott elemek számára, amelyekre összpontosítani szeretne. A felhasználók igény szerint azonban továbbra is hozzáadhatják az ilyen állapotú elemeket a Fókuszlistájukhoz.
Munkatételek megnyitásának engedélyezése a fókuszlistáról
Továbbá, ha egy felhasználó több hivatkozást próbál egyszerre új lapon megnyitni a Fókuszlistáról, előfordulhat, hogy ez nem sikerül, és ehelyett egy előugró ablakban megjelenő értesítést jelenítünk meg, amely jelzi, hogy meggátoltuk a több lap egyszerre történő megnyitását. A felhasználóknak egyszerűen csak kattintaniuk kell, hogy engedélyezzék az Enate-ben a felugró ablakokat és az átirányításokat.
Az Enate 2023.3-as verziójában néhány új, hatékony funkciót adtunk hozzá a Work Manager operatív csapataihoz, valamint számos olyan GPT-alapú integrációt adtunk a piactérhez, amely az ő napi munkájukat segíti.
Tekintse meg ezt a videót az elérhető új funkciók gyors áttekintéséhez:
A Microsoft széleskörű PowerBI jelentéskészítő platformjának köszönhetően a Work Managerben már beágyazott jelentések is elérhetők.
A következők váltak elérhetővé:
Az Enate adatain alapuló szabványos, out-of-the-box (az Enate-be beépített) jelentések. A szabványos jelentések láthatósága az Ön felhasználói szerepétől függ majd.
A szabványos jelentésekre építve Ön olyan saját, testreszabott jelentéseket hozhat létre, amelyek pontosan azokat a dolgokat tartalmazzák, amelyekre Önnek szüksége van.
Elmentheti a testreszabott jelentéseit, így könnyen ismét megtalálhatja azokat. Azzal oszthatja meg a jelentéseit, akivel csak szeretné, és akiről úgy gondolja, hogy látnia kell azokat.
A „jelentések testreszabásának engedélyezése” engedéllyel rendelkező csapatvezetők vagy felhasználók hozzáférést kapnak a speciális szerkesztési lehetőségekhez is, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy teljesen új vizuális elemeket hozzanak létre, illetve töröljék azokat, valamint kártyákat hozzanak létre vagy töröljék azokat.
Bővebb információkért tekintse meg a következő videót:
Továbbá a felhasználói szerepek implementálásával egyszerűsítettük a felhasználók számára az egyes funkciókhoz való hozzáférés biztosításának módját. Most, ahelyett, hogy több különböző hozzáférési szintet kellene beállítania minden egyes felhasználói fiók létrehozásakor, mindössze ki kell választani azt a szerepet, amelyben a felhasználónak lennie kell. Ez meghatározza, hogy mit láthatnak és tehetnek a felhasználók a Work Managerben, illetve a rendszergazdák a Builderben. Lehetősége van az Enate által biztosított szabványos szerepek közül választani, vagy egyéni szerepeket is létrehozhat, és beállíthatja a felhasználók számára azokat a hozzáférési szinteket, amelyekre Önnek szüksége van.
Bővebb információkért tekintse meg a következő videót:
Az Enate Marketplace-en jelentős előrelépéseket tettünk az AI-térben, és most már elérhetővé vált az EnateAI, az Enate által biztosított konfiguráció nélküli GPT-opció, amely a saját Azure-hosztolt OpenAI-példányunkat használja a GPT3-as motorhoz. Számos OpenAI-adaptert is hozzáadtunk, amelyek lehetővé teszik, hogy a saját OpenAI-fiókját és API-kulcsait használva közvetlenül beszéljen az OpenAI API-val. Ha pedig inkább saját Azure-platformján keresztül szeretné ezeket a mintákat futtatni, új AzureAI-adaptereink lehetővé teszik az OpenAI saját Azure-példányának használatát, amely kezelésével és vezérlésével az API-n keresztül átküldött információk nagy mértékű kezelhetőségét és részletességét biztosítja. Ezek az adapterek a következő mintákhoz érhetők el:
E-mail-osztályozás - automatikusan osztályozza és kategorizálja a jegyeket, így az ügynököknek nem kell ezt manuálisan elvégezniük.
E-mail-adatok kiolvasása - egy vadonatúj minta, amely az e-mailek alapján automatikusan kitölti a jegyek és ügyek legfontosabb információit, így az ügynököknek nem kell ezt manuálisan elvégezniük.
Köszönő e-mailek kiértékelése - automatikusan észleli, hogy a megoldott munkával kapcsolatban beérkező e-mailek egyszerű „köszönöm e-mailek”-e, és ha igen, akkor automatikusan ismét megoldva állapotúvá változtatják őket anélkül, hogy a felhasználóknak manuálisan kellene elvégezniük ezeket a repetitív ellenőrzéseket.
Hangulatelemzés - elemzi a bejövő e-mailek tartalmát, és meghatározza azok hangulatvételét, például, hogy azok pozitív vagy negatív hangvételűek-e, majd megjeleníti ezt az információit az Ön felhasználói számára, hogy csupán egy pillantással megállapíthassák az e-mail hangvételét.
A Nézetek oldalon is végrehajtottunk néhány fejlesztést. Először is, az oldal nevét „Speciális keresés”-re változtatjuk. További adatokat és funkciókat is hozzáadtunk ahhoz – most már lehetősége van aszerint keresni és megtekinteni azt, hogy egy munkatételt újra megnyitottak-e, ha igen, mikor és ki tette azt, valamint kifinomultabb keresési és megjelenítési lehetőségeket adtunk a késedelmes tételekhez. Hozzáadtunk egy olyan funkciót is, amely lehetővé teszi, hogy exportfájlokat hozzon létre a keresési eredmények Excelbe történő letöltéséhez.
További adatrögzítési lehetőségeket is hozzáadtunk, amelyek segítenek Önnek az összes SLA kiszámításának javításában. Most már rögzítheti a kérelem kezdődátumát, így a több kapcsolódó munkatételen átívelő kérések esetén lehetősége van az SLA-kalkulációkhoz a kezdeti kérelemhez a kezdődátumot használni. Emellett adatok hozzáadásával most már részletesebb információkat nyújthatunk a késedelmes munkatételekről, így Ön láthatja, hogy mely tételek késedelmesek, illetve hány napja esedékesek már.
Továbbá a Builderben közvetlen hozzáférést adunk az egyszeri bejelentkezés és a jelszóval kapcsolatos irányelvek beállításához, így a rendszergazdák sokkal közvetlenebbül irányíthatják majd ezek fenntartását.
Ha feltételességet használ az ügyfolyamataiban, a feltétel részeként számos rendszeradattípust is felhasználhat, például hagyományos rendszermunkatétel-mezőket, és egyéni adatmezőket.
Mostantól globális és helyi szinten is lehetőség van az egyes ellenőrzőlista-elemek eredményeinek felhasználására, így Ön alternatív útvonalakat választhat attól függően, hogy milyen eredménnyel zárult az ellenőrzés.
Tekintse meg ezt a videót, hogy lássa, hogyan működik mindez a gyakorlatban, vagy további információkért olvassa el az alábbiakat:
A legördülő menüre kattintva megjelennek azok a műveletek, amelyek választható ellenőrzőlistákkal rendelkeznek. Ezek abban a sorrendben jelennek meg, ahogyan a műveletek is megjelennek a munkafolyamatban. Egy műveletre kattintva megjelennek azok az Ön által választható ellenőrzések, amelyekre alapozhatja a feltételét. Megjelenítési sorrendjük az ellenőrzőlistán elfoglalt helyükkel megegyező.
Kizárólag az „Egyenlő” és „Nem egyenlő” feltételeket használhatja olyan feltételek esetén, amelyek egy művelet ellenőrzőlistájának ellenőrzött eredményén alapulnak, pont úgy, mint a rövid szöveges adatmezők esetén.
Az ellenőrzőlista-elemekhez a következő értékek állíthatók be: „Igen”, „Nem” és „NA” (azaz Nem alkalmazható). Vegye figyelembe, hogy ezek az értékek a kis- és nagybetűkre érzékenyek, és azokat a fentiekhez hasonlóan dupla idézőjelek közé az érték mezőbe kell beírnia.
Alapértelmezés szerint mindenképpen hozzon létre egy „egyéb” ágat, hogy akkor is megfelelően kezelhesse a munkafolyamatokat, amikor a feltételei nem teljesülnek. Futtatás közben, ha a feltétel nem teljesül, a rendszer végrehajtja az „egyéb” ágat.
Ha Ön a haladó opciót használja egy sokkal összetettebb kifejezés létrehozásához, az ellenőrzőlista elemeit ide is beillesztheti: miután kiválasztotta őket a legördülő listából, egy egyedi azonosításra szolgáló GUID-dal együtt adjuk őket hozzá a kifejezéséhez.
Vegye figyelembe, hogy csak a feltételes kifejezések előző lépésének műveleteiből származó ellenőrzéseket használhatja, míg ad-hoc műveletek ellenőrzését nem.
Ha elégedett a feltételek beállításával, kattintson az érvényesítés lehetőségre, hogy megbizonyosodhasson róla, azok futtatás közben is működni fognak, majd válassza az „OK” lehetőséget, hogy alkalmazza a feltételt az ügyfolyamatra.
Üdvözöljük az Enate Súgó „Újdonságok” részében. Itt megismerheti az összes új funkciót és javítást, amelyeket az Enate-hez adtunk. A következő részekben megtekintheti az egyes új verziókban megjelenő funkciók magyarázatait, valamint elolvashatja a hibajavítások és kisebb javítások részletes frissítési jegyzeteit.
Tekintse meg az alábbi hivatkozásokat, ha szeretne többet megtudni a legújabb kiadásainkról:
Bár a jelen „Újdonságok” rész naprakészen tartja Önt az Enate legújabb frissítéseivel kapcsolatban, nem ad átfogó áttekintést az Enate összes funkciójáról. Az átfogóbb információkért, kérjük, hogy tekintse meg az Enate Súgó részét.
További információkat is hozzáadtunk a munkatételek képernyőihez, hogy segítsünk a tevékenységek könnyebb nyomon követésében.
Az „újra megnyitott” események jobb megjelenítése
A munkatétel idővonalán mostantól jól látható, kiemelt bejegyzésekkel mutatjuk meg, ha azt Megoldva állapotúról újra megnyitották, valamint azt is megmutatjuk, hogy ki és mikor nyitotta azt meg.
Megjegyzés: Egy munkatétel e-mailen keresztül történő újranyitását követően az „Utoljára újra megnyitotta:” értéknél a „Rendszer” érték lesz látható, tehát az idővonal szűrőjében be kell kapcsolni a „Rendszer által létrehozott Műveletekkel együtt” opciót, hogy minden újranyitási művelet teljes idővonala látható legyen. Hogy megtekinthesse az „Újra megnyitva” bejegyzésekben az idővonalon, ha egy ügynök újból megnyitott egy munkatételt, győződjön meg róla, hogy az „állapotváltozások” lehetőség be van kapcsolva az idővonal szűrőjében.
A legutóbbi újranyitást elvégző személyre és a pontos időpontra vonatkozó információk a munkatétel információs kártyáján is láthatók.
További információk az állapotváltozásokról
Amikor egy munkatétel állapota megváltozik, mostantól már nem csak azt az állapotot láthatja majd, AMIRE azt megváltoztatták, hanem azt is, AMELYRŐL megváltoztatták azt. Az állapotszövegek ezen felül a kapcsolódó állapotok színével jelennek majd meg.
Az Enate 2023.2-es verziójában új funkciókat adtunk a Work Managerhez és az integrációs funkcióinkhoz, hogy segítsünk Önnek a munkája megtervezésében és nyomon követésében. Egy Fókuszlistát is hozzáadtunk, hogy lehetővé tegyünk az Ön számára az olyan jegyekből, műveletekből és ügyekből álló listák létrehozását, amelyekre összpontosítani szeretne. Módosítottuk a Csapat munkaügyi postaládája felületét: mostantól MINDEN munkatétel látható benne, még azok is, amelyek Várakozás állapotúak, hogy megkönnyítsük a tervezést a csapatban.
Ahogy folyamatosan bővül az Enate piactere, számos E-mail elemzési funkciót adtunk az integrációs lehetőségekhez, amelyekkel segítünk Önnek az ismétlődő feladatok kategorizálását és kezelését a bejövő e-mailek esetén, így Önnek nem kell majd többé ezzel törődnie.
Szerettük volna előkészíteni a Work Manager a következő néhány verzióban esedékes szélesebb körű fejlesztését, ezért az alkalmazást egy többoldalas alkalmazássá fejlesztettük, így mostantól amikor a Work Manager felületén hivatkozásokat nyit meg, azok teljesen új, dedikált lapokon nyílnak majd meg a böngészőjében.
Tekintse meg a következő videót, hogy további információkat tudjon meg erről, valamint a további fejlesztésekről:
Többoldalas alkalmazás: Mint ahogyan azt már fentebb is említettük, megváltoztattuk a hivatkozások megnyitásának módját az Enate-ben – mostantól minden hivatkozás a saját dedikált böngészőlapján nyílik meg (vagy lecseréli a már meglévő, megnyitott lap tartalmát, ha Ön inkább ezt preferálja).
Fókuszlista: A Work Manager új funkciója lehetővé teszi az Ön számára, hogy egy olyan munkatételekből álló listát állítson össze, amelyekre összpontosítani szeretne – például egy adott dologra összpontosító napi teendők listáját, vagy egy praktikus gyűjteményt, amellyel gyorsan hozzáférhet azokhoz a dolgokhoz, amelyekre szüksége van.
Az ügyek korai befejezésének lehetősége: Mostantól nem kell egy ügyet átmozgatnia annak folyamatsorán, hogy megoldhassa azt: különböző végpontokat adhat az ügyhöz, hogy lehetővé tegye annak bizonyos feltételek alapján történő lezárását.
A piactér új integrációi: Számos olyan új integrációt tettünk elérhetővé a Piacterünkön, amelyek az e-mailek elemzésére fókuszálnak, hogy segítsünk Önnek a bejövő üzenetek időigényes kiértékelésében.
A munkatételek adatainak jobb nyomon követése: Könnyebben láthatja, ha a munkatételeket ismét megnyitották, valamint részletesebb információkat tekinthet meg a munkatételek állapotának megváltozásakor.
Pénznemtámogatás: Egy új adattípus, amely segít Önnek a jegyekben, ügyekben és műveletekben fellelhető pénznemek kezelésében.
Egyéni kártyalokalizáció: Mostantól lefordíthatja a kártyák nevét, így azok teljesen lokalizáltak lehetnek.
A következő részekben megtekintheti a jelen verzióban végrehajtott új funkciók, fejlesztések és hibajavítások listáját. A változtatások részletes listájához – beleértve az API-változtatásokat, az adattárházzal kapcsolatos változtatásokat, valamint minden radikális („breaking change”) változtatást – tekintse meg a dedikált FRISSÍTÉSI MEGJEGYZÉSEK című részt.
Az Enate 2023.1-es verziójában a Builder fejlesztésére összpontosítottunk, hogy javítsuk az ügyfolyamatok felépítését. Most már nagyobb választék áll rendelkezésre a munkafolyamatokon belüli feltételrendszerek alkalmazására: mostantól támogatjuk a különböző útvonalakon át történő útválasztást a művelet ellenőrzőlistájának válaszai alapján, továbbá a feltételeknek való megfelelés alapján mostantól lehetősége van kihagyni a manuális műveletek munkatársi értékelését is. Mostantól támogatjuk a munkafolyamatok különböző ágainak egyetlen műveletbe történő összevonását is.
Bővebb információkért tekintse meg a következő videót:
Ezekről és az új funkciókról bővebben az alábbi részekben olvashat...
Feltételek hozzáadása egy művelet ellenőrzőlistája alapján - lehetővé tettük az egyes ellenőrzőlista-elemek eredményeinek az Ön feltételeiben történő használatát, így az ellenőrzés eredményétől függően Ön alternatív útvonalakat választhat majd ki.
Szükségtelen munkatársi értékelések kihagyása - bizonyos feltételek teljesülése esetén egy új opcióval lehetővé tettük a munkatársi értékelés automatikus elkerülését. Az ügy beállításaiban lehetősége van feltételeket adni a munkatársi értékeléshez: ha az megfelel a feltételeknek, akkor a művelet munkatársi értékelés részét szükségtelen értékűre állítjuk be, és kihagyjuk azt. A munka egyenesen a következő művelettel folytatódik majd.
Ügyfolyamat-ágak egyesítése - lehetővé tettük az ügyfolyamatok ágainak egyesítését, hogy elősegítsük az üzleti ügyfolyamatok létrehozásának megkönnyítését. Korábban egy új lépésre volt szükség egy munkafolyamat több ágának újraegyesítéséhez. Ez mostantól egy adott lépésen belül, folyamat közben is megtörténhet, annyiszor, ahányszor csak szükség van rá.
A következő részekben megtekintheti a jelen verzióban végrehajtott új funkciók, fejlesztések és hibajavítások listáját. A változtatások részletes listájához – beleértve az API-változtatásokat, az adattárházzal kapcsolatos változtatásokat, valamint minden radikális („breaking change”) változtatást – tekintse meg a dedikált FRISSÍTÉSI MEGJEGYZÉSEK című részt.
A Microsoft Power BI jelentéskészítő platformjának köszönhetően az Enate Work Managere beágyazott jelentéskészítési lehetőségeket kínál, amelyek számos további információt adnak Önnek az új betekintésekhez, valamint az üzleti műveletek támogatásához.
A következők váltak elérhetővé:
Az Enate adatain alapuló szabványos, out-of-the-box jelentések. A szabványos jelentések láthatósága az Ön felhasználói szerepétől függ majd.
A szabványos jelentésekre építve Ön olyan saját testreszabott jelentéseket hozhat létre, amelyek pontosan azokat a dolgokat tartalmazzák, amelyekre Önnek szüksége van.
Elmentheti a testreszabott jelentéseit, így könnyen ismét megtalálhatja azokat.
Azzal oszthatja meg a jelentéseit, akivel csak szeretné, és akiről úgy gondolja, hogy látnia kell azokat.
A „jelentések testreszabásának engedélyezése” engedéllyel rendelkező csapatvezetők vagy felhasználók hozzáférést kapnak a speciális szerkesztési lehetőségekhez is, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy teljesen új vizuális elemeket hozzanak létre, illetve töröljék azokat, valamint kártyákat hozzanak létre vagy töröljék azokat.
Bővebb információkért tekintse meg a következő videót:
Kérjük, vegye figyelembe, hogy a jelentések létrehozásának dátuma jelenleg UTC időzóna szerint lesz megadva. Ezenkívül a jelentés adatai nem valós időben frissülnek, hanem rendszeres, beütemezett időközönként frissülnek majd (a „legutóbb frissítve” időbélyeg látható lesz a jelentésen). Továbbá a jelentések jelenleg csak angol nyelven érhetők el. Végezetül a lezárt munkatételekre vonatkozó információkat csak az elmúlt évre vonatkozóan jelenítjük meg. A nyitott/folyamatban lévő munkatételek a teljes feldolgozási időt lefedő információkat mutatnak majd, még akkor is, ha ez az idő egy évnél hosszabb volt.
A jelentésekhez a Work Manager teljesen új részében, a navigációs menüben férhet hozzá.
A fő Jelentések hivatkozásra kattintva megnyílik a Jelentések oldal, és az Ön szerepétől függően az alapértelmezett szabványos jelentés rész jelenik majd meg. A csapatvezetők számára ez Csapatnézet, míg a csapattagok számára Felhasználói áttekintés elnevezésű jelentés lesz.
Ha a Jelentések hivatkozás fölé viszi az egérmutatót, akkor különböző részekre felosztva jelenik meg azoknak a jelentéseknek a listája, amelyekhez Ön hozzáfér:
Szabványos jelentések – itt a szerepének adataihoz társított szabványos, out-of-the-box jelentéseket tekintheti majd meg. A felhasználói szerep meghatározza, hogy mely szabványos jelentéseket láthatja: ha Ön csapattag szintű hozzáféréssel rendelkezik, akkor általában a „Felhasználói áttekintés” jelentést láthatja majd, amely a saját munkájáról jelenít meg adatokat, és ha több csapatvezetői hozzáféréssel rendelkezik, akkor a „Csapatnézet” című rész is láthatóvá válik, amely pedig a csapat munkájával kapcsolatos adatokat mutatja be.
Saját jelentések – itt olyan jelentéseket láthat, amelyeket valamilyen módon személyre szabott, majd új jelentésként mentett el.
Velem megosztva – ezek olyan egyéni vagy szabványos jelentések, amelyeket valaki más osztott meg Önnel.
A jelentéseket betűrendbe állítva jelenítjük meg, és Önnek lehetősége van kedvencként megjelölni azokat. A kedvenc jelentések azon jelentések felett jelennek meg, amelyeket nem jelölt meg kedvencként.
Miután megnyitott egy jelentést, felül láthatja a jelentés nevét és a legutóbbi frissítés dátumát.
A „Minden jelentés” gomb megnyomását követően megjelenik a különböző szakaszokra osztott, Ön számára hozzáférhető jelentések listája:
Szabványos jelentések – ezek a szerepének adataihoz társított szabványos, out-of-the-box jelentések.
Saját jelentések – itt olyan jelentéseket láthat, amelyeket valamilyen módon személyre szabott, majd új jelentésként mentett el.
Velem megosztva – ezek olyan egyéni vagy szabványos jelentések, amelyeket valaki más osztott meg Önnel.
Egy személyre szabott jelentést a „Mentés másként” opciót használva menthet el, míg egy jelentés megosztására a Megosztás gombot használva van lehetősége.
Egy jelentés általában többféle kártyát tartalmaz majd, amelyek fejlécszintű információkat, valamint számos vizuális elemet jelenítenek meg.
A hozzáférhető adatmezők attól a jelentéstől függenek majd, amelyhez Ön hozzáfér – minden jelentés saját adatmezőkészlettel rendelkezik. Ha Ön hozzáfér egy jelentéshez, akkor a jelentésen belüli összes adatmezőhöz is hozzáfér. Például a „Felhasználói áttekintés” jelentés és az abból készült minden jelentés az Ön és az Ön munkájának adatait is megjeleníti. A Csapatnézet nevű jelentés – illetve ebben az esetben is az abból készült minden jelentés – általánosságban lehetővé teszi az Ön csapatának adataihoz és az üzleti területén végzett munkához való hozzáférést.
Olyan egyéni adatmezők esetén, amelyeket szeretne a jelentéseiben viszontlátni, kérjen meg egy rendszergazdát, hogy vegye fel a kapcsolatot az Enate ügyfélszolgálatával, hogy elérhetővé tegye ezeket az Ön számára.
Minden felhasználónak lehetősége van egy jelentést személyre szabni, hogy csak azokat az adatokat mutassák meg, amelyeket szeretnének, és ezt például szűrők alkalmazásával vagy az adatmezők módosításával tehetik meg. A jelentés személyre szabása című részben többet is megtudhat az Ön rendelkezésére álló lehetőségekről.
Ha rendelkezik a „Jelentések testreszabásának engedélyezése” engedéllyel, akkor a „Speciális” módra kattintva a speciális szerkesztési lehetőségekhez is hozzáférhet, amelyek az összes szabványos személyre szabási lehetőséget, valamint a teljesen új vizuális elemek létrehozásának, a vizuális elemek törlésének, valamint a kártyák létrehozásának és törlésének lehetőségét is tartalmazzák.
Minden felhasználónak lehetősége van egy jelentést személyre szabni, hogy az adatok pontosan azt mutassák, amit ők szeretnének.
Felül számos a jelentésre alkalmazható szűrési lehetőség található. Lehetősége van a jelentést ügyfelek, szerződések és egyebek, valamint konkrét ügy- és jegytípusok (a Folyamatok legördülő menüben), illetve bizonyos Várólisták, vagy egy adott állapotban lévő munkák alapján szűrni. Amennyiben szeretné az összes ilyen szűrőt eltávolítani, kattintson a Szűrők fő megjelenítési gombjára, majd görgessen le, és keresse meg a Szűrők törlése hivatkozást.
A vizuális elemek fölé húzva az egérmutatót további szerkesztési lehetőségek is rendelkezésre állnak. Az egyes vizuális elemek fejlécében található hivatkozások lehetővé teszik a további szűrőkhöz való hozzáférést és azok alkalmazását.
A személyre szabás hivatkozásra kattintva sokkal több az Ön rendelkezésére álló lehetőséget fog látni. A megjelenítés típusának módosításával másképpen is megjelenítheti az adatokat, valamint megváltoztathatja a megjelenített adatmezőket.
A hozzáférhető adatmezők attól a jelentéstől függenek majd, amelyhez Ön hozzáfér – minden jelentés saját adatmezőkészlettel rendelkezik. Ha Ön hozzáfér egy jelentéshez, akkor a jelentésen belüli összes adatmezőhöz is hozzáfér.
Például a „Felhasználói áttekintés” jelentés és az abból készült minden jelentés az Ön és az Ön munkájának adatait is megjeleníti. A Csapatnézet nevű jelentés – illetve ebben az esetben is az abból készült minden jelentés – általánosságban lehetővé teszi az Ön csapatának adataihoz és az üzleti területén végzett munkához való hozzáférést.
Olyan egyéni adatmezők esetén, amelyeket szeretne a jelentéseiben viszontlátni, kérjen meg egy rendszergazdát, hogy vegye fel a kapcsolatot az Enate ügyfélszolgálatával, hogy elérhetővé tegye ezeket az Ön számára.
Egyedi vizuális elemét Excelbe is exportálhatja. A „fókusz” opcióval egy adott vizuális elem különálló nézetét hozhatja létre, valamint egy táblázatban kiválaszthatja az annak alapjául szolgáló adatokat.
A vizuális elem egy korábbi nézetéhez visszatérve bármikor egyszerűen elvetheti a módosításokat.
A szerkesztési lehetőségekről a Microsoft saját Power BI dokumentációjában olvashat bővebben, amely itt érhető el:
Egy személyre szabott jelentést a „Mentés másként” opciót használva is elmenthet, így könnyebben visszatérhet ahhoz, míg egy jelentés megosztására a Megosztás gombot használva van lehetősége.
Lehetősége van a testreszabott jelentése elmentésére a „Mentés másként” gombra kattintva, hogy a későbbiekben könnyedén hozzáférhessen ahhoz.
Attól függően, hogy eredetileg ki hozta létre a jelentést, egy jelentés elmentésekor számos lehetőség áll rendelkezésre:
Ha Ön egy másik személy által létrehozott jelentést módosított, akkor egy teljesen új jelentésként kell elmentenie azt (a „Mentés új jelentésként” jelölőnégyzetet automatikusan kiválasztjuk az Ön számára), mivel ez nem az eredeti jelentés.
Ha egy saját maga által készített jelentést módosított (és a jelentése a „Saját jelentések” részben található), akkor a következőket teheti:
A meglévő jelentést a „Mentés másként” gombra kattintva, majd a „Mentés egy új jelentésként” lehetőség kijelölésének megszüntetésével frissítheti.
Mentse el a jelentést egy teljesen új jelentésként a „Mentés másként” lehetőségre kattintva, majd válassza ki a jelentés teljesen új jelentésként való elmentésének opcióját.
Miután rákattintott a „Megerősítés” gombra, az elmentett jelentés megjelenik a „Saját jelentések” részben, amelyet a rendszer fő fejlécéről vagy a jelentések oldalon lévő jelentések listájáról érhet el. Az Ön összes elmentett jelentése itt fog megjelenni.
A fent felsorolt jelentéstestreszabási lehetőségek mellett a csapatvezetők vagy „Jelentések testreszabásának engedélyezése” engedéllyel rendelkező személyek a speciális szerkesztési lehetőségekhez is hozzáférnek majd.
Ez lehetővé teszi számukra a vizuális elemek eltávolítását vagy teljesen új vizuális elemek létrehozását egy jelentésben a meglévők módosítása helyett, valamint így képesek lesznek a fejlécszintű információkkal rendelkező kártyák létrehozására és törlésére is.
A módosításokat bármikor egyszerűen elvetheti, ha visszatér a vizuális elem korábbi nézetéhez.
A speciális szerkesztési lehetőségekről a Microsoft saját Power BI dokumentációjában olvashat bővebben, amely itt érhető el:
A jelentéseket más felhasználókkal is megoszthatja, ha a „Megosztás” lehetőségre kattint, és kiválasztja, hogy mely felhasználókkal szeretné megosztani azokat.
A jelentés ezután a felhasználó(k)nál a Megosztott jelentések részben válik láthatóvá.
Vegye figyelembe, hogy csak akkor oszthat meg jelentéseket valakivel, ha az adott személy a jelentésben szereplő összes adat megtekintésére vonatkozó engedéllyel rendelkezik.
Amennyiben egy másik alkalmazáson keresztül szeretné megosztani a jelentést, ide is bemásolhatja a jelentés hivatkozási URL-jét.
Az Önnel megosztott jelentések a Megosztott jelentések listájában jelennek majd meg.
Amikor jelentések törléséről van szó, van néhány dolog, amellyel jó tisztában lenni.
A saját testreszabott jelentései közül bármelyiket, azaz a „Saját jelentések” részben található jelentések közül bármelyiket törölheti.
Minden Önnel megosztott jelentést, azaz a „Megosztott jelentések” rész alatt szereplő bármelyik jelentést törölheti. Egy Önnel megosztott jelentés törlésével más számára nem törli az adott jelentést.
Az eredeti szabványos jelentést nem törölheti. Ha Ön azonban testreszabott egy szabványos jelentést, és elmentette ezt a testreszabott verziót (és ezért az megjelenik a „Saját jelentések” részben), akkor lehetősége van ennek a testreszabott jelentésnek a törlésére (lásd a fenti pontot).
Amennyiben Ön egy olyan jelentést töröl, amelyet megosztott egy másik felhasználóval, akkor a törléssel törölni fogja önmagánál az „eredeti” jelentést, valamint a másik felhasználóval megosztott jelentést is. A jelentés továbbá az adott felhasználó számára egy elmentett URL-hivatkozáson keresztül sem lesz elérhető.
Az Ön által törölt jelentések egy elmentett URL-hivatkozáson keresztül továbbra is elérhetők lesznek.
Jelenleg az Enate két szabványos, out-of-the-box jelentést biztosít:
A szabványos jelentések láthatósága az Ön felhasználói szerepétől függ majd.
A Csapatnézet-jelentés azokat a munkákat jeleníti meg, amelyek az Ön által kezelt vagy azokon a várólistákon szerepelnek, amelyeknek Ön is része.
A Csapatnézet-jelentés a következő elérhető adatkészleteket tartalmazza:
Tevékenység
Aktív felhasználók
Az egy adott kiválasztott dátumon aktív felhasználók száma
Tevékenység
Összes naplózott óra
Az ügynök által az összes munkatételen eltöltött teljes idő órában megadva a kiválasztott dátumtartomány során
Tevékenység
Összes felhasználó
Az egy adott várólistán szereplő összes munkatételért felelős felhasználók száma összesen
Tevékenység
Tevékenységtípus
Egy ügynök által a munkatételen elvégzett tevékenység típusa (pl. „Elmentett” vagy „Befejezett”)
Tevékenység
Időtartam másodpercben
Egy ügynök által a munkatételen eltöltött idő másodpercben megadva. Ha rendelkezésre áll, akkor figyelembe vesszük a manuálisan megadott időt.
Tevékenység
StartDate
A munkatételhez kapcsolódó tevékenység kezdő dátuma dátum/idő formátumban megadva
Tevékenység
StartDate_date
A munkatételhez kapcsolódó tevékenység kezdő dátuma csupán dátumformátumban megadva
Tevékenység
Felhasználónév
A tevékenységet elvégző felhasználó
Kontextus
Szerződés
A szerződés neve
Kontextus
Ügyfél
Az ügyfél neve
Kontextus
Szolgáltatás
A szolgáltatás neve
Kontextus
Szolgáltató
A szolgáltató neve
Dátum
Dátum
Az adatszűrés dátumtartománya
Dátum
Hónap
A dátumok hónapjai
Dátum
Hét
A dátumok hetei
Dátum
Év
A dátumok éve
Hibák
Munkatételek száma
A hibás munkatételek száma
Hibák
Észlelés dátuma
Az a dátum, amelyen egy adott munkatétel hibáját észlelték
Hibák
Hibakategória
A hiba kategóriája
Hibák
Leírás
A hiba leírása
Hibák
Állapot
Megmutatja, hogy sikerült-e megoldani a hibát vagy sem
Visszajelzés
Átl. értékelés
Az egyes munkatételek minősítéseinek átlaga
Visszajelzés
Értékelés
Az egyes munkatételek felhasználói értékelése
Visszajelzés
Referencia
A visszajelzéssel rendelkező munkatétel referenciaszáma
Folyamat
Folyamat
Annak a folyamatnak a neve, amelyhez minden munkatétel tartozik
Folyamat
Munkatétel típusa
A munkatétel típusa (jegy, művelet vagy ügy)
Várólisták
Várólista
Annak a várólistának a neve, ahol a munkatétel utoljára jelen volt
Állapot
Állapot
Munkatétel állapota (elvégzendő, folyamatban, várakozó, megoldva, lezárva)
Állapot oka
Állapot oka
A munkatétel állapotváltozása mögött meghúzódó ok (újonnan létrehozott, új információ érkezett be, üzleti szabály által gátolt stb.)
Várakozó állapot előzményei
Várakozások száma naponta
Az ügynök által egy adott napon várakozik állapotúra állított munkatételek száma (azok közül a munkatételek közül, amelyeken az ügynök dolgozik/dolgozott)
Várakozó állapot előzményei
EndDate
A várakozó állapot befejezési dátuma dátum/idő formátumban megadva
Várakozó állapot előzményei
EndDate_date
A várakozó állapot befejezési dátuma csak dátum formátumban megadva
Várakozó állapot előzményei
StartDate
A várakozó állapot kezdő dátuma dátum/idő formátumban megadva
Várakozó állapot előzményei
StartDate_date
A várakozó állapot kezdő dátuma csak dátum formátumban megadva
Várakozó állapot előzményei
Felhasználónév
Az ügynök, aki a munkatétel állapotát várakozó állapotúra állította
Munkatételek
Művelet
Egy ügynök által egy adott napon lezárt és várakozó munkatételek összege
Munkatételek
A mai napon hozzárendelt munkatételek
A mai napon az ügynökhöz hozzárendelt munkatételek száma
Munkatételek
Lezárt munkatételek
Az ügynök által a kiválasztott dátumtartományban lezárt munkatételek száma
Munkatételek
A mai napon lezárt munkatételek
A mai napon az ügynök által lezárt munkatételek száma
Munkatételek
A mai napon esedékes munkatételek
A mai napon az ügynök által esedékes munkatételek száma
Munkatételek
Megnyitott munkatételek
Az ügynök által megnyitott összes munkatétel száma
Munkatételek
Késedelmes munkatételek
Az ügynök által esedékes összes munkatétel száma
Munkatételek
Újra megnyitott munkatételek
Az ügynök számára újra megnyitott összes jegy száma
Munkatételek
Megoldott munkatételek
Az ügynök által a kiválasztott dátumtartományban megoldott munkatételek száma
Munkatételek
Elindított munkatételek
Az ügynök által a kiválasztott dátumtartományban elindított munkatételek száma
Korkategória
A napokban meghatározott kor különböző kategóriákba történő csoportosítása
Munkatételek
Kor napokban
Kor naptári napokban megadva. Befejezett munkatételek esetében: (záró dátum – kezdő dátum), nyitott tételek esetében: (ma – kezdő dátum).
Munkatételek
Érintett rekordok száma
Az érintett rekordok száma összesen
Munkatételek
Hibák száma
Az egyes munkatételek hibáinak száma (ha van hibája)
Munkatételek
Újbóli elvégzések száma
Az egyes munkatételek újbóli elvégzéseinek száma (ha van ilyen)
Munkatételek
DueDate
A munkatétel határideje dátum/idő formátumban megadva
Munkatételek
DueDate_date
A munkatétel határideje csak dátum formátumban megadva
Munkatételek
EndDate
A munkatétel záró dátuma dátum/idő formátumban megadva
Munkatételek
EndDate_date
A munkatétel záró dátuma csak dátum formátumban megadva
Munkatételek
Hibás
Megmutatja, hogy az adott munkatétel hibás vagy sem (igen vagy nem)
Munkatételek
Újra megnyitották
Jegyek, amelyeket megnyitottak, miután megoldott állapotúak voltak
Munkatételek
Referencia
Az egyes munkatételek referenciaszáma
Resolved Date
A munkatétel megoldásának dátuma dátum/idő formátumban megadva
Resolved Date_date
A munkatétel megoldásának dátuma dátum formátumban megadva
Munkatételek
Szolgáltatói megállapodás
Szolgáltatói megállapodás annak jelzésére, hogy a munkatétel esedékes-e vagy sem
Munkatételek
StartDate
A munkatétel kezdő dátuma dátum/idő formátumban megadva
Munkatételek
Start Date_date
A munkatétel kezdő dátuma csak dátum formátumban megadva
Munkatételek
Cím
A munkatétel címe
A felhasználó áttekintő jelentése az Ön saját munkájával kapcsolatosan jelenít meg adatokat.
A felhasználó áttekintő jelentése a következő elérhető adatkészleteket tartalmazza:
Tevékenység
Összes naplózott óra
Az ügynök által az összes munkatételen eltöltött teljes idő (órában megadva) a kiválasztott dátumtartomány során
Tevékenység
Tevékenységtípus
Egy ügynök által a munkatételen elvégzett tevékenység típusa („Elmentés” vagy „Befejezés”)
Tevékenység
Időtartam másodpercben
Egy ügynök által a munkatételen eltöltött idő (másodpercben megadva). Ha rendelkezésre áll, akkor figyelembe vesszük a manuálisan megadott időt.
Tevékenység
StartDate
A munkatétel-tevékenység kezdő dátuma dátum/idő formátumban megadva
Tevékenység
StartDate_date
A munkatétel-tevékenység kezdő dátuma csak dátum formátumban megadva
Tevékenység
Felhasználónév
A tevékenységet elvégző felhasználó
Kontextus
Szerződés
A szerződés neve
Kontextus
Ügyfél
Az ügyfél neve
Kontextus
Szolgáltatás
A szolgáltatás neve
Kontextus
Szolgáltató
A szolgáltató neve
Dátum
Dátum
Az adatszűrés dátumtartománya
Dátum
Hónap
A dátumok hónapjai
Dátum
Hét
A dátumok hetei
Dátum
Év
A dátumok éve
Hibák
Munkatételek száma
Azon munkatételek száma, amelyek hibásnak vannak jelölve
Hibák
Létrehozás dátuma
Az a dátum, amelyen egy adott munkatétel hibáját észlelték
Hibák
Hibakategória
A hiba kategóriája
Hibák
Leírás
A hiba leírása
Hibák
Állapot
Megmutatja, hogy sikerült-e megoldani a hibát vagy sem
Folyamat
Folyamat
Annak a folyamatnak a neve, amelyhez minden munkatétel tartozik
Folyamat
Munkatétel típusa
A munkatétel típusa (jegy, művelet vagy ügy)
Várólisták
Várólista
Annak a várólistának a neve, ahol a munkatétel utoljára jelen volt
Állapot
Állapot
Munkatétel állapota (elvégzendő, folyamatban, várakozó, megoldva, lezárva)
Állapot oka
Állapot oka
A munkatétel állapotváltozása mögött meghúzódó ok (újonnan létrehozott, új információ érkezett be, üzleti szabály által gátolt stb.)
Várakozó állapot előzményei
Várakozások száma naponta
Az ügynök által egy adott napon várakozik állapotúra állított munkatételek száma (azok közül a munkatételek közül, amelyeken az ügynök dolgozik/dolgozott)
Várakozó állapot előzményei
EndDate
A várakozó állapot befejezési dátuma dátum/idő formátumban megadva
Várakozó állapot előzményei
EndDate_date
A várakozó állapot befejezési dátuma csak dátum formátumban megadva
Várakozó állapot előzményei
StartDate
A várakozó állapot kezdő dátuma dátum/idő formátumban megadva
Várakozó állapot előzményei
StartDate_date
A várakozó állapot kezdő dátuma csak dátum formátumban megadva
Várakozó állapot előzményei
Felhasználónév
Az ügynök, aki a munkatétel állapotát várakozó állapotúra állította
Munkatételek
Művelet
Egy ügynök által egy adott napon lezárt és várakozó munkatételek összege
Munkatételek
A mai napon hozzárendelt munkatételek
A mai napon az ügynökhöz hozzárendelt munkatételek száma
Munkatételek
Lezárt munkatételek
Az ügynök által a kiválasztott dátumtartományban lezárt munkatételek száma
Munkatételek
A mai napon lezárt munkatételek
A mai napon az ügynök által lezárt munkatételek száma
Munkatételek
A mai napon esedékes munkatételek
A mai napon az ügynök által esedékes munkatételek száma
Munkatételek
Megnyitott munkatételek
Az ügynök által megnyitott összes munkatétel száma
Munkatételek
Késedelmes munkatételek
Az ügynök által esedékes összes munkatétel száma
Munkatételek
Újra megnyitott munkatételek
Az ügynök számára újra megnyitott összes jegy száma
Munkatételek
Megoldott munkatételek
Az ügynök által a kiválasztott dátumtartományban megoldott munkatételek száma
Munkatételek
Elindított munkatételek
Az ügynök által a kiválasztott dátumtartományban elindított munkatételek száma
Munkatételek
Kor napokban
Kor naptári napokban megadva. Befejezett munkatételek esetében: (záró dátum – kezdő dátum), nyitott tételek esetében: (ma – kezdő dátum).
Munkatételek
Érintett rekordok száma
Az érintett rekordok száma összesen
Munkatételek
Hibák száma
Az egyes munkatételek hibáinak száma (ha van hibája)
Munkatételek
Újbóli elvégzések száma
Az egyes munkatételek újbóli elvégzéseinek száma (ha van ilyen)
Munkatételek
DueDate
A munkatétel határideje dátum/idő formátumban megadva
Munkatételek
DueDate_date
A munkatétel határideje csak dátum formátumban megadva
Munkatételek
EndDate
A munkatétel záró dátuma dátum/idő formátumban megadva
Munkatételek
EndDate_date
A munkatétel záró dátuma csak dátum formátumban megadva
Munkatételek
Hibás
Megmutatja, hogy az adott munkatétel hibás vagy sem (igen vagy nem)
Munkatételek
Referencia
Az egyes munkatételek referenciaszáma
Munkatételek
Újra megnyitották
Jegyek, amelyeket megnyitottak, miután megoldott állapotúak voltak
Munkatételek
Szolgáltatói megállapodás
Szolgáltatói megállapodás annak jelzésére, hogy a munkatétel esedékes-e vagy sem
Munkatételek
StartDate
A munkatétel kezdő dátuma dátum/idő formátumban megadva
Munkatételek
Start Date_date
A munkatétel kezdő dátuma csak dátum formátumban megadva
Munkatételek
Cím
A munkatétel címe
Bizonyos feltételek teljesülése esetén lehetővé tettük a munkatársi értékelés automatikus kihagyását. Az ügy beállításaiban mostantól egy új opció is elérhető, amellyel lehetősége van feltételeket adni a munkatársi értékeléshez: ha az megfelel a feltételeknek, akkor a művelet munkatársi értékelés részét szükségtelen értékűre állítjuk be, és kihagyjuk azt.
Ez nagyobb rugalmasságot biztosít a munkatársi értékelés műveleteinek használata esetén, és így elkerülhetők a felesleges munkatársi értékelések.
Bővebb információkért tekintse meg a következő videót:
Ahhoz, hogy beállíthasson egy feltételt egy munkatársi értékeléshez, válassza ki a megfelelő, „manuális, munkatársi értékeléssel” típusú műveletet az ügyfolyamat képernyőjén, majd kattintson a „Kihagyás” lehetőségre a munkatársi értékelés lapján.
Állítsa be a feltételt a megjelenő felugró ablakban: válasszon ki egy feltételt az adatmező kiválasztásával (amely egy szabványos, vagy egy saját egyéni adatelem is lehet), majd adjon meg egy feltételt és egy értéket is.
Ha elégedett az itt megadott beállításokkal, kattintson az alkalmazás lehetőségre.
A „Kihagyás, ha” ikont kiemeljük, jelezve ezzel, hogy hozzáadott egy feltételt.
Bizonyosodjon meg arról, hogy elmenti az ügy frissítését, majd élő módba állítja az új verziót.
A „Speciális” opció kiválasztásával Önnek lehetősége van több kritérium kombinálásával egy összetettebb feltételt is létrehozni, ha az egyes részek közé egy plusz szimbólumot tesz. A külső dotNetFiddle hivatkozáson keresztül ellenőrizheti kifejezése érvényességét.
Ha elégedett az itt megadott beállításokkal, kattintson a feltétel alkalmazása lehetőségre.
A „Kihagyás, ha” ikont kiemeljük, jelezve ezzel, hogy hozzáadott egy feltételt.
A Work Managerben, ha az Ön által megadott feltétel futtatás közben megvalósul, a műveletet a manuális műveletből egyenesen a következő műveletbe helyezzük át, kihagyva ezzel a munkatársi értékelés szakaszát. A műveletek listájában ennek megfelelően egy megjegyzés jelenik meg, amely megmutatja, hogy nem volt szükség munkatársi értékelésre.
Vegye figyelembe, hogy a „Munkatársi értékelés befejeződött” értesítésekre feliratkozott felhasználók nem kapnak majd értesítést azokról a munkatársi értékelésekről, amelyek ki lettek hagyva.
A Munkatársi értékelés műveleteinek Work Managerben történő feldolgozásával kapcsolatos további információkat itt olvashatja el.
Az e-mailek akkor jelennek meg az Ön „E-mail-postafiók” Feldolgozatlan e-mailek nézetében a Work Managerben, ha megfelelnek a következő feltételek egyikének:
A Címzett és/vagy Másolatot kapó e-mail-címek egyike sem rendelkezik megfelelő e-mail-útvonallal.
Az e-mailben kizárólag Titkos másolatot kapó e-mail-címek szerepelnek, Címzett és Másolatot kapó címek nem.
Lásd az alábbi, részletes információkat tartalmazó táblázatot arról, hogyan kezeljük az Enate-be beérkező e-maileket attól függően, hogy az Enate-tel kapcsolatos e-mail-címek kombinációi a Címzett, Másolatot kap vagy Titkos másolatot kap mezőben tűnnek-e fel.
Lehetővé tettük az ügyfolyamatok ágainak egyesítését, hogy megkönnyítsük az üzleti ügyfolyamatok létrehozását.
Néha egy üzleti folyamat létrehozása sok olyan különböző útvonalat eredményezhet, amelyek szeretné, ha a lépés feltételeitől függően ugyanarra a műveletre vezetnének. Az új egyesítési funkciót használva Önnek lehetősége lesz különböző műveleteket kiválasztani, amelyek ugyanazt eredményezik majd.
Bővebb információkért tekintse meg a következő videót:
Dönthet úgy, hogy egyesíti a párhuzamos vagy feltételes ágakat.
Több művelet egyesítéséhez kattintson az egyik egyesíteni kívánt művelet menüjére, majd válassza ki az „Egyesítés”, ezt követően pedig a „Hozzáadás” lehetőséget.
A felugró ablakban válassza ki azokat a további műveleteket a műveletek listájából, amelyeket egyesíteni szeretne, és amelyek egyesíthetők.
Majd válassza ki, hogy melyik műveletbe szeretné ezeket egyesíteni: lehetősége van egy már meglévő művelettípust választani, de dönthet úgy is, hogy ehhez egy új művelettípust hoz létre.
Az egyesített művelet ezt követően feltűnik a munkafolyamatban.
Vegye figyelembe, hogy csak egy adott lépésen belüli műveleteket egyesíthet.
Ha párhuzamos ágakból származó műveleteket egyesít, akkor mielőtt az egyesítés művelet elindulna, megvárja, hogy minden korábbi művelete befejeződjön.
Ha feltételes ágakból származó műveleteket egyesít, akkor az egyesítési művelet akkor indul el, ha az egyik feltételes ág befejeződött.
Egyetlen a CÍMZETT vagy Másolatot kap mezőben feltüntetett e-mail-címre küldött e-mail
1
Nem
Két darab a CÍMZETT vagy Másolatot kap mezőben feltüntetett e-mail-címre küldött e-mail
2 vagy több
Nem
Egy darab a CÍMZETT, egy darab a Másolatot kap, illetve egy darab a Titkos másolatot kap mezőben feltüntetett e-mail-címre küldött e-mail
1-1 a CÍMZETT és Másolatot kap címre
Nem
*Egy darab a CÍMZETT, illetve egy darab a Titkos másolatot kap mezőben feltüntetett e-mail-címre küldött e-mail
1 a CÍMZETT mezőre
Nem
Egy vagy több darab, kizárólag a Titkos másolatot kap mezőben feltüntetett e-mail-címre küldött e-mail Semmi sincs a CÍMZETT vagy Másolatot kap mezőben
0
Igen - a Titkos másolatot kap e-mail-postafiókra
Csak 1 az Enate-ben helytelenül konfigurált e-mail-címre küldött email
0
Igen - a konfiguráció nélküli e-mail-címre
Egy az Enate-ben helytelenül konfigurált e-mail-címre, és egy az Enate-ben konfigurált e-mail-címre küldött e-mail
Egy a konfigurált e-mail-címre
Nem
A beérkező e-mail-postafiók nézetéhez egy teljesen új „Minden e-mail” nevű részt adtunk hozzá. Ez lehetővé teszi az Ön számára a munkatételekhez tartozó minden e-mail megtekintését, beleértve azokhoz a lezárt munkatételekhez tartozó e-maileket is, amelyekhez Ön engedéllyel rendelkezik.
Egy további szűrőt is hozzáadtunk ehhez a részhez, amely lehetővé teszi az e-mailek szűrését az alapján a munkatétel alapján, amelyhez tartoznak.
Alapértelmezés szerint az elmúlt 90 NAPBAN kapott e-mailek jelennek csak meg. Az ügynökök a szűrő legördülő menüjét használva kiválaszthatnak egy másik (pl. régebbi) dátumot, hogy megtekinthessék az annál régebbi e-maileket, azonban vegye figyelembe, hogy a megadott dátumtartomány legfeljebb 90 nap lehet.
Az Enate 2022.6-os verziójában megtalálható új funkciók áttekintése
Az Enate legújabb verziójával arra összpontosítottunk, hogy megkönnyítsük a több csapat közötti munkát, valamint további funkciókat adjunk e-mail-nézeteinkhez. Ezen felül az Egyéni kártyákhoz is hozzáadtunk néhány hasznos funkciót, hogy jobbá tegyük a felhasználói élményt. Tekintsük hát végig ezeket, valamint az egyéb változtatásokat is...
Az új funkciókról bővebben az alábbi részekben olvashat...
A belső csapatok közötti munka továbbfejlesztett támogatása - az Enate mostantól segít abban, hogy minden a munkában részt vevő csapat naprakész maradhasson, és ezt a külsős felek számára is megkönnyíti.
E-mail-nézetek feljavítása - Ön mostantól akár a zárt munkatételek e-mailjeit is megtekintheti.
A feldolgozatlan e-mailek ellenőrzése - Ön rálátással rendelkezik minden feldolgozatlan beérkező e-mailre, és eldöntheti, hogy azoknak milyen útválasztásra van szüksége.
Javított egyénikártya-funkciók - adjon hiperhivatkozásokat tartalmazó mezőket a kártyákhoz, tegye a mezőket csak olvashatóvá vagy kötelezővé, valamint dinamikusan jelenítse meg/rejtse el a mezőket az egyéb mezőértékeik alapján.
A munkatételek egyesítésének elősegítésével kapcsolatos fejlesztések - hasznos figyelmeztetések a tételek vállalatok közötti egyesítése során, valamint egyértelműbb információk olyan más munkatételek megkeresése közben, amelyeket egyesítene szeretne.
Módosításokat hajtottunk végre az e-mail-útvonalak konfigurációs oldalán, amelyek segítenek a nagy mennyiségű adatok támogatása során.
Módosítottunk néhány az e-mail-útvonal definiálásával kapcsolatos logikát, valamint azt, hogy hogyan dolgozzuk fel a beérkező e-maileket.
Vegye figyelembe, hogy ez a módosítás befolyásolhatja az e-mail-útvonalak folyamatban lévő konfigurációját – kérjük, olvassa el a funkciómódosításról szóló részletes megjegyzéseinket.
Továbbá az Integrációs piactér megérkezésével egyidejűleg egy teljesen új funkciót is bevezetünk.
Az elkövetkező hetekben és hónapokban egyre több olyan alkalmazás érkezik majd, amelyeket Ön az Enate-be integrálhat, hogy még több funkció váljon elérhetővé Öntől egy karnyújtásnyira. Az RPA- és OCR-integrációkat is áthelyeztük ide, így Ön minden az Enate-be integrált külső rendszert egy helyen kezelhet majd.
A következő részekben megtekintheti a jelen verzióban végrehajtott új funkciók, fejlesztések és hibajavítások listáját. A változtatások részletes listájához – beleértve az API-változtatásokat, az adattárházzal kapcsolatos változtatásokat, valamint minden radikális („breaking change”) változtatást – tekintse meg a dedikált FRISSÍTÉSI MEGJEGYZÉSEK című részt.
Megkönnyítettük az Enate-ben az „Egyesítés” funkció használatát. Ez a funkció lehetővé teszi az Ön számára a már meglévő munkatételek egyesítését, így azok a külön beérkezett lekérdezések, amelyeket valójában együtt kell feldolgozni, egyetlen munkatételként dolgozhatók fel.
Mostantól ha kiválaszt egy olyan munkatételt, amelyet egy jeggyel kíván egyesíteni, akkor megmutatjuk Önnek a munkatételnek az ügyfelét/szerződését/szolgáltatását és referenciaazonosítóját, hogy segítsünk azoknak a megfelelő tételeknek a gyors és könnyű megtalálásában, amelyeket egyesíteni szeretne.
Továbbá mielőtt folytatná az egyesítést, a rendszer egy további ellenőrzési lépésként figyelmezteti majd Önt, ha úgy dönt, hogy egy jegyet egy másik vállalattól származó munkatétellel egyesít.
Amikor az egyesítéskor az „Egyéb munkatételek” lezárása mellett dönt, az „Összes kijelölése” lehetőséget is hozzáadtuk a megjelenített lehetőségekhez.
Tekintse meg a következő videót, hogy további információkat tudjon meg az egyesítés funkció használatáról.
Hogyan kezeljük azokat a bejövő e-maileket, amelyek nem lesznek automatikusan egy jeggyé vagy üggyé feldolgozva?
Minden az Enate-be beérkező összes e-mailt automatikusan jeggyé vagy üggyé dolgozunk fel az üzlet szabályai alapján, amelyek olyan dolgokat vizsgálnak, mint hogy hová küldték el, ki küldte el és miről szól. Alkalmanként azonban az Enate-be történő beérkezést követően az e-maileket nem dolgozzuk fel egy ügybe vagy egy jegybe.
Ez a következő okok miatt fordulhat elő:
Sem a Címzett és/vagy sem a Másolatot kap e-mail-címek nem rendelkeznek a Builderben megadott egyező e-mail-útvonallal (ezek azok a szabályok, amelyek meghatározzák, hogy milyen fajta jegyet vagy ügyet kell egy beérkező e-mailnek létrehoznia).
Az e-mailben kizárólag Titkos másolatot kapó e-mail-címek szerepelnek, Címzett és Másolatot kapó címek nem.
Hozzáadtunk egy új, Feldolgozatlan e-mailek nézetet a Work Manager e-mail-postafiók részéhez, amely lehetővé teszi az ügynökök számára eme feldolgozatlan e-mailek áttekintését, és így megtehetik a megfelelő lépéseket. Ez az opció minden felhasználó számára látható.
Ön látni fogja azokat a feldolgozatlan e-maileket, amelyek abba a postafiókba érkeztek be, ahonnan az Ön üzleti területe dolgozik. A többi feldolgozatlan e-mail, amely egyetlen üzleti folyamatához sem kapcsolódó postafiókba érkezik be, minden azokból a területekből dolgozó ügynök számára látható lesz. A szakasz melletti szám megmutatja Önnek, hogy összesen hány e-mail található a feldolgozatlan nézetben.
Az ebben a részben lévő e-maileket Ön a postafiók neve (ha ismeri azt), valamint a postafiók címe alapján szűrheti. Pontosabban ez az annak a postafióknak az e-mail-címe, amely a beérkező üzeneteket kezeli.
A feldolgozatlan e-mailek nézet lehetővé teszi az Ön számára, hogy áttekintse a beérkező e-mailek tartalmát, amely segít Önnek meghatározni, hogy hová irányítsa azt.
Az e-mail áttekintését követően Önnek néhány lehetőség áll rendelkezésére:
1) Dönthet úgy, hogy a munkatétel létrehozását megelőzően egy munkatételt hoz létre az e-mailből, meghatározva annak ügyfelét, szerződését és szolgáltatását. Ha ezt teszi, az e-mail „feldolgozottá” válik, és eltávolítjuk azt a feldolgozatlan e-mailek nézetből, amikor következő alkalommal az e-mail-postafiók nézetének frissítése mellett dönt.
2) Szükség esetén az e-mail törlése mellett is dönthet (például amikor egy kéretlen üzenetről van szó). Ha ezt teszi, az e-mail „Törölve” állapotú lesz, és eltávolítjuk azt a feldolgozatlan e-mailek nézetből, amikor következő alkalommal az e-mail-postafiók nézetének frissítése mellett dönt.
Megjegyzés: Ezen az oldalon a felhasználók akkor is létrehozhatnak egy új munkatételt egy feldolgozatlan e-mailből, ha a „Létrehozás” engedélyt nem kapcsolták be számukra.
Az Enate 2022.5-ös verziójában megtalálható új funkciók áttekintése
Ebben a legújabb kiadásban néhány fejlesztést végeztünk el, miközben a hamarosan érkező önkiszolgáló kiadáson dolgozunk. Ezek arra összpontosítanak, hogy javítsanak a munkatételek kezelési módján, például segítik a jegyről egy ügyre történő könnyebb átmenetet, valamint nagyobb rugalmasságot biztosítanak az összekapcsolt munkatételek létrehozásakor.
Továbbá néhány fejlesztést is végrehajtottunk, amelyek a beérkező e-mailek jobb támogatására összpontosítanak. Ezen felül létrehoztunk egy teljesen új módszert, amellyel az Application Credentials használatával könnyebben integrálhatók a harmadik felektől származó rendszerek az Enate-be. Tekintse meg ezt a videót, amely bemutatja a változtatások egy részét:
Az új funkciókról bővebben az alábbi részekben olvashat:
A 2022.6-os verzióval megkönnyítjük a több csapat közötti munkát, így mindent szinkronban tarthatunk, valamint mindenki naprakész maradhat.
Néha, amikor egy munkatételhez kapcsolódó e-mailt küld el, amelybe az üzlet más részéről is bele kell vonnia más csapatokat, akkor Ön nem mindig lesz tisztában azzal, hogy ők is az Enate-et használják-e a munkájuk kezelésére – különösen nagyobb szervezetek esetén – így nem tudja pontosan, miként járjon el.
Mostantól amikor az Enate-ben dolgozik, többé nem kell emiatt aggódnia: a rendszer elvégzi ezt Ön helyett. Ön egyszerűen csak megírja az e-mailt, és a rendszer tudni fogja, hogy mit kell tennie: ha bármilyen belső, Enate-et használó személy is részt vesz a munkában, akkor megmutatjuk Önnek az adott személynek azokat a jegyeit vagy ügyeit, amelyekkel esetleg meg szeretné osztani ezt az e-mailt, vagy szükség esetén gyorsan létrehozhat egy új munkatételt.
Ez segít abban, hogy a későbbi kommunikációkat tekintve minden csapat és bármely külső fél is naprakész maradhasson. Ha Ön egy olyan személynek küldi el az e-mailt, aki nem az Enate-et használja, akkor a rendszer egyszerűen elküldi nekik az e-mailt.
Ha egy olyan példát mutatunk be, ahol a következő a helyzet:
Résztvevői Jane, egy az A csapatban, az Egyesült Királyságban dolgozó személy,
valamint Karina, egy a B csapatban, Lengyelországban dolgozó személy
egy külső fél egy eredetileg az Egyesült Királyságra vonatkozó kérést küldött be, amely az A csapathoz érkezett be.
Az A csapatban lévő Jane egy válasz e-mailt ír a külső kérelmezőnek, miközben látja, hogy a kérés egy részének megválaszolásához be kell vonnia a lengyel, azaz a B csapatot. Jane-nek nem kell tudnia, hogy a lengyel csapat az Enate rendszerét használja-e, elég csak egyszerűen hozzáadni az e-mail-címüket a kimenő e-mailhez.
Az Enate tudja, hogy a lengyel csapat e-mail-címe egy Enate-postafiókhoz kapcsolódik, amely így egy jegyet vagy ügyet eredményez majd számukra. Az e-mail elküldésekor az Enate egy felugró üzenetet jelenít meg majd az ügynök számára, amelyben további információkat kér a másik csapat munkatételének létrehozásához.
Amint az ügynök hozzáadja ezt az információt az összekapcsolt munkatétel létrehozásához, a folytatáshoz megerősítheti a döntését. Az e-mailt minden külső címzettnek elküldjük, és a másik, azaz a lengyel B csapat egy releváns, ÖSSZEKAPCSOLT jegyben vagy ügyben tekintheti meg az e-mailt. Mindkét csapat tisztában van a másik csapat összekapcsolt jegyével vagy ügyével, és így mindig naprakészek maradhatnak annak előrehaladásával kapcsolatban.
Amennyiben a B csapat tevékenysége az A csapat engedélyén kívül esik, a kapcsolt tételek képernyőjén továbbra is képesek lesznek legalább a fejlécszintű információk megtekintésére.
Fontos, hogy az összes további kommunikációt állandó szinkronban tartjuk majd.
A külső címzett mindkét csapat címét megtekintheti majd az e-mailben, és ha válaszolnak az üzenetre, akkor MINDKÉT csapat információi egyidejűleg frissülnek majd. Ezzel mindenki naprakész lehet.
Egy átlagos forgatókönyv esetén a felugró üzenet valószínűleg egyetlen, már összekapcsolt jegyet vagy ügyet jelenítene meg, amelyen a B csapat dolgozik, lényegében azt mondva ezzel, hogy „szeretné megosztani ezt az üzenetet a B csapat folyamatban lévő jegyével?”.
Ha bármilyen további belső e-mail-címeket kell hozzáadni egy üzenethez az üzlete azon területeiről, amelyek még nem használják az Enate rendszerét, az nem jelent problémát – ezek egyszerű, a másik csapattal végzett e-mail-kommunikációnak számítanak majd, mint általában is.
FONTOS MEGJEGYZÉS: annak érdekében, hogy kihasználhassa ezeket a funkciókat, az Ön e-mail-adminisztrátorának be KELL kapcsolni a „plusz címzés” beállítást az Ön e-mail-kiszolgálójának beállításaiban – ez segít Önnek az összes e-mail megfelelő munkatételekhez történő irányításában.
Amint ez megtörtént, Ön bekapcsolhatja a „plusz címzés” lehetőséget az Enate Builderjének rendszerbeállítások részében. Ehhez lépjen a Builder > Rendszerbeállítások > Általános beállítások részre, majd keresse meg a „Munkatétel plusz címzés” szakaszra, és kapcsolja BE a kapcsolót.
A plusz címzés úgy működik, hogy egy e-mail e-mail-címeihez adjuk hozzá az összes kapcsolódó információt. Az Enate-ben ebben az esetben azoknak a munkatételeknek a referenciaszámáról van szó, amelyeket hozzáadunk ahhoz. A struktúra: [e-mail címzettje][+Enate-ref.][@e-mail domainje]. Példák:
Amint ez megtörténik, az Enate tudja, hogy minden olyan e-mailt meg kell osztania, amelynek a címei között szerepel egy az adott munkatételhez kapcsolódó jegy/ügy/művelet referenciaszáma is. Ez segít abban, hogy az összes kommunikációt tekintve minden érintett fél mindig naprakész lehessen.
A plusz címzéssel és annak bekapcsolásával kapcsolatos további információkért lásd ezt a cikket.
Frissítettük a művelet-ellenőrzőlistákat, amelyek így már a következőket is mutatják:
annak a személynek a nevét, aki utoljára frissítette az ellenőrzőlistán szereplő elemeket, valamint
mikor történt ez a frissítés.
A művelet képernyő funkcióival kapcsolatos bővebb információkat itt találhat:
Vegye figyelembe, hogy jelenleg nem lehet egy feldolgozatlan e-mailt egy már meglévő munkatételhez csatolni kizárólag azért, hogy egy új munkatételt hozzon létre. Azonban miután megtette ezt, még mindig használhatja az funkciót egy már meglévő munkatétellel történő egyesítéshez.
Ha azt veszi észre, hogy rendszeresen fel kell vennie a feldolgozatlan üzeneteket, majd újra és újra ugyanazokba a jegyekbe kell irányítania őket, beszéljen az üzlete adminisztrátorával, hogy létre lehet-e hozni egy olyan új , amely felfoghatja ezeket az e-maileket, és automatikusan létrehozhatja számukra a megfelelő munkatételt.
Ha bővebb információkat szeretne kapni arról, hogy hogyan dolgozza fel az Enate a beérkező e-maileket, valamint néha miért érkeznek azok be ide, .
– a jegyek ügyekké történő gyorsabb és közvetlenebb átalakítása
– mostantól lehetősége van letölteni a jegy és az ügy sablonjait közvetlenül a feltöltési képernyőről
– nagyobb választási lehetőség az adatok összekapcsolt munkatételekbe történő átmásolása során, valamint az kapcsolatok nélküli összekapcsolt jegyek támogatása.
– az auditálási információk mostantól minden ellenőrzésnél megjelennek.
A következő részekben megtekintheti a jelen verzióban végrehajtott új funkciók, fejlesztések és hibajavítások listáját. A változtatások részletes listájához – beleértve az API-változtatásokat, az adattárházzal kapcsolatos változtatásokat, valamint minden radikális („breaking change”) változtatást – tekintse meg a dedikált című részt.
Az Enate 2022.4-es verziójában megtalálható új funkciók áttekintése
Ez a kiadás nagymértékben az e-mailes lehetőségek frissítésére összpontosított, hogy számos új funkcióval támogassa az Ön az „e-mail az első” munkamódszerét. Most már egy dedikált e-mail-postafiókkal, elküldött elemek és postázandó elemek nézetekkel is rendelkezik, hogy mindig naprakész maradhasson a beérkező és kimenő kommunikációkkal kapcsolatban, és azonnal válaszolhasson azokra.
Emellett a 2022.4-es verzió számos új funkciót is elhozott, amellyel összekapcsolhatja a munkatételeket, megnövelve ezzel a kapcsolódó csoportok (pl. ügyek és azok műveleteinek) láthatóságát, egyszerűbbé téve a különféle jegyek és ügyek összekapcsolását. Tekintse meg áttekintésünkben a főbb változtatásokat:
E legutóbbi kiadásban számos új e-mailekkel kapcsolatos funkciót, valamint a meglévő képességek javításait tettük elérhetővé, hogy még e-mail-centrikusabbá tegyük a munkát és az Ön tevékenységeinek kezelését.
Új e-mail-nézetek – Új e-mail-nézetek is az Ön rendelkezésére állnak, hogy mindig naprakész lehessen a cégéhez beérkező és onnan elküldött kommunikációkkal kapcsolatban:
Egy dedikált e-mail-postafiók, ahol minden a munkatételeihez, csapata munkatételeihez és a Várólistáin található munkához tartozó beérkező e-mail megjelenik.
Az elküldött elemek nézetben minden olyan elem megtekinthető, amely a munkatételeivel és csapata munkatételeivel kapcsolatban lett elküldve (akár Ön által, akár a csapata által) az elmúlt 90 napban… és igény szerint akár azon túl is.
E-mail-piszkozatok kezelése – Lehetősége van e-mail-piszkozatok megírására azok elküldése nélkül, majd visszatérhet azokhoz, befejezheti és elküldheti őket.
Gazdagabb e-mail tartalmi funkciók – E-mailjei tartalmának megírásakor még több funkció áll az Ön rendelkezésére.
Alapértelmezett automatikus e-mailek – Mostantól lehetősége van automatikus megerősítő e-maileket elküldenie az ügyekhez. Vegye figyelembe, hogy ehhez és a meglévő jegy opcióhoz ez a funkció automatikusan KI van kapcsolva, így ha automatikus e-maileket szeretne küldeni egy munkatétel esetén, akkor be kell kapcsolnia ezt.
Számos javítást tettünk elérhetővé a kapcsolódó munkatételekkel történő munkavégzéshez, függetlenül attól, hogy egymáshoz szorosan kapcsolódó elemek csoportjáról, vagy több különböző kérésen és üzleti területen lazán kapcsolódó elemek csoportjáról van szó.
Mostantól lehetősége van Hivatkozásokat létrehozni a meglévő munkatételekhez, valamint akár újakat is létrehozhat.
Hivatkozásokat hozhat létre több munkatétel között a főoldaláról, egyetlen lépéssel
Az ügyek leírása mostantól a műveleteken látható, hogy tisztábban átlátható legyen, mihez kapcsolódik az a munka, amelyen Ön dolgozik.
A fenti e-mailhez és kapcsolódó munkához tartozó funkciók mellett egyéb hasznos, az Ön számára várhatóan hasznos fejlesztéseket is végrehajtottunk. Az alábbiakban a legfontosabbak közül ismerhet meg néhányat:
Alapértelmezett kapcsolatcímke-funkció – megadhat egy alapértelmezett címkeértéket azokhoz a kapcsolati bejegyzésekhez, amelyeket automatikusan kitöltünk, ha hozzáadja azokat egy munkatételhez, így Önnek nem kell ezzel bajlódnia.
A fejlesztett keresés nézetei – A gyorskereső hivatkozásai közvetlenül a Nézetek lapra irányítják Önt, hogy az adatok legmegfelelőbb nézeteit hozhassa létre, és ezek most már közvetlenül a Navigációs hivatkozásokból is elérhetők a mindennapos hozzáférés megkönnyítése érdekében.
A jelen kiadásban elérhetővé tett új funkciók, fejlesztések és hibajavítások listáját a következő részekben tekintheti meg. A változások még részletesebb listáját – beleértve az API-változtatásokat, adattárház-változtatásokat és bármilyen a működést befolyásoló változtatást is – az azokhoz tartozó dedikált részben találhatja meg.
Gyorsabbá tettük a felhasználók számára, hogy a jegyeket ügyekké alakíthassák. Ez a funkció akkor hasznos, amikor egy jeggyel kapcsolatos kérés feldolgozása során egyértelművé válik, hogy a kérés ügyként könnyebben kezelhető.
Egy jegy üggyé alakításához nyissa meg a jegy beállítások kártyáját, válassza az „Átalakítás egy üggyé” lehetőséget, majd válassza ki az ügyfolyamatot, amellyé át szeretné alakítani a jegyet.
A rendszer ezt követően megmutat minden az ügyhöz kapcsolódó egyéni kártyát: töltsön ki minden szükséges adatot, majd kattintson az „Ügy elindítása” lehetőségre az információs kártyán.
Ha a rendszerét úgy állították be, hogy engedélyezze az Ön számára az esedékességi dátum felülírását az ügy létrehozásakor, akkor itt lehetősége van egy új határidőt kiválasztani.
Ha a rendszerét úgy állították be, hogy a Work Managerben egy új ügy létrehozásakor beállítson egy ütemezést, akkor itt lehetősége van egy ütemezést kiválasztani.
Dönthet amellett, hogy minden különálló jegyet magánál tart, ha a beállítások kártyán kiválasztja a „Tartsa nálam” lehetőséget, és az „Automatikus e-mailek elküldése” opció kiválasztásával dönthet úgy, hogy egy e-mailt küld a jegy elsődleges kapcsolattartójának, amelyben értesíti őt arról, hogy a jegyet egy üggyé alakították át.
Erősítse meg a jegy üggyé történő átalakítását az információs kártya megfelelő gombjára kattintva:
Megerősítő üzeneteket láthat majd, amelyek a jegy lezárásáról értesítik Önt, és arról, hogy azt egy ügy váltja (amely azonos referenciaszámmal, de „-C” végződéssel rendelkezik majd).
Az eredeti jegy nem képezi a szolgáltatásnyújtás további részét, és mostantól „Ügy elindítva” megoldási módszerrel várakozó állapotú lesz, és az adott ügyre mutató hivatkozással rendelkezik majd.
Az eredeti jegy „Lezárva” állapotúvá válik, amikor az elindított ügyet lezárják.
Az új elindított ügy Elvégzendő állapotú lesz.
Néhány jelentős változtatást végeztünk el az Enate-ben az e-mailekkel történő munkavégzés tekintetében, így egy teljesen új készletnyi e-mail-nézetet hoztunk létre, amelyek a meglévő „Kimenő” nézetekre épülnek, hogy egy még átfogóbb listát tegyenek elérhetővé az Ön üzleti területén lévő e-mailekről. Ezeket a következőkre osztottuk:
Bejövő e-mailek – Megtekintheti az Ön postaládájában lévő munkatételekhez beérkező, a csapata postaládáiban lévő munkatételekhez beérkező, valamint az Ön várólistáin lévő, hozzárendelés nélküli munkákhoz beérkező e-maileket.
Elküldött elemek – az Ön üzleti területén lévő munkatételekhez elküldött e-mailek.
Postázandók – A meglévő Postázandók nézet lehetővé teszi az Ön számára a beütemezett postázandó e-mailek, valamint az Ön rendszerének postaládájában kiküldésre várakozó e-mailek megtekintését.
Ezekhez a részekhez a Navigációs menüből (az új „E-mailek” hivatkozás alrészeiből) férhet hozzá, és mindegyik a saját dedikált lapján nyílik majd meg.
E funkció részeként átneveztük az Ön főoldalán található hagyományos beérkező részt, amelynek új neve így „Munkaügyi postaláda”, hogy ezáltal még átláthatóbbak és egyszerűbbek legyenek a dolgok, ha az első az e-mail és a munkatételekre összpontosító nézetek között, valamint csapata tevékenységei között vált.
Ez az Ön üzleti területein folyamatban lévő munkatételekhez kapcsolódó e-maileket mutatja meg – pl. azokat, amelyeket a Munkaügyi postaládáinak főoldalán láthat. Számos szűrési lehetőség és mód érhető el a különböző adathalmazok megtekintéséhez. Használja ezt a nézetet, hogy mindig naprakész lehessen azoknak a munkatételeknek a beérkező e-mailjeivel kapcsolatban, amelyekkel Ön vagy a csapata foglalkozik.
A Postaláda bal oldalán található összecsukható mapparészen megtekintheti a Postaládája különböző részeire mutató hivatkozásokat, amelyeket a következőkre osztottunk:
E-mailjeim – Minden a jelenleg az Ön Munkaügyi postaládájában található munkatételekhez kapcsolódó e-mail (amelyeket a főoldalán is láthat).
Csapatom e-mailjei – Minden a jelenleg az Ön csapatának munkaügyi postaládájában található munkatételekhez kapcsolódó e-mail. Ez a hivatkozás akkor látható, ha Ön egy csapatvezető, vagy láthatja munkatársait vagy a várólistákat.
Hozzárendelés nélküli e-mailek – Minden olyan hozzárendelés nélküli munkatételhez tartozó e-mail, amely azokon a várólistákon található, amelyekről Ön is dolgozik. Ez a hivatkozás akkor látható, ha Ön egy csapatvezető, vagy láthatja a munkatársait vagy a várólistákat.
A megjelenített számok az ezekben a különböző mappákban található olvasatlan e-mailek számát mutatják. Továbbá hivatkozások is megtalálhatók itt az Ön Elküldött elemek és Postázandók felületeihez, amelyek mindegyike egy-egy külön lapon nyílik majd meg.
Láthatja a postaládájában található e-mailek listáját, valamint az önkiszolgáló felhasználói hozzászólásokat, ahol a legfrissebbek találhatók legelöl, illetve az is megtekinthető, hogy ki és mikor küldte az üzenetet, mi az e-mail tárgya, látható az üzenet törzsének első sora, valamint az, hogy melyik munkatételhez kapcsolódik az e-mail. Ezen kívül megtekintheti, hogy tartozik-e csatolmány az e-mailhez, illetve hogy kiemelt fontossággal küldték-e azt el.
Az olvasatlan e-mailek félkövéren szedetten jelennek meg, és Ön dönthet úgy, hogy az „Olvasatlan” opcióra kattintva kizárólag az olvasatlan e-mailjeit tekinti meg.
Bejövő e-mailjeit lehetősége van ügyfél, szerződés, szolgáltatás, folyamat, várólista, az e-mail „Feladó” mezője, az ahhoz esetlegesen csatolt mellékletek vagy az e-mail beérkezése alapján is megszűrni.
Ha hozzáférése van a „Csapatom e-mailjei” nézethez, akkor ezeket hozzárendelt felhasználókra szűrve is megtekintheti.
Önnek lehetősége van váltani a nézetek között: megtekintheti a saját postaládájában található e-maileket az „E-mailjeim” opcióval, csapata e-mailjeit a „Csapatom e-mailjei” lehetőséggel, valamint a várólistáin található, megbízott nélküli bejövő e-maileket a „Hozzárendelés nélküli e-mailek” opcióval.
Amikor egy új e-mail érkezik be, frissül az „olvasatlan” levelek száma, valamint egy üzenet ikon jelenik meg a frissítési gombon. Csak rá kell kattintania a postaládája frissítéséhez, és az újonnan beérkezett e-mailek megtekintéséhez.
Lehetősége van egyenként olvasottnak/olvasatlannak jelölni az egyes e-maileket, azonban vegye figyelembe, hogy ez NEM lesz befolyással az új információt jelző zászlóra azon a munkatételen, amelyhez az e-mail kapcsolódik, így ha Ön olvasottnak jelöl egy e-mailt, az a munkatételen az új információt jelző ikont nem törli.
Az e-mail-postafiók nézetének fő részén az aktuális kiválasztott e-mail előnézeti panelje jelenik meg. Ennek az e-mail előnézeti panelnek Ön igény szerint módosíthatja a méretét.
Amikor egy e-mailre kattint, a képernyő jobb oldalán Ön teljes egészében megtekintheti az adott e-mailt. Láthatja az e-mail tárgyát, a feladót, a címzettet, a másolatot kapó címzetteket, egy arra a munkatételre mutató hivatkozást, amelyhez az e-mail kapcsolódik, a munkatétel esedékességét, valamint az e-mail teljes tartalmát.
Ha a válasz, válasz mindenkinek vagy továbbítás lehetőségek egyikére kattint, akkor a rendszer egy új lapot nyit meg, amelyen látható a kérdéses munkatétel, Ön pedig az e-mailek szerkesztésére szolgáló képernyőre jut, ahol elkezdheti megírni az e-mailt.
A válaszlehetőségek melletti pontokra kattintva további opciók is elérhetővé válnak az Ön számára. Ezek segítségével Ön közvetlenül arra a munkatételre léphet, amelyhez az e-mail kapcsolódik (egy új lapon nyílik meg), illetve közvetlenül kinyomtathatja az e-mailt.
Továbbá Önnek lehetősége van az alapul szolgáló .eml fájl letöltésére is.
Kérjük, vegye figyelembe: ha a letölteni próbált e-mail egy olyan mellékletfájlt is tartalmaz, amelyet egy felhasználó kifejezetten kézzel törölt (pl. adatvédelmi okokból), akkor a .eml letöltési lehetőség ehhez az adott e-mailhez nem lesz elérhető – a rendszer egy a letöltés kikapcsolásának okát részletező üzenetet jelenít meg a letöltés ikonra történő kattintást követően.
Ha egy e-mail melléklettel rendelkezik, akkor Ön láthatja a melléklet nevét, méretét és a lehetőséget a letöltésre. Ha az e-mail több melléklettel is rendelkezik, akkor további opciók is a rendelkezésére állnak az összes melléklet letöltésére, vagy a mellékletek ZIP-fájlként való letöltésére vonatkozóan.
Lehetősége van az e-mailt teljes képernyős méretben is megnyitni, miközben az előnézet panel rejtve van.
Az Elküldött elemek részben megtekintheti az összes olyan az Ön üzleti területén található munkatételből származó e-mailt, amelyet elküldtek.
Megtekintheti az elküldött e-mailek előnézeti listáját, ahol a legújabbak találhatók elöl, és láthatja azt, hogy ki volt az e-mail címzettje, mikor lett elküldve, mi volt a tárgya, megtekintheti az e-mail törzsének első sorát, valamint azt, hogy melyik munkatételhez kapcsolódott az adott e-mail. Ezen felül láthatja azt is, hogy rendelkezett-e az e-mail bármilyen melléklettel, illetve kiemelt fontosságúként küldték-e el azt.
Igény szerint módosíthatja az e-mail előnézeti paneljét.
Amikor egy e-mailre kattint, a képernyő jobb oldalán Ön teljes egészében megtekintheti az adott e-mailt. Láthatja az e-mail tárgyát, a feladót, a címzettet, a másolatot kapó címzetteket, egy arra a munkatételre mutató hivatkozást, amelyhez az e-mail kapcsolódik, a munkatétel esedékességét, valamint az e-mail teljes tartalmát.
Lehetősége van az e-mailt teljes képernyős méretben is megnyitni, miközben az előnézet panel rejtve van.
Önnek lehetősége van váltani a nézetek között: megtekintheti a saját maga által elküldött e-maileket az „E-mailjeim” opcióval, valamint a csapata által elküldött e-maileket a „Csapatom e-mailjei” lehetőséggel.
Önnek lehetősége van válaszolni egy elküldött e-mailre, mindenkinek választ küldeni vagy továbbítani az elküldött e-mailt. Ha ezeknek a lehetőségeknek az egyikére kattint, akkor a rendszer egy új lapot nyit meg, amelyen látható a kérdéses munkatétel, Ön pedig az e-mailek szerkesztésére szolgáló képernyőre jut, ahol elkezdheti megírni az e-mailt.
Elküldött e-mailjeit lehetősége van ügyfél, szerződés, szolgáltatás, folyamat, várólista, az e-mail „Címzett” mezője, valamint a dátumtartomány alapján is megszűrni, illetve aszerint is, hogy milyen állapotú az a munkatétel, amelyhez az adott e-mail kapcsolódik, rendelkezik-e az e-mail valamilyen melléklettel, valamint az alapján, hogy a rendszer hozta-e létre az e-mailt.
Vegye figyelembe, hogy amikor Ön egy dátum alapján szűr, akkor legfeljebb 90 napos időtartományra szűrhet rá.
Ha hozzáférése van a „Csapatom e-mailjei” nézethez, akkor ezeket hozzárendelt felhasználókra, valamint a feladóra szűrve is megtekintheti.
A válaszlehetőségek melletti pontokra kattintva további opciók is elérhetővé válnak az Ön számára. Ezek segítségével Ön közvetlenül arra a munkatételre léphet, amelyhez az e-mail kapcsolódik (egy új lapon nyílik meg), illetve közvetlenül kinyomtathatja az e-mailt.
Továbbá Önnek lehetősége van az alapul szolgáló .eml fájl letöltésére is.
Kérjük, vegye figyelembe: ha a letölteni próbált e-mail egy olyan mellékletfájlt is tartalmaz, amelyet egy felhasználó kifejezetten kézzel törölt (pl. adatvédelmi okokból), akkor a .eml letöltési lehetőség ehhez az adott e-mailhez nem lesz elérhető – a rendszer egy a letöltés kikapcsolásának okát részletező üzenetet jelenít meg a letöltés ikonra történő kattintást követően.
Ha egy e-mail melléklettel rendelkezik, akkor Ön láthatja a melléklet nevét, méretét és a lehetőséget a letöltésre. Ha az e-mail több melléklettel is rendelkezik, akkor további opciók is a rendelkezésére állnak az összes melléklet letöltésére, vagy a mellékletek ZIP-fájlként való letöltésére vonatkozóan.
Átmozgattuk a Postázandók részt, hogy az az egyéb e-mail-nézetekkel egy helyen legyen megtalálható. Mint korábban is, itt találhatja meg az Önhöz vagy a csapatához tartozó azokat az e-maileket, amelyeket egy későbbi időpontban kell kiküldeni, vagy azok kiküldése sikertelen volt. A Postázandókról bővebb információkat itt találhat.
Módosítottuk a tömegeslétrehozás-funkciót több munkatétel Excel-fájlok feltöltéséből származó létrehozásakor. Pontosabban a feltöltéshez szükséges tömeges létrehozás Excel-sablonok mostantól közvetlenül a létrehozás képernyőről is letölthetők, így az kényelmesebben használható.
A tömeges létrehozás oldalra mutató hivatkozást a „Tömeges létrehozás” hivatkozásra kattintva találhatja meg az „Új munkatétel létrehozása” legördülő menüben.
Ezáltal a tömeges létrehozás képernyő egy új lapon jelenik majd meg. Erre a képernyőről kiválaszthatja, hogy ügyeket vagy jegyeket szeretne tömegesen létrehozni. Ezt követően letöltheti a megfelelő Excel-sablont, kitöltheti azt, majd feltöltheti az oldalra – ügyelve arra, hogy előtte minden kötelező mezőt kitöltsön.
Letöltheti az Excel-fájl egy sablonját. A rendelkezésre álló Excel-sablonok az Ön Enate felhasználói beállításaiban aktuálisan beállított nyelvnek megfelelőek lesznek.
Amint hozzáadta az adatokat az Excel-fájlhoz, mentse el és zárja be, majd a Tömeges létrehozás képernyőn kattintson, hogy kiválassza a fájlt.
Ezt követően az „Egyedi cím” opció használatával eldöntheti, hogy szeretné-e engedélyezni a duplikált címmel rendelkező munkatételek létrehozását. Ha kikapcsolva hagyja ezt az opciót, akkor azzal engedélyezi a duplikált címmel rendelkező munkatételek létrehozását. Ennek a funkciónak a bekapcsolásával biztosítja, hogy minden olyan munkatétel esetén, amelynek címe megegyezne egy másik elem címével a feltöltési fájlban, sikertelen lesz az érvényesítés.
Ha elégedett, kattintson a „Feltöltés” gombra. Ezzel feltölti a képernyőjén látható fájlban található ügyekkel vagy jegyekkel kapcsolatos adatait.
Ön az alábbi információkat láthatja majd:
Összesen – azoknak a feltöltött fájlban lévő elemeknek a száma összesen, amelyeket létre fogunk hozni
Létrehozva – azon elemek száma, amelyek sikeresen létre lettek hozva (ez a létrehozást megelőzően nulla lesz)
Problémák – az érvényesítési problémákkal rendelkező elemek száma (ezeket az elemek sikeres létrehozása előtt ki kell javítani)
Nincs elindítva – a létrehozásra váró elemek száma
Továbbá a rácson látni fogja, hogy hozzáadtunk egy „Állapot” és egy „Hivatkozás” oszlopot – ezeket a rendszer tölti majd ki, amikor az elemeket létrehozza.
Mindössze annyit kell tennie, hogy rákattint a „Tételek létrehozása” lehetőségre, és a rendszer megkezdi az ügyeinek/jegyeinek létrehozását. A megjelenített információk frissülnek, hogy megmutassák a sikeresen létrehozott tételek számát, valamint a létrehozott munkatételek referenciaszámát.
Az egy ügy létrehozásához kötelezően kitöltendő mezők a következők:
Ügyfél
Szerződés
Szolgáltatás
Ügy – a folyamat neve
Cím – az egyes ügyekhez tartozó munkatételek címe
Vegye figyelembe, hogy az Elsődleges kapcsolat és a Kérelmező mezők csak akkor kötelezőek egy ügyhöz, ha a „Tegye kötelezővé a kapcsolatokat” opció a Builder Szolgáltatásfajták képernyőjén „be” van kapcsolva a tömegesen létrehozott ügytípus esetén. Ha nem szeretné kitölteni ezeket a mezőket, győződjön meg arról, hogy betartja a kapcsolati bejegyzések követelményeit.
Az egy jegy létrehozásához kötelezően kitöltendő mezők a következők:
Ügyfél
Szerződés
Szolgáltatás
Jegy – a folyamat neve
Cím – az egyes jegyekhez tartozó munkatételek címe
Jegy leírása
1. szintű jegykategória
2. szintű jegykategória
3. szintű jegykategória
Elsődleges kapcsolat – a fő kapcsolat, akivel Ön a kéréssel kapcsolatban kommunikál. Lásd a kapcsolati bejegyzések követelményeiről szóló részt
Kérelmező – az a kapcsolat, aki az eredeti kérést elküldte. Lásd a kapcsolati bejegyzések követelményeiről szóló részt
Vegye figyelembe, hogy minden megadott adatnak meg kell egyeznie a rendszerben már meglévő értékekkel, eltérő esetben érvényesítési hibák jelennek majd meg.
A tömegeslétrehozás-fájlban használt minden kapcsolatfelvételi adatnak (pl. elsődleges kapcsolat, kérelmező, érintett és titkos másolatot kapó partnerek) meg kell felelnie a következő szabályoknak:
a kapcsolat e-mail-címét kell használni
a kapcsolatnak már léteznie kell a rendszerben
a kapcsolat hatályának ugyanarra az ügyfélre kell vonatkoznia, mint aki alatt az ügyet/jegyet létrehozzák majd
Az opcionális mezők, amelyeket mind a jegyek, mind pedig az ügyek esetében ki lehet tölteni:
Érintett – az a kapcsolat, akiről a munkatétel szól. Lásd a kapcsolati bejegyzések követelményeiről szóló részt
Másolatot kapó címek – bármely további olyan kapcsolattartó személy, akit a levelezésre rácsatolhat. Lásd a kapcsolati bejegyzések követelményeiről szóló részt. Továbbá vegye figyelembe, hogy amikor kettő vagy több másolatot kapó e-mail-címet ad hozzá, akkor a címeket egy pontosvesszővel (;) kell elválasztania szóközök használata nélkül, pl. user.one@example.net;user.two@example.net.
Határidő felülbírálása – adja meg az új esedékességi dátumot. Lásd a dátumformázásról szóló részt.
Ne küldjön automatikus e-maileket a kapcsolatoknak – eldöntheti, hogy szeretne-e a rendszer által automatikusan kiküldött e-maileket küldeni – például visszaigazolást kérő e-maileket – a munkatétel kapcsolatai számára. Írja be az „Igaz” vagy „Hamis” értéket – ez az angoltól eltérő nyelvekre is vonatkozik.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy minden megadott dátumnak a következő formátummal kell rendelkeznie:
NN-HH-ÉÉÉÉ ÓÓ:PP
Vegye figyelembe, hogy a beírt órák és percek 24 órás rendszerformátumban (ok, 23:00) vagy 12 órás rendszerformátumban is lehetnek, utóbbi esetben DE/DU értéket kell beírnia a szám után (pl. 11:00 DE).
Példák az érvényes dátumformátumokra:
25-05-2022 23:25
25-05-2022 11:25 DU
Ha úgy dönt, hogy nem ad meg órákat és perceket, akkor a rendszer alapértelmezetten a 00:00 időpontot állítja be.
Ön továbbá átadhatja az egyéni adatmezőket az éppen létrehozandó ügyekbe/jegyekbe. Ehhez adjon meg egy olyan oszlopnevet, amely pontosan megfelel az Enate-ben szereplő adatmező nevének. Ha ezen egyedi mezők bármelyikét kötelezőnek jelölték meg az Ön ügyfolyamatának beállításában, akkor Önnek meg KELL adnia egy értéket ennek a mezőnek az oszlopában a feltöltött fájl minden sorához (egyéb esetben a sor érvényesítése sikertelen lesz, és nem hozunk létre hozzá egy ügyet).
A tömeges létrehozás az alábbi listában található egyéni mezőtípusokat támogatja:
Jelölőnégyzet
Csak dátum – lásd a dátumformázásról szóló részt.
Dátum és idő – lásd a dátumformázásról szóló részt.
Decimális szám
E-mail-cím
Lista
Hosszú szöveg
Többszintű lista
Rövid szöveg
Egész szám
A tömeges létrehozás nem támogatja az alábbi egyéni mezőtípusokat:
Táblázatok
Entitáskapcsolat
Továbbá a munka tömeges létrehozása esetén a következő rendszertulajdonság-mezők sem támogatottak:
Tartsa nálam
Tartsa a műveletet nálam
Hibák
Fájlok
Ha bármilyen érvényesítési hiba lép fel, akkor ezeket pirossal kiemelve jelenítjük meg, és egy „figyelmeztetés” állapotjelző ikonnal jelöljük meg. Ha a bemeneti értékek egy teljes oszlopban hibásak, akkor az érvényesítési hibákat a rács alján jelenítjük majd meg, például ha egy olyan mezőoszlopra hivatkozik a feltöltési fájl, amely nem létezik a rendszerben. Ha a bemeneti értékek egy adott sor esetén helytelenek, akkor egy „figyelmeztetés” állapotjelző ikonnal jelöljük azt meg a sor elején, és az egyes érvényesítési hibákat pirossal kiemelve jelenítjük meg. Önnek ezt követően módosítania kell a fájlt, rá kell kattintania a „fájl módosítása” lehetőségre, majd ki kell választania a frissített feltöltendő fájlt.
Ezt követően Ön még mindig folytathatja az ügy érvényes tételeinek létrehozását a feltöltési fájlból. A rendszer átugorja majd az érvénytelen sorokat, és megerősíti az érvényesek létrehozását, azonban az érvénytelen tételeket meg kell oldani azelőtt, mielőtt létre lehetne őket hozni. Ön ezt a fájl módosításával teheti meg, majd rá kell kattintania a „fájl módosítása” lehetőségre, majd ki kell választania a frissített feltöltendő fájlt.
Kattintson ide a tömeges létrehozás potenciális érvényesítési hibáinak teljes listájához:
A tömeges létrehozást az Enate által kínált összes nyelv is támogatja. Francia, német, spanyol, portugál brazil, román, lengyel, magyar és orosz.
Megjegyzés: a tömeges létrehozás sablonjának a bejelentkezett felhasználó előnyben részesített nyelvével megegyező nyelvűnek kell lennie. Például ha egy spanyol felhasználó szeretne egy tömegeslétrehozás-sablont feltölteni, akkor a feltölteni kívánt sablonnak is spanyol nyelvűnek kell lennie.
Továbbá a tömegeslétrehozás-sablonban az oszlopfejlécek értékeinek meg kell egyeznie az Enate Builderjének Lokalizációs oldalán beállított értékekkel. Ha a Lokalizációs oldalon megváltoztatták az olyan mezők fordításait, mint az elsődleges kapcsolat, kérelmező, érintett vagy bármilyen egyéni adatmező, akkor a tömegeslétrehozás-sablon oszlopfejléceinek meg kell egyeznie ezekkel az értékekkel.
További lehetőségek váltak elérhetővé az e-mailek törzsének formázására az e-mail-szerkesztő képernyőn, hogy még több tartalommal segítsük a felhasználókat az e-mailek megírása közben. Ezek az új funkciók a következőket tartalmazzák:
teljes képernyős opció
lehetőség az e-mail-törzs formázására szolgáló eszköztár kitűzésére
lehetőség egy vízszintes vonal beszúrására
lehetőség a sormagasság megváltoztatására
sorok közötti opciók a szöveghez – a szöveg behúzásának növelése vagy csökkentése
áthúzás beillesztésének lehetősége (ez a szöveg kijelölésével, majd a Ctrl + S billentyűkombináció használatával is elérhető)
speciális karakterek hozzáadásának lehetősége
Ezek az új funkciók a Work Manager és a Builder e-mail-szerkesztőjében, valamint a Work Manager e-mail-aláírásának szerkesztőfelületén is elérhetők.
Amikor Ön egy e-mail-t ír (akár a Builderben egy e-mail-piszkozatot, vagy bármilyen új emailt/választ/továbbított e-mailt a Work Manager munkatételeiben), akkor a betűtípus (pl. a betűtípus stílusa és mérete) legutóbb használt beállításait elmentjük, és a következő alkalommal ugyanazt használhatja a tartalmainak megírására, így nem kell azt újra és újra beállítania.
Ezeket az értékeket elmentjük a felhasználó profiljára, így azok a Builderben és a Work Managerben egyaránt használhatók lesznek.
Ezek az értékek csak a legfelül, újonnan megírt e-mailre vonatkoznak majd – ha a felhasználó egy már korábban létező tartalomra kattint az üzenet alsó felén, akkor az adott tartalom megírásakor használt betűtípus stílusát és méretét használjuk majd. További részletekért tekintse meg a megjegyzést. Ennek a változásnak a részeként az e-mailek „új üres soraiban” található következetlenségei ezentúl eltűnnek: amikor egy új e-mailt ír, az adott e-mail tetejére mindig 2 üres sort illesztünk majd be.
Vegye figyelembe, hogy a szövegsablonok és a vázlatok azokat a betűtípus-beállításokat fogják használni, amelyeket a létrehozásukkor használtak.
Az e-mail használt betűtípusának stílusa és mérete egy e-mail megírásakor attól függ majd, hogy a szerkesztő személy már létező tartalomra kattint-e. A betűtípusok használatának logikája a következőkben olvasható, amelyre az új e-mailek létrehozásakor az üzenet tetejére automatikusan beillesztett két üres sor is hatással van:
Az 1. automatikusan beillesztett sor: azokat a felhasználó által elmentett betűtípus-beállításokat használja, amelyeket a felhasználó a legutóbbi e-mailje megírásakor használt.
A 2. automatikusan beillesztett sor: ez mindig a következő beállítást kapja: Arial – 10.
Az e-mail ezt követő tartalmának forrása a következők egyike lehet:
a levélfüzérben található korábbi e-mailek
e-mail-sablon tartalma
az e-mail-aláírás tartalmának betűtípusa és mérete ezekben a részekben az adott, már létező tartalomnak megfelelő lesz, attól függően, hogy hová kattint a felhasználó.
Továbbá azt is könnyebbé tettük a felhasználók számára, hogy felismerjék, amikor egy olyan e-mailt próbálnak meg elküldeni, amely meghaladja az e-mailek esetén megengedett maximális méretet – ilyenkor egy figyelmeztető üzenetben figyelmeztetjük őket arról, hogy az e-mail meghaladja a maximálisan engedélyezett méretet.
Ezen felül a felhasználók nem lesznek meg képesek egy e-mail beütemezésére vagy piszkozatként történő elmentésére, ha az meghaladja a maximálisan engedélyezett méretet.
Vegye figyelembe, hogy az e-mail méretének hitelesítése az e-mail elmentése során történik meg, nem pedig az elküldés pillanatában. Tehát ha Ön beütemezett egy 25 MB méretű e-mailt, majd az e-mailek maximálisan engedélyezett méretét 10 MB-ra csökkentik a Builderben, akkor a beütemezett e-mailt továbbra is elküldjük majd, hiszen az a beütemezés pillanatában megfelelt az engedélyezett méretkorlátnak.
Az e-mailek maximálisan engedélyezett méretét Ön a Builder Rendszerbeállítások oldalán állíthatja be az „E-mailek maximális mérete” funkcióval. Javasoljuk, hogy a korlátot 30%-kal magasabbra állítsa be annál, mint amelyet szeretne, hogy a végfelhasználói használjanak, lehetővé téve ezzel, hogy a korlátba pl. a kódolás is beleférjen. Például, ha Ön azt szeretné, ha a maximális méret 100 MB lenne, akkor javasoljuk, hogy a korlátot 130 MB-osra szabja. Vegye figyelembe, hogy frissítéskor az e-mail maximális méretét „Korlátlan” értékűre állítjuk. Továbbá a méretkorlát az olyan a rendszer által létrehozott e-mailekre nem vonatkozik majd, mint a Kérés visszaigazolása e-mailek.
Önnek minden típusú (bejövő/kimenő/törölt/sikertelen/beütemezett) e-mail esetén lehetősége van letöltenie az alapul szolgáló .eml fájlt. Ez a rendszer több olyan helyéről is elérhető, ahol az e-mailek láthatók, pl. a munkatétel kommunikáció és idővonal részeiről, az e-mail-postafiókból, valamint az elküldött elemek nézetből.
Kérjük, vegye figyelembe: ha a letölteni próbált e-mail egy olyan mellékletfájlt is tartalmaz, amelyet egy felhasználó kifejezetten kézzel törölt (pl. adatvédelmi okokból), akkor az .eml letöltési lehetőség ehhez az adott e-mailhez nem lesz elérhető – a rendszer egy a letöltés kikapcsolásának okát részletező üzenetet jelenít meg a letöltés ikonra történő kattintást követően.
Mostantól nem kötelező egy kapcsolatot vagy az elsődleges és a kérelmező címkét hozzáadni egy kapcsolathoz egy új összekapcsolt jegy létrehozásakor. Igény szerint továbbra is lehetősége van egy kapcsolat hozzáadására.
Ez lehetővé teszi majd, hogy egy már létező jegyből összekapcsolt jegyeket hozzon létre a belső tevékenységek kezelésére, valamint annak biztosítására, hogy az új összekapcsolt jegy létrehozásának részeként a kommunikációkat nem küldjük el az eredeti szolgáltatás címzettjének (valószínűleg nem szeretné őket folyamatosan tájékoztatni a belső tevékenységekről), így ennek támogatására nincs szükség további kapcsolatok hozzáadására az összekapcsolt jegyekhez.
A változással kapcsolatosan érdemes megjegyezni:
Bármilyen meglévő, más módon létrehozott (például a kapcsolattevékenységi oldalon, tömeges létrehozással, e-mailen keresztül stb.) jegy vagy jegyek esetén még mindig kötelező egy kapcsolatot, valamint az elsődleges és a kérelmező kapcsolatcímkéket hozzáadni azokhoz.
Az ügy viselkedése változatlan marad – nem kötelező egy kapcsolatot létrehozni egy ügy létrehozásakor, még akkor sem, ha az ügyet egy új összekapcsolt ügyként hozták létre, kivéve, ha a Szolgáltatásfajta képernyőn az ügytípusban a „Tegye kötelezővé a kapcsolatokat” opció ki lett választva.
Javítottuk az új összekapcsolt jegyekbe vagy ügyekbe történő adatok átmásolásának módját.
Korábban, ha a felhasználók adatokat szerettek volna átmásolni, akkor át kellett másolniuk az összes hibát, fájlt, kapcsolatot és egyéni adatot az eredeti ügyből/jegyből a frissen létrehozott ügybe/jegybe.
Most ezt elkülönítettük, és lehetővé tettük a felhasználók számára, hogy kiválaszthassák, milyen típusú adatokat szeretnének átmásolni egy új összekapcsolt ügybe/jegybe, és hogy csak az adott adatokat szeretnék-e átmásolni. A következő adatok átmásolása közül választhat:
Hibák
Fájlok (beleértve a címkéket és a fájlok megjegyzéseit is)
Kapcsolatok (beleértve a címkéket és a kapcsolatok megjegyzéseit is)
Egyéni adatok (például egyéni adatmezők)
Az új összekapcsolt munkatételek létrehozásáról további információkat itt találhat:
Ahhoz, hogy sokkal rugalmasabbá tegyük az Ön e-mailekkel végzett munkáját, lehetővé tettük az e-mailek piszkozatként történő elmentését, ha még nem áll készen azok elküldésére. Így mostantól amikor egy e-mailt fogalmaz meg egy munkatételben, dönthet úgy, hogy piszkozatként menti az adott e-mailt, és később visszatér ahhoz.
Amikor Ön egy e-mailt ír egy munkatételben, dönthet úgy, hogy piszkozatként menti az e-mailt, és később visszatér ahhoz. A piszkozatokat legfeljebb 90 napig mentjük el.
Vegye figyelembe, hogy Ön nem lesz képes egy e-mailt piszkozatként elmenteni, ha annak mérete meghaladja a Builderben beállított értéket – erről további információkat itt találhat.
Ha be van kapcsolva Önnél a Piszkozatok szűrő a kommunikáció/idővonal lapon (vegye figyelembe, hogy a frissítést követően ez automatikusan alapértelmezetten be lesz Önnél kapcsolva), akkor Ön minden az adott munkatételhez kapcsolódó piszkozatként mentett e-mailt a kommunikáció/idővonal lapon láthat.
Láthatja, hogy ki és mikor hozta létre a piszkozatot, valamint megtekintheti annak első néhány sorát is.
Ha az e-mail-nézet kibővítésére kattint, akkor továbbá megtekintheti azt az e-mail-címet, amelyről a piszkozatot kiküldik majd, a címzett címét, az esetlegesen másolatot kapó e-mail-címeket, minden mellékletet, valamint az e-mail teljes tartalmát is, ha ezek a piszkozat mentésekor már meg voltak adva.
Egy piszkozat állapotú e-mail szerkesztésére az idővonalról van lehetőség, ha a „Piszkozat frissítése” lehetőségre kattint. Ez megnyitja az e-mail-szerkesztőt, ahol szerkesztheti a piszkozatot. Vegye figyelembe, hogy csak annak a munkatételnek a piszkozat állapotú e-mailjét szerkesztheti vagy törölheti, amelyhez az adott e-mail tartozik.
Önnek továbbá lehetősége van a piszkozat törlésére, az e-mail egy felugró ablakban történő megnyitására, illetve kinyomtatására.
Több felhasználó is dolgozhat egy adott piszkozaton, azonban nem egyszerre. Egy bizonyos munkatétel több piszkozat állapotú e-maillel is rendelkezhet. Ezek mindegyike megtekinthető és szerkeszthető a munkatétel kommunikáció/idővonal lapján.
Ha egy munkatétel már rendelkezik egy piszkozattal, a rendszer figyelmezteti Önt erre, amikor egy új e-mail megírásába kezd, így eldöntheti, hogy szeretné-e folytatni az új e-mail megírását, vagy inkább a piszkozat állapotú e-mail szerkesztése mellett dönt.
Ha egy munkatétel egy piszkozat állapotú e-maillel rendelkezik, Ön pedig egy Üggyé alakít át egy Jegyet vagy egyesíti azokat, akkor amennyiben a „Piszkozatok” szűrő és a „Tartalmazza a kapcsolódó munkatételeket” szűrő be van kapcsolva, Ön a kommunikáció/idővonal lapon megtekintheti az e-mail-piszkozatot vagy a kapcsolódó csoportban lévő összes munkatételt.
Az e-mail-piszkozat annak a munkatételnek a referenciaszámával együtt lesz látható az idővonalon, amelyhez tartozik.
Vegye figyelembe, hogy a piszkozat állapotú e-maileket nem másoljuk át egy új kapcsolt munkatétel kommunikációinak másolásakor, akkor sem, ha a „Kommunikációk átmásolása” opció be van kapcsolva.
Az e-mail-piszkozat kommunikáció/idővonal lapján látható melléklet ikon megmutatja Önnek, hogy csatoltak-e bármilyen fájlt a piszkozat állapotú e-mailhez.
Kattintson, hogy kibővítse a kommunikáció/idővonal nézetet, amely megmutatja Önnek a melléklet nevét, és lehetőséget ad arra, hogy letölthesse azt.
Továbbá minden az e-mail-piszkozatokhoz csatolt fájl megjelenik majd a fájlok lapon, és egy piszkozat ikonnal jelöljük meg őket. Ön itt megtekintheti, letöltheti vagy törölheti az e-mail-piszkozatokhoz csatolt fájlokat. Vegye figyelembe, hogy az e-mail-piszkozatok fájljaihoz megjegyzések vagy címkék nem adhatók.
Egy olyan változtatást eszközöltünk a Jegyek beállításaiban, amellyel Önnek tisztában kell lennie, és amely az automatikusan kiküldött e-mailekhez kapcsolódik. Ez a Jegy alapértelmezett viselkedésére van hatással:
Korábban a rendszer alapértelmezés szerint automatikus e-maileket küldött ki a felhasználóknak. Ha Ön ezt egy adott Jegy esetén ki szerette volna kapcsolni, akkor Önnek BE kellett kapcsolnia az „Automatikus e-mailek letiltása” lehetőséget.
Mostantól megváltozott az alapértelmezés szerinti viselkedés: a rendszer többé NEM küld ki automatikus e-maileket a Jegyekből. HA ÖN AZT SZERETNÉ, HOGY A RENDSZER AUTOMATIKUS E-MAILEKET KÜLDJÖN KI EGY JEGYBŐL, AKKOR ÖNNEK BE ÉRTÉKRE KELL ÁLLÍTANIA AZ (ÁTNEVEZETT) „AUTOMATIKUS E-MAILEK ELKÜLDÉSE” BEÁLLÍTÁST.
Ezt a viselkedésbeli módosítást az egy új csatolt Jegy létrehozására szolgáló képernyőn is elvégeztük.
Továbbá, ha most a Kapcsolattevékenységi oldalról Ön elindít egy Jegyet, az „Automatikus e-mailek elküldése” opció alapértelmezetten ki lesz kapcsolva, azonban Ön manuálisan bekapcsolhatja azt a Jegy képernyőn.
Ezt a viselkedésbeli módosítást a Builder E-mail részében is elvégeztük – ezért amikor Ön beállít egy E-mail-útvonalat, az Automatikus e-mailek elküldését kontrolláló opció mostanra megváltozott – az alapértelmezett viselkedés az, hogy NEM küld ki automatikus üzeneteket, tehát ha szeretné, hogy automatikusan kiküldje az e-maileket, akkor Önnek BE kell kapcsolnia az „Automatikus e-mailek elküldése” beállítást.
Hozzáadtuk rendszerünkhöz a lehetőséget, hogy az Ügyekhez automatikus e-maileket küldjön el. Jelen pillanatban az egyetlen automatikusan elküldhető e-mail, amely elérhető, az az Ügy létrehozását visszaigazoló e-mail.
Ennek bekapcsolásához kapcsolja BE az „Automatikus e-mailek elküldése” opciót a Builder E-mail részében, amikor egy Ügy e-mail-útvonalát állítja be vagy szerkeszti azt.
Visszaigazoló e-mail-sablon – fontos megjegyzés
Az Ügyekből automatikusan elküldött Visszaigazoló e-mailek támogatását elősegítő módosítás részeként módosítottuk a már meglévő „Jegy visszaigazolása” e-mail-sablont, hogy az az Ügyek visszaigazolását is támogassa. Ennek részeként a sablonon a következő módosításokat hajtottuk végre:
Módosítottuk a sablon nevét és célját: „Jegy visszaigazolása” helyett „Kérés visszaigazolása” elnevezést adtunk neki.
Az e-mail-törzsében „Kérés” lehetőségre változtattuk a „Jegy” kifejezést, hogy egy adott sablonon belül az Ügyeket és a Jegyeket is támogassuk ezzel.
FONTOS MEGJEGYZÉS: A fenti a Jegy visszaigazolása sablonnal kapcsolatos változtatásokat NEM végezzük el az Ön rendszerén, ha Ön az eredeti alapértelmezett tartalomról manuálisan módosította annak tartalmát (pl. hogy az tartalmazza az Ön egyedi tartalmát is). Azonban vegye figyelembe, hogy ezt a sablont továbbra is alapértelmezett e-mail-sablonként használjuk majd az Ügyek visszaigazolásához.
Ezért, ha Ön módosította a Jegy visszaigazolása sablon tartalmát, akkor határozottan javasoljuk, tekintse át a tartalmat annak biztosítása érdekében, hogy az az Ügyekhez és a Jegyekhez egyaránt megfelelő legyen, majd ennek megfelelően módosítsa őket (pl. a tartalom megváltoztatásával vagy egy ezzel egyenértékű, dedikált ügyspecifikus sablon létrehozásával az Ügyeihez).
Továbbá egy új opciót adtunk az Ügy információs képernyőjéhez az E-mail-beállítások részeként, amely az „Új naplózott ügy” elnevezést kapta. Itt kiválaszthatja azt az E-mail-sablont, amelyet egy Ügy létrehozásának visszaigazolására szeretne használni. A rendszer automatikusan kiválasztja az új „Kérés visszaigazolása” e-mail-sablont (vagy ha módosítva lett, akkor a már létező „Jegy visszaigazolása” e-mail-sablont). Ön kiválaszthat egy másik használandó sablont is. Vegye figyelembe, hogy ez a mező nem maradhat üresen.
Ezen felül vegye figyelembe, hogy a Work Manager Ügy képernyőjén található új „Automatikus e-mailek elküldése” beállítást be kell kapcsolnia egy szervizügynöknek ahhoz, hogy a rendszer automatikus, az Ügy visszaigazolására szolgáló e-mailt küldhessen az elsődleges névjegynek, valamint a másolatot kapó névjegy(ek)nek, amikor az Ügy beküldésre kerül – pl. amikor az Piszkozat állapotúról Elvégzendő vagy egyéb állapotú lett.
Vegye azt is figyelembe, hogy az az e-mail, amelyet egy Jegy Üggyé történő átalakítását követően automatikusan kiküldünk, még mindig a „Jegyből elindított Ügy” e-mail-sablont használja majd, nem pedig a „Kérés visszaigazolása” e-mail-sablont.
Egy fejlesztést végeztünk el a kommunikációk megosztása esetén, amikor Ön közvetlenül az Ügyekből/Jegyekből hoz létre egy új összekapcsolt munkatételt. Mostantól amikor Ön úgy dönt, hogy megosztja a kommunikációkat az összekapcsolt munkatételek között, akkor az új munkatétellel a kapcsolódó munkatételekből származó kommunikációkat is megosztjuk majd.
Például egy új összekapcsolt Ügy/Jegy létrehozásakor Ön átmásolhatja a munkatétel kommunikációit – például az eredeti Ügy/Jegy e-mailjeit (beleértve az e-mail-mellékleteket is) – és megjegyzéseit az új összekapcsolt Ügybe. Ebben az esetben az elindított Ügy Műveleteiben található kommunikációkat is át fogjuk másolni. Ehhez hasonlóan egy felosztott Jegybe az eredeti Jegy összes kommunikációját is átmásoljuk.
A kapcsolódó és összekapcsolt munkatételekről további információ itt található.
A fentiek mellett fejlesztéseket hajtottunk végre a meglévő „Összekapcsolt munkatétel funkcionalitása” működésében is. Mostantól amikor Ön összekapcsol egy munkatételt egy másikkal, majd később egyesíti, felosztja vagy egy Üggyé alakítja azt, akkor az ebből származó munkatételek megtartják az egymáshoz fűződő kapcsolataikat. Ezelőtt ezekben az esetekben nem maradtak meg ezek a kapcsolatok.
Például:
Amikor egy Jegyet egy másik munkatételhez kapcsolnak, és az adott Jegyet egyesítik egy másikkal, akkor az egyesített Jegy szintén fenntartja majd a kapcsolatot a másik munkatétellel.
Amikor egy Jegyet egy másik munkatételhez kapcsolnak, és az adott Jegyet több Jegyre osztják szét, akkor az ebből a felosztásból származó „gyermek” Jegyek szintén fenntartják majd a kapcsolatot a másik munkatétellel.
Amikor egy Jegyet egy másik munkatételhez kapcsolnak, és az adott Jegyet később egy Üggyé alakítják át, akkor az ebből származó Ügy szintén fenntartja majd a kapcsolatot a másik munkatétellel.
Vegye figyelembe, hogy amikor egy Műveletet egy másik munkatétellel egy „gyermek” elemmé alakít, akkor mivel a Műveletek nem kapcsolhatók össze, így a Művelet eredeti Ügyét kapcsoljuk majd hozzá a „gyermek” elemhez.
Hozzáadtunk a rendszerhez egy alapértelmezett kapcsolatcímke opciót, amellyel felgyorsítjuk és megkönnyítjük a kapcsolatcímkék munkatételeken történő használatát. Önnek mostantól lehetősége van beállítani egy alapértelmezett címkeértéket az egyéni kapcsolati bejegyzésekhez, például:
Ha Ön tudja, hogy „Jane Smith” mindig a Bróker lesz majd azokon a munkatételeken, amelyekhez kapcsolatként hozzáadják őt, akkor Önnek lehetősége van Jane kapcsolati bejegyzéséhez egy alapértelmezett „Bróker” címkét adni, amelyet így automatikusan kitöltünk majd a munkatételen – ahelyett, hogy Önnek minden alkalommal manuálisan meg kellene adnia ezt a címkeértéket.
Az Ön számára elérhető alapértelmezett címkék listáját a Builderben találhatja meg az Általános beállítások >> Kapcsolatcímkék részben.
Önnek minden alkalommal, amikor egy új kapcsolatot ad a rendszerhez, lehetősége van beállítani ezt az alapértelmezett Kapcsolatcímkét.
Az alapértelmezett címkét Ön továbbá akkor is beállíthatja, amikor a Kapcsolatok oldalon szerkeszt egy kapcsolatot.
Az alapértelmezett címke attribútum tömegesen is szerkeszthető, például Önnek lehetősége van ezt egyszerre több kapcsolathoz is beállítania – egyszerűen csak válasszon ki több kapcsolati bejegyzést a Kapcsolatok oldal rácsán, majd kattintson a Szerkesztés gombra, hogy megnyíljon a Tömeges szerkesztés felugró ablak.
Vegye figyelembe, hogy kapcsolati bejegyzésenként csak egy alapértelmezett címkeérték állítható be.
Továbbá, amikor a Kapcsolattevékenységi oldal „Munkatétel elindítása” gombját használva hoz létre egy munkatételt, akkor a kapcsolatot kérelmezőként, érintettként és elsődleges kapcsolatként egyaránt megjelöljük a munkatételhez. Továbbá az alapértelmezett címkét is hozzáadjuk majd (ha rendelkezik eggyel).
Ha egy adott címkeértéket úgy állítottak be, hogy az ne tegye lehetővé a „Több engedélyezése” funkciót, akkor a munkatételen belül egy értékkel egyszerre csak egy kapcsolat rendelkezhet. Például: előfordulhat, hogy egy Jegy esetén egyszerre csak egy „Bróker” kapcsolat engedélyezett. Ez természetesen hatással van az alapértelmezett címkézésre, ha egyszerre két azonos „egyedinek kell lennie” alapértelmezett címkével rendelkező kapcsolatot ad egy munkatételhez – akár manuálisan, akár automatikusan teszi ezt. Ebben az esetben a rendszer csak egy kapcsolathoz rendeli hozzá az alapértelmezett címkét (és ezzel eltávolítja az alapértelmezett címkét a többi kapcsolatról). A rendszer ahhoz a kapcsolathoz rendeli hozzá, amely a következő prioritási sorrend alapján már rendelkezik egy létező egyéb címkeértékkel:
Elsődleges kapcsolat
Kérelmező
Érintett
Másolatot kap
A munkatétel bármilyen egyéb kapcsolata
További megjegyzések a Beszállító vállalat és a Kapcsolatcímkék közötti eltérésekről:
Önnek nem lesz lehetősége arra, hogy egy alapértelmezett címkét adjon egy kapcsolathoz, ha a vállalat, amelyhez az hozzá van rendelve, egy az alapértelmezett címkétől eltérő Beszállító vállalattal rendelkezik.
Ön nem küldhet be egy olyan munkatételt, amely kapcsolatának alapértelmezett címkéje egy a munkatételétől eltérő Beszállító vállalatra van beállítva.
Módosításokat hajtottunk végre a Nézetek lapon is, ahol speciális keresést végezhet a munkatétel adataira. A Gyorskeresőből mostantól egy a Nézetek képernyőre mutató hivatkozás is elérhető, így ha a Gyorskereső nem azokat az eredményeket adja Önnek, amelyeket keres, akkor könnyedén hozzáférhet a Nézetek lap sokkal fejlettebb keresési lehetőségeihez.
Továbbá megkönnyítettük az Ön számára a Mentett nézetekhez való hozzáférést (specifikus adatnézetek, amelyeket Ön további használat céljából elmenthet a Nézetek képernyőjéről). Ezeket mostantól egy ábécé sorrendbe állított listán is megtekintheti, ha a Navigátor „Nézetek” része fölé viszi az egérmutatót.
Amellett, hogy lehetősége van új összekapcsolt munkatételeket létrehozni egy Ügyből vagy egy Jegyből, Ön meglévő Ügyeket és Jegyeket is összekapcsolhat, hogy jobban kezelhesse a különböző csapatok által elvégzett tevékenységeket.
A meglévő munkatételek kétféleképpen kapcsolhatók össze:
Vegye figyelembe, hogy Ön csak az Ügyeket és a Jegyeket kapcsolhatja össze, és nem másolhatja át a kommunikációkat, fájlokat, hibákat, kapcsolatokat vagy az egyedi adatokat, amikor meglévő munkatételeket kapcsol össze.
Önnek lehetősége van magából a munkatételből is összekapcsolni a meglévő munkatételeket, ha a munkatétel képernyőjére lép, majd kiválasztja a „+ Munkatétel” lehetőséget, végül pedig a „Meglévő elem” opcióra kattint.
A felugró ablakban keresse meg azokat az Ügyeket és/vagy Jegyeket, amelyekkel össze szeretné kapcsolni ezt a munkatételt.
Ön egyszerre legfeljebb csak 50 munkatételt köthet össze, azonban annak nem szabtunk határt, hogy összességében hány munkatétel kapcsolható össze.
A Kapcsolt munka fülön egy kapcsolat jelenik meg az újonnan összekapcsolt Ügyhöz vagy Jegyhez azoknak a munkatételeknek a képernyőjén, amelyek össze lettek kapcsolva.
Önnek lehetősége van a saját Fő oldaláról is összekapcsolni a meglévő munkatételeket, ha a Fő oldal rácsáról (amelyen a Munkaügyi postaládája, Csapata munkaügyi postaládája, a Saját munka, vagy a Csapata saját munkája lehet látható) kiválasztja azokat az Ügyeket és Jegyeket, amelyeket össze kíván kapcsolni, majd a rács tetején megjelenő „Összekapcsolás” lehetőségre kattint.
Az első Ügy vagy Jegy, amelyet kiválaszt, lesz az a munkatétel, amelyhez minden soron következő munkatétel hozzá lesz kapcsolva (vagy a listáján első helyen szereplő, ha az „Összes kiválasztása” opciót használta).
A felugró ablakban megerősítjük az Ön számára, hogy melyik Ügyhöz/Jegyhez kapcsoljuk az elemeket, valamint hogy melyek ezek az elemek, mielőtt lehetővé tennénk Önnek az összekapcsolás megerősítését:
Ön egyszerre legfeljebb csak 50 munkatételt köthet össze, azonban annak nem szabtunk felső határt, hogy összességében hány munkatétel kapcsolható össze.
Ha Ön ezt követően arra a fő Jegyre/Ügyre lép, amelyhez mindent kapcsolt, akkor annak Kapcsolt munka fülén MINDEN olyan elemet megtekinthet, amelyet hozzákapcsolt az adott tételhez.
Ha Ön azonban az egyik olyan munkatételben tartózkodik, amelyet úgy döntött, hogy ehhez a fő Jegyhez/Ügyhöz kapcsol, akkor az adott Kapcsolt munka fülön Ön csak a fő Jegynek/Ügynek a feljegyzését láthatja (a többi kapcsoltét tételét nem).
Önnek bármikor lehetősége van leválasztani a munkatételeket, ha a munkatétel képernyőjének Kapcsolt munka fülére lép, majd kiválasztja a Leválasztás ikont.
Egy további beállítást adtunk hozzá a tagok felhasználói profiljához (amelyhez a csapatvezetők férhetnek hozzá), amely lehetővé teszi a csapatvezetők számára, hogy módosítsák a csapattagjaik azon képességét, hogy kizárólag olyan elemeken dolgozzanak, amelyek kifejezetten az adott felhasználó várólistáihoz vannak hozzárendelve.
Továbbra is képesek lesznek további munkára szert tenni a „Lehívás a várólistáról” gombot használva (mivel ezzel a módszerrel egyébként is csak a saját várólistáról kaphatnak munkát a felhasználók). Ez azonban megakadályozza, hogy egy munkatárs egy másik várólistából származó munkát manuálisan az adott felhasználóhoz rendeljen.
Amikor ez a beállítás ki van kapcsolva, akkor bármilyen várólistához hozzárendelt munkán dolgozhatnak majd (a Builderben a felhasználói csoport engedélyei szerint beállított jogosultságok keretein belül).
Amikor ez a beállítás be van kapcsolva, akkor a felhasználó továbbra is képes lesz olyan munkatételeken dolgozni, amelyek nincsenek várólistához rendelve. Továbbá, ha létezik olyan a felhasználóhoz rendelt munkatétel, amely nem olyan várólistán található, amelynek a felhasználó is része, akkor a felhasználó továbbra is folytathatja rajtuk a munkát, ám további a várólistáikon kívüli munkákat nem lehet hozzájuk rendelni. Ezeknek a munkatételeknek manuálisan lehet megszüntetni a hozzárendelését a felhasználóhoz.
Továbbá, ha egy munkatétel már egy adott felhasználónál van (de a várólistáin kívül található), és az Várakozik vagy Megoldva állapotúvá válik, akkor az a Csapat saját munkái közé kerül, és megszüntetjük a hozzárendelését – tulajdonosát pedig töröljük. Amint készen áll a munkatétel a további feldolgozásra (pl. mivel új információ érkezett be hozzá), azt NEM rendeljük ismét hozzá az eredeti megbízotthoz, mivel már nem része a várólistájának, ehelyett a hozzárendelési szabályok szerint osztjuk azt ki.
Hozzáadtuk az Ügy rövid leírását a Műveletekhez, így a felhasználók könnyebben megtekinthetik az Ügy rövid leírását, valamint bővebb kontextust láthatnak ahhoz a Művelethez, amelyen dolgoznak.
Ha szerkesztve lett a Művelet Ügyének rövid leírása, akkor az Ügy rövid leírásának változásai az Ügy minden Műveletének Művelet képernyőjén láthatók lesznek (előfordulhat, hogy frissítenie kell a Műveletek képernyőjét ahhoz, hogy láthatóvá váljanak ezek a változások), és a Művelet címe a következőkből épül majd fel:
„Művelet referenciája – Ügy rövid leírása – Műveleti folyamat neve” -> „10040-C-A1.1 – Jack Jones új munkatárs – HR-jóváhagyás”
Vegye figyelembe, hogy az Ügy rövid leírása közvetlenül egy Műveletből nem szerkeszthető.
Ez az a név, amely a Művelet lapon látható lesz:
Az Ügy rövid leírása egyben az a cím, amely a Művelet főoldalának rácsán a „Cím” oszlopban is megjelenik majd.
Az Enate 2022.3-es verziójában megtalálható új funkciók áttekintése
Ebben a verzióban két fő témára összepontosítottunk, hogy a Work Managert gördülékenyebbé és produktívabbá tegyük.
A v2022.3-as verzióban végrehajtott változtatások általános áttekintéséért nézze meg ezt a videót, vagy további részletekért olvassa el a dokumentum egyes részeit!
Az alábbi dokumentumokban megtekintheti a jelen verzióban végrehajtott új funkciók, fejlesztések és hibajavítások listáját:
Teljesen átalakítottuk az , amely így az operatív felhasználók és a csoportvezetők számára sokkal több funkciót és finomhangolási lehetőséget biztosít, aktívan tájékoztatva őket azoknak a Jegyeknek, Műveleteknek és Ügyeknek az aktivitásáról, amelyek iránt érdeklődnek.
Figyelembe vettük a visszajelzéseket a területen elérhető további funkciók hozzáadása során, valamint az , az és különösen a Jegyek, Műveletek és Ügyek fejlesztései tekintetében.
A változtatások részletes listájához – beleértve az API-változtatásokat, az adattárházzal kapcsolatos változtatásokat, valamint minden radikális („breaking change”) változtatást – tekintse meg a dedikált című részt.
Lehetővé tettük, hogy Ön a rendszer nyelvének az amerikai angol nyelvet (en-us) válassza ki. Ez a nyelv a brit angol, francia, német, spanyol, brazil portugál, román, lengyel, magyar és orosz nyelvek mellett választható immáron ki.
Egy új „Hibamódosítás korlátozása” beállítást tettünk elérhetővé a Builder Rendszerbeállítások részében, amely lehetővé teszi az Ön számára, hogy korlátozza a hozzáférést az Ügyek, Műveletek és Jegyek Hibák kártyáján található bármilyen információ módosításához. A szervizügynökök mindig képesek hibabejegyzést HOZZÁADNI és megoldottnak jelölni egy ilyen bejegyzést, azonban ha ez a „korlátozás” be van kapcsolva a Builderben, kizárólag az az ügynök lesz képes utólag módosítani a hibabejegyzést vagy annak bármilyen részletét törölni, aki eredetileg létrehozta a hibát.
Fejlesztéseket hajtottunk végre a kapcsolódó munkatételekkel történő munkavégzésben. Mostantól Ön könnyedén megtekintheti egy munkatétel eredeti Ügyét.
Például:
Amikor egy Jegyet több „gyermek” Jegyre osztanak fel, akkor minden gyermek Jegyen megjelenik egy az eredeti Jegyre mutató hivatkozás.
Amikor több munkatételt egyetlen gyermek elemmé egyesítenek, egy az összes eredeti elemre mutató hivatkozás jelenik meg a gyermek elemen.
Amikor egy Jegyet Üggyé alakítanak át, egy az eredeti Jegyre mutató hivatkozás jelenik meg az összes gyermek Ügyön.
Az Enate értesítései segítenek Önnek abban, hogy naprakész maradhasson az Önt érdeklő Jegyekkel, Műveletekkel és Ügyekkel kapcsolatban, hogy mindig biztosan képben lehessen. Az értesítések fogadását nagyfokú rugalmasság jellemzi: eldöntheti, hogy mely elemeket szeretné figyelemmel követni, milyen eseményekről kapjon értesítést, valamint hogyan kapja meg ezeket az értesítéseket.
Számos lehetőség közül választhat:
Nyomon követi az egyes Munkatételeket
Nyomon követhet minden a postaládájában található munkát
Nyomon követhet minden a Várólistáin található munkát
Dönthet úgy, hogy csak egy adott Munkatételről szeretne értesítéseket kapni – ehhez nyissa meg azt a Work Managerben, majd kattintson a fejléc sávján a „Követés” lehetőségre.
Kérjük, vegye figyelembe:
Ön bármilyen állapotú Munkatételt követhet, kivéve a Lezárva állapotúakat.
Ön csak azokat a Munkatételeket követheti, amelyekhez engedélyt kapott.
Ön sosem fogja automatikusan követni az egyes Munkatételeket.
Ön bármikor megszüntetheti egy Munkatétel követését, ha a Munkatétel képernyőjén a „Követés megszüntetése” lehetőségre kattint.
Ön csak úgy szüntetheti meg egy Munkatétel követését, ha manuálisan a Követés megszüntetése lehetőségre kattint, vagy ha a Munkatétel Lezárva állapotúvá válik. Amikor egy Munkatétel Lezárva állapotú lesz, akkor minden azt követő felhasználó követését megszüntetjük.
Egy adott Munkatétel követésének beállítása mellett Ön az értesítési beállítások oldalt is használhatja, hogy eldöntse, általánosságban tekintve milyen értesítéseket szeretne automatikusan megkapni. Ez két részből áll:
Először meghatározhatja, hogy milyen Munkatételekről szeretne értesítést kapni, pl. a saját postaládájában lévő elemekről.
Ezen felül meghatározhatja, hogy az adott Munkatételek mely eseményeiről szeretne értesülni.
A részletek alább olvashatók.
Emellett Önnek ki kell választania, hogy ezen Munkatételek esetén Ön mely eseményekről szeretne értesülni.
A lehetőségek a következők:
Vegye figyelembe, hogy egy Munkatétel adott eseményéről Ön mindig csak egy alkalommal kap értesítést.
Az Értesítések ikon megmutatja Önnek az olvasatlan értesítési üzeneteinek számát.
Az Értesítések ikonra kattintva megjelenik az Értesítésközpont.
Ez megmutatja Önnek a kapott értesítési üzenetek számát (a legutóbbi 100 értesítést jeleníti meg), amelyeket „Összes” és „Olvasatlan” lehetőségek alapján rendezhet.
Az értesítésre kattintva arra a Munkatételre ugorhat, amelyről az értesítés szól.
Önnek továbbá lehetősége van egyes értesítések (a pontokra kattintva) vagy az összes értesítés olvasottként történő megjelölésére.
A Ne zavarjanak lehetőség minden e-mailes és a böngészőben felugró értesítést kikapcsol. Megjegyzés: az Értesítésközpontban Ön továbbra is megkapja majd ezeket az értesítéseket.
Az értesítéseket a felhasználó által preferált nyelven küldjük ki. Ha egy felhasználó egy másik nyelvre vált át, minden korábbi értesítés a korábbi nyelven marad elérhető, ám minden új értesítés az új preferált nyelven jelenik majd meg.
Amennyiben Ön engedélyezte az értesítéseket a böngésző felugró ablakában, akkor egy értesítés létrehozásakor azok a képernyője jobb alsó sarkában is megjelennek majd. A Munkatételre mutató hivatkozásra kattintva Ön közvetlenül eljuthat az adott Munkatételre.
A böngésző felugró értesítései minden képernyőn megjelennek majd, amíg Ön be van jelentkezve a Work Manager egyik munkamenetébe.
Ahhoz, hogy felugró értesítéseket kaphasson, lehetséges, hogy át kell állítania a böngészője beállításait. Ha ezt kell tennie, erre az Értesítésközpontban figyelmeztetjük majd.
Böngészője beállításainak módosításához lépjen a Beállítások > Adatvédelem és biztonság > Oldalbeállítások > Engedélyek > Értesítések részre, majd módosítsa a beállításokat annak biztosítása érdekében, hogy az oldalak értesítéseket küldhetnek az Ön böngészőjére.
Vegye figyelembe, hogy a Ne zavarjanak mód bekapcsolása esetén az e-mailes és a böngésző felugró értesítéseit kikapcsoljuk, és azok egészen addig nem jelennek majd meg, amíg ki nem kapcsolja a Ne zavarjanak módot. Továbbá a böngésző felugró értesítései akkor sem jelennek majd meg, ha a böngészőt inkognitó módban használja.
Az e-mailes értesítések egy hivatkozást tartalmaznak majd ahhoz a Munkatételhez, amelyhez kapcsolódnak. Ha egy felhasználó már bejelentkezett az Enate-be, akkor a hivatkozásra kattintva azonnal az adott Munkatételhez ugorhat. Ha a felhasználó kijelentkezett, a hivatkozásra kattintva az Enate bejelentkezési oldalára juthat. A bejelentkezést követően azonnal a Munkatételhez irányítjuk Őket.
Vegye figyelembe, hogy a Ne zavarjanak mód bekapcsolása esetén az e-mailes és a böngésző felugró értesítéseit kikapcsoljuk, és azok egészen addig nem jelennek majd meg, amíg ki nem kapcsolja a Ne zavarjanak módot.
Az értesítéseket Ön a Work Manager Értesítésközpontjában, a böngésző felugró értesítéseiként, valamint e-mailben is megkaphatja, ám emellett azt is beállíthatja, hogy a böngésző felugró értesítései az asztala számos részén megjelenjenek, pl. a Windows Start menüjében, valamint gépe zárolt képernyőjén.
A hangokat szintén az asztala értesítési beállításaiban kapcsolhatja be: így mindig hallhatja majd a hangokat, amikor egy új asztali értesítés látható.
Dönthet úgy, hogy MINDEN értesítést kikapcsol: ehhez válassza ki ezt a lehetőséget a Felhasználói beállítások lapon, amely az Értesítési beállítások felső részén található.
Amíg ez az opció be van kapcsolva, semmilyen értesítést nem hozunk létre az Ön számára. Ha szeretné visszakapcsolni az értesítéseket, akkor elmentjük az Ön preferenciáit.
Megjegyzés: ha az értesítések visszakapcsolása mellett dönt, akkor a rendszer megkezdi az új értesítések létrehozását az Ön számára, azonban azokat az értesítéseket, amelyeket az adott időszak alatt kapott volna meg, visszamenőlegesen nem hozzuk már létre.
Jelentős javításokat végeztünk a Jegyek, Műveletek és Ügyek fájljainak és kapcsolatainak megtekintését, valamint kezelését illetően. A korábban az oldalsó sávon megjelenített fájlkártyát immáron kibővítettük és áthelyeztük az Idővonalak melletti Munkatétel képernyőjének fő részén található „Fájlok” lapra: mostantól itt adhat hozzá fájlokat és kapcsolatokat, valamint itt tekintheti meg azokat az elemeket, amelyek hozzá lettek adva a Munkatételhez.
A fájlok lap megmutatja az összes olyan fájlt és kapcsolatot, amelyet hozzáadtunk az adott Munkatételhez és a hozzá kapcsolódó Munkatételekhez, valamint a bejövő és kimenő e-mailek mellékleteit is megtalálhatja itt.
Minden a jelenleg nyitva lévő Munkatételhez tartozó fájl/kapcsolat a Fájlok lap tetején jelenik meg, valamint minden a releváns Munkatételekhez kapcsolódó elem egy ez alatti elkülönített részben látható. Az elemeket a feltöltés dátuma/ideje szerint rendezzük – a legújabbak legfelül tekinthetők meg.
A további információk azonosításában számos ikon segíti Önt:
Kérjük, vegye figyelembe, hogy ha Ön a 2022.3-as verziónál régebbi verzióról frissít, akkor a közvetlenül az egy adott Munkatételhez csatolt fájlok mindegyike az „Egyéb Munkatételek” részben referenciaszám nélkül jelenik majd meg. Azonban a Munkatétel e-mailjeinek e-mailes mellékletei a „Jelenlegi” részben jelennek majd meg.
Ha a Munkatétel Önhöz lett rendelve, akkor Ön a Munkatételhez a Fájlok lapot használva adhat hozzá fájlokat és kapcsolatokat. Egyszerre több fájl is feltölthető. A feltöltéshez kattintson a lap tetején található kapcsolatok feltöltése lehetőségre.
Továbbá Ön a fájlokat fogd és vidd technikával is a Fájlok lapra húzhatja azok feltöltéséhez.
Megjegyzés: a maximális fájlméret fájlonként 100,00 MB.
A címkéket Ön továbbá számos fájlhoz és kapcsolathoz egyszerre is hozzáadhatja, ha egy vagy több elemet választ ki és használja az ikont – a címkék ezt követően a Fájlok lap fejlécében jelennek majd meg.
A címkék hozzáadását követően a fájlok/kapcsolatok automatikusan is hozzáadhatóvá válnak az azonos címkékkel rendelkező e-mailekhez, biztosítva ezzel, hogy az adott e-mailek/e-mailek törzsei tartalmazzák majd az összes releváns típusú dokumentumot.
Amikor egy üzenetsablont illeszt be egy kézzel írt e-mailbe, vagy amikor automatikusan létrehoz és elküld egy új e-mailt a folyamat során, a rendszer azonosítja az üzenetsablonhoz/e-mail-sablonhoz kapcsolódó esetleges címkéket, majd automatikusan mellékeli az adott Munkatétel összes, azonos címkével rendelkező fájlját. Az e-mail-sablonok létrehozásakor a címkék a rendszergazda-felhasználók rendszerkonfigurációjának megfelelően hozzá vannak kapcsolva az üzenetsablonhoz/az e-mail tartalmához.
A fájlok felcímkézése szintén egy fontos funkció az automatizálási technológiát alkalmazó folyamatok során. Példa: ha egy későbbi automatizált Műveletnek tudnia kell, hogy mely fájlokat csatolta az Ügyéhez a „Számla megerősítése” fájlban, akkor ennek megfelelően meg kell jelölnie a kapcsolódó fájlokat, és az automatizálási technológia a fájl nevétől függetlenül tudni fogja majd, hogy a címkéje alapján ki kell választania az adott fájlt. Az ilyen külső automatizálási technológia ugyanígy képes címkékkel ellátni a Munkatételekbe feltöltött dokumentumokat az Enate felületén a további kézzel történő/automatizált felhasználás céljából.
Megjegyzés: ha a rendszerében nincsenek beállítva a fájlcímkék, akkor ezt a „fájlcímke hozzáadása” opciót nem jelenítjük meg az Ön számára.
Önnek lehetősége van megjegyzéseket írni a fájlokhoz és a kapcsolatokhoz, hogy megadhassa a tartalom rövid leírását, valamint minden olyan további információt megadhasson, amely hasznosnak bizonyulhat.
Ön továbbá egyszerre több fájlhoz és kapcsolathoz is hozzáadhatja megjegyzését, ha kiválaszt egy vagy több elemet, majd használja a Fájlok lap fejlécében található ikont.
A jobb oldali menü lehetővé teszi az Ön számára, hogy megtekintse egy adott fájl előnézetét. Az előnézet egy új lapon jelenik meg.
Ha nem áll rendelkezésre a fájl előnézete, egy ezt megerősítő szalagcím ugrik majd fel, hogy elmagyarázza ezt, és lehetőséget adjon a fájl letöltésére. Az előnézetet támogató fájltípusok a következők: txt, pdf, jpg, jpeg, jpe, jif, jfif, jfi, png, gif, web, tiff, tif, heif,heic, svg, svgz.
Önnek lehetősége van az egyes fájlok letöltésére, ha a jobb oldali menü megfelelő opciójára kattint.
Ön egyszerre akár több fájlt is letölthet, ha kiválasztja a letölteni kívánt fájlokat, majd pedig a képernyő tetején található lehetőségre kattint. Ezeket több különálló fájlként vagy egyetlen tömörített ZIP-ként is letöltheti az itt található ZIP letöltési lehetőséggel.
A jobb oldali menüre kattintva a fájlok vagy kapcsolatok törlésére egyenként is lehetőség van.
Ezen felül Ön több fájlt/kapcsolatot is törölhet, ha kiválasztja az eltávolítani kívánt fájlokat/kapcsolatokat, majd rákattint a képernyő tetején található törlés lehetőségre.
A fájlok lapon megjelenő fájlokat és kapcsolatokat a lap tetején található szűrési lehetőséggel szűrheti. A következők szerinti szűrésre van lehetőség: Kimenő e-mail-mellékletek, Bejövő e-mail-mellékletek és Kapcsolatok.
Egy szabad szöveges keresés is a rendelkezésére áll, hogy segítsen Önnek az egyes fájlok vagy kapcsolatok megkeresésében. Ön számos megjelenített szövegcsoport alapján is kereshet, például fájlnevek, címkeinformációk és megjegyzések szövege alapján.
Egy Munkatétel követése közben Ön egy értesítést kap minden alkalommal, amikor megtörténnek – például állapotváltozások, megbízott megváltozása stb. Ha úgy , akkor Ön ezeken a csatornákon is megkapja az értesítései másolatát.
Ön csak akkor tudja az egyes Munkatételeket követni, ha manuálisan rákattint a Munkatétel képernyőjén látható Követés lehetőségre. Egyetlen kivétel ez alól a szabály alól az a Jegy, amelyet Ön követ, majd az később . Ebben az esetben Ön automatikusan követni fogja azokat a Jegyeket, amelyekre az eredeti példányt felosztottuk.
Amikor egy Munkatétel követése mellett dönt, Ön csak az adott munkatételt követi majd, az azzal kapcsolatban lévő Munkatételeket nem, pl. az egy Ügyön belüli egyéb Műveletek, vagy bármilyen .
Ön eldöntheti, hogy milyen értesítéseket szeretne megkapni, illetve hogyan szeretné azokat megkapni, ha a lép, majd az lehetőségre kattint, hogy megtekinthesse azokat.
Ön dönthet úgy, hogy értesítést kér a , és/vagy a lévő Munkatételekről.
Minden olyan eseményről, amelyre feliratkozik, automatikus értesítést kap majd a Work Manager (amely a fejlécsáv Értesítések ikonján át érhető el), ahol az olvasatlan értesítések száma egy számlálón lesz látható. Azonban Ön emellett dönthet úgy, hogy és/vagy a is szeretne-e értesítést kapni.
Az értesítési preferenciáit Ön az „Értesítési beállítások” lehetőségre kattintva, vagy a , majd az „” lehetőségre kattintva módosíthatja.
Az e-mailes értesítést arra az e-mail-címre küldjük majd ki, amely a .
Az e-maileket egy a .
Láthatja a fájl nevét, a fájltípust, annak méretét, a feltöltő nevét (és a feltöltés dátumát), valamint a referenciaszámot és azt, hogy melyik Munkatételhez lett feltöltve. Továbbá megtekintheti a fájlokhoz hozzáadott és is.
A fájlok hagyományos mellékleteit egy gemkapocs ikonja jelöli:
A kapcsolatokat két összekapcsolódó láncszem jelöli:
A bejövő e-mailek mellékleteit egy zöld e-mail-ikon jelöli:
A kimenő e-mailek mellékleteit egy kék e-mail-ikon jelöli:
A Fájlok lapon látható minden fájl , míg a kapcsolatokat az e-mail törzséhez csatolhatja.
Alapértelmezett helyzetben bármilyen típusú fájl feltölthető, azonban a általános beállítások részében lehetőség van a fájltípusok korlátozására az elfogadható típusok megadásával.
A fájlokhoz és a kapcsolatokhoz lehetősége van címkéket adni. A címkék segítenek Önnek a fájlok strukturálásában – ez különösen akkor fontos, amikor információkat küld. Az Ön számára elérhető címkecímek a állíthatók be.
Munkatétel típusa
Részletek
Megjegyzések
Postaládám
Ön értesítést kap majd a postaládájában lévő Munkatételekről, pl. az Önhöz rendelt Munkatételekről.
Ez minden felhasználó esetén alapértelmezetten be van kapcsolva.
Várólistáim
Ön értesítést kap majd azokról a várólistáin lévő Munkatételekről, amelyekben szerepel és/vagy amelyeket kezel.
Ez a lehetőség minden Csoportvezető esetén alapértelmezetten be van kapcsolva.
Értesítés típusa
Részletek
Megjegyzések
Új információ érkezett
A Munkatételhez egy új e-mail vagy Önkiszolgáló megjegyzés érkezett.
Hozzám rendeltek egy Munkatételt
Most már én vagyok a Munkatételhez rendelt felhasználó.
Új Munkatétel lett hozzáadva a Várólistához
Egy adott Munkatételhez rendelt Várólista egy olyan Várólistára változott, amelyben én szerepelek és/vagy amelyet én kezelek.
Új fájl/kapcsolat lett hozzáadva
A Munkatételhez egy új fájlt/kapcsolatot adtak.
„Veszélyeztetett” határidő emlékeztető
A Munkatétel határideje veszélyeztetettnek minősül. Ezt úgy számítjuk ki, hogy kivonjuk a Munkatétel határidejéből a Munkatétel befejezésének várható idejét, valamint további 30 percet.
Például, ha a Munkatétel 17:00-kor esedékes és annak befejezése várhatóan 1 órát vesz igénybe, akkor 15:30-kor kiküldünk egy „Veszélyeztetett” határidőről szóló értesítést.
Vegye figyelembe, hogy az értesítést nem küldjük ki, ha:
· a Munkatétel vázlat állapotú;
· a Munkatétel „Folyamatban” állapotú, és hozzá van rendelve egy felhasználóhoz;
· a Munkatétel Várakozik állapotú ÉS a határidejét „Várakozási idő hozzáadása a Határidőhöz” opcióval látták el.
Késedelmes Munkatétel
A Munkatétel határideje lejárt, és az most már késedelmes.
Művelet elutasítva
Egy Művelet törölve lett, vagy nem hajtható végre.
Az Ügy figyelmet igényel
Az Ügy problémába ütközött, és a folytatása előtt beavatkozásra van szükség.
Munkatársi értékelés befejeződött
Befejeződött egy Művelet munkatársi értékelése.
Fejlesztéseket végeztünk a Jegyek, Ügyek és Műveletek esetén elérhető időráfordítás-követő funkció esetén, hogy több információt mutassanak, valamint megkönnyítsük velük a munkát.
Ön mostantól könnyedén megtekintheti azokat az előzetesen rögzített időpontokat, amikor az Ügynökök egy tételen dolgoztak, és a kártya teljes képernyősre történő bővítésével bővebb információkat is megtekinthet az előzetesen rögzített időpontok szerkesztésére vonatkozóan, beleértve azt, hogy ki, mikor és mire módosította azokat.
További hasznos információk hozzáadásával fejlesztettük az idővonalat.
Az Ügy újbóli elvégzésének előzményei most már az Ügy idővonalán is megtekinthetők, beleértve az olyan információkat, hogy ki és mikor állította be az Ügyet újbóli elvégzést igénylőre, valamint annak a lépésnek a számát és a Műveletet, amelytől újból el kellett azt végezni.
Az Ügy újbóli elvégzésének előzményeit Ön az idővonalon választhatja ki az idővonal új szűrési funkciójának bejelölésével.
Hogy elősegítsük az SLA-k hatékonyabb kezelését, elérhetővé tettük a határidő módosításának az idővonalon történő megtekintését.
A határidő frissítése esetén Ön láthatja azt az új dátumot/időt, amelyre meg lett változtatva, azt, hogy ki változtatta meg és mikor, valamint mi volt ennek az oka. A változtatás oka lehet kézi felülbírálás, az Ügy lépéseinek megváltozása, vagy a Jegy kategóriájának megváltozása (ez lehetséges, hogy a határidő módszereihez kapcsolódik).
Ön dönthet úgy, hogy megtekinti, mikor változott meg vagy járt le a határidő – ehhez válassza ki az idővonal szűrőjének megfelelő opcióit.
Továbbá most már dönthet úgy, hogy megtekinti az idővonalon a jegykategória változásait – ehhez válassza ki a „Megváltozott jegykategória” lehetőséget az idővonal szűrési opciói közül.
Az idővonalon megjelenő bejegyzés megmutatja majd, hogy ki, mikor és mire változtatta meg a Jegy kategóriáját.
Mostantól lehetőség van arra, hogy a rendszert úgy állítsuk be, hogy egy új külső kapcsolati bejegyzést hozzon létre, amikor egy bejövő e-mailben új e-mail-címek találhatók.
Az ezt lehetővé tevő új beállítást a Builder Általános beállításaiban találhatja, amely alapértelmezés szerint BE van kapcsolva, pl. azért, hogy engedélyezze a kapcsolatok automatikus létrehozását az e-mailekből.
Vegye figyelembe, hogy amikor automatikusan létrehozunk egy ilyen új kapcsolati bejegyzést, akkor az, hogy melyik vállalathoz kapcsoljuk, a kapcsolat hatókörétől függ majd: például, ha „Globális” vagy „Globális és helyi” értékre állítjuk, akkor az automatikusan létrehozott kapcsolatot az alatt a vállalat alatt hozzuk létre, amely alatt a kapcsolódó Munkatétel is létezik.
A rendszer az e-mailben megjelenített név alapján automatikusan kitölti a kapcsolat keresztnevét és vezetéknevét. Erről bővebben alább olvashat:
Ha az e-mailben megjelenített névben egy szóköz található, akkor az első szóköz előtti rész lesz a kapcsolat keresztneve, míg minden az utolsó szóközt követő rész a vezetéknév lesz. Például, ha az e-mailben megjelenített név a „John Smith”, akkor a kapcsolat keresztneve automatikusan „John”, míg a vezetékneve „Smith” lesz.
Ha az e-mailben megjelenített névben egy vessző található, akkor az első vessző előtti rész lesz a kapcsolat vezetékneve, míg minden a vesszőt követő, ám még a szóköz előtti rész a keresztnév lesz. Például, ha az e-mailben megjelenített név a „Smith, John”, akkor a kapcsolat vezetékneve automatikusan „Smith”, míg a keresztneve „John” lesz.
Ha a rendszer nem tudja magabiztosan megállapítani és automatikusan kitölteni a keresztnevet és a vezetéknevet, akkor a kapcsolatot kereszt- és vezetéknév nélkül hozzuk létre, és arra kérjük majd a felhasználót, hogy a Munkatétel elküldésekor töltse ki ezeket az adatokat.
Ezen felül a Kapcsolatkezelő oldalra egy új „Automatikusan létrehozva” névvel ellátott szabványos oszlop került, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy megtekintsék, mely külső kapcsolataik lettek automatikusan, és melyek lettek manuálisan létrehozva.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy egy automatikusan létrehozott kapcsolat szerkesztését követően az többé nem lesz automatikusan létrehozott kapcsolatként feltüntetve a Kapcsolatkezelő oldal „Automatikusan létrehozva” oszlopában.
A Work Managerben mostantól lehetővé vált az Ügyek rövid leírásának szerkesztése.
Ha a Builder Ügy információi nevű képernyőjén engedélyezte a „Cím módosításának engedélyezése” opciót, akkor a Work Manager felhasználóinak lehetősége lesz az Ügy rövid leírásának módosítására.
Ez az a cím, amely ezt követően az Ügy lapján megjelenik majd.
Ez az a cím, amely a főoldal rácsának „Cím” oszlopában is látható lesz majd.
Ezzel együtt, ha valaki módosította a Művelet Ügyének rövid leírását, akkor a Művelet lap tetején megjelenő Művelet címe mostantól az Ügy rövid leírásából, valamint a Művelet címéből fog állni.
Ez az a cím, amely a főoldal rácsának „Cím” oszlopában is látható lesz majd.
A felhasználóknak most már bármilyen állapotú Munkatétel hozzárendelésének megszüntetésére lehetősége van, beleértve a Megoldva állapotúakat is (egyetlen kivételt ez alól a „Lezárva” állapotú Munkatételek képeznek).
A felhasználóknak most már lehetősége van arra, hogy SEMMILYEN automatikusan létrehozott e-mailt ne küldjenek el egy adott e-mail-címre, ha az Címzettként, Másolatot kap vagy Titkot másolatot kap címként lett megadva. Ez a „Blokkolt e-mail-címek” lapról tehető meg az új „Minden automatikusan létrehozott e-mail kikapcsolása ehhez a címhez” opció kikapcsolásával. Ezt megelőzően az ilyen e-mailek adott e-mail-címekre történő elküldését megakadályozó funkció csak a Jegy létrehozásakor volt elérhető – ez az új opció egy Jegyen belüli minden forgatókönyvre kiterjeszti ezt a lehetőséget.
Az Enate 2022.2-es verziójában megtalálható új funkciók áttekintése
Számos változtatást eszközöltünk az Enate jelen verziójában, hogy még könnyebbé tegyük az üzleti folyamatok leszállítását és kezelését. Tekintse meg az egyes részeket, hogy megismerhesse az általunk elvégzett változtatásokat, vagy ízelítőként vessen egy pillantást a gyors áttekintési videóinkra!
Íme néhány dolog, amit hozzáadtunk az Enate Work Managerhez:
Egy , amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy fájlokat keressenek, vagy a munkatételeket a fájljaikon keresztül keressék meg.
Hozzáadtunk egy opcionális beállítást, amellyel lehetővé tesszük a Work Manager felhasználói számára , amely rendkívül hasznosnak bizonyul a bizalmas információk kezelésekor.
Hozzáadtunk néhány hasznos .
, amelyeket az emberek az új jegyek létrehozásakor elküldött automatikus visszaigazoló e-mailek esetén láthattak.
További részleteket a változtatásokról és egyéb információkról Ön a részben tekinthet meg.
Hozzáadtunk néhány további hagyományos oszloplehetőséget a Work Manager főoldalának rácsához. Tekintse meg ezeket, és ismerje meg, hogyan adhatja őket a hagyományos rácsnézetéhez:
Ezek az oszlopok a már rendelkezésre álló többi oszlop mellett még több lehetőséget biztosítanak az Ön és a csapatai munkatételeinek magasabb szintű „több szálon futó” kezelésére anélkül, hogy bele kellene ásnia magát a konkrét elemekbe, valamint ezzel minden adott munka már közvetlenül a rácsról is könnyebben megtalálható.
Az új oszloplehetőségek a következők:
Elsődleges kapcsolattartó – az a személy, akihez a folyamatban lévő kéréssel kapcsolatban fordulhat.
Kérelmező – az a személy, aki az eredeti kérést beküldte.
Alany – az a személy, akiről a munkatétel szól.
Utoljára beérkezett e-mail – az adott munkatétel utolsó e-mailjének beérkezési dátuma és ideje.
Utoljára beérkezett e-mail feladója – annak a személynek az adatai, aki az utolsó a munkatétellel kapcsolatos e-mailt elküldte. Ha az adott személy már megtalálható a rendszerben, akkor az oszlopban megjelenik a személy neve, egyéb esetben pedig az e-mail-címe.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy az „Utoljára beérkezett e-mail” és az „Utoljára beérkezett e-mail feladója” oszlopok nem tartalmazzák majd azokat a munkatételeket, amelyek egy kapcsolt munkatételből lettek megosztva.
A Gyorskereső lehetővé teszi az Ön számára, hogy fájlokat keressen, illetve a munkatételeket a fájljaikon keresztül keresse meg. Ha a Gyorskeresőt fájlok keresésére használja, akkor azzal megtalálhatja a közvetlenül a munkatételhez kapcsolt fájlokat ÉS azokat a fájlokat is, amelyeket a munkatétel kommunikációihoz kapcsoltak.
A keresési eredmények olyan részleteket tartalmaznak majd, mint a fájl típusa (pl. egy munkatételhez vagy egy kommunikációhoz csatolták-e), ha a fájl egy munkatételhez kapcsolt fájl, akkor mikor frissítették a munkatételt utoljára, vagy ha a fájl egy kommunikációs melléklet, akkor mikor küldték el az e-mailt/mikor érkezett be az e-mail, mi a munkatétel(ek) referenciaszáma és címe, illetve mi a kommunikáció tárgya, amennyiben a fájl egy kommunikációs melléklet. A keresési eredményeket a fájl legutóbbi frissítésének dátuma szerint, vagy ha a fájl egy kommunikációs melléklet, akkor az e-mail elküldésének/beérkezésének ideje alapján rendezzük sorba, felül a legújabbakkal. Ha a fájlra kattint, letöltheti annak egy példányát.
Megjegyzés: Ön csak azokat a fájlokat és munkatételeket láthatja majd, amelyekhez az engedélyei alapján hozzáférhet. Ezeket a beállításokat a Builderben lehet beállítani – további információkért kattintson ide. Ön továbbá nem kereshet rá olyan fájlokra vagy kommunikációs mellékletekre, amelyek törölve lettek.
Továbbá a teljesítményproblémák csökkentése érdekében a Gyorskereső nem ad majd keresési találatot a következőkre:
kommunikációs mellékletek, amelyek „Mime-melléklet”-tel kezdődnek
kommunikációs mellékletek, amelyek „MIME-melléklet”-tel kezdődnek
Ön továbbra is rákereshet a „mime-melléklet” szövegre, azonban az eredmények kizárólag a munkatételek fájljaiból származnak majd. A „mim” szövegre keresve Ön más eredményeket kaphat.
Továbbá vegye figyelembe, hogy a rendszer „a következővel kezdődik” logikát használja a fájlok keresése során, és egy helyettesítő kifejezést ad a keresőszöveg VÉGÉHEZ. Ez azt jelenti, hogy ha Ön egy „Invoice Processing.docx” fájlt keres, akkor a „processing” kifejezést használva nem találná meg a fájlt, azonban az „invoice” szóra keresve igen.
Ha a rendszere úgy lett beállítva, hogy engedélyezett az Ön számára az e-mail-mellékletek törlése, akkor Önnek lehetősége van a munkatétel fájlkártyájában található e-mailből származó mellékletek törlésére. Ez akkor hasznos, amikor az e-mail-mellékletekben bizalmas információk találhatók.
A törölt mellékletet olyan egyéb kapcsolódó munkatételekből is töröljük majd, mint egy ügy, alügy, al- és eredeti jegy műveletei, ha a jegy egyesítve lett, valamint alügyek és eredeti jegyek, ha a jegyet üggyé alakították.
De vegye figyelembe, hogy egy e-mail-melléklet felosztott jegyből vagy egy felosztott jegy aljegyéből történő törlésekor a törölt fájl az eredeti jegy egyéb aljegyéből/aljegyeiből nem törlődik.
Továbbá vegye figyelembe, hogy egy kapcsolt munkatétel mellékletének törlésével a kapcsolt munkatétel(ek) mellékletei NEM törlődnek.
A melléklet a rendszer minden részéből törlésre kerül, így nem kereshet majd rá a Gyorskeresőben, valamint nem csatolhatja azt egy új, a munkatételhez kapcsolódó e-mailhez.
A munkatétellel kapcsolatos további műveletek egyike sem állítja vissza a törölt mellékletet, valamint a törölt melléklet egy új összekapcsolt munkatétel létrehozásával sem állítható vissza.
Egy e-mail-melléklet törléséről az idővonalon és a kommunikációs fülön értesítjük majd Önt, amelyben látható lesz a törölt fájl neve, a törlést végző személy neve, illetve annak az e-mailnek a tárgya és dátuma/ideje, amelyhez a melléklet csatolva volt.
Önnek mostantól lehetősége van magából a műveletből újra elvégezni egy ügyet, anélkül, hogy az átdolgozáshoz először az eredeti ügyre kellene lépnie.
Vegye figyelembe, hogy egy ügyből történő újbóli elvégzés esetén az ügyet Folyamatban állapotúként küldjük be. Azonban egy ügy műveletből történő újbóli elvégzése esetén az a művelet, amelyben Ön van, szintén be fog záródni, mivel az ügy minden futó művelete bezáródik, ha az „Újbóli elvégzés” lehetőségre kattint.
A felhasználók mostantól nem használhatják a régi, elavult ütemezéseket vagy azokat az ütemezéseket, amelyek egy ügy vagy művelet Work Managerben történő elindításával aktiválódtak és ütemezést igénylőként lettek beállítva. Ez segít biztosítani, hogy régi, elavult ütemezések véletlenül sem jöjjenek létre, és csak egy, ténylegesen megoldandó munka legyen látható.
Felosztott jegyek esetén módosítottuk a megoldás dátumának kiszámítási módját.
Mostantól ezt a felosztott jegyek „Megoldás dátuma” maximális dátuma alapján számítjuk ki – így lényegében amikor az utolsó felosztott aljegyet is megoldják, akkor az eredeti jegyre ugyanaz a „Megoldás dátuma” időpont kerül. A korábbi megközelítéssel lehetőség volt arra, hogy az eredeti jegy az aljegytől eltérő, korábbi megoldási dátumot kapjon. Ez a megközelítés azt is biztosítja, hogy az eredeti jegy megoldási dátuma a beállítást követően ne változzon meg.
Példa:
Az A jegyet B és C jegyekre osztották fel.
A B jegyet 2022.02.02. 01:10:00 időpontban, míg a C jegyet 2022.02.03. 02:00:00 időpontban oldják meg.
Ez alapján az A jegy megoldási dátuma 2022.02.03. 02:00:00 lesz.
Hozzáadtunk egy további opciót, amely esetén ha egy ügy a feldolgozása során egy „Várakozás az alügy műveletére” (más nevén Ügy műveletének várakoztatása) pontra ér, hogy automatikusan bezárja a „Várakozás az alügy műveletére” műveletet, valamint ha nincs elérhető alügy, akkor hagyja, hogy a folyamat automatikusan folytatódjon, ahelyett, hogy a műveletet egy felhasználóhoz rendelné a manuális döntéshozatal érdekében.
Ehhez lépjen az Ügy műveletének várakoztatása információs lapra a Builderben, majd az „Automatikus bezárás” oszlopban állítsa „be” állapotúra a kapcsolót.
Ez azt jelenti, hogy ahelyett, hogy a műveletet egy felhasználóhoz rendelné a manuális folytatáshoz, a „Várakozás az alügyek befejezésére” művelet automatikusan bezáródik majd, ha az alügy „Várakozás az alügyek befejezésére” művelet várakoztatása nem érhető el. Ennek oka lehet, hogy nem indították azt el, vagy az, hogy még az előtt megoldották, hogy a „Várakozás az alügyek befejezésére” műveletet elindították.
Ha az Ügy várakoztatása oszlopot üresen hagyja, akkor a folytatást megelőzően a „Várakozás az alügyek befejezésére” művelet az ügy minden alügyének bezárását megvárja, és ha nincs elérhető alügy, akkor a „Várakozás az alügyek befejezésére” művelet automatikusan bezárul majd.
Ha az „Automatikus bezárás” kapcsolót „ki” állapotban hagyja, akkor a „Várakozás az alügyek befejezésére” műveletet egy olyan várólistához rendeljük, ahol a felhasználó magához rendelheti azt, majd eldöntheti, hogyan folytassa azt, ha az alügy „Várakozás az alügyek befejezésére” művelet várakoztatása nem érhető el.
Amikor egy e-mail beérkezésével létrejön egy jegy, egy automatikus visszaigazoló e-mailt küldünk Önnek, megerősítve ezzel az eredeti e-mail beérkezését, valamint az e-mail beérkezésével létrejövő jegy létrehozását. Továbbá a megerősítés részeként az eredeti e-mailt is elküldjük Önnek, megtartva annak eredeti formázását. Ez segít megoldani néhány olyan megjelenítési problémát, amelyek egy új jegy létrehozásakor voltak láthatók az automatikus visszaigazoló e-mailekben.
Az utóbbi néhány verzióban hozzáadott e-mail-ütemezési és kimenő üzenetfunkciók mellett néhány módosítást hajtottunk végre azért, hogy az e-mailek elküldése a lehető legegyszerűbb legyen: most egy e-mail elküldésekor az idővonal „Küldés most” és „Mégse” gombjai csak akkor jelennek meg, ha az e-mail elküldését legalább 2 perccel későbbre ütemezte, így ha meggondolta magát, azonnal elküldheti az e-mailt, vagy akár teljesen vissza is vonhatja a beütemezett e-mail elküldését. Egyéb esetben ezek a gombok nem jelennek meg az idővonalon. Késleltetés beállítása esetén Önnek továbbra is lehetősége lesz akár még két percig is visszahívni a kimenő e-maileket.
Az Enate 2021.2-es verziójában megtalálható új funkciók áttekintése
A 2021.2-es verziót egy kisebb, a stabilitásra fókuszáló kiadásként készítettük el, és kisebb változtatásokat eszközöltünk a legutóbbi verziókban megjelent funkciókon. Ezeket Ön a Változtatások jegyzéke részben tekintheti meg.
Az újdonságokhoz egy vagy két új funkciót is sikerült hozzáadnunk az Önök visszajelzései alapján, amelyekben olyan módszerek hozzáadására kértek minket, amelyek segítségével az Enate lehetővé teszi a vállalkozás több különböző területére kiterjedő munka kezelését: Önök mostantól sokkal rugalmasabban kapcsolhatják össze a különböző munkatételeket, valamint megoszthatják azok között az e-maileket is. A funkciókat az alábbiakban részletesebben is megtekintheti:
Ezen felül az alábbiakban megtekintheti a munkatételek összekapcsolásáról szóló áttekintő videót is.
Az Enate 2021.1-es verziójában megtalálható új funkciók áttekintése
A Work Manager legújabb, 2021.1-es verziója számos továbbfejlesztést tartalmaz.
A főbb változásokat gyorsan áttekintheti az alábbi rövid magyarázóvideóban:
Az Enate legújabb verziójában leegyszerűsítettük azokat az állapotokat, amelyeken egy munkatétel átmehet, hogy egyszerűbbé és könnyebbé tegyük a munkatételek feldolgozását. További tudnivalókért tekintse meg az alábbi videót:
Megnézheti a Work Manager átfogóbb súgóját is, amely a Work Manager összes funkciójának magyarázatát tartalmazza.
Az új Outbox oldallal egyidejüleg beiktatunk egy új funkcionalitást az e-mailek beütemezésére is. Nézd meg a következő videót a gyors áttekintéséhez:
Kattints ide több információért az Új e-mail ütemezési funkcionalitás és Outbox oldal-ra.
Megtekintheted az átfogóbb Work Manager súgót is, amely magyarázatokat tartalmaz a Work Manager összes funkciójáról.
Az Enate 2022.1-es verziójában megtalálható új funkciók áttekintése
A 2022.1-es verzió egy kisebb frissítésként szolgál, amely a stabilitásra és a legutóbbi verziók funkcióinak kisebb módosításaira szolgál. Ezeket az alábbi részben tekintheti meg.
A legutóbbi verziók funkciói
Ha éppen most frissített az Enate egyik régebbi verziójáról, akkor határozottan érdemes áttekintenie azt a számos új funkciót, amelyeket nagyobb, és kiadásainkban tettünk elérhetővé.
A teljesség igénye nélkül az alábbiakban a Work Manager legutóbbi frissítéseinek néhány fontosabb elemét soroljuk fel:
Lehetővé tettük az vonatkozóan.
Elérhetővé vált egy .
) állapotait, hogy megkönnyítsük a velük való munkát.
Ön most már az operatív adatok t is elmentheti – azaz hogyan állnak a jegyek, ügyek és műveletek az SLA-khoz képest. Ön az adatokhoz tetszőleges nézeteket hozhat létre, így irányíthatja az azonnali operatív jelentéseket.
v2021.1
Továbbfejlesztettük a súgó dokumentációnkat azzal, hogy az egészet a docs.enate.net oldalra helyeztük át. Itt mindent megtalálsz, amit tudnod kell arról, hogyan hozhatod ki a legtöbbet az Enate-ból, videós ismertetőkkel és részletesebb magyarázatokkal.
Az összes súgó online elérhetővé tételével együtt elkezdtünk bővebb eszköztájékoztatókat, útmutatókat és videókat hozzáadni közvetlenül a rendszerhez, hogy segítsük a felhasználókat az online magyarázatokhoz vezetni - Ez megkönnyíti az új felhasználók beilleszkedését, és tájékoztatja Önt az új funkciókról, amikor azok megjelennek.
Technikai megjegyzés: Az Enate in-line magyarázóinak használatához a rendszergazdáknak esetleg módosítaniuk kell a vállalat tűzfalát / proxy whitelistáját. .
Idővel még több ilyet fogunk hozzáadni, és nagyon szívesen fogadjuk javaslatait és visszajelzéseit az .
2021.2-es
Az Enate számos funkciója lehetővé teszi az Ön számára a különböző csapatok által végrehajtott műveletek kezelését, így Ön akkor is könnyedén létrehozhatja és felügyelheti a munkát, ha nincs teljes jogosultsága mások munkájához.
Ön a következőket teheti:
Munkatételeket hozhat létre és összekapcsolhatja azokat még olyan üzleti területeken is, ahol nincs jogosultsága.
Igény szerint kommunikációt oszthat meg és adhat ezekhez a munkatételekhez.
Egy már meglévőn belüli Ügy létrehozása „Összekapcsolt” állapotúvá teszi az adott munkatételeket – az így létrehozott elemek megtartják kapcsolatukat az eredeti Üggyel/Jeggyel, és azon belül egy „Kapcsolatok” lapon is megjelennek, így az egymáshoz kapcsolódó munkatételek csoportja könnyen nyomon követhető.
Tekintsünk át néhány ilyen funkciót: kezdjük azzal, hogy hogyan hozhatók létre összekapcsolt munkatételek!
Ha Ön egy új, összekapcsolt Jegyet szeretne létrehozni egy már meglévő Ügyből vagy Jegyből, válassza ki a munkatétel lapok részének közelében található „+ Munkatétel” lehetőséget, majd a legördülő menüben kattintson a „Jegy” lehetőségre.
A megjelenő felugró ablakban Ön szűréssel két módon is megkeresheti a létrehozni kívánt új típusú Jegyet:
az e-mail-útvonalban keresve – megadhatja azt a bejövő üzenetfiókot, amelyre az emberek általában e-maileket küldenek a munkatételek létrehozásához. Az adott e-mailes bejövő üzenetfiók gyakran az üzlet azt az adott részét szimbolizálja, ahol Ön létre kívánja hozni az új munkatételt. Egy hasznos parancsikon létrehozásával hozzáadtunk egy olyan funkciót, ahol Ön üzenetfiók alapján kereshet, és ezzel azonnal leszűkítheti azokat a Jegyfolyamatokat, amelyekből választhat. Egy üzenetfiók kiválasztásával Ön a legördülő menü opcióinak szűrésével csak azokat a folyamatokat látja majd, amelyek az adott üzenetfiókhoz kapcsolódnak.
egy Ügyfél, Szerződés, Szolgáltatás, valamint egy Jegyfolyamat kiválasztásával a létrehozás megkezdéséhez (ha csak egy választható opció van, az alapértelmezett értékké válik).
Kérjük, ne feledje, hogy az Ön által elindítható Jegyek a Builder engedélybeállításaitól függenek majd. Továbbá Ön csak egy olyan e-mail-útvonalból választhat majd ki egy Jegyfolyamatot, amelyet a Builderben engedélyeztek (további információkat itt találhat). Ezen felül Ön csak Tesztmódban választhat ki egy Jegyfolyamatot, ha az adott Jegyfolyamat e-mail-útvonala Tesztmódban történő futásra lett beállítva.
Ezt követően Ön a Jegy következő beállításain módosíthat:
Cím
Módosíthatja az Ön által létrehozott új Jegy címét.
Leírás
Módosíthatja az Ön által létrehozott új Jegy leírását.
Kategória és alkategóriák
Ki kell választania az új Jegy kategóriáját és alkategóriáját.
Határidő felülbírálása
Hibák, fájlok és egyéni adatok másolása
Megoszthatja az eredeti Ügy/Jegy már létező hibáit, fájljait (címkékkel együtt), valamint egyéni adatait az Ön által létrehozott új Jeggyel.
Munkatétel-kommunikációk másolása
Automatikus e-mailek letiltása
Ön dönthet úgy, hogy a rendszer az elsődleges kapcsolatként, kérelmezőként vagy alanyként megjelölt kapcsolatok számára automatikus e-maileket küldjön.
Kapcsolatok hozzáadása
Ezt követően kattintson a Létrehozás lehetőségre. A „Kapcsolatok” lapon egy kapcsolat jelenik meg az újonnan összekapcsolt Jeggyel.
Egy összekapcsolt Ügy egy olyan Ügy, amely egy Ügyhöz vagy Jegyhez kapcsolódik, azonban az eredeti Ügy teljesen független attól. Ez azért hasznos, mert az eredeti Ügy határideje így minden alrész (pl. amelyen egy másik részleg dolgozik) elkészültségétől független.
Ha Ön egy új, összekapcsolt Ügyet szeretne létrehozni egy már meglévő Ügyből vagy Jegyből, válassza ki a munkatétel lapok részének közelében található „+ Munkatétel” lehetőséget, majd a legördülő menüben kattintson az „Ügy” lehetőségre.
A megjelenő felugró ablakban Ön szűréssel két módon is megkeresheti a létrehozni kívánt új típusú Ügyet:
az e-mail-útvonalban keresve – megadhatja azt a bejövő üzenetfiókot, amelyre az emberek általában e-maileket küldenek a munkatételek létrehozásához. Az adott e-mailes bejövő üzenetfiók gyakran az üzlet azt az adott részét szimbolizálja, ahol Ön létre kívánja hozni az új munkatételt. Egy hasznos parancsikon létrehozásával hozzáadtunk egy olyan funkciót, ahol Ön üzenetfiók alapján kereshet, és ezzel azonnal leszűkítheti azokat az Ügyfolyamatokat, amelyekből választhat. Egy üzenetfiók kiválasztásával Ön a legördülő menü opcióinak szűrésével csak azokat a folyamatokat látja majd, amelyek az adott üzenetfiókhoz kapcsolódnak.
egy Ügyfél, Szerződés, Szolgáltatás, valamint egy Ügyfolyamat kiválasztásával a létrehozás megkezdéséhez (ha csak egy választható opció van, az alapértelmezett értékké válik).
Kérjük, ne feledje, hogy az Ön által elindítható Ügyek a Builder engedélybeállításaitól függenek majd. Továbbá Ön csak egy olyan e-mail-útvonalból választhat majd ki egy Ügyfolyamatot, amelyet a Builderben engedélyeztek (további információkat itt találhat). Ezen felül Ön csak Tesztmódban választhat ki egy Ügyfolyamatot, ha az adott Ügyfolyamat e-mail-útvonala Tesztmódban történő futásra lett beállítva.
Ezt követően Ön az Ügy következő beállításain módosíthat:
Cím
Módosíthatja az Ön által létrehozott új Ügy címét.
Leírás
Módosíthatja az Ön által létrehozott új Ügy leírását.
Ütemezés
Határidő felülbírálása
Hibák, fájlok és egyéni adatok másolása
Megoszthatja az eredeti Ügy/Jegy már létező hibáit, fájljait (címkékkel együtt), valamint egyéni adatait az Ön által létrehozott új Üggyel.
Munkatétel-kommunikációk másolása
Kapcsolatok hozzáadása
Ön egyszerre több eltérő kapcsolatot is hozzáadhat az új Ügyhöz, és feloszthatja közöttük a címkéket.
Ezt követően kattintson a Létrehozás lehetőségre. A „Kapcsolatok” lapon egy kapcsolat jelenik meg az újonnan összekapcsolt Üggyel.
Egy Alügy az adott beállításai szerint fog működni, azonban az eredeti Ügy addig nem fejeződik majd be, amíg annak minden Alügyét be nem fejezték.
Ezért egy már létező Ügyből csak Alügy hozható létre.
Egy új Alügy létrehozásához válassza ki az Ügy lapok részének közelében található „+ Munkatétel” lehetőséget, majd a legördülő menüben kattintson az „Alügy” lehetőségre.
A megjelenő felugró ablakban Ön szűréssel két módon is megkeresheti a létrehozni kívánt új típusú Alügyet:
az e-mail-útvonalban keresve – megadhatja azt a bejövő üzenetfiókot, amelyre az emberek általában e-maileket küldenek a munkatételek létrehozásához. Az adott e-mailes bejövő üzenetfiók gyakran az üzlet azt az adott részét szimbolizálja, ahol Ön létre kívánja hozni az új munkatételt. Egy hasznos parancsikon létrehozásával hozzáadtunk egy olyan funkciót, ahol Ön üzenetfiók alapján kereshet, és ezzel azonnal leszűkítheti azokat az Alügyfolyamatokat, amelyekből választhat. Egy üzenetfiók kiválasztásával Ön a legördülő menü opcióinak szűrésével csak azokat a folyamatokat látja majd, amelyek az adott üzenetfiókhoz kapcsolódnak.
egy Ügyfél, Szerződés, Szolgáltatás, valamint egy Alügyfolyamat kiválasztásával a létrehozás megkezdéséhez (ha csak egy választható opció van, az alapértelmezett értékké válik). Kérjük, vegye figyelembe, hogy egy Alügy Ügyfelének nevét automatikusan az adott Alügy eredeti Ügyének megfelelően töltjük ki – például annak az Ügynek megfelelően, amelyből létrehozta azt.
Kérjük, ne feledje, hogy az Ön által elindítható Alügyek a Builder engedélybeállításaitól függenek majd. Továbbá Ön csak egy olyan e-mail-útvonalból választhat majd ki egy Alügyfolyamatot, amelyet a Builderben engedélyeztek (további információkat itt találhat). Ezen felül Ön csak Tesztmódban választhat ki egy Alügyfolyamatot, ha az adott Alügyfolyamat e-mail-útvonala Tesztmódban történő futásra lett beállítva.
Ezt követően Ön az Alügy következő beállításain módosíthat:
Határidő felülbírálása
Leírás
Módosíthatja az Ön által létrehozott új Alügy leírását.
Ütemezés
Kapcsolatok hozzáadása
Ön egyszerre több eltérő kapcsolatot is hozzáadhat az új Alügyhöz, és szükség szerint feloszthatja közöttük a címkéket.
Az újonnan létrehozott Alügyhöz a kapcsolat az „Alügyek” lapon jelenik meg, NEM pedig a „Kapcsolatok” lapon.
Az Alügyekhez egy Ügy alatt az Alügyek lapon mindig a következő információk lesznek láthatók:
Jelenlegi állapot ikonja
Az Alügy hivatkozási száma és az Ügy címe
Műveletek száma – az Alügyhöz kapcsolódó Műveletek száma
Tulajdonos – az ügy tulajdonosa (ha meg van határozva)
Várólista – az Ügyek várólistája (ha meg van határozva)
Határidő – az Ügy határideje
Ikon az Alügy megnyitására a Műveleteinek felfedéséhez
Az Alügyek hivatkozási számai a következőkre bonthatók:
Az egy Jegyhez vagy Ügyhöz kapcsolt összes munkatételt a Kapcsolatok lapon tekintheti meg.
Figyelje meg, hogy a „+ Munkatétel” lehetőség használatával létrehozott Alügyek kapcsolata továbbra is látható marad az „Alügyek” lapon, ám a Kapcsolatok lapon nem jelenik meg.
A Kapcsolatok lap rácsán Ön megtekintheti az összekapcsolt munkatételek listáját, amely azok hivatkozásait, címét, megbízottját, várólistáját, valamint határidejét is tartalmazza.
A munkatétel kapcsolatának felbontására szolgáló ikon is itt található, ha amunkatételeket tévesen kapcsolta össze.
Az Ügyek Műveleteinek megtekintéséhez nyissa meg azokat.
Ha Önnek nincs jogosultsága egy adott üzleti folyamathoz, akkor az adott folyamat munkatételeit szürke színű háttérrel láthatja majd, és ezeket nem nyithatja meg. Azonban Ön továbbra is megtekintheti a munkatétellel kapcsolatos magasabb szintű információkat, például ki a megbízottja, melyik várólistán található, és mi a határideje.
2021.2-es
A több Ügyön és Jegyen átívelő támogató munka részeként Ön e-maileket oszthat meg az összekapcsolt munkatételek között, hogy azok szélesebb körben is megtekinthetők legyenek. Ezt akár olyan munkatételek esetén is megteheti, amelyekre nincs jogosultsága.
Az összekapcsolt munkatételek közötti e-mailek megosztásának két lehetséges módja van.
1. Egy már meglévő e-mailből – Kattintson a várólistán az egy már meglévő e-mail tetején látható „+” ikonra, majd válassza ki azt a munkatételt, amellyel szeretné megosztani az e-mailt.
2. Egy új e-mail megírásakor – Egy másik módszer, amikor egy új e-mail megírásakor a „+” ikon megnyomásával egyszerűen hozzáadja a munkatétel hivatkozási számát a To, CC vagy BCC mezőkhöz, pont úgy, ahogyan azt egy e-mail-cím hozzáadásakor is tenné:
Ez a módszer akkor is használható, amikor Ön csak az összekapcsolt munkatételek között szeretné megosztani az e-maileket anélkül, hogy azokhoz egy e-mail-címet kellene hozzáadnia.
Kérjük, vegye figyelembe, hogy e-mailek csak az összekapcsolt munkatételek között oszthatók meg. Továbbá, ha egy e-mailt már megosztottak a munkatételek között, a megosztás többé nem vonható vissza.
Minden címzettnek a szokásos módon küldjük el az e-mailt, és azt a kiválasztott munkatételekkel is megosztjuk.
Amikor valaki válaszol a megosztott e-mailre, a választ mindkét munkatételhez csatoljuk.
Ha az Ön rendszere úgy lett beállítva (), akkor dönthet úgy, hogy felülbírálja az Ön által létrehozott új Jegy határidejét.
Munkatétel-kommunikációkat, például e-maileket (az e-mailek csatolmányaival együtt) és megjegyzéseket oszthat meg az eredeti Ügy/Jegy és az Ön által létrehozott új Jegy között. Kérjük, vegye figyelembe, hogy ha egy Ügyből hoz létre egy Jegyet, ezzel csak az ügyszintű kommunikációkat osztja majd meg, a műveletszintű vagy alügyszintű kommunikációkat nem. Az egyedi műveletek vagy alügyek kommunikációinak átmásolását Ön az adott e-mailek/megjegyzések történő megosztásával végezheti el.
Ha a úgy lettek beállítva, akkor engedélyezett az Ön számára, hogy egyszerre több eltérő kapcsolatot is hozzáadjon az új Jegyhez, és felossza közöttük a címkéket.
Ha az Ön rendszere úgy lett beállítva (), akkor ki kell választania egy ütemezést az Ön által létrehozott új Ügyhöz.
Ha az Ön rendszere úgy lett beállítva (), akkor dönthet úgy, hogy felülbírálja az Ön által létrehozott új Ügy határidejét.
Munkatétel-kommunikációkat, például e-maileket (az e-mailek csatolmányaival együtt) és megjegyzéseket oszthat meg az eredeti Ügy/Jegy és az Ön által létrehozott új Jegy között. Kérjük, vegye figyelembe, hogy ha egy Ügyből hoz létre egy munkatételt, ezzel csak az ügyszintű kommunikációkat osztja majd meg, a műveletszintű vagy alügyszintű kommunikációkat nem. Az egyedi műveletek vagy alügyek Ön az adott e-mailek/megjegyzések az Ügy kommunikációs idővonalról történő megosztásával végezheti el.
Ha az Ön rendszere úgy lett beállítva (), akkor dönthet úgy, hogy felülbírálja az Ön által létrehozott új Alügy határidejét.
Ha az Ön rendszere úgy lett beállítva (), akkor ki kell választania egy ütemezést az Ön által létrehozott új Alügyhöz.
v2021.1
Az Enate legújabb verziójában leegyszerűsítettük azokat az állapotokat, amelyeken egy munkatétel átmehet, hogy egyszerűbbé és könnyebbé tegyük a munkatételek feldolgozását. További tudnivalókért tekintse meg az alábbi videót:
A jegyek, ügyek és műveletek különböző szabványos állapotokba helyezhetők, ahogy a rendszerben előrehaladnak.
Vázlat – A tételt még nem küldték be..
Elvégzendő – A tétel az előrehaladáshoz szükséges erőforrásra vár.
Folyamatban – A tételt elvállalták, és a feldolgozása folyamatban van.
Várakozás – Válassza ezt a lehetőséget, ha a munkatétel elvégzését valamilyen okból le kellett állítani. Ennek oka lehet az, hogy egy másik erőforrástól várunk információt, vagy mert a munkatétel egy bizonyos napon újrafolytatásra van beütemezve
Megoldás – Válassza ezt a lehetőséget a munkatételen végzett tevékenység befejezéséhez.
Lezárva – Miután egy tételt megoldottak, és a visszajelzési időszak eltelt, ahol újra meg lehetett volna nyitni, a tétel „Lezárva” állapotba kerül
A Ticket, Case & Action állapotok egységesítésével egyidejűleg meghallgattuk a visszajelzéseket, és egy új státuszt adtunk hozzá, a 'Elvégzendő' állapotot.
Miután egy munkaelemet elküldtünk az Enate rendszerbe, az "Elintézendő" státuszban marad, amíg egy erőforrás fel nem veszi - ez lehet emberi vagy robot erőforrás.
Amint elkezdi frissíteni az ebben az állapotban lévő munkaelemet, az a következő lesz:
automatikusan hozzárendeli Önhöz és
az állapota 'Folyamatban' állapotra változik.
Az állapotot saját maga is megváltoztathatja. Ez azt jelenti, hogy a munka már folyamatban van, és ebben az állapotban marad, amíg meg nem oldódik - feltételezve például, hogy nem vár további információkra.
Ha tévedésből vett fel egy elemet, vagy ha arra a következtetésre jutott, hogy ez nem olyan munka, amit tovább tudna vinni, akkor visszavonhatja magától a hozzárendelést, akár egy másik erőforráshoz, akár egyszerűen csak vissza a sorba. Ez történhet 10 másodperc vagy fél óra múlva, de amikor ezt megteszi, a rendszer automatikusan visszaállítja a státuszt "Elintézendő" állapotra, hogy mindenki tudja, hogy nem fog továbbhaladni, amíg egy másik erőforrás fel nem veszi. Manuálisan is visszaállíthatja a státuszt "Elintézendő"-re, ha például tévedésből kezdett el dolgozni rajta, és gyorsan vissza kell vonnia a státuszváltozást.
Hasonlóképpen, ha egy robot erőforrás visszautasít egy munkát, akkor annak státusza visszaáll a "Feladat" állapotba a munka emberi erőforrásnak történő átadásának részeként.
Megjegyzés: Ha éppen egy Jegyen, Ügyön vagy Akción dolgozik, és ideiglenesen le kell állítania a munkát, mert további információra vár, vagy más ideiglenes akadályozó tényező miatt, akkor válassza a "Várakozás" állapotot.
v2021.1
A Küldés ütemezése opció kiválasztásával ütemezheti az e-mail küldésének dátumát és időpontját.
Az ütemezett e-mail megjelenik a Kommunikáció és az Idővonal lapokon, valamint az is, hogy ki és mikorra ütemezte be. Az ütemezett e-mailt azonnal elküldheti a Kommunikáció és az Idővonal lapokról is.
Azok az e-mailek, amelyeket egy későbbi időpontra ütemezett elküldésre, a Kimenő levelek oldalon jelennek meg.
A Kimenő lapot a navigációs linkről érheti el. A Kimenő fiókban lévő e-mailek teljes száma is megjelenik a navigációs hivatkozáson.
A Kimenő üzenetek oldal az a hely, ahol megtalálhatja a saját vagy a csapatához tartozó e-maileket, amelyeket egy későbbi időpontra terveztek elküldeni, vagy amelyeket nem sikerült elküldeni.
A jobb oldali opcióból kiválaszthatja, hogy hány e-mail jelenjen meg.
Amikor egy csapatvezető először jelentkezik be, a "Saját csapat e-mailek" nézetben landol. Amikor egy csapattag először jelentkezik be, a "Saját e-maileim" nézetben landol. Megváltoztathatja a kimenő levelek oldalának nézetét, hogy csak a saját kimenő leveleit, a csapat, a rendszer vagy az összes kimenő levelet mutassa. Ez a beállítás a kijelentkezéskor és a visszalépéskor elmentésre kerül.
A "Saját e-mailek" menüpont kiválasztásával láthatja az Ön által küldött, a kimenő üzenetek között lévő e-maileket.
A "Saját csapat e-mailek" menüpontban a csapata által küldött e-maileket, valamint a csapattagjai által feldolgozott, a kimenő fiókban lévő munkaelemekkel kapcsolatos e-maileket láthatja.
A "Rendszer e-mailek" lehetőség kiválasztásával láthatja azokat az e-maileket, amelyeket a rendszer automatikusan küld, például egy Jegy megosztása vagy összevonása miatt.
Az "All" (Minden) opcióval láthatja az Ön, a csapata által küldött e-maileket, valamint a csapatán kívülről érkező e-maileket, amelyekhez hozzáférése van (ez a Builderben konfigurálható, további információkért lásd itt).
A Retry ikonra kattintva manuálisan megismételheti az e-mail küldését. Az e-mail mostantól a "Pending Retry" (Újrapróbálásra vár) állapotba kerül, további információkat itt talál a küldési állapotokról a Kimenő üzenetek oldalon.
Az idővonalon is megismételheti az e-mail küldését.
Az e-mail küldését a Mégsem ikonra kattintva is lemondhatja. Ezáltal az e-mail törlődik a Kimenő üzenetek közül.
Az e-mailek tömeges küldését is meg lehet ismételni vagy le lehet mondani.
Felhívjuk figyelmét, hogy a rendszer nem próbálja meg automatikusan újra a régebbi verzióról (2020.1 vagy régebbi) áttelepített e-mailek küldését. Ezeket csak manuálisan, azaz a "Retry" ikonra kattintva lehet elküldeni.
Az e-mailre való dupla kattintás megnyitja az e-mail adatait egy felugró ablakban, csak olvasható formában. Láthatja, hogy kitől érkezett az e-mail, kinek szól, stb. A felugró ablakból meg lehet próbálni és le lehet mondani az e-mail küldését.
A rácsoszlopokat a beállítások fogaskerékre kattintva állíthatja be. Ezek a beállítások mentésre kerülnek, amikor kijelentkezik és újra bejelentkezik. A "Címzett" és a "Tárgy" oszlopok kötelezőek.
Email Connector - annak az email-csatlakozónak a neve, amelyen keresztül a rendszer e-maileket küld. Ezt a Builderben kell beállítani, további információkért lásd itt.
Fontosság - az e-mail fontossági beállítása, azaz magas, normál, alacsony.
System Generated - ha az e-mailt a rendszer automatikusan generálta (pl. a felhasználó értesítésére, ha egy jegyet megosztottak).
Utolsó küldési kísérlet - mikor történt az utolsó kísérlet az e-mail elküldésére (automatikusan a rendszer által vagy manuálisan a felhasználó által).
Utolsó küldési hibaüzenet - üzenet, amely megjeleníti, hogy miért nem sikerült az utolsó kísérlet az e-mail elküldésére, pl. Az e-mail csatlakozó letiltva van. Kérjük, engedélyezze és próbálja meg újra.
Naplózott - az email első sikertelen elküldésének dátuma és időpontja.
Következő küldési kísérlet - mikor próbálja meg a rendszer legközelebb elküldeni az e-mailt.
Packet - a munkaelem hivatkozása, amelytől az e-mail származik. Erre kattintva a munkaelem képernyőjére jut.
Csomag típusa - ha az e-mail egy jegyhez, ügyhöz vagy művelethez kapcsolódik.
Újraküldési próbálkozások száma - itt látható, hogy a rendszer hányszor próbálta elküldeni az e-mailt. Ezt a számot a Builderben állíthatja be, további információkért lásd itt.
Küldés állapota - ez mutatja, hogy a kimenő postaládában lévő e-mailek milyen státuszban vannak a küldés szempontjából. Négy állapot létezik:
Sikertelen - egy ilyen Küldési státuszú e-mail küldése sikertelen volt. Az elküldéshez manuálisan "újra kell próbálni".
Connector Disabled - ha egy e-mailnek ez a küldési állapota van, az azt jelenti, hogy az Email Connector le lett tiltva a Builderben. Kattintson ide a bekapcsolásról szóló további információkért.
Újrapróbálásra vár - egy ilyen küldési státuszú e-mail
Queue - egy ilyen Send Status (Küldés státusz) jelzésű e-mail elküldése már be van ütemezve. Azoknak az e-maileknek is ez az állapota, amelyeket akkor küldtek el, amikor a Küldés visszavonása opciót állította be (a Küldés visszavonása opcióról további információkat itt talál). Az, hogy ezek az e-mailek mikor kerülnek elküldésre, a Builderben beállított Automated Failure Retry Pattern (Automatikus hiba újraszerkesztési minta) opciótól függ, további információkért lásd itt.
Csatolmányok száma - hány (ha van) fájl van csatolva az e-mailhez.
A Küldés visszavonása beállítás lehetővé teszi, hogy az e-mailek elküldésének időpontjához időbeli késleltetést adjon, így megszakíthatja az e-mail elküldését, vagy az e-mailt az elküldés előtt áttekintheti.
A Felhasználói beállításokban beállíthatja a Visszavonás küldési időt.
Ha a küldés visszavonásának ideje be van állítva, megjelenik egy felugró ablak, amely lehetővé teszi az e-mail elküldésének visszavonását.
Ezenkívül, amikor a küldés visszavonásának ideje be van állítva, lehetősége lesz arra, hogy az idővonalon azonnali e-mailt küldjön, amely felülírja a Küldés visszavonása konfigurációjában megadott időbeli késleltetést, és arra is, hogy az e-mail küldését teljesen visszavonja.
Ha a Küldés visszavonása lehetőség ideje van beállítva, az e-mailek a kimenő levelek lapján a Várakozik küldési státusszal jelennek meg.
v2021.1
A kapcsolatkezelési lapon egy helyen megtekintheti és kezelheti az összes külső kapcsolatát.
Megjegyzés: A kapcsolatkezelési laphoz csak akkor férhet hozzá, ha az Enate Builder moduljában megkapta a megfelelő jogosultságokat. További információkért lásd itt.
A kapcsolatkezelési lapot a navigáció hivatkozással nyithatja meg. A kapcsolatai és a hozzájuk tartozó információk egy táblázatban jelennek meg.
Az utónév hivatkozásra kattintva megnyithatja a kapcsolatok kapcsolattevékenységi oldalát is.
Új külső kapcsolatokat háromféleképpen hozhat létre:
A kapcsolatkezelési képernyőn a „+” ikonra kattintva
A gyorskeresés használatával:
3. Tömeges importálással Excel-fájlból. A névjegyzéket egy Excel-táblázatból is importálhatja. Ehhez egy sablon áll rendelkezésre. A kapcsolatok Excel-sablonból történő importálásakor kötelező megadni az e-mail-címet. Ha a vállalatot nem adja meg, a kapcsolat automatikusan globálisként lesz beállítva.
A sablon az Enate által kínált összes nyelvet támogatja.
Egy kapcsolat szerkesztéséhez kattintson duplán a kapcsolatra. Ekkor megjelenik a Kapcsolat szerkesztése felugró ablak.
Lehetősége van egyszerre több kapcsolat cég-, időzóna-, iroda- és előnyben részesített nyelvi adatainak szerkesztésére. Jelölje be a megfelelő kapcsolatok jelölőnégyzeteit, és megjelenik a Tömeges szerkesztés gomb.
Egy kapcsolat törléséhez kattintson a kapcsolat jelölőnégyzetére. Megjelenik a Törlés gomb. Egyszerre több kapcsolatot is törölhet.
Felhívjuk a figyelmét arra, hogy amennyiben tesztmódban hoz létre új kapcsolatot, akkor ez a kapcsolat csak tesztcsomagok futtatásához lesz elérhető a rendszerben.
Attól függően, hogy a Builderben hogyan lett beállítva, különböző lehetőségek állnak rendelkezésére, amikor egy vállalatot rendel egy külső kapcsolathoz:
Összes vállalat/globális
Ha a vállalathoz ezt választja, akkor a külső kapcsolattartó minden vállalat számára létrehozhat
munkatételeket, illetve azokhoz hozzáférhet. Azt is jelenti, hogy a Work Manager felhasználói képesek keresni az adott munkatételhez tartozó összes külső kapcsolat között.
Kérjük, ne feledje, hogy ez a beállítás csak akkor érhető el, ha az External Contact Scope (Külső kapcsolat hatóköre) lehetőségnél a „Global” (Globális) vagy a „Global and Local” (Globális és helyi értéket állította be a Builder modulban. További információkért lásd itt.
Egy adott vállalat (helyi)
A kapcsolat hatókörének egy adott vállalatra történő beállítása azt jelenti, hogy a külső kapcsolat csak a hozzá társított vállalathoz tartozó munkatételeket hozhatja létre és érheti el.
A felhasználók csak akkor adhatnak hozzá egy adott kapcsolatot egy csomag API-hoz, ha a kapcsolat ugyanabban a vállalatban (vagy ernyőcégben) van.
Megjegyzés:
Egy külső kapcsolat társított vállalatának Összes vállalat/globális hatóköre csak akkor módosítható egy adott (helyi) cégre, ha a külső kapcsolathoz nincsenek több eltérő vállalathoz tartozó munkatételek társítva. Ezt úgy módosíthatja, hogy a kapcsolatot újból hozzárendeli egy munkatételhez
Ha a külső kapcsolatokhoz az Összes vállalat/globális hatókört szeretné rendelni, a tömeges feltöltési fájl Vállalat oszlopát üresen kell hagyni, hogy a rendszer a kapcsolatokat alapértelmezés szerint globális hatókörrel lássa el.
A fogaskerék ikonra kattintva a Szabványos oszlopok listáról kiválaszthatja, hogy mely oszlopokat szeretné látni.
Egyéni oszlopokat úgy adhat hozzá a táblázathoz, hogy a fogaskerék ikonra kattintva az Egyéni adatoszlopok listájából választ oszlopokat. Az egyéni adatoszlopokat a Builderben lehet létrehozni (további információkért kattintson ide). Bármilyen adattípusú mező létrehozható, kivéve a táblamezőket és a hosszú szöveges mezőket.
Az „Alapértékek visszaállítása” gombra kattintva visszatérhet az eredetileg kiválasztott oszlopokhoz. A táblázat adott oszlopát ábécé sorrendbe rendezheti, ha az oszlop címére kattint.
v2021.1
Az Enate rendszerben a műveletek mindaddig „Elvégzendő” státuszban maradnak, amíg egy emberi vagy robot erőforrás el nem vállalja őket.
Amikor elkezd frissíteni egy ilyen állapotban lévő műveletet, akkor:
az automatikusan hozzárendelődik Önhöz, és
az állapot „Folyamatban” értékre változik
Az állapotot Ön is megváltoztathatja. Ez azt jelzi, hogy a munka már folyamatban van, és mindaddig a „Folyamatban” állapotban megmarad, amíg azt meg nem oldják – feltételezve például, hogy nem kell további információra várni.
Ha egy műveletet tévedésből vállalt el, vagy ha arra a következtetésre jutott, hogy ezt a munkát Ön nem tudja tovább folytatni, akkor megszüntetheti a saját magához rendelését, és a műveletet másik erőforráshoz rendelheti, vagy visszaküldheti a saját várólistájára. Lehet, hogy erre 10 másodperc vagy fél óra múlva kerül sor, de amikor ezt megteszi, a rendszer automatikusan visszaállítja a státuszt „Elvégzendő” állapotra, hogy mindenki tudja, hogy a munka nem fog előrehaladni mindaddig, amíg egy másik erőforrás el nem vállalja. Az állapotot manuálisan is visszaállíthatja „Elvégzendőre”, ha például tévedésből kezdett el dolgozni rajta, és gyorsan vissza kell vonnia a státuszváltozást.
Hasonlóképpen, ha egy robot erőforrás visszautasít egy munkát, annak állapota visszaáll „Elvégzendő” értékre, hogy azt egy emberi erőforrás elvállalhassa és elvégezze.
Amikor egy műveleten dolgozik, és ideiglenesen le kell állítania a munkát, mert további információra vár, vagy más ideiglenes akadályozó tényező miatt, akkor válassza a „Várakozás” állapotot.
Amikor a műveletet „Várakozás” állapotba helyezi, meg kell adnia a várakozás típusát
További információra vár
Újrafolytatás (egy meghatározott napig és időpontig várakozik).
A „További információra vár” állapot megerősítése után a művelet a postaládájából átkerül a „Saját munka” listára, mivel az újrafolytatási dátumig nincs aktív munka, amelyet Önnek el kellene végeznie.
Amikor beérkezik egy e-mail, a művelet visszakerül a Saját munkák listájáról a postaládájába, kiemelve, hogy Ön folytathassa.
Ha egy későbbi dátumig/időpontig szeretne várni a művelet folytatásával, válassza az „Újrafolytatás” lehetőséget, és adja meg a kívánt dátumot és időpontot.
A „Várakozás újrafolytatásig” állapot megerősítése után a művelet a postaládájából átkerül a „Saját munka” listára, mivel az újrafolytatási dátumig nincs aktív munka, amelyet Önnek el kellene végeznie.
Amikor az adott nap elérkezik, a művelet visszakerül a Saját munkák listájáról a postaládájába, kiemelve, hogy Ön folytathassa.
A művelet befejezésekor a műveletet „Megoldva” állapotba kell helyezni.
Emellett meg kell adni, hogy a művelet hogyan lett megoldva. Az alábbi két lehetőség közül választhat:
Befejezés
Nem lehet befejezni
Válassza ezt a beállítást, ha nem tudja elvégezni a szükséges tevékenységet. Miután ezt választotta, és jóváhagyta, a rendszer lezárja a műveletet, és az nem nyitható meg ismét. Az ügy tulajdonosa erről értesítést kap, és a rendszer felszólítja arra, hogy tegye meg a szükséges lépéseket az ügyszintű megoldás érdekében. Ez jelentheti a művelet másik példányának elindítását, vagy az ügy újbóli elvégzését egy korábbi lépéssel kezdődően.
Adja meg annak okát, hogy miért nem tudja elvégezni a műveletet, majd a jóváhagyáshoz kattintson a „Nem lehet befejezni” gombra. A lap bezárul.
Miután a művelet megoldódott, a „Lezárva” állapotba kerül.
Minden további beérkező levél egy teljesen új munkatételt indít el. Miután ezt választotta, a rendszer lezárja a műveletet, és az nem nyitható meg ismét.
Megjegyzés: A tételeket az „Elvégzendő” állapotból közvetlenül áthelyezheti megoldott állapotba
v2020.1
v2021.1
További információk
Folyamatban (Még nincs előrehaladásban)
Elvégzendő
Ha nem folytatódik aktívan
Folyamatban (feldolgozás alatt)
Folyamatban
Ha aktívan haladnak előre
Szüneteltetve – További információra vár
Várakozik
Várakozás típusa - További információra vár
Szüneteltetve – Újrafolytatás beütemezve
Várakozik
Várakozás típusa - Várakozás eddig:
Megoldva/Lezárva
Megoldva/Lezárva
Nem lehet befejezni
Megoldva
Megoldás módja -Nem lehet befejezni
Munkatársi értékelés - Folyamatban
Elvégzendő
v2021.1
Az ügyeket a következő módokon indíthatja el:
Beérkező e-mailből (ha a rendszer úgy van beállítva az érintett e-mailpostafiókhoz).
Egy másik ügyfolyam „Ügy elindítása” műveletével.
Manuálisan, az „Új munkatétel létrehozása” lehetőséggel a
Work Manager eszközsávjából. Automatikusan
Harmadik féltől származó integrációkon keresztül
Ha manuálisan indít egy ügyet közvetlenül az Enate-ben, akkor az a „Vázlat” állapotban marad mindaddig, amíg azt először be nem küldi
Ha az ügyet manuálisan hozza létre, ki kell tölteni az „Ügy rövid leírása” mezőt.
Miután egy ügyet benyújtottak az Enate rendszerbe, az az „Elvégzendő” státuszban marad, amíg egy emberi vagy robot erőforrás el nem vállalja. Amikor elkezd frissíteni egy ilyen állapotban lévő ügyet, akkor:
az automatikusan hozzárendelődik Önhöz, és
az állapot „Folyamatban” értékre változik
Az állapotot Ön is megváltoztathatja. Ez azt jelzi, hogy a munka már folyamatban van, és mindaddig ebben az állapotban megmarad, amíg azt meg nem oldják – feltételezve például, hogy nem kell további információra várni.
Ha egy ügyet tévedésből vállalt el, vagy ha arra a következtetésre jutott, hogy ezt a munkát Ön nem tudja tovább folytatni, akkor megszüntetheti a saját magához rendelését, és azt egy másik erőforráshoz rendelheti, vagy visszaküldheti a saját várólistájára. Lehet, hogy erre 10 másodperc vagy fél óra múlva kerül sor, de amikor ezt megteszi, a rendszer automatikusan visszaállítja a státuszt „Elvégzendő” állapotra, hogy mindenki tudja, hogy a munka nem fog előrehaladni mindaddig, amíg egy másik erőforrás el nem vállalja. Az állapotot manuálisan is visszaállíthatja „Elvégzendőre”, ha például tévedésből kezdett el dolgozni rajta, és gyorsan vissza kell vonnia a státuszváltozást.
Hasonlóképpen, ha egy robot erőforrás visszautasít egy munkát, annak állapota visszaáll „Elvégzendő” értékre, hogy azt egy emberi erőforrás elvállalhassa és elvégezze.
Olyankor, amikor egy üggyel kapcsolatban probléma merül fel (általában az egyik műveletét érintő probléma miatt), az ügy visszakerül az „Elvégzendő” állapotba.
Amikor az ügy ebben az állapotban van, az ügy tulajdonosa ezt látni fogja az okkal együtt – azaz a problémás művelet gyakran az információs kártyán szerepel. Az ügy tulajdonosaként Ön több lehetőség közül választhat:
Az ügy újbóli elvégzése egy korábbi lépéssel kezdődően Az ügy várakoztatása –
szüneteltetéssel
Az ügy visszaállítása folyamatban
lévőre A műveletek manuális elindítása/újraindítása
Amikor egy ügyön dolgozik, és ideiglenesen le kell állítania a munkát, mert további információra vár, vagy más ideiglenes akadályozó tényező miatt, akkor válassza a „Várakozás” állapotot.
Amikor az ügyet „Várakozás” állapotba helyez, meg kell adnia a várakozás típusát
További információra vár
Újrafolytatás (egy meghatározott napig és időpontig várakozik)
Szüneteltetés
A „További információra vár” állapot megerősítése után az ügy a postaládájából átkerül a „Saját munka” listára, mivel az újrafolytatási dátumig nincs aktív munka, amelyet Önnek el kellene végeznie, és megjelenik mellette a Várakozás ikon.
Amikor beérkezik egy levél, vagy jegyek esetében, ha a rendszer elérte a várakozási napok számát, és nem érkezett válasz, a tétel visszakerül a Saját munka listájáról a postaládájába, és ott kiemelve jelenik meg, jelezve, hogy készen áll a folytatásra.
Ha egy későbbi dátumig/időpontig szeretne várni a ügy folytatásával, válassza az „Újrafolytatás” lehetőséget, és adja meg a kívánt dátumot és időpontot.
A „Várakozás újrafolytatásig” állapot megerősítése után az ügy a postaládájából átkerül a „Saját munka” listára, mivel az újrafolytatási dátumig nincs aktív munka, amelyet Önnek el kellene végeznie..
Amikor az adott nap elérkezik, az ügy visszakerül a Saját munkák listájáról a postaládájába, kiemelve, hogy Ön folytathassa.
A szolgáltatásiszint-szerződésnek a munkatétel szüneteltetésének időpontjában fennmaradó óraszáma jelenik meg.
Ez a lehetőség a szüneteltetett munkatételek órájának megállításához nyújt többletfunkciót.
Amikor egy munkatétel Szüneteltetve állapotban van, és a Builder eszközben a határidőszabály értéke „Add wait time to due date” (Várakozási idő hozzáadása a határidőhöz), a rendszer nem jeleníti meg a határidőt a fejlécszalagon. Ehelyett a rendszer a határidőig hátralévő időt mutatja. Ha a munkatétel még nem késedelmes, az üzenet a következő formátumban jelenik meg: „Esedékes: Határidő előtt x órával és y perccel szüneteltetve”. Ha a munkatétel határideje lejárt, a következő üzenet jelenik meg: „Esedékes: Határidő után x órával és y perccel szüneteltetve”.
Példa: A szüneteltetett munkatétel határidőn belül van, illetve határideje a mai nap.
Egy adott munkatétel ügyének befejezésekor a „Megoldva” állapotot kell kiválasztani.
A Megoldás és Befejezés állapot az ügyet sikeresen megoldottnak jelöli.
Miután egy ügyet ezzel a módszerrel megoldottak, az egy rövid ideig ebben az állapotában maradhat, ha ahhoz visszajelzési időszakot állítottak be – ez idő alatt a szolgáltatás címzettje válaszolhat, és az ügyet újra meg lehet nyitni, akár manuálisan, akár automatikusan, ha az adott időszakon belül új bejövő e-mail vagy visszajelzés érkezik.
Miután a visszajelzési időszak lejárt és nem érkezett válasz, az Ügy „Lezárva” állapotba kerül. Minden további beérkező levél egy teljesen új munkatételt indít el.
Ha ezt a lehetőséget választja, és a jóváhagyáshoz a gombra kattint, az ügy megszakad. Ez teljesen lezárja az ügyet, és az többé nem áll rendelkezésre feldolgozáshoz. Ha újra megnyitja a tételhez tartozó lapot, a rendszer jelzi, hogy az ügyet megszakították.
Megjegyzés: A tételeket a vázlat állapotból közvetlenül áthelyezheti megoldott állapotba..
Az ügy megoldásáról ajánlott egy megoldási e-mailt küldeni/belső jegyzetet hozzáadni, amely részletezi a megoldást.
v2020.1
v2021.1
További információk
-
Vázlat
Folyamatban (Még nincs előrehaladásban)
Elvégzendő
Ha nem folytatódik aktívan
Folyamatban (feldolgozás alatt)
Folyamatban
Ha aktívan haladnak előre
Szüneteltetve – További információra vár
Várakozik
Várakozás típusa - Információt vár harmadik féltől
-
Szüneteltetve – Újrafolytatás beütemezve
Várakozik
Várakozás típusa - Várakozás eddig
Szüneteltetve
Várakozik
Várakozás típusa - Szüneteltetés
Megoldva
Megoldva
-
Lezárva
Lezárva
Figyelmet igényel
Elvégzendő
v2021.1
Ha manuálisan indít egy jegyet közvetlenül az Enate-ben, akkor az a „Vázlat” állapotban marad mindaddig, amíg azt először be nem küldi.
A jegy beküldésének előfeltételei:
Adjon hozzá egy címet.
A megadott részre írja be a jegy leírását (a beküldés után ez a rész eltűnik, és az az eredeti beküldési megjegyzésként fog megjelenni).
A Beállítások lapon állítsa be a jegy kategóriáját.
A kapcsolatok részen adja meg az elsődleges kapcsolatot és a kérelmezőt.
Ezután kattintson a „Beküldés” gombra.
Megjegyzés: Ha egy olyan manuálisan létrehozott jegy első beküldése (és mentése) előtt küld ki e-mailt , amelyhez még nem adta meg a címet és a leírást, a rendszer automatikusan az e-mail tárgyával és leírásával fogja kitölteni a cím és leírás mezőket. Az e-mail elküldésekor a rendszer a tárgyat és az üzenettörzset bemásolja a cím és leírás mezőkbe
Ha nem adja meg a kért információkat, a rendszer egy ellenőrző üzenetet jelenít meg:
Miután sikeresen beküldte a jegyet, a lap bezárul, és megjelenik egy jóváhagyó ablak.
Kattintson az üzenetben szereplő hivatkozásra, ha a lapot szeretné azonnal újból megnyitni (ha a lapot azonnal próbálja megnyitni, előfordulhat, hogy a rendszer még a jegy feldolgozását végzi). A jegyet a navigációs legördülő menü alsó részén található „Legutóbb használt” hivatkozással is megnyithatja.
Miután egy jegyet benyújtottak az Enate rendszerbe, az az „Elvégzendő” státuszban marad, amíg egy emberi vagy robot erőforrás el nem vállalja. Amikor elkezd frissíteni egy ilyen állapotban lévő jegyet, akkor:
az automatikusan hozzárendelődik Önhöz, és
az állapot „Folyamatban” értékre változik
Az állapotot Ön is megváltoztathatja. Ez azt jelzi, hogy a munka már folyamatban van, és mindaddig ebben az állapotban megmarad, amíg azt meg nem oldják – feltételezve például, hogy nem kell további információra várni.
Ha egy jegyet tévedésből vállalt el, vagy ha arra a következtetésre jutott, hogy ezt a munkát Ön nem tudja tovább folytatni, akkor megszüntetheti a saját magához rendelését, és azt egy másik erőforráshoz rendelheti, vagy visszaküldheti a saját várólistájára. Lehet, hogy erre 10 másodperc vagy fél óra múlva kerül sor, de amikor ezt megteszi, a rendszer automatikusan visszaállítja a státuszt „Elvégzendő” állapotra, hogy mindenki tudja, hogy a munka nem fog előrehaladni mindaddig, amíg egy másik erőforrás el nem vállalja. Az állapotot manuálisan is visszaállíthatja „Elvégzendőre”, ha például tévedésből kezdett el dolgozni rajta, és gyorsan vissza kell vonnia a státuszváltozást.
Hasonlóképpen, ha egy robot erőforrás visszautasít egy munkát, annak állapota visszaáll „Elvégzendő” értékre, hogy azt egy emberi erőforrás elvállalhassa és elvégezze
Ha egy jegyen dolgozik, és ideiglenesen le kell állítania a munkát, mert további információra vár, vagy más ideiglenes akadályozó tényező miatt, akkor válassza a „Várakozás” állapotot.
Amikor egy jegyet „Várakozás” állapotba helyez, meg kell adnia a várakozás típusát
További információra vár
Újrafolytatás (egy meghatározott napig és időpontig várakozik).
A „További információra vár” állapot megerősítése után a jegy a postaládájából átkerül a „Saját munka” listára, mivel az újrafolytatási dátumig nincs aktív munka, amelyet Önnek el kellene végeznie.
Amikor beérkezik egy levél, vagy ha a rendszer elérte a várakozási napok számát, és nem érkezett válasz, a jegy visszakerül a Saját munka listájáról a postaládájába, és ott kiemelve jelenik meg, jelezve, hogy készen áll a folytatásra.
Ha a „Lezárás, ha nem érkezett válasz” lehetőségnél a Be értéket választotta, akkor a megadott nap elteltével a rendszer automatikusan lezárja a jegyet, ha nem érkezett válasz az ügyféltől.
Ha egy későbbi dátumig/időpontig szeretne várni a jegy továbbvitelével, válassza az „Újrafolytatás” lehetőséget, és adja meg a kívánt dátumot és időpontot.
A „Várakozás újrafolytatásig” állapot megerősítése után a jegy a postaládájából átkerül a „Saját munka” listára, mivel az újrafolytatási dátumig nincs aktív munka, amelyet Önnek el kellene végeznie.
Amikor az adott nap elérkezik, a jegy visszakerül a Saját munkák listájáról a postaládájába, kiemelve, hogy Ön folytathassa.
Válassza ki ismét ezt a beállítást, ha a művelet várakoztatását szeretné befejezni.
A jegy befejezésekor a jegyet „Megoldva” állapotba kell helyezni.
A jegy megoldottként való megjelölése mellett megadhatja a „Megoldás módját” a következő lehetőségekkel:
Kommunikáció a szolgáltatás
címzettjével Nincs ügyfélválasz
Elutasítva
Levélszemétként elutasítva
megoldásról szóló e-mail küldése,
vagy
belső megoldási megjegyzés hozzáadása
Ha a jegyet megoldottként jelöli meg anélkül, hogy ezen lépések valamelyikét elvégezte volna, a rendszer egy emlékeztető üzenetet jelenít meg:
Ha ezután úgy dönt, hogy a megoldásról értesítő e-mailt küld, a rendszer ezt az e-mailben vagy megjegyzésben egy zöld pipával jelzi:
Ezután a jegy megjelölhető megoldottként.
Ha korábban már hozzáadott egy megoldást
Ha már hozzáadott egy megjegyzést vagy elküldött egy e-mailt, mielőtt a jegyet megoldottként megjelölte volna, a rendszer automatikusan elvégzi a jegy megjelölését, és nem fogja felszólítani arra, hogy a megoldást megerősítse.
További megoldási megjegyzések/e-mailek megjelenítése az idővonalon
A megoldott jegyeknél zölden kiemelve, és pipával megjelölve megjelenik a megoldásként megjelölt megjegyzés/e-mail is:
Gyors megoldás
A gyors megoldás érdekében egyetlen kattintással elküldheti a megoldást tartalmazó e-mailt, és a jegyet megjelölheti megoldottként. Egyszerűen csak kattintson a „Küldés és megoldás” gombra a küldendő e-mail alján.
Megjegyzés: Ez a lehetőség nem érhető el olyankor, amikor az e-mailt az előugró képernyőről küldi. A jegy megoldásának megerősítéséhez vissza kell térnie a jegy fő böngészőablakához.
Miután egy jegyet megoldottak, az egy rövid ideig ebben az állapotában maradhat, ha a jegyhez visszajelzési időszakot állítottak be – ez idő alatt a szolgáltatás címzettje válaszolhat, és a jegyet újra meg lehet nyitni, akár manuálisan, akár automatikusan, ha az adott időszakon belül új bejövő e-mail vagy visszajelzés érkezik.
Miután a visszajelzési időszak lejárt és nem érkezett válasz, a jegy teljesen „Lezárva” állapotba kerül. Minden további beérkező levél egy teljesen új munkatételt indít el.
Megjegyzés: A tételeket a vázlat állapotból közvetlenül áthelyezheti megoldott állapotba – jó példa erre az olyan jegy, amely az első kapcsolatfelvételkor megoldódik.
v2021.1
A munkatársi értékelés típusú műveletek két részből állnak: az első rész a művelet „elvégzése” az egyik felhasználó által, a második rész pedig annak felülvizsgálata, hogy a művelet helyesen lett-e végrehajtva – ezt a felülvizsgálatot egy másik felhasználó végzi.
A művelet először az „Elvégzendő” állapotban jelenik meg. Az idővonalon az látható, hogy a művelet nincs a munkatársi értékelés állapotában:
Miután a művelet befejeződött, és azt a műveletet elvégző felhasználó a „Megoldva” állapotba helyezte, a művelet egy másik felhasználóhoz kerül értékelésre, és visszakerül az „Elvégzendő” állapotba. Az idővonalon a művelet ekkor a „Munkatársi értékelés” állapottal lesz látható:
A felülvizsgálatot végző felhasználó ezután eldöntheti, hogy az eredeti felhasználó helyesen végezte-e el a tevékenységet. Ehhez az ellenőrzőlista legördülő menüjéből kiválasztja az „Igen” vagy a „Nem” lehetőséget. A felhasználók megjegyzéseket is hozzáadhatnak.
Az ellenőrzőlista csak akkor érhető el, ha a művelet az „Elvégzendő” állapotban van, és csak a kijelölt értékelő szerkesztheti az ellenőrzőlistát.
A munkatételek munkatársi értékelése során a felhasználók szerkeszthetik a művelet adatait. Ez lehetővé teszi, hogy az értékelő az értékelési tevékenység részeként adatmódosításokat végezzen.
Az értékelést végző ezután „Megoldva” állapotba helyezheti a műveletet, és eldöntheti, hogy a művelet megfelelt-e a munkatársi értékelésen, vagy nem felelt meg, vagy a munkatárs nem tudta felülvizsgálni a műveletet:
Megfelelt – Ha ezt választja, a műveletet lezárul. Megjegyzést is írhat, de ez nem kötelező.
Nem felelt meg – Ha ezt választja, akkor kötelező megjegyzést írni. Amikor a Megoldás gombra kattint, a művelet visszakerül az első felhasználóhoz Elvégzendő állapotban, a megjegyzéssel együtt. Amikor az első felhasználó ezután megoldja a műveletet, a művelet visszakerül az értékelő felhasználóhoz „Elvégzendő” állapotban.
Nem lehet befejezni – A „Nem lehet befejezni” lehetőség kiválasztása lezárja a műveletet.
v2021.1
Ha egy meglévő ügyből szeretne új független ügyet vagy alügyet létrehozni, válassza az „Ügy elindítása” fület.
A megnyíló panelen válassza ki a szerződést, a szolgáltatást és az elindítandó ügy típusát (ha csak egy érték áll rendelkezésre, az alapértelmezés szerint megjelenik a mezőkben). Írja be az ügy rövid leírását.
Ha a „Független” csúszkát a Be állásba helyezi, akkor nem alügy, hanem független ügy jön létre. A kettő közötti különbségekről az alábbiakban olvashat bővebben.
Ha a „Független” csúszkát bekapcsolja, kiválaszthatja, hogy mely adatokat másolja át az eredeti ügyből az új ügybe. A következő adatcsoportokat másolhatja át:
Kapcsolatok (és címkék), Hibák, Fájlok (és címkék) és Egyéni adatok
Kommunikáció – e-mailek (beleértve az e-mail-mellékleteket is) és megjegyzések
A befejezéshez kattintson az „Ügy elindítása” gombra.
Ha a Független lehetőséget választja, akkor egy új, független ügy fog megnyílni az új lapon „Vázlat” állapotban. Itt még mindig lehetősége van az adatok módosítására. Ha elégedett az adatokkal, akkor kattintson a „Beküldés” gombra.
Ha a Független lehetőség nincs kiválasztva, akkor egy új alügy nyílik meg ugyanazon a lapon, amelynek állapota „Elvégzendő” lesz. Az eredeti ügy összes adata megosztásra kerül az új alüggyel. Továbbá, ha frissíti az eredeti ügy adatait, az alügy adatai is frissülnek, és fordítva.
Felhívjuk a figyelmét arra, hogy amennyiben a Builderben be van jelölve a „Make Contacts mandatory” (Kapcsolatok kötelezőek) beállítás (további információkért lásd itt), akkor kötelező megadni egy kapcsolatot az alügyhöz. Ha az eredeti ügynek már van kapcsolattartója, akkor ez lesz az alügyben használt kapcsolattartó.
Ügy indítása a Jegy képernyőről:
Indítsa el az ügyet az ügy képernyőjéről:
v2021.1
Miután egy alügyet elindítottak (akár manuálisan, akár az "Ügy indítása" művelettel), a "Várakozás az alügyek befejezésére" művelet "Várakozás" állapotba kerül, hogy az ügyön belül az összes jelenleg futó alügy befejeződjön, mielőtt az ügy befejeződhetne.
Amint az aleset befejeződik, a "Várni az alesetek befejezésére" művelet automatikusan bezárul.
Ha egy alesetet nem indítottak el, de elindítottak egy "Várni az alesetek befejezésére" műveletet, akkor a "Várni az alesetek befejezésére" művelet "Elvégzendő" állapotba kerül, és egy várólistához kerül hozzárendelésre.
Ha a művelet nem a "Vár az alesetek befejezésére" állapotban van, és az aleset, amelyre vár, befejeződött, akkor az Info-kártyán megjelenik az "Az aleset befejeződött" üzenet.
Ha az aleset még nem indult el, és ha megpróbálja a Műveletet a "Vár az aleset befejezésére" értékre állítani, a Művelet bezárul, mivel még nincs elindított aleset.
Ha megpróbálja manuálisan megoldani a "Vár az aleset befejezésére" műveletet, a rendszer tájékoztatja Önt, hogy a főügy már nem várja meg az aleset befejezését, mielőtt befejezné magát.
v2021.1
A megfelelő nézeteket a „Mentés”, majd a „Mentés új beállításként” gombra kattintva mentheti.
A mentett kereséseket a Mentett beállítások hivatkozásra kattintva érheti el. Itt törölheti és átnevezheti a mentett nézeteit. A szabadszöveges keresés funkciót használhatja a nézetek kereséséhez. A menthető nézetek száma nincs korlátozva. A mentett keresés nevét a lapon található Másolás gombra kattintva másolhatja:
A Nézetek táblázat adatait átmásolhatja és beillesztheti egy Excel-táblázatba. A másolni kívánt információk kijelölése után használja a Ctrl+C és Ctrl+V billentyűkombinációkat. A másolt és beillesztett információk az alkalmazott szűrőket is tartalmazzák. Az oszlopcímek automatikusan át lesznek másolva.
A Ctrl-A billentyűkombinációjával lehetősége van a Nézetek táblázat összes információjának másolására és beillesztésére.
Megjegyzés: csak a Nézetek táblázatban lévő információk lesznek másolva.
v2021.1
A munkaelemek rácsain megjelenő állapot ikonokon kívül további ikonok is láthatók, amelyek segítenek magas szintű információkat nyújtani a Jegyről, Ügyről vagy Műveletről.
Ezek az ikonok akkor is megjelennek, amikor a Quickfindben keres egy munkadarabot.
A következő információkat jelölik:
A többszörös szűrés a robotcsoport összes szabványos és egyéni adatoszlopán is alkalmazható. Az alkalmazott szűrő megmarad, amikor visszavált a Csapatom postaládája nézetre.
A többszörös szűrők az éles üzemmód mellett tesztmódban is alkalmazhatók az összes szabványos és egyéni adatoszlopra a felhasználó típusától függetlenül, vagyis azokat a csapatvezetők, a csapatmenedzserek, illetve a Builderhez hozzáféréssel rendelkező és nem rendelkező személyek is használhatják.
Az alkalmazott szűrőket a rendszer megőrzi, amikor a Postaláda, a Csapatom postaládája, a Saját munka és a Csapatom saját munkái nézetek között vált, illetve azt követően, hogy kijelentkezik, és ismét bejelentkezik a rendszerbe.
A kezdőlap táblázatának adatait átmásolhatja és beillesztheti egy Excel-táblázatba. A másolni kívánt információk kijelölése után használja a Ctrl+C és Ctrl+V billentyűkombinációkat.
A másolt és beillesztett információk az alkalmazott szűrőket is tartalmazzák. Az oszlopcímek automatikusan át lesznek másolva.
A Ctrl-A billentyűkombinációjával lehetősége van a táblázat összes információjának másolására és beillesztésére.
Amikor egy jegyet megold, akkor a rendszerben beállítottak szerint (t) a következőket teheti
Ha egy Ügyet a Builderben az Esedékesség felülírása opcióval konfiguráltak (), akkor az Ügyet a Jegy képernyőről vagy az Ügy képernyőről indítva felül lehet írni az Eset esedékességi dátumát.
Az Enate 2020.1-es verziójában megtalálható új funkciók áttekintése
v2020.1
v2021.1
További információk
-
Vázlat
Folyamatban (Még nincs előrehaladásban)
Elvégzendő
Folyamatban (feldolgozás alatt)
Folyamatban
Szüneteltetve – További információra vár
Várakozik
Várakozás típusa - További információra vár
Szüneteltetve – Újrafolytatás beütemezve
Várakozik
Várakozás típusa - Várakozás eddig:
Megoldva
Megoldva
Megoldás módja - Kommunikáció a szolgáltatás címzettjével
Megoldva – Kézi válasz
Megoldva
Megoldás módja - Kommunikáció a szolgáltatás címzettjével
Megoldva – Nincs ügyfélválasz
Megoldva
Megoldás módja - Nincs ügyfélválasz
-
Elutasítva
Megoldva
Megoldás módja - Elutasítva
-
Levélszemétként elutasítva
Lezárva
Megoldás módja - Levélszemétként elutasítva
-
Elutasítva – Ismeretlen e-mail-cím
Lezárva
Megoldás módja -Elutasított, nem konfigurált e-mail-cím
Megoldva – Felosztott jegy
Várakozik
Várakozás típusa - Felosztva több jegyre
-
Megoldva – Felosztott jegy (elkészült)
Megoldva / Lezárva
-
Megoldva – Meglévő jegy frissítve
Megoldva / Lezárva
Megoldás módja - Egyesítve
Megoldva – Új ügy elindítva
Várakozik
Várakozás típusa - Ügy elindítva
-
Megoldva – Meglévő ügy frissítve
Megoldva / Lezárva
Megoldás módja - Egyesítve
Ikon
Információ
Robot által elvégezhető feladat
Robotfeladat - Figyelmet igényel
Új információ érkezett, amelyet még nem olvastak el.
Csak eset : Az eset problémás állapotban van (azaz figyelmet igényel).
Az Intézkedés egy Peer Review, és a "csinálás" fázisában van.
A cselekvés szakértői értékelés, és vagy a felülvizsgálati szakaszban van, vagy a felülvizsgálat befejeződött.
v2021.1
Az Információ ikon akkor jelenik meg, ha új információ érkezett a munkaelemhez, amelyet még nem olvastak el. A gombra kattintva láthatja, hogy mikor érkezett az új információ.
Az információt olvasottnak jelölheti, aminek hatására az Információ ikon visszaáll a normál állapotba. Az információt olvasatlannak is megjelölheti, ha a "Újként jelölni" lehetőségre kattint.
A mentett keresés nevét a lapon található Másolás gombra kattintva másolhatja:
A felhasználó nevét a lapon található másolás gombra kattintva másolhatja:
A munkaelem hivatkozását és számát a lapon található másolás ikonra kattintva másolhatja:
v2021.1
A szűrőikonra kattintva egy felugró szűrőablak jelenik meg, ahol kiválaszthatja vagy letilthatja a különböző kommunikációs típusokat, amelyeket az idővonalon szeretne látni. A Kommunikáció lapot a következő kommunikációk szerint szűrheti:
Email
Törölve – Ez mutatja a törölt e-maileket, a törlés időpontját és a törlő személyt.
Sikertelen – Ez a sikertelenül elküldött e-maileket és a sikertelenség okát jeleníti meg. A sikertelen e-mailek újraküldését az Idővonal szakasz „Újra” gombjával próbálhatja meg.
Beérkező – Ezzel a harmadik féltől beérkező e-maileket, valamint a beérkezés időpontját és az e-mail küldőjét jelenítheti meg.
Kimenő – Ez a harmadik félnek küldött e-maileket, illetve a küldés időpontját és az email küldőjét mutatja.
Beütemezve – Ez azokat az e-maileket fogja megjeleníteni, amelyek küldése egy későbbi időpontra van beütemezve, valamint a beütemezett küldési időpontot, és azt, hogy ki állította be az ütemezést. Lehetősége van arra is, hogy az e-mailt azonnal elküldje vagy törölje az idővonalról. Továbbá, ha a Küldés visszavonása lehetőség ideje van beállítva, akkor az e-mailek azonnali elküldésének és törlésének lehetősége is
megjelenik az idővonalon a Küldés visszavonása időszak alatt (a Küldés visszavonása lehetőségről bővebben itt olvashat), ha az ütemezett e-mailek úgy vannak beállítva, hogy megjelenjenek az idővonalon.
Naplótevékenység
Bejövő és kimenő telefonhívások
Bejövő és kimenő levelek
Notes
Önkiszolgáló szolgáltatás – Az önkiszolgáló felhasználók által megadott kommunikáció
(Ha a munkatétel egy jegy) Jegy eredeti leírása
Kapcsolódó munkatételekkel együtt – Ha bejelöli ezt a beállítást, akkor a Kommunikáció lapon az adott munkatétel mellett az összes kapcsolódó munkatétel kommunikációi is megjelennek.
Amikor egy kapcsolódó munkatétel megjelenik az idővonalon, a hivatkozása megjelenik az idővonalon.
Ez a beállítás alapértelmezés szerint be van kapcsolva az ügyek esetében, így az ügyek megtekintésekor a hozzájuk tartozó összes művelet kommunikációját is láthatja.
Ez a beállítás alapértelmezés szerint ki van kapcsolva a jegyek és műveletek esetében, így azok alapértelmezés szerint csak ennek a munkatételnek a kommunikációját jelenítik meg.
Rendszer által generált tételekkel együtt – Ha be van kapcsolva, a rendszer által generált kommunikáció (például az Enate által automatikusan létrehozott és kiküldött e-mailek a beküldés visszaigazolásáról) is megjelenik. Ez a beállítás alapértelmezés szerint ki van kapcsolva
Ha szűrőt alkalmazott, a szűrő ikonja mellett egy szám jelenik meg, amely azt mutatja, hogy a rendelkezésre álló összes kommunikációs típusból hányat lát.
Az Idővonal lapon megtekintheti a munkatétel (és kapcsolódó tételeinek) összes tevékenységelőzményét, ideértve a kommunikációkat és az állapotváltozásokat is. A legfrissebb módosítások az idővonal felső részén jelennek meg.
A szűrőikonra kattintva egy felugró szűrőablak jelenik meg, ahol kiválaszthatja vagy letilthatja a különböző tételtípusokat, amelyeket az idővonalon szeretne látni. A kommunikáció, például az emailek és a telefonhívások mellett az Idővonal lapot a következő információk alapján is szűrheti:
Hozzárendelések
Újbóli hozzárendelések – A felhasználók közötti áthelyezések
Minőség
Határidőt elmulasztotta – Amikor a munkatétel esedékességi időpontját nem teljesítették
Állapotváltozások
mikor változott meg a munkatétel állapota (pl. Folyamatban állapotról Megoldva állapotra), ki változtatta meg, és mi volt a változtatás oka.
Ha az állapot Várakozás értékre változott, az idővonalon a várakozás típusa is megjelenik:
Ha az állapot Megoldva értékre módosult, az idővonalon a megoldási módszer is megjelenik
Amikor egy munkatársi értékelés típusú művelet a Munkatársi értékelés szakaszában van:
Ha egy ügy kapcsán probléma merült fel:
Kapcsolódó munkatételekkel együtt – Ha ez be van kapcsolva, az idővonal nem csak az adott munkatételről, hanem az összes kapcsolódó munkatételről is megjeleníti az információkat.
Amikor egy kapcsolódó munkatétel megjelenik az idővonalon, a hivatkozása megjelenik az idővonalon.
Ez a beállítás alapértelmezés szerint be van kapcsolva az ügyek esetében, így az ügyek megtekintésekor a hozzájuk tartozó összes művelet információját is láthatja.
Ez a beállítás alapértelmezés szerint ki van kapcsolva a jegyek és műveletek esetében, így azok alapértelmezés szerint csak ennek a munkatételnek az információi jelennek meg.
Ez alól kivétel az, amikor jegyeket von össze. Minden olyan jegy, amely egyesítés miatt lett bezárva, alapértelmezés szerint megjeleníti az egyesítéssel létrejött jegy információit.
Rendszer által generált tételekkel együtt – Ha be van kapcsolva, a rendszer által generált idővonal-bejegyzések (például az Enate által automatikusan létrehozott és kiküldött e-mailek a beküldés visszaigazolásáról) is megjelennek. Ez a beállítás alapértelmezés szerint ki van kapcsolva.
Ha szűrőt alkalmazott, a szűrő ikonja mellett egy szám jelenik meg, amely azt mutatja, hogy a rendelkezésre álló összes információtípusból hányat lát.
v2021.1
Folyamatosan igyekszünk fejleszteni a súgónkat és a magyarázó anyagainkat. Ha bármilyen javaslata van arra vonatkozóan, hogy mely területekkel kapcsolatban szeretne több információhoz jutni, látogasson el a Dokumentációval kapcsolatos visszajelzés oldalra, és ossza meg velünk.
Várólisták - Ha a munkatétel átkerült egy másik várólistára